| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 19 października 2018
IDZMY NA WYBORY !

Te wybory- jak sie wydaje- wzbudzaja dużo wieksze zainteresowanie wsód społeczeństwa bowiem uświadomiło sobie,że PiS ,gdyby przejął samorządy ,tym samym zamknąłbym proces przejęcia i totalnej kontroli nad państwem nad naszym wspólnym krajem- POLSKĄ!

Do tego nie mozna dopuścić ,a jedynym legalnym sposobem jest masowy udział w wyborach i wygrana opozycji oraz komitetów obywatelskich !

 

Stad mój apel i zacheta : IDZMY MASOWO NA WYBORY w niedzielę 21.10. a tam gdzie będzie to potrzebne na drugą turę 4 listopada !

Od nas wszystkich,od każdego pojedynczego głosu zależy przyszłośc nas i naszych dzieci oraz przyszłych pokoleń.

Czy chcemy byc częścią Europy? czy chcemy znowu- jak miało to miejsce wielokrotnie w przeszłości - stac sie wasalem naszego wschodniego sąsiada?

W przeszłości do stanu wasalizacji doprowadzali  w zasadniczej mierze nasi sąsiędzi(Prusy,Austria i Rosja)- dzisiaj decyzja spoczywa  WYŁĄCZNIE w naszych rękach!środa, 17 października 2018
Szaleństwo Ziobry?

Zbigniew Ziobro pod postacią Prokuratora Generalnego RP raczył zwrócić sie do atrapy Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez parę:mgr Przyłębską i agenta Muszyńskiego(poza tym dublera) z zapytaniem,czy jeden z artykułów Traktatu Lizbońskiego uroczyscie ratyfikowanego przez Sejm RP głosami m.innymi: Jarosława Kaczyńskiego,Zbigniewa Ziobry,Mariusza Błaszczaka,Joachima Brudzińskiego a podpisany przez ówczesnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest zgodny z Konstytucją RP !?

Zapomniał,że przed ratyfikacją dokonano pełnej analizy zgodności Traktatu z Konstytucją i bez stwierdzenia zgodności traktat nie mógł byc ani ratyfikowany ani też podpisany,tym bardziej,że procedura ta w przypadku Polski trwała 2 lata !

Swoim zapytaniem Ziobro nie tylko kwestionuje swoje i całego kierownictwa PiS głosowanie,ale i podważa samą ratyfikację!!!!

To jest szleństwo i głupota bo idzie m.innymi o pytania prejudycjalne tak SN jak i poszczególnych sądów do TSUE(Trybunału Sprawiedliwości UE) w kwestii niezgodności z Konstytucją i prawem UE wprowadzanych zmian w naszych sądach.

Ziobro wie,że orzeczenie TSUE bedzie miazdzące dla niego i całej kamaryli PiSowskiej więc robi-bezprawnie- wyprzedzający ruch aby NIE UZNAC wyroku TSUE a tym samym otworzyć drogę do POLEXITU!

To jest zbrodnia,szaleństwo bo o członkowstwie w UE zadecydował NARÓD w referendum i ani ZIOBRO ani cały PiS nie ma prawa tego zmienić

Najwyższy czas żeby odsunać tę pisowską zgraję od władzy!

Idziemy wszyscy  na wybory !

piątek, 12 października 2018
Trzaskowski czy Jaki: 9 dni do wyborów

Wybory samorządowe 21.10 juz za 9 dni.Wśród wielu batalii na czoło wysuwają sie wyscigi do fotela prezydentów Warszawy,Łodzi,Gdańska i Krakowa i wszędzie tam kampania jest ostra a pretendenci oraz popierajace ich partie polityczne sięgają do wszystkich mozliwych środków aby uzyskać pożądany wynik.

I tak w Warszawie(ale i w innych miejscach) wladza PiSowska grozi,że jeśli nie wygraja ich przdstawiciele to wladza przykręci kurek z pieniędzmi na "wrogie' samorządy.

To ohydny i bezczelny szantaż,co więcej nieoparty na realiach,bowiem środki centralne to tylko niewielka część budżetów samorządowych.

W Łodzi gdzie prowadzi popularna prezydent Zdanowska,PiS ustami 'purchawki" Sasina grozi komisarzem w przypadku objecia przez Zdanowską urzedu prezydenta miasta(Zdanowska ma wyrok grzywny za poswiadczenie nieprawdy sprzed 15 lat).

W Krakowie kandydatka PiS Wassermann zbiera głosy w kościołach(po "Klerze" to chyba wątpliwy pomysł)!

W Gdańsku praktycznie bratobójcza walka miedzy obecnie urzędującym prezydentem Adamowiczem a młodym Wałęsą.... a jest jeszcze młody Płażyński wystawiony przez PiS.

Dla ciekawych ani Jaki,ani Wałęsa,ani Wassermann ani Płażyński nie mają praktycznie żadnego doświadczenia w zarządzaniu duzymi jednostkami samorządowymi czy też przedsiebiorstwami co jest mimo wszystko kiepskim prognostykiem na przyszłość....

