| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 18 stycznia 2019
Smierc Pawla Adamowicza.....

Niestety ,spełniło się najstraszniejsze....prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia 2019 w wyniku ran zadanych przez Stefana Wilmonta,który po wyjściu z wiezienia(po odsiedzeniu 5.5 lat za napady na banki) postanowił "zaistnieć" w przestrzeni publicznej i po precyzyjnych przygotowaniach wszedł na scenę ze znaczkiem "Media" i rzucił się z nożem na Adamowicza zadając mu trzy precyzyjne ciosy  w serce!

Matka Wilmonta na tydzień przed jego wyjściem z więzienia ostrzegła policję,iz syn po wyjściu zamierza "dokonć czegoś strasznego" ale ani policja ani służba więzienna nie zareagowały jak powinny....

Ale pal diabli policję,w przeszłości takie ostrzeżenia były ignorowane tak przez policję jak i służby ,przypomnijmy tylko zabójstwo premiera Szwecji Olofa Palmego czy też atak na wieże WTC w Nowym Jorku 11.09.2001 roku!

Niestety brak profesjonalizmu,niedbałość,ignorancja itd jest sprzymierzeńcem takich przestępców ,często kierujących się uprzedzeniami lub politycznymi motywami,co miało też miejsce w tym przypadku.

Wilmont w trakcie swojego krótkiego" występu" na scenie w Gdańsku wyraznie powiedział,że za tortury i niesprawiedliwy wyrok PO zadzgał Adamaowicza.....

Atmosfera nienawiści,pogardy ,podziału Polaków sączona przez lata przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego a zwielokrotniona od 2015 r przez PISTelewizję pod wodzą Jacka Kurskiego skutecznie podgrzała atmosferę nienawiści wszystkich do wszystkich,i w tej atmosferze niestabilny psychicznie Wilmont,uwierzył,że sądy są niesprawiedliwe i on może się za niesprawiedliwy wyrok mścić a najlepiej na symbolu tej"innej","wrażej","telerancyjnej" i "demokratycznej" Polski uosabianej przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza!

O zaciekłości Kaczyńskiego i jego akolitów świadczy brak Kaczyńskiego w Sejmie w trakcie przemowienia G.Schetyny żegnającego Adamowicza i zarz ądzonej minuty ciszy na jego cześć!

Obrzydliwe tłumaczenia Mazurek Terleckiego o przypadkowym spóżnieniu swiadczy wyłącznie o ich cynizmie i zaklamaniu!

Społeczeństwo po takim wstrząsie nie daruje PiSowi i wierzę ,że w trakcie wyborów do parlamentu UE oraz do Sejmu RP wykreśli PiS i jego działaczy skutecznie z życia publicznego!

A rok pożniej pozbędziemy się z urzędu prezydenta RP tej kompromitującej postaćki,Dudy potocznie zwanego Adrianem.....

poniedziałek, 14 stycznia 2019
Adamowicz;WOŚP;Pompeo....

Człowiek wyjechał na zimowy urlop a tutaj się dzieje......

Tragiczny finał akcji WOŚP w Gdańsku;jak wydaje się,niezrównoważony psychicznie napastnik pchnął kilkakrotnie nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w trakcie końcowego odliczania  światełka do nieba.....niestety Adamowicz został bardzo ciężko ranny i po operacji w szpitalu jego rokowania nie są najlepsze... oby przeżył !

Z oglądu zapisów(filmiki w sieci) ze sceny ataku na Adamowicza wynika jasno,że :

(a)ochroniarze nie byli przygotowani na taki atak

(b) napastnik po ataku na Adamowicza przez dobre 25 sekund skakał po scenie,wymachywał nożem,wykrzykiwał jakieś bzdury przez mikrofon

(c)interwencja ochrony tj zlapanie napastnika nastąpiło dopiero po ok 30 sekundach od ataku

(d)policja reagowała jeszcze pożniej- no ale nikt ich nie powiadamiał

(e) na szczęsćie karetka i pierwszy ratownik pojawili sie na scenie w 1 min i 17 sekundzie po ataku

Reasumując ,zawiodła kompletnie ochrona i w jakimś sensie organizacja bo nożownik przyczepiajac sobie plakietke "Media" bez  przeszkód wszedł na scenę i zaatakował  Adamowicza;

A teraz sobie wyobrażcie,że zamiast noża miałby broń palną np pistolet maszynowy????!!!!!

Niejaka pani Krystyna Pawłowicz - wstyd,że jest posłem do Sejmu- zamieściła ohydny wpis ,że ten atak to wina "tego" Owsiaka ! i zwaliła odpowiedzialność  na niego,całą akcję WOŚP.... itd

Obrzydlistwo ! ale akolici wodzusia PiS tak mają....

Inna rzecz,że atak nożownika nie ma i nie miał żadnego podtekstu politycznego,po prostu szaleniec......

Z innej beczki .... gratulacje dla Owsiaka,woluntariuszy i wszystkich którzy wzieli udział i darczyńców... wygląda na to że został pobity kolejny rekord zbiórki no i suma wszystkich zbiorek za ostatnie 27 lat(!) przekroczyła 1 miliard pln !

