Blog > Komentarze do wpisu
Reelekcja Donalda Tuska/osli upór Kaczynskiego

Trwająca od tygodnia ofensywa rzadu PiS forsujacego swojego kandydata na przewodniczącego Rady Europy(Jacka Sariusza-Wolskiego-dalej JSW) jak wynika z wczorajszych jak i dzisiejszych wypowiedzi czlonków Rady spełza na niczym,co gorzej pogłębia izolację naszego kraju oraz szkodzi generalnie mowiąc Polsce.

Przy popularnym poparciu członkowstwa Polski w UE na poziomie ponad 70% i żadaniu reelekcji Tuska na drugą kadencję(54%),każdy rozsądny minister spraw zagranicznych,nie mówiąc o premierze rządu wycofłby się z niefortunnej,bezmyślnej kandydatury i jeśli nie chcialby glosowac przeciwko swojemu rodakowi,opuściłby na ten moment obrady szczytu,aby nie dać kolejnego powodu na  umocnienie fatalnej opinii jaką ma już rząd PiS praktycznie od momentu swojego powstania w listopadzie 2016.

TAK ZROBIŁBY KAZDY ROZSĄDNY I SAMODZIELNY PREMIER!ale nie zrobi tego zagubiona jak Waszczykowski Szydło,ktora działa wg instrukcji i pod dyktando wodza PiS,nieomylnego,jedynego i wielkiego Jarosława K!

Będzie to dla Szydlo bardzo bolesna lekcja ,niestety bedzie to lekcja w zastępstwie ,bowiem powinien ja przerobic osobiscie Kaczyński.

Nie zaluję Szydlo,bo w końcu widzialy galy co braly,ale jest to kolejny dowod na dyktatorskie zapedy wodza z Nowogrodzkiej,ktory nie tylko szarga naszą-Polską- reputacją ale i pogrąza kraj w imię swoich nieuzasadnionych fobii,nienawiści(w szczególności do Tuska),kompleksów -w pogębiajacy się podział na pisowcow i antypisowcow i całkiem sporą grupe,którą nazywam neuterami(tj jak mówił klasyk:ni pies ni wydra a coś na kształt świdra-czyli obojnak!).

Prezydencja Maltańska dzisiaj wyrażnie stwierdziła ,że decyzja o reelekcji Tuska zapadnie dzisiaj i nie będzie opozniana bez wzgledu czy to się pisowskiemu rządowi podoba czy nie! Szydło będzie pewnie płaczliwie(jak ona to zwykle robi) protestować ale na nic się to niezda w świetle prawdopodobnego rozkładu glosow 27: 1 a nie podejrzewam aby Szydlo próbowala wykorzystać swoiste "liberum veto" odmawiając -co jest zwyczajem- podpisania uzgodnien ze szczytu ,bowiem mają byc tam omawiane daleko istotniejsze kwestie dotyczące przyszlego ksztaltu UE.

Ten kształt-w moim przekonaniu i w oparciu o dotychczasowe wypowiedzi znaczących politykow europejskich to Europa kilku prekości: twarde jądro(wiekszośc krajow strefy Euro)gdzie nastąpi dalsza integracja w tym w kwestiach polityki fiskalnej,zagranicznej i obronnej,oraz kraje  ktore będą do tej strefy wchodzić oraz te,ktore pozostaną poza strefa (obawiam się,ze tak bedzie z Polską) tak długo jak będzie rzadził Kaczyński,którego wizja to Unia oparta wyłacznie o związki gospodarcze i broń Panie Boże o takie wartości jak demokracja,praworządność,trójpodzial władzy,rowne prawa dla wszystkich obywateli,duża tolerancja,świeckośc państwa ,poszanowanie"inności"(tak w wymiarze religii jak i seksualności) ,poszanowanie własnej konstytucji itd.

Kaczyński tą swoją zbliżającą się klęskę z pewnością będzie próbowal sprzedać jak spisek ukladu kosmopolitów i bezbozników dybiących na Polskę i Polaków,chcących wpuścic do nas hordy muzumalńskich terrorystów,tabuny gejów i lesbijek oraz rozwydrzonych feministek,rowerzystów i wegetarian(a Polak przecież żywi się schabowym i kapustą),baby mają siedzieć w domu a co niedzielę po kościolku ma byc grylowanie iżadni obcy nie mają sie wokół pałetać,i najchetniej trzeba by się z tej całej Unii wypisać!

NA TO NIE MOZEMY POZWOLIC bo to uczyni z nas w szybkim czasie wasalem Rosji,chyba,że spółce swirów Kaczyński&Macierewicz o to dokładnie chodzi!!!!!!!

czwartek, 09 marca 2017, haj001

Polecane wpisy