Blog > Komentarze do wpisu
Skok na kasę !

Dwie informacje mocno mnie zmroziły i bardzo zezłościły:

Pierwsza o próbie przejecia dochodów Lasów Państwowych przez Ministra Finansów a druga to zamiana gotówkowych wpłat do OFE( z naszych składek) na obligacje "emerytalne".

Oba pomysly to próby niezwykle pomysłowego Ministra Finansów na zahamowanie rosnącego zadłużenia w stosunku do PKB i za wszelką cenę nieprzekroczenia progu 55% relacji zadlużenia do PKB.

Plącze się jeszcze dodatkowy pomysł o zmianie definicji zadłużenia i podwyższenia tego progu ale ponieważ wymaga to zmiany konstytucji,wygląda że rząd-przynajmniej na razie- odpuścił.

Nasz pomysłowy Minister ,najprawdopodobniej pod naciskiem Premiera,podejmuje wszelkie kroki dla zmniejszenia zadłużenia jednocześnie jednakże- o co mam pretensje-nie podejmując kroków w celu gruntownej reformy finansów publicznych.

Usprawiedliwieniem,i dla rządu i dla ministra,są oczywiście wybory parlamentarne na jesieni 2011! brak kroków w kierunku uzdrowienia fiansów publicznych w minonych trzech latach usprawiedliwiano negatywnym-najprawdopodobniej-stanowiskiem prezedenta L.Kaczyńskiego;dzisiaj znowu mamy pretekst,bo Tusk i PO chcą konieczne wygrać wybory a kraj?kraj jakoś sobie da rady a że nasze dzieci i wnuki będą miały gorzej-to kogo to obchodzi.

Mamy i tak dobrze że nie postawiono obywatelom takiego ultimatum jak na Węgrzech,gdzie ich nowy/stary premier Orban po prostu zabrał wszystkie środki zgromadzone na rachunkach odpowiedników naszych OFE a przyszłym emerytom obiecuje państwowe emeryturki!

To co proponuje się nam dzisiaj-to nieowijając w bawełnę,jest po prostu kradzież naszych składek,naszych pieniędzy! Jest sporo narzekań na OFE i PTE,ale usprawnić ich działalność i przywrócić konkurencyjność można jeśli się chce( i umie!);tutaj rząd poszedł najłatwiejszą drogą-zresztą za poduszczeniem PSL(duet Fedak&Pawlak)-rolnicy nie są objęci systemem OFE- zamiast reformować - zabrać!

Podobnie jest zresztą i przejeciem dochodów Lasów Państwowych przez Ministerstwo Finansów(tutaj PSL jest zdecydowanie przeciwny bo leśnicy to w 90% ich elektorat!);trudno wyobrazic sobie,żeby urzedasy w Ministerstwie szybko/efektywnie i z głową wydawali pieniądze na działalnośc podmiotu o ktorym wiedzą tyle że las rośnie!

Skoro państwo chce nam zabrać  to  co nasze to apeluję do wszystkich: jeśli zabierzecie nam nasze składki-zamiast reformować finanse publiczne- to my obywatele- i podatnicy- gremialnie przestaniemy płacić podatek PIT !

I zobaczymy kto na tym wyjdzie lepiej!

A przy okazji zróbcie wybory na wiosnę 2011,będzie więcej czasu na konieczne reformy i mniej na wykręty,że czegoś się nie da!

środa, 01 grudnia 2010, haj001

Polecane wpisy

Komentarze
2010/12/02 20:13:22
Nie wiem jak Lasy Państwowe usadowione są w strukturze gospodarki polskiej. Z nazwy wyglądają na państwowe. Ale to nie psl-owcy czy właściwie ich przełożenie na decyzje jest ważna, a samodzielność oddana Lasom Panstwowym. Przez przeróżne koneksje (rownież myśliwych, choć może przede wszystkim, prominentnych myśliwych - no gdzie mieszka były premier Cimoszewicz, a członek KC PZPR, którego niedawno żegnałem w Nadleśnictwie Strzałowa - niezwykły fachowiec, ale nie o to przecież chodzi, tylko skąd niby leśnik zostaje nagle członkiem władz państwowych?) doprowadzono do pełnego wyalienowaniai zarządzaniem lasów. Nawet, udając bardzo anty-korupcyjne podejście do sprzedaży drewna i wprowadzając system internetowych aukcji wprowadzono nadzór nad tymi aukcjami przez prominętnych działaczy i instytucji gdzie cezurą była wartości kupowanego drewna. Żadne protesty niczego nie zmieniły.
A polowania, drogi Panie, trwają. Lasy, to akurat temat, w którym kogoś trzeba nieźle kopnąć w dupę. Inaczej nic się nie zmieni. Lasy czują sie dobrze.
Może nie trzeba prywatyzować, ale zmienić kadry.
Emerytury, to nie moja broszka. I tak wiem, że mnie ZUS wykiwał, może dojdę swoich racji. Mam szczęście, że nie płaciłem na żadne złodziejskie instytucje, typu jakieś filary! Nie znam się na tym, ale wyglądają podejrzanie.

K.
-
2013/02/11 10:27:13
Ja dodałbym jeszcze parę rzeczy związanych z finansami zwykłego obywatela a które mrożą krew w żyłach. Jedną z najbardziej istotnych to coraz wyższe podatki :/. Powoli Polska staje się krajem gdzie pracując 80 % naszego wynagrodzenia przekazujemy dla Państwa, a czas rozliczeń rocznych coraz bliżej. Tak więc poniesiemy kolejne koszty, chyba że zamiast zlecać księgowej wypełnienie naszych formularzy skorzystamy z darmowej aplikacji PIT program która wykona to za nas :).