WIELKIE GRATULACJE DLA JERZEGO OWSIAKA !!!!!!

i na koniec o polityce- zagranicznej;

Pan Pompeo - ten najgrubszy w gabinecie Trumpa raczył zawiadomić świat że 13 i 14 lutego USA i Polska organizują w Warszawie miedzynarodową konferencję nt Bliskiego Wschodu i Iranu,z tym,że na konferencję (ministerialną) Iran nie został zaproszony.....

Rząd w Teheranie się wściekł i grozi retorsjami... a my wyszliśmy na pachołków Trumpa,bowiem wspolny komunikat ukazał się dopiero w kilka godzin po wypowiedzi Pompeo.

Dla przypomnienia ,Trump wycofał się z porozumienia z Iranem,które zawarł Obama co nie tylko popsuło stosunki z Iranem ale i mocno nadwyrężyło relacje z krajami członkami UE takimi jak Francja,Wlk Brytania i Niemcy.

Na razie na konferencję nie zamierzają przyjechać ministrowie spraw zagranicznych z tych krajow,a kto przyjedzie nie wiadomo....

Trump swoja niechęcią do Obamy- i prób niszczenia wszystkiego z zrobił Obama,bardzo przypomina Kaczyńskiego i jego niechęci(nienawiści?) do Tuska

W obu przypadkach to głupie ,szkodliwe i nieproduktywne.....

Jutro,15 stycznia brytyjski Parlament ma głosowąc za przyjęciem lub odrzuceniem umowy"brexitowej" wynegocjowanej przez premier May z Komisją Europejską.

Umowa jest bardzo szkodliwa dla Wlk Brytanii,tak jej gospodarki jak i społeczeństwa,ktore ogłupione intensywną i kłamliwą propagandą zwolenników wyjścia z UE,niewielką przewagą zagłosowało za exitem w czerwcu 2016r

Wygląda na to,że May przegra glosowanie czyli Parlament odrzuci warunki umowy;to oznacza ,że chaos jaki panuje dzisiaj w Londynie tylko sie powiekszy bowiem nie ma dla May dobrego wyjścia z tej sytuacji.

Gdyby miała "jaja" po odrzuceniu umowy,powinna wycofać wniosek o opuszczenie UE zgodnie z art 50 Traktatu unijnego,i w domysle,moze poczekac na lepsze czasy...

Czy to zrobi,czy tez zarządzi kolejne referendum... nikt nie wie...z naszej i UE perspektywy wyjście Wlk Brytanii to tragiczna i bardzo kosztowna pomyłka ,wprost głupota spowodowana partyjnym interesem  Camerona(wowczas premiera) w 2016 r!!

A może królowa Elżbieta II by sie wypowiedziała????

poniedziałek, 17 grudnia 2018
Afera KNF: Chrzanowski,Czarnecki,Kwaśniak,Jakubiak,Glapiński.....

No i mamy potężną aferę,którą rozpoczęło spotkanie w marcu br pomiedzy ówczesnym przewodniczącym KNF Markiem Chrzanowskim a właścicielem holdingu Getin Leszkiem Czarnecki.

Banki z holdingu Getin przeżywały (i chyba ciągle przeżywają) klopoty wynikające z jednej strony z dużego udziału zagrozonych kredytów w swoich portfelach a z drugiej koniecznością sprostania współczynnikom kapitalizacji tj odpowiedniego kapitalu do udzielanych kredytów.

Na spotkaniu w KNF Chrzanowski dał do zrozumienia,że może - potencjalnie- złagodzic kryteria kapitałowe( w tym z powodu tzw planu Zdzisława-czyli doprowadzenia banku na krawedz bankructwa i przejęcia go za przyslowioną 1 zl) ale w zamian za przyjęcie do grupy Getin tzw delegata KNF w osobie mec Kowalczyka ,ktory jak oczekiwał Chcrzanowski zarobi za swoje uslugi ok 40,0 mln zł !

Czarnecki z propozycji nie skorzystał(nagrał całe spotkanie),po spotkaniu razem z Chrzanowskim udali sie do prezesa NBP Adama Glapińskiego na podsumującą(?) rozmowę,o ktorej przebiegu wiele nie wiadomo.

W rezultacie w początkach listopada br pelnomocnik Czarneckiego(mec R Giertych) złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popelnienia przestępstwa przez Chrzanowskiego (7.11.) a z powodu braku reakcji GW w dniu 13.11. opublikowała transkrypt ze spotkania Chrzanowski/Czarnecki!

No sie zaczęło!

Premier wezwał Chrzanowskiego do kraju z wyjazdu służbowego a w trakcie powrotu Chrzanowski złożył dymisje przyjetą przez premiera;Chrzanowski po powrocie pojechał raniutko do biura KNF gdzie przebywał kilka godzin;w 15 minut po jego wyjśćiu służby pp Kamińskiego&Ziobry wkroczyły do biur KNF a następnego dnia zawiozły Chrzanowskiego na przesłuchanie z którego juz na wolnośc nie wyszedł bowiem postawiono mu zarzuty i aresztowano na 2 miesiące!

