Blog > Komentarze do wpisu
Byc może decydujący weekend.....

Zapoczatkowany przez posła Szczerbę spór z nieudolnym i niekompetentnym marszałkiem Kuchcińskim przerodził się w konfrontację pomiędzy wodzem PiSu Kaczyńskim a opozycją parlamentarną a jak sie okazało w ciągu tygodnia nie tylko !

Kuchciński wykluczył posła z obrad za niewinne zdanie "o kochanym panu marszałku" wsparte kartką z napisem "wolność dla mediów",co musiało marszałka rozsierdzić bowiem on (?) jest autorem rozporządzenia usuwającego dziennikarzy z sejmowych kuluarów(Gmachów Sejmu i Senatu dla jasności).

W reakcji na to wykluczenie opozycja zablokowała mównicę oraz podest na którym urzędują marszalkowie ;Kuchciński ogłosił przerwę i nie tylko nie zwołał konwentu seniorów dla rozpatrzenia zaistnialej sytuacji(konwent zajął sie jedynie sprawą posła Szczerby) ale spotkał sie na naradzie z wodzem Kaczyńkim, i ministrami Maciarewiczem,Ziobra i Błaszczakiem.

A więc nie spróbował rozwiązać sytuacji w sposób parlamentarny a raczej siłowy i to z przedstawicielami siłowych resortów i błogosłowieniem wodza partyjnego!

To posunięcie niewątpliwie dyskwalifikuje całkowicie Kuchcinskiego jako marszałka niższej izby polskiego parlamentu.

Ale Kuchciński- totalny ignorant w kwestii prawa i regulaminów- popełnił jeszcze większy błąd: zwołał posiedzenie plenarne do innej sali(Kolumnowej) za pomocą sms- ktore nie dotarły do wszystkich 460 posłów- i zarządził głosowanie 3 ustaw w tym budżetu na 2017 r!

Znam salę Kolumnową - wygodnie może w nim zasiąść ok 150 do maksimum 200/220 osób: sala nie pomiesci więcej: nie ma aparatury do głosowania(głosy liczyli sekretarze wyznaczeni przez Kuchcinskiego z szeregów posłów PISu),na sale nie wpuszczono dziennikarzy(co gwarantuje art 61 Konstytucji),ani nie było nagrań z głosowania(tez Art 61) - a dostęp do sali był utrudniony dla opozycji.Co więcej regulamin przewiduje,że PRZED głosowaniem posłowie pisemnie potwierdzaja swoja obecnośc- tego warunku tez nie dopełniono- cała Polska widziała,że podpisy PO GLOSOWANIU - skladali m.innymi Ziobro i Kaczyński !

Stąd słuszna obawa,iż w Kolumnowej NIE BYLO kworum dla przeprowadzenia glosowan a to oznacza ,ze glosowania sa niewazne i slusznym jest postulat opozycji aby Sejm zebral sie ponownie 20 grudnia i ponownie przedyskutaowal a potem ewentualnie uchwalil tez trzy ustawy!

To jednakże oznacza,że wodz PiSu musi poswiecic Kuchcinskiego i dac prikaz swoim podwladnym,zeby cofneli sie o krok a moze dwa i trzy!

Po pierwsze Kuchcinski - wont !

Po drugie - dziennikarze beda mieli dostep do Sejmu i Senatu tak jak dzisiaj!

Po trzecie - zwoluje sie posiedzenie Sejmu na 20.12.br i przy okazji wybiera nowego marszałka!

Czy PiS podejmie taka decyzję?może wodz sie przestraszył gwałtownych reakcji w nocy z piatku na sobote w Warszawie przed Sejmem kiedy bal sie wyjechac do domu i odczekal do 3 rano?a może sie wystraszyl w Krakowie kiedy spontaniczny protest Obywateli RP zablokowal jego wjazd na Wawel?

Koledzy wodza ze szkoly mowili że bał sie fizycznej przemocy- i to zdaje się mu pozostalo do dzisiaj - wiec może pęknie ale pewnie nie.

PAD moglby sie wreszcie postawic nad PiSem i wodzem - i uratować resztki swojego autorytetu prezydenckiego- ale tez tego nie zrobi bo jest marionetka w rekach wodza;

Co nam obywatelom broniącym Konstytucji pozostaje?coraz bardziej stanowczy opór,niewykluczone ,że sprzeciw obywatelski,strajk generalny i na koncu konfrontacja z bojowkami PiS na ulicach bo ta władza wiedząc,że łamie Konstytucję boi sie konsekwencji i ze strachu będzie się bronic coraz brutalniej!

Wie to Kaczyński,Duda,Szydło,Kuchcinski,Ziobro,Macierewicz,Błaszczak,Gliński,Gowin i cała ta banda......

Mane,Tekel ,Fares.............................

poniedziałek, 19 grudnia 2016, haj001

Polecane wpisy

  • Bida w TOPR i GOPR

    W prasie pojawily sie enuncjacje,ze tak TOPR jak i GOPR -dwie organizacje ratujace zycie turystom w gorach-nie posiadaja wystarczajacych srodkow aby godziwie wy

  • Polska i Art 7- sankcje w powietrzu

    No i rzad PiSu sie doigrał! Zgodnie z przewidywaniami wiceprzewodniczący Komisji p Frans Timmermans oświadczył,iz komisja nie wstrzyma postepowania wobec naszeg

  • Ile mogą kosztować niepełnosprawni......

    Protest rodziców opiekujacych się niepełnosprawnymi- tak dziećmi jak i dorosłymi - trwa juz 21 dzień a PiS i jego rząd idzie dalej w zaparte i odmawia spełnieni

Komentarze
2016/12/20 12:51:57
Znacie jakieś dobre kantory internetowe? Ja znam jeden kantorinternetowy.pl Nie dość, że kurs jest dobry, to jeszcze można zarobić na ich Programach. Naprawdę dobry kantor.