Blog > Komentarze do wpisu
Warszawa,19.04.1943...Wrocław,19.04.2013

W Warszawie trwają obchody 70tej rocznicy wybuchu powstania w Gettcie Warszawskim(czasami zwanego pierwszym powstaniem Warszawskim)z udziałem Prezydenta RP,Premiera Rządu,dwóch z trzech żyjących uczestnikow powstania,delegacji zagranicznych w tym z Izraela,Francji,USA oraz przedstawicieli spoleczeństwa miasta.

Pan Symcha Ratajzer(jeden z żyjącej  trójki powstańców) wyglosil wzruszające przemówienie ,stwierdzając m.innymi,że ludzkośc ,ciagle jeszcze,nie slucha "nigdy więcej wojny"oraz o osamotnieniu żydowskich bojowców powstania.

Tymczasem na drugim końcu polski,we Wrocławiu,odbywa się tragedia 50 rumuńskich Romów(dorosłych i dzieci,prawdopodobnie nielegalnych-mimo,że z kraju członkowskiego UE,imigrantów),którzy w jakimś sensie są współczesnymi Żydami-mówię o stereotypowych opiniach i ich traktowaniu z pogardą-których miasto koniecznie się chce pozbyć.

Od kilku lat zamieszkują teren należący do miasta,który miasto chce obecnie odzyskać dla swoich celów a próby "przesiedlenia" Romów spotykają się tak z oporem ich potencjalnych,polskich ,sąsiadów,jak i oporem samych zainteresowanych.

Co gorsza,miejscowe a aktywne we Wrocławiu,organizacje faszyzujące typu  Młodzież Wszechpolska,czy ONR otwarcie wzywają do "ostatecznego" rozwiazania kwestii Romów,przy braku reakcji ze strony policji,prokuratury nie mówiąc o wladzach miasta !

Pragnę przypomnieć w/w organom porządku,że to niemieccy nazisci wymyślili pojecie "ostatecznego rozwiązania"(endlosung)na konferencji w Wansee pod Berlinem w 1941 roku,w rezultacie czego wymordowali ponad 6 milionów Żydow w okresie do maja 1945 roku!

Miasto musi pilnie dopracować się dlugofalowego programu integracji imigrantów chcących się osiedlić na jego terenie,zapewnić program adaptacyjny,dać/zaoferować pracę i opieke socjalną!z drugiej strony za szerzenie nienawiści rasowej i powrot do faszystowskich i nazistowskich idei jest nie do zaakceptowania w Polsce i za ich gloszenie należ karać a organizacje je głoszące delegalizować !

Zdaje sobie sprawę,że porównywanie Holocaustu,powstania w Gettcie Warszawskim z sytuacją grupki Romow we Wrocławiu to nadużycie,ale NIE MOŻEMY,SZCZEGÓLŃIE W POLSCE,TOLEROWAĆ jakichkolwiek oznak powrotu do idei narodowosocjalistycznych i faszystowskich!

Zło trzeba wypalać zdecydowanie i na początku,bowiem może niebezpiecznie urosnąć czego,niestety,ciagle mamy wokół przykłady.Co wiecej trzeba dawać przykład,szczególnie niedouczonej,nie z jej winy, młodzieży.

piątek, 19 kwietnia 2013, haj001

Polecane wpisy

 • IDZMY NA WYBORY !

  Te wybory- jak sie wydaje- wzbudzaja dużo wieksze zainteresowanie wsód społeczeństwa bowiem uświadomiło sobie,że PiS ,gdyby przejął samorządy ,tym samym zamknął

 • Szaleństwo Ziobry?

  Zbigniew Ziobro pod postacią Prokuratora Generalnego RP raczył zwrócić sie do atrapy Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez parę:mgr Przyłębską i agenta Mu

 • Trzaskowski czy Jaki: 9 dni do wyborów

  Wybory samorządowe 21.10 juz za 9 dni.Wśród wielu batalii na czoło wysuwają sie wyscigi do fotela prezydentów Warszawy,Łodzi,Gdańska i Krakowa i wszędzie tam ka

 • Węgierscy Brazylijczycy

  Na prowincji niekiedy mówi się o Romach ironicznie „Argentyńczycy” lub też właśnie „Brazylijczycy”. I tak oczywistym jest tutaj, że nied

 • Psalm 44, Danilo Kiš

      Biblijny Psalm 44 jest lamentacją, głosem rozpaczy opuszczonego przez Boga narodu, a debiutancki "Psalm 44" Danilo Kiša to książka o nadzie