Wydawałoby się,że sprawie ukręcono łeb!

Ale,nie......

Prezes Adam Glapiński wystawił Chrzanowskiemu laurke o kompetencjach,uczciwości i patriotyzmie(!);Czarnecki został przesłuchany i pojawily sie dodatkowe 2 nagrania ze spotkań w KNF i jedno nie wiadomo z kim.

Media zaczęły przyglądać się karierze Chrzanowskiego i karierze zagadkowego prawnika mec Kowalczyka;okazało się,że są dobrymi znajomymi,a Kowalczyk od września br jest w Radzie Plus Banku należącym do Solorza(ten bank ma podobne klopoty z poziomem kapitałów własnych);co więcej Chrzanowskiego na szefa KNF rekomendował Glapiński,zresztą jego mentor z SGH(przedtem był rekomendowany do rady GPW)

Co więcej,Chrzanowski po objęciu szefostwa KNF po Andrzeju Jakubiaku,natychmiast pozbył się jego zastępcy Wojciecha Kwaśniaka,który m.innymi od 2013 r zajmował się nadzorem nad oczkiem w głowie PiS czyli SKOKami!nie tylko wyrzucił Kwaśniaka ale i 6 pracownikow pracujących z nim nad oceną kondycji SKOKów oraz usunal ze strony internetowej(!) Komisji oficjalny i krytyczny raport o tychże SKOKach.

Pamietajmy,że Wojciech Kwaśniak,który dobrał się do skóry nie tylko kierownictwom poszczególnych SKOKów(większośc była na krawędzi bankructwa a 11 zbankrutowało lub zostało przejęte przez banki) ale i Kasie Krajowej zarządzanej do 2013 przez wpływowego senatora(i tworce SKOKów)Grzegorza Biereckiego z rodziną,które to zarządzanie totalnie sie nie sprawdziło i znamionowało totalny brak kontroli i nadzoru!;tego też urzędnika bandyta na zlecenie czlonka RN SKOKu Wołomin omalże nie zabił w kwietniu 2014!

Gdy te wszystkie informacje ujrzały światło dzienne,łącznie z opisem w mediach wieloletniej batalii w parlamncie aby SKOKi nie były poddane nadzorowi KNF(ta batalia trwała od 2008 r i zakonczyla sie w początkach 2013) a uczęstniczyli w niej nie tylko Bierecki ale i prezydent RP Lech Kaczyński i jego wówczas czołowy prawnik Andrzej Duda(dzisiejszy prezydent RP)

W sukurs PiSowi postanowił przyjść Ziobro ,i wraz ze swoim zastępcą jak go nazywają"Gorylem" zatrzymali poprzednie kierownictwo KNF(tj Jakubiaka&Kwaśniaka )plus 5 innych urzędników aby przewieżć całą grupę z Warszawy do Szczecina(trzy samochody,ze 20tu funkcjonariuszy z długą(!) bronią i w kominiarkach(!) itd itp na trwające prawie 24 godz przesłuchanie!

Po tym czasie wszyscy zostali zwolnieni ,a Ziobro&at al zorganizowali konferencje prasową oskarzającą wszystkich przesluchiwanych o NIEDOPELNIENIE OBOWIAZKOW SLUZBOWYCH I ZBYT POZNE WPROWADZENIE KOMISARZA DO SKOKU WOLOMIN!.....

cdn

 

wtorek, 20 listopada 2018
Afera w KNF- gwózdż do trumny rynku kapitałowego ?

Jest praktycznie udowodnionym,że Marek Chrzanowski,były juz przewodniczący KNF,złożył korupcyjną ofertę Leszkowi Czarneckiemu w kontekście trudności jego banków(Getin Noble i Idea) z utrzymaniem wymogów kapitałowych.

Ta propozycja składała się z propozycji zatrudnienia przez bank specjalnego"przedstawiciela" KNF w banku oraz(co nie jest do konca udowodnione) godziwej zapłaty za jego "usługi" w zamian za "życzliwe" traktowanie procesu naprawczego w banku(m.innymi mogło chodzić o obniżenie metody obliczania poziomu adekwatności kapitałowej).

Fakt złożenia takiej propozycji zachwiał i to potężnie,zaufaniem  do rynku finansowego i kapitałowego,bo skoro nadzorca- czyli KNF- korumpuje - to nie ma pewności,że cały rynek finansowo-kapitałowy a w szczególności bankowy jest bezpieczny!

Jak się szybko okazało pan Chrzanowski w międzyczasie zdołał już umieścić swojego"przedstawiciela" w innym banku,mianowicie Plus Banku należącym do pana Solorza,który również miał(ma) kłopoty z adekwatnością kapitałową.

W tle tych działań Chrzanowskiego jest dyrektywa UE z 2014 r,która obowiązuje też w Polsce,ze bank ,który jest zagrożony upadłością a program naprawczy uzgadniany z KNF i BFG nie gwarantuje sukcesu,może być przejęty przez inny bank pod warunkiem jego restrukturyzacji i dokapitalizowania.

