Blog > Komentarze do wpisu
Krótko o OFE i PZU

1/Wygląda na to,że UE,po wieloletnich zabiegach naszego rządu,uznała iż nie będzie liczyc wplat do OFE jako zadłużenia publicznego,ergo kryteria stosunku długu do PKB niezbędne dla wejścia do strefy Euro będą dla Polski łatwiejsze.

Zmiana klasyfikacji a co za tym idzie inne ujęcie statystyczne NIE oznacza,że zadłużenie się zmniejsza ! ono będzie takie samo jak jest i będzie się stale zwiększać,co dobitnie pokazuje tablica świetlna na Rondzie w centrum Warszawy ,uruchomiona z inicjatywy prof Balcerowicza.

2/jeśli decyzja UE się ziści w postaci stosownego pisemnego porozumienia,rząd równolegle powinien przygotować zapis obniżający tzw progi ostrożniościowe(50.55 i 60% dlugu do PKB) do poziomu powiedzmy: 40.45 i 50 % co skutecznie zniechęci ten i kolejne administracje od bezrozumnego(i podyktowanego bieżącymi interesami politycznymi) dalszego zadłużania.

3/i wreszcie trzeba rozpocząć sanację finansów publicznych - stale odsuwaną od niepamiętnych czasów - inaczej bowiem ,kupiony czas teraz zostanie po raz kolejny bezpowrotnie stracony i zmarnowany !

Czyli w polityce gospodarczej nihil novi i trzeba się jednak zabrać za robotę!

4/z innej beczki - w dzisiejszej GW -  ujawniono(?) szczegóły podjęcia przez Zarząd PZU odmownej decyzji w sprawie wypłaty odszkodowania za uszkodzenia statku F.Chopin ;

nie wchodząc w meritum uzasadnienia tej decyzji warto stwierdzić,że straty wizerunkowe dla PZU będą więcej kosztowały niz kwota odszkodowania(!),po drugie kwota na jaką ubezpieczony był statek - 300.000 $(?!) wydaje się mocno zaniżona !,po trzecie propozycja PZU przejęcia patronatu na F Chopinem jest bardzo atrakcyjna dla przetrwania szkoly i winna być przyjęta i po czwarte i ostatnie znając  moich rodaków żadne decyzje nie zostaną podjęte a awantura będzie trwała przez następne długie miesiące bowiem MOJE(każdej strony) musi być na wierzchu !

Widać z powyższego,ze w poniedziałek jestem pesymistą !

poniedziałek, 13 grudnia 2010, haj001

Polecane wpisy