Blog > Komentarze do wpisu
Bandyci w policji;Euro od 2025 r?

Smierc Igora Stachowiaka w jednym z komisariatow policji we Wrocławiu wstrząsnęla opinią publiczną i oby doprowadziła do zasadniczych zmian w przestrzeganiu procedur i prawa przez policję ale i prokuraturę.

Stachowiak zostal zakatowany paralizatorem przez grupkę zwyrodnialców w mundurach,którzy "zabawiali" sie skutemu i leżącemu chłopakowi dawaniem wycisku paralizatorem,gdzie jeden nawet sie pochwalił"k..a" wy....balem caly akumulator"

Przez rok nagrania,które miała i policja,wice minister Zieliński i minister Blaszczak,nie mówiąc o prokuraturze,lezały sobie spokojnie w szufladach a tak KG policji,jak i prokuratura oraz kierownictwo MSWiA nie zrobilo nic aby wyjaśnic przyczyny śmierci Stachowiaka a przede wszystkim znależć i ukarać winnych!

Dopiero ujawnienie dramatycznych taśm przez dziennikarzy TVNu spowodowało reakcje odpowiedzialnych za trategię,ktora-na razie-sprowadziła się do usunięcia z policji 3 osób;

Dzisiaj w Sejmie min Ziobro ma czelnośc stwierdzić,że smierc Stachowiaka NIE BYLA rezulatatem wielokrotnego rażenia paralizatorem!!!!!

W pństwie prawa ministrowie Błaszczak,Ziobro(jako prokurator generalny),wiceminister Zieliński i komendant głowny policji zostaliby natychmiast zdymisjonowani,i jednocześnie przeprowadzono by przegląd procedur ktore nie mogą dopuszczać do powtorzenia takich zdarzeń.

Czy 'dobra zmiana" na to pozwoli? osobiście wątpię bo bylby to dowod na totalny brak kompetencji i lamania prawa przez kadry PiSu!

PiS ma i inny kłopot ,co prawda z innej sfery ale tym niemniej o decydującym znaczeniu dla kraju jak i wszystkich Polaków.

UE aby przetrwać i dalej się rozwijąc wymaga dalszej integracji ,odejścia od forsowania państw narodowych ,i w tym duchu proponuje się wprowadzenie Euro we wszystkich krajach członkowskich do roku 2025;

w naszym przypadku nie będzie to takie łatwe bowiem rządzący PiS zohydza nam Euro od dłuższego czasu,wódz PiSu Euro nie chce a na dodatek wprowadzenie Euro byc może będzie wymagać zmiany konstytucji.

Obecna opozycja tj PO i PSL w przeszłości też nie przejawiala zbyt wielkiego entuzjazmu do Euro mimo sprzjających temu okoliczności.

Ze dalsza integracja UE nastąpi jest więcej niz pewne,szczegolnie po wyborzez Emannueal Macron na prezydenta Francji;zwolennikami pogłębiania integracji są Niemcy(bez względu na to czy kanclerzem zostanie ponownie Angela Merkel czy Schulz),za jest Hiszpania,Wlochy,Holandia oraz kraje srodkowo europejskie(Estonia,Litwa,Lotwa oraz Słowacja;Węgry z pewnością tez bez wzgledu na to co mowi Orban.

Czyżby znowu zostaniemy z przysłowioną ręką w nocniku?

Jeśli ta integracja nastąpi,a nastąpi z pewnością,nie mamy innego wyboru tylko również przyjąć Euro i to jak najszybciej.

Tym samym ,byc może zaczniemy powoli wychodzic z samoizolacji jaka nam zafundował nieudolny i niedomakratyczny rząd PiSu!

środa, 24 maja 2017, haj001

Polecane wpisy

  • Bida w TOPR i GOPR

    W prasie pojawily sie enuncjacje,ze tak TOPR jak i GOPR -dwie organizacje ratujace zycie turystom w gorach-nie posiadaja wystarczajacych srodkow aby godziwie wy

  • Polska i Art 7- sankcje w powietrzu

    No i rzad PiSu sie doigrał! Zgodnie z przewidywaniami wiceprzewodniczący Komisji p Frans Timmermans oświadczył,iz komisja nie wstrzyma postepowania wobec naszeg

  • Ile mogą kosztować niepełnosprawni......

    Protest rodziców opiekujacych się niepełnosprawnymi- tak dziećmi jak i dorosłymi - trwa juz 21 dzień a PiS i jego rząd idzie dalej w zaparte i odmawia spełnieni