To jest ta część zapisu na taśmie ,która mówi o "planie p Sokala"-przedstawiciela A Dudy w KNF) przejęcia banku za złotówkę.

Nawiasem mówiąc w oparciu o tę dyrektywę BFG może przeprowadzić proces przejęcia banku z tym,że Chrzanowski - z sobie znanych powodów- chciał aby uprawnienia do przejęcia banków przeszły z BFG do KNF i stąd ogromny pośpiech z poprawkami do ustawy prawo bankowe,procedowane pod wiodącą rolą marszałka Terleckiego poczynając od 7 listopada tj dnia w którym Czarnecki powiadomił prokuraturę o próbie łapówki!

A więc mamy ewidentne złamanie zaufania do nadzorcy czyli KNF w sektorze bankowym ale nasuwa sie automatycznie podejrzenie,jak zachowywał się ten sam KNF w stosunku do bankrutującego GetBacku?

Prospekt GetBack został w ekspresowym tempie zatwierdzony przez ten sam KNF i ten sam KNF z dużym opóżnieniem reagował na więści z rynku o nieprawidłowosciach w sprawozdaniach finansowych spółki aż do momentu upublicznienia informacji o odmowie udzielenia rzekomej pożyczki GetBack przez PKO i PFR!

Czy nie mamy tutaj również z przypadkiem łamania prawa tym razem w obszarze rynku kapitałowego?skoro od debiutu giełsdowego do bankructwa minęło ledwie kilka miesięcy?

Ciekaw jestem czy prokuratura ,która jest sterowana i nadzorowana przez arcyPiSowskiego ministra Ziobrę oraz służby kierowane przez najbliższego człowieka Kaczynskiego,pana Kamińskiego potrafią wyjaśnić całą aferę aż do spodu,szczególnie,iz zamieszani są w nią: Prezes Rady Ministrów poprzez własnego ojca,prezes NBP...... i nie wiadomo kto jeszcze.....

A cierpi przede wszystkim reputacja Polski ,reputacja i bezpieczeństwo banków,reputacja rynku finansowo-kapitałowego.....

Działania PiSu w obszarze podporządkowania sobie niezależnego sądownictwa narobiły Polsce ogromnych szkód;teraz doznamy szkód w gospodarce co odbije się na przecietnym Kowalskim.... a ten nikomu  nie daruje szkód poczynionych w jego własnej kieszeni!!!!

środa, 14 listopada 2018
Czyżby drugie dno w aferze KNF???

Każdy dzień,ba każda godzina przynosi nowe fakty w aferze KNF...

I tak okazuje się ,że członek KNF(o ktorym mówi były jej szef) p Zdzisław Sokal ,miał "plan" doprowadzania prywatnych banków na skraj bankructwa aby możnaby je przejąć za przysłowiową"zlotówkę"(przez państwowy bank np PKO BP czy Pekao SA!!!

Potwierdzeniem tego jest przegłosowana w dniu 9 listopada a zgłoszona w dniu 7 listopada  poprawka do ustawy "Prawo Bankowe' pozwalająca ,decyzją administracyjna KNF przejąć bank mający trudności z utrzymaniem poziomów kapitałowych(określanych przez ten sam KNF !) przez inny bank !

A więc to co mówi Chrzanowski ,Czarneckiemu własnie sie staje.....

PiS dązy do przejęcia przez państwo prywatnych biznesów....................

Pytanie jaka frakcja w PiSie za tym stoi?????????????????

wtorek, 13 listopada 2018
Pierwsza afera w nowym stuleciu niepodległego kraju....

Skonczyly sie fajerwerki na 100 lecie odzyskania niepodległości,politycy wykłócaja się,czy był jeden marsz(rządowo-narodowo-faszystowski),czy dwa tzn rządowy i drugi narodowo-faszystowski;

Ci co byli na marszu- ok 250.000 + nie wiedza na ktorym z nich maszerowali-dla nich to wszystko(?) jedno...

W drugi dzień po wymienionych uroczystościach wybuchła kolejna afera:wg doniesienia Leszka Czarneckiego(jeden z polskich oligarchów,wlaściciel Getin noble Bank) Marek Chrzanowski (Przewodniczący KNF) miał mu w marcu(!) br złożyć korpucyjną ofertę a mianowicie za 1% wartości banku(notowany na GPW) czyli ok 40,0 mln pln  wspomoc przeprowadzenie udanej  restrukturyzacji banku za aprobata urzędu KNF.

Faktem jest,że Getin Bank przezywaŁ i przeżywa trudnosci związane z niedostatecznymi buforami kapitałowymi,co wiaże się m.innymi z dużym portfelem kredytów we frankach szwajcarskich,i współpraca z KNF jest w procesie restrukturyzacja niezwykle istotna.

Rozmowa Chrzanowski-Czarnecki została nagrana przez tego ostatniego(to jakaś choroba w Polsce) i jako dowód złożona w prokuraturze.

PMM zarządał i od Chrzanowskiego i od służb i prokuratury jak najszybszego wyjaśnienia  doniesienia,co będzie sie działo może zobaczymy...

