Blog > Komentarze do wpisu
PiS chyba zwariował!

Wczoraj Sejm ,glosami PiS i Kukiz 15 przeglosował ustawę PADa o obniżeniu wieku emerytalnego z obecnie obowiazujących 67 lat do 60 i 65 lat odpowiednio dla kobiet i mężczyzn!

Nie sądzę aby zdominowany przez PiS Senat ustawę odrzucił a PAD oczywiście ja podpisze.

Oblicza się dodatkowy koszt-tylko na lata 2016-2019 na dodatkowe 40 mld pln,ktore z budżetu będzie trzeba dopłacić do ZUSu a dodatkowe zasilenie ZUSu do roku 2030 wyniesie astronomiczną kwotę 140 mld pln !

Jak zapytać się zadowolonych z siebie czlonkow rządu i posłów PiSu z czego i gdzie są te dodatkowe pieniadze- brak odpowiedzi ,wzruszenie ramion albo bełkot o zwiekszonym poborze podatkow.

Na dodatek, związkowcy z "Solidarności" pod wodzą Piotra Dudy nie tylko zieszą się z decyzji Sejmu(raczej PiSu) ale zapowiadaja wusuniecie dalszych żądań!

Ci zachwyceni powyższymi decyzjami nie chcą przyjąc do wiadomości następujących faktów:

1/dla rozwoju - kraj potrzebuje wiekszej ilosci pracujacych;obnizenie wieku emerytalnego powoduje coraz szybszy ubytek liczby pracujacych !

2/na dodatek - zniesienie obowiązku nauki dla 6cio latkow i chore propozycje min Zalewskiej reformy szkolnej - powoduje uszczuplenie "podaży" pracujących o dodatkowe 200 do 300 tys pracowników

3/emerytury - w nowym systemie będą istotnie nizsze niż gdyby pozostano przy wieku emerytalnym na poziomie 67 lat! dla przykladu zamiast +/- 60% pensji,tylko 30% co oznacza,że przy zarobkach brutto 3000 pln zamiast otrzymywać 2000 pln emerytury,przyszly emeryt dostanie tylko 1000 pln !

Jak za to przeżyje?tego ani PAD ani PiS nie interesuje !!!!!!

4/nie chcemy obcych,boimy sie ich  a tylko imigracja - z Ukrainy ale i z Syrii pozowoliłaby na zasypanie ubytku ilosci pracujacych(i płacących składki ZUsowskie) wynikające z durnych decyzji rządzącego PiSu oraz z charakteru naszego profilu demograficznego wskazującego na stopniowe zwijanie sie ilosci naszych obywateli! za pietnascie lat nie będzie nas jak dzisiaj 36 mln a prawdopodobnie ledwie 30 w tym wiekszośc emerytow na glodowych emeryturkach!

I taką prfzyszłośc szykuje nam "dobra zmiana" !

czwartek, 17 listopada 2016, haj001
Tagi: PIS

Polecane wpisy

Komentarze
2016/11/17 19:36:24
Dla mnie decyzja PiS jest bardzo cyniczna i populistyczna. Żeby pozwalać na wcześniejsze przejście na emeryturą można było rozwijać rozwiązanie o tzw. emeryturze częściowej. Niemała część ludzi nie uświadamia sobie zależności między okresem odkładania a korzystania z emerytury (wyliczone z kapitału i odniesienia do średniego czasu trwania życia). Do tego szybsze odejścia z rynku pracy spowoduje konieczność dokładanie do FUS z innych źródeł.
No ale cóż, Suweren wybrał. Ja już nawet w towarzystwie niechętnie rozmawiam o emeryturach, bo zauważyłem że wielu ludzi chce wierzyć, że państwo ma górę pieniędzy a emerytura bierze się z faktu osiągnięcia metrykalnie 60/65 lat.
-
2016/11/30 11:25:10
sluszna uwaga;niestety stopień wiedzy oraz zrozumienia procesów ekonomicznych oraz korelacji ilosc przepracowanych la(składkowych) a wysokosc emerytury jest niestety bardzo mizerny i stąd pozytywne reakcje.
Otrzezwienie porzyjdzie z pierwsza wyplata emerytury- ale wtedy bedzie juz za pozno!