Na razie efektem jest gwałtowny  spadek notowan banku jak i innych spółek z portfela Czarneckiego....

Podobnie zreszta dzialo się po wybuchu afery GetBack której akcje spadły na dno,jak i innych zamieszanych w aferę podmiotów w rezultacie czego akcjonariusze tych podmiotów ponieśli wielomiliardowe straty....

Poza osadzeniem w aresztach wydobywczych kilkunastu menadzerów(takie areszty to specjalność ministra Ziobry) nic w tej aferze się nie dzieje...

Jak będzie w tym przypadku ?zobaczymy ,bo oskarżenie jest bardzo poważne i co gorsza powoduje istotny spadek zaufania  do całego rynku finansowo-kapitałowego w Polsce!

Nasza wiarygodnośc nie tylko w sferze praworządności dozna znaczącego uszczerbku.....

Efekt "dobrej zmiany"????

piątek, 09 listopada 2018
PISie - spieprzyłeś obchody 100 lecia odzyskania niepodległości!

Zaden kraj,żadna władza nie potrafiła tak spieprzyć obchodow najważniejszego święta państwowego jak PIS spieprzył 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

czwartek, 08 listopada 2018
Duda&Morawiecki poprowadza marsz narodowców......

Pani prezydent Warszawy Hanna Grnkiewicz Walc(HGW) podjęła wczoraj słuszną decyzję o zakazie organizacji tzw marszu Niepodległości organizowanego przez ONR i inne pokrewne faszystowskie organizacje.

Wystarczyło kilka godzin aby prezydent Duda(PAD) i premier Morawiecki(PMM) nagle podjęli decyzje o organizacji"rządowego" marszu Niepodległości trasą identyczną do tej jaka mieli maszerować narodowcy.

Co to oznacza? ano to,że narodowcy i inni nacjonaliści i faszyści(co już ogłosili) dołączą sie lub włączą się w marsz PADa i PMM wraz ze swoimi nienawistnymi hasłami ,racami i flagami.

Na 100lecie odzyskania niepodległości będziemy mieć prawie brunatny marsz nacjonalistów w mieście gdzie w czasie 2giej wojny światowej zginęło lub zostało wymordowanych ponad 400.000 mieszkańców i w kraju gdzie wymordowano prawie 6.000.000 obywateli!

Pogratulowac panowie PAD i PMM !

Na ironię  zasługuje też fakt,że nagle minister Brudziński(który nie chciał rozmawiać z HGW nt zabezpieczenia marszu narodowców) twierdzi,że ochrona policji będzie dostępna i marsz zabezpieczony .....

Na koniec tylko jedne pytanie: czy aby uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości koniecznie musimy maszerować...........?

Ja nie będę!

wtorek, 06 listopada 2018
UDAŁÓ SIĘ POWSTRZYMAC PIS !!!!

Dzisiaj po drugiej turze wyborów samorządowych,można powiedzieć"udało sie powstrzymac  PiS" i uchronić Polskę przed władzą jednej,nacjonalistycznej,zaściankowej ,kato-narodowej partii !

I to jest wyrazne zwycięstwo społeczenstwa obywatelskiego,ktore się wytworzyło w całym kraju po czerwcu 1989 roku!

To zwycięstwo jest szczególnie widoczne w najwiekszych miastach,gdzie  żaden z pisowskich kandydatów nie otarł się o zwycięstwo;wiekszośc przegrała w pierwszej turze ale i w miastach wojewódzkich,powiatowych i gminnych!

Najwięcej szefów miast zyskali kandydaci niezależni,nie związani z zadną partią,startujący z własnego komitetu wyborczego ! To dowód na rosnącą w siłę obywatelskie społeczeństwo;nastepni byli kandydaci Koalicji Obywatelskiej,PSLu oraz SLD!

PiS,po bardzo intensywnej kampanii z osobistym  udzialem ich wodza,pinokia Morawieckiego ledwie wygrał w kilku miastach....

Na nic nie zdały sie obietnice "worów pieniędzy",ani szantaż ,że wladza odetnie kasę do samorządów niepisowskich,nie pomogły też grozby Sasina o wprowadzeniu komisarza w Łodzi,gdzie Hanna Zdanowska zdobyła w pierwszej turze ponad 70% głosów.

I za ten rezultat trzeba podziękować tym wszystkim,którzy poszli na wybory,szczególnie tym,którzy NIE głosowali na pisowców!

Teraz przed nami wszystkimi za 6 miesię kolejne wybory do Europarlamentu;będą one łatwiejsze dla Koalicji obywatelskiej ponieważ idą na te wybory zwolennicy i/lub entuzjaści Unii Europejskiej,których jest wiekszośc w miastach;

ale to nie znaczy,aby mniejsze miasta,gminy i przede wszystkim wieś (dopłaty !) nie powinny brać udzialu w tych wyborach;wprost przeciwnie! im lepsi merytorycznie będą nasi europosłowie tym lepiej będzie się nam w UE zyło!

Dlatego,moi mili, nie głosujcie na "spady" z żadnej  partii! Nie chcemy byłej premier"broszki" Szydło w Europarlamencie! ani nie zna języków,ani nie potrafi rozmawiać a jej występy w Europarlamencie były żenujące,nie mówiąc o głosowaniu przeciwko reelekcji Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europy.

Nie głosujmy też na Zbigniewa Ziobrę,architekta niszczenia praworządnosci w Polsce,człowieka który zniszczył Trybunał Konstytucyjny.

Przed wyborami przedstawię pełną listę takich "spadów" z każdej partii abyśmy wiedzieli na kogo nie powinnismy głosować.

A teraz mysłmy i jednoczmy się aby wygrac majowe wybory do Europarlamentu a na jesieni 2019  wygrać wybory do naszego Sejmu!

W jedności  siła jak mowili i czynili nasi przodkowie!

piątek, 26 października 2018
Zatrzymaliśmy PiS !

W poprzednim wpisie - przed 21.10 a więc pierwszą turą wyborów samorządowych wzywałem do masowego udziału w tych wyborach aby powstrzymać destrukcję trójpodziału władzy i zawłaszczenie kraju przez rządzący PiS.

To w istotnej mierze się udało- frekwencja była nadspodziewanie wysoka - 54.1 % !!!!,a w wielu miastach- np Łodzi,Warszawie,Białymstoku,Poznaniu,Wrocławiu kandydaci Koalicji Obywatelskiej zwyciężyli niespodziewanie już w pierwszej turze!

Nie powinniśmy jednak spoczywć na laurach i wziąść udział w wyborach drugiej tury w dniu 4 listopada  a w szczególności w Krakowie,Gdańsku,Szczecinie,Olsztynie i wielu innych miastach i miasteczkach.

PiS przerzńął w dużych i średnich miastach ale umocnił się- głównie kosztem PSL - na wsi i małych miejscowościach.

Tutaj powinnismy byc bardziej aktywni aby przeciwdziałać topornej a miejscami kłamliwej propogandzie PiSowskiej wygłaszanej ustami chyba największego kłamcy jakim stał się premier Morawiecki.

A więc cieszmy się z rezultatów 21.10.idziemy zmobilizowani 4.11 i przygotujmy się do walki o miejsca w naszym Europarlamencie!

PiS no passaram !

piątek, 19 października 2018
IDZMY NA WYBORY !

Te wybory- jak sie wydaje- wzbudzaja dużo wieksze zainteresowanie wsód społeczeństwa bowiem uświadomiło sobie,że PiS ,gdyby przejął samorządy ,tym samym zamknąłbym proces przejęcia i totalnej kontroli nad państwem nad naszym wspólnym krajem- POLSKĄ!

Do tego nie mozna dopuścić ,a jedynym legalnym sposobem jest masowy udział w wyborach i wygrana opozycji oraz komitetów obywatelskich !

 

Stad mój apel i zacheta : IDZMY MASOWO NA WYBORY w niedzielę 21.10. a tam gdzie będzie to potrzebne na drugą turę 4 listopada !

Od nas wszystkich,od każdego pojedynczego głosu zależy przyszłośc nas i naszych dzieci oraz przyszłych pokoleń.

Czy chcemy byc częścią Europy? czy chcemy znowu- jak miało to miejsce wielokrotnie w przeszłości - stac sie wasalem naszego wschodniego sąsiada?

W przeszłości do stanu wasalizacji doprowadzali  w zasadniczej mierze nasi sąsiędzi(Prusy,Austria i Rosja)- dzisiaj decyzja spoczywa  WYŁĄCZNIE w naszych rękach!środa, 17 października 2018
Szaleństwo Ziobry?

Zbigniew Ziobro pod postacią Prokuratora Generalnego RP raczył zwrócić sie do atrapy Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez parę:mgr Przyłębską i agenta Muszyńskiego(poza tym dublera) z zapytaniem,czy jeden z artykułów Traktatu Lizbońskiego uroczyscie ratyfikowanego przez Sejm RP głosami m.innymi: Jarosława Kaczyńskiego,Zbigniewa Ziobry,Mariusza Błaszczaka,Joachima Brudzińskiego a podpisany przez ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest zgodny z Konstytucją RP !?

Zapomniał,że przed ratyfikacją dokonano pełnej analizy zgodności Traktatu z Konstytucją i bez stwierdzenia zgodności traktat nie mógł byc ani ratyfikowany ani też podpisany,tym bardziej,że procedura ta w przypadku Polski trwała 2 lata !

Swoim zapytaniem Ziobro nie tylko kwestionuje swoje i całego kierownictwa PiS głosowanie,ale i podważa samą ratyfikację!!!!

To jest szleństwo i głupota bo idzie m.innymi o pytania prejudycjalne tak SN jak i poszczególnych sądów do TSUE(Trybunału Sprawiedliwości UE) w kwestii niezgodności z Konstytucją i prawem UE wprowadzanych zmian w naszych sądach.

Ziobro wie,że orzeczenie TSUE bedzie miazdzące dla niego i całej kamaryli PiSowskiej więc robi-bezprawnie- wyprzedzający ruch aby NIE UZNAC wyroku TSUE a tym samym otworzyć drogę do POLEXITU!

To jest zbrodnia,szaleństwo bo o członkowstwie w UE zadecydował NARÓD w referendum i ani ZIOBRO ani cały PiS nie ma prawa tego zmienić

Najwyższy czas żeby odsunać tę pisowską zgraję od władzy!

Idziemy wszyscy  na wybory !

piątek, 12 października 2018
Trzaskowski czy Jaki: 9 dni do wyborów

Wybory samorządowe 21.10 juz za 9 dni.Wśród wielu batalii na czoło wysuwają sie wyscigi do fotela prezydentów Warszawy,Łodzi,Gdańska i Krakowa i wszędzie tam kampania jest ostra a pretendenci oraz popierajace ich partie polityczne sięgają do wszystkich mozliwych środków aby uzyskać pożądany wynik.

I tak w Warszawie(ale i w innych miejscach) wladza PiSowska grozi,że jeśli nie wygraja ich przdstawiciele to wladza przykręci kurek z pieniędzmi na "wrogie' samorządy.

To ohydny i bezczelny szantaż,co więcej nieoparty na realiach,bowiem środki centralne to tylko niewielka część budżetów samorządowych.

W Łodzi gdzie prowadzi popularna prezydent Zdanowska,PiS ustami 'purchawki" Sasina grozi komisarzem w przypadku objecia przez Zdanowską urzedu prezydenta miasta(Zdanowska ma wyrok grzywny za poswiadczenie nieprawdy sprzed 15 lat).

W Krakowie kandydatka PiS Wassermann zbiera głosy w kościołach(po "Klerze" to chyba wątpliwy pomysł)!

W Gdańsku praktycznie bratobójcza walka miedzy obecnie urzędującym prezydentem Adamowiczem a młodym Wałęsą.... a jest jeszcze młody Płażyński wystawiony przez PiS.

Dla ciekawych ani Jaki,ani Wałęsa,ani Wassermann ani Płażyński nie mają praktycznie żadnego doświadczenia w zarządzaniu duzymi jednostkami samorządowymi czy też przedsiebiorstwami co jest mimo wszystko kiepskim prognostykiem na przyszłość....

To co wyżej to szczegóły,ważniejsze jest to,że PiS będący od zawsze wrogiem samorządów poprzez ostrą walkę o największe miasta w Polsce chce do końca zawłaszczyć państwo i włączyć samorządy do centralistycznej metody zarządania krajem.

Co gorsza metody zarządzania krajem a la PiS to dalsze pogłębianie autorytarnych i odbiegających od demokracji rządów w efekcie zmierzających do zohydzenia tak demokracji jak i Unii Europejskiej z polexitem na końcu!

W tych wyborach stawką niekoniecznie jest Trzaskowski czy Jaki ale czy chcemy byc na Zachodzie i Unii czy chcemy być gdzieś na wschodzie zdominowani przez satrapę z Moskwy?

Cała historia Polski po 1945 to była walka o zachowanie tożsamości narodowej i resztek demokracji,swobód obywatelskich przed zakusami Sowietów i ich miejscowych namiestników,co w koncu sie udało w 1989 roku po 44 latach okupionych też rozlewem krwi(Poznań 1956,Wybrzeże 1970)!

Czy mamy teraz dokonywać kroków wstecz bo tak sobie wymyślił fuehrer PiSu pan Jarosław Kaczński,człowiek mentalnie zyjący w latach 60 i 70 tych ubiegłęgo wieku?nieznający ani Europy ani świata?nie mówiący w żadnym obcym języju?nieuzywający internetu?nieposiadający konta w banku ani prawa jazdy?

Przeciez on chce z nas zrobic swoje klony na dodatek podlane okropnym narodowo-ojczyżniano-katolickim sosem,co pokazał m.innymi Smarzowski w swoim filmie "Kler"!!!!

I dlatego musimy iść masowo na wybory i masowo głosować na tych,którzy są w kontrze do PiSu!!!!

Obowiązkiem patriotów jest udział w wyborach!

To jest 21.10 nasz powszechny OBOWIĄZEK !

piątek, 28 września 2018
Morawiecki = kłamca

Pan premier Mateusz Morawiecki(ksywa Pinokio) objeżdza kraj i na wiecach wyborczych w kampanii samorządowej ostro wspiera PiSowskich kandydatow na burmistrzow,prezydentów miast,wojtow itd...

Przy okazji wyglasza,mniej lub bardziej udane plomienne przemówienia wspierające kandydata ale przede wszystkim rzuca obietnicami dla potencjalnych wyborców co to PiS nie zrobi oraz co to PiS juz nie zrobilo !

Niestety praktycznie w każdym przemówieniu Morawiecki albo mija się z prawdą albo po prostu kłamie !

 Jedno z kłamstw na wiecu w Świebodzinie wyłapała to Platforma Obywatelska i złożyła zawiadomienie do sądu w tzw wyborczym trybie(pozwy rozpatrywane są w ciągu 24 godzin); rezultat: sąd apelacyjny stwiedził że Morawiecki skłamał i musi opublikować sprostowanie pod własnym nazwiskiem co Morawiecki uczynił przed głownymi wydaniami dzienników telewizyjnych(TVN i TVP) w dniu 27 września!!!!!!!

Co prawda sam nie odczytał nakazanego przez sąd sprostowania,ale sprostoswanie,że skłamał opublikował ze swoim podpisem;czy są nakaże osobiste wygłoszenie sprostowania- zobaczymy!

Ta sprawa ilustruje,że Morawiecki i cały rząd oraz czynownicy PiS kłamią i to klamią bez przerwy,na rympał w mysl Goebbelsowskiej zasady:kłamstwo powtorzone 100 razy staje się prawdą!

Te kłamstwa rozpoczęły się hasłem "Polska w ruinie" w co uwierzyło 18.5% uprawnionych do głosowania w 2015,a kończy sie serią obietnic w trakcie trwającej kampanii wyborczej!

Kłamie Kaczyński,

Kłamie Morawiecki,

Kłamie Szydło,

Kłamie Macierewicz,

Kłamie Błaszczak,

Kłamie Brudziński,

Kłamie Kuchciński,

Kłamie Karczewski,

Kłamie Kurski,

Kłamie Ziobro,

Kłamie Piotrowicz,

Kłamie Pawłowicz..... i kilkuset innych działaczy PiSu !

Nie wierzmy w te kłamstwa,bo rzeczywistości nie da sie zakłamać ,tym bardziej,że Kaczyński&Morawiecki ciągną nas- cały kraj- w przepaść i totalną izolację ,aż staniemy się łupem naszego wschodniego sąsiada!

Polexit jest ostatecznym celem polityki Kaczyńskiego&Morawieckiego i nie pozwólmy na jej realizację!

Dzisiaj kłamią,a jutro.........?

poniedziałek, 24 września 2018
Kaczyński tym razem przesadził.......

Na konwencji wyborczej PiS w Olsztynie wodz Kaczyński z twarzą wykrzywioną nienawiścią wykrzyczal do swoich zwolenników,że częśc sędziów popadła w ojkofobię tj niechęć do własnej ojczyzny;to stwierdzenie jest elelemntem ataku PiS na sądownictwo w Polsce,które w opinii wodza Kaczyńskiego musi byc bezwzględnie podporządkowane jego partii czyli osobiście jemu;analogia z sądownictwem w nazistowskich Niemczech Hitlera nasuwa się sama i jest uzasadniona.

Dlaczego Kaczyński o tym powiedział,i dlaczego zrobił to w Olsztynie?

Jest to związane z dwoma celami Kaczyńskiego:po pierwsze dalsze zohydzanie sędziów w oczach opinii publicznej a po drugie budzenie po raz kolejny obaw polaków zamieszkanych na Warmii i Mazurach przed Niemcami !

Przypominam,ze w 2007 roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie przyznania nieruchomości obywatelce Niemiec p Trawny,która w początkach 1970tego roku wyjechała do Niemiec w ramach umowy zawartej przez rządy PRL i NRF,w oparciu o którą PRL otrzymała około 3,0 mld DM srodków finansowych;warunkiem wyjazdu było przekazanie posiadanych nieruchomości na rzecz Skarbu Panstwa i zrzeczenie sie polskiego obywatelstwa.

Pani Trawny ,po zmianach w Polsce 1989 r ,postanowiła powrocic na starośc do Polski,na dawna nieruchomośc(w międzyczasie przejętą przez Lasy Panstwowe) i wystapiła o zwrot swojej nieruchomości.

W wyniku procesu okazało się,że przez ponad 30 lat nie dokonano żadnych zmian w księgach wieczystych,a więc pani Trawny przez cały czas była właścicielką konkretnej nieruchomosci,co stwierdził sąd w rozprawach w dwóch instancjach.

Kaczyński zreszta przyjeżdzał raz na Warmię by na miejscu protestować wobec wyroku w pierwszej instancji,próbując(wtedy bezskutecznie) wplynać na wyrok sądu apelacyjnego!

Owczesna porażka oraz zadawniona niechęć do Europy a szczególnie do Niemiec legła u podstaw nikczemnej wypowiedzi o rzekomej ojkofobii stanu sędziowskiego!

A przy okazji ,środowa niespodziewana wizyta premiera Pinokia Morawieckiego u 1szej Prezes SN prof Malgorzaty Gersdorf miala na celu -próbę pokazania Komisji Europejskiej - zę dialog rządu z SN trwa-aby opoznić lub zablokować zlozenie skargio na lamanie praworządnosci przez rzad do Trybunalu Sprawiedliwosci UE w Luksemburgu.

Po oswiadczeniu pan 1szej Prezes z piatku ,dzisiaj tj 24.09 Komisja taką skargę złożyła do TSUE!

Oby wyrok TSUE zapadł jak najszybciej ,bowiem juz tylko on może być w stanie sachowac resztki niezależności sądów w Polsce

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31