To co wyżej to szczegóły,ważniejsze jest to,że PiS będący od zawsze wrogiem samorządów poprzez ostrą walkę o największe miasta w Polsce chce do końca zawłaszczyć państwo i włączyć samorządy do centralistycznej metody zarządania krajem.

Co gorsza metody zarządzania krajem a la PiS to dalsze pogłębianie autorytarnych i odbiegających od demokracji rządów w efekcie zmierzających do zohydzenia tak demokracji jak i Unii Europejskiej z polexitem na końcu!

W tych wyborach stawką niekoniecznie jest Trzaskowski czy Jaki ale czy chcemy byc na Zachodzie i Unii czy chcemy być gdzieś na wschodzie zdominowani przez satrapę z Moskwy?

Cała historia Polski po 1945 to była walka o zachowanie tożsamości narodowej i resztek demokracji,swobód obywatelskich przed zakusami Sowietów i ich miejscowych namiestników,co w koncu sie udało w 1989 roku po 44 latach okupionych też rozlewem krwi(Poznań 1956,Wybrzeże 1970)!

Czy mamy teraz dokonywać kroków wstecz bo tak sobie wymyślił fuehrer PiSu pan Jarosław Kaczński,człowiek mentalnie zyjący w latach 60 i 70 tych ubiegłęgo wieku?nieznający ani Europy ani świata?nie mówiący w żadnym obcym języju?nieuzywający internetu?nieposiadający konta w banku ani prawa jazdy?

Przeciez on chce z nas zrobic swoje klony na dodatek podlane okropnym narodowo-ojczyżniano-katolickim sosem,co pokazał m.innymi Smarzowski w swoim filmie "Kler"!!!!

I dlatego musimy iść masowo na wybory i masowo głosować na tych,którzy są w kontrze do PiSu!!!!

Obowiązkiem patriotów jest udział w wyborach!

To jest 21.10 nasz powszechny OBOWIĄZEK !

piątek, 28 września 2018
Morawiecki = kłamca

Pan premier Mateusz Morawiecki(ksywa Pinokio) objeżdza kraj i na wiecach wyborczych w kampanii samorządowej ostro wspiera PiSowskich kandydatow na burmistrzow,prezydentów miast,wojtow itd...

Przy okazji wyglasza,mniej lub bardziej udane plomienne przemówienia wspierające kandydata ale przede wszystkim rzuca obietnicami dla potencjalnych wyborców co to PiS nie zrobi oraz co to PiS juz nie zrobilo !

Niestety praktycznie w każdym przemówieniu Morawiecki albo mija się z prawdą albo po prostu kłamie !

 Jedno z kłamstw na wiecu w Świebodzinie wyłapała to Platforma Obywatelska i złożyła zawiadomienie do sądu w tzw wyborczym trybie(pozwy rozpatrywane są w ciągu 24 godzin); rezultat: sąd apelacyjny stwiedził że Morawiecki skłamał i musi opublikować sprostowanie pod własnym nazwiskiem co Morawiecki uczynił przed głownymi wydaniami dzienników telewizyjnych(TVN i TVP) w dniu 27 września!!!!!!!

Co prawda sam nie odczytał nakazanego przez sąd sprostowania,ale sprostoswanie,że skłamał opublikował ze swoim podpisem;czy są nakaże osobiste wygłoszenie sprostowania- zobaczymy!

Ta sprawa ilustruje,że Morawiecki i cały rząd oraz czynownicy PiS kłamią i to klamią bez przerwy,na rympał w mysl Goebbelsowskiej zasady:kłamstwo powtorzone 100 razy staje się prawdą!

Te kłamstwa rozpoczęły się hasłem "Polska w ruinie" w co uwierzyło 18.5% uprawnionych do głosowania w 2015,a kończy sie serią obietnic w trakcie trwającej kampanii wyborczej!

Kłamie Kaczyński,

Kłamie Morawiecki,

Kłamie Szydło,

Kłamie Macierewicz,

Kłamie Błaszczak,

Kłamie Brudziński,

Kłamie Kuchciński,

Kłamie Karczewski,

Kłamie Kurski,

Kłamie Ziobro,

Kłamie Piotrowicz,

Kłamie Pawłowicz..... i kilkuset innych działaczy PiSu !

Nie wierzmy w te kłamstwa,bo rzeczywistości nie da sie zakłamać ,tym bardziej,że Kaczyński&Morawiecki ciągną nas- cały kraj- w przepaść i totalną izolację ,aż staniemy się łupem naszego wschodniego sąsiada!

Polexit jest ostatecznym celem polityki Kaczyńskiego&Morawieckiego i nie pozwólmy na jej realizację!

Dzisiaj kłamią,a jutro.........?

poniedziałek, 24 września 2018
Kaczyński tym razem przesadził.......

Na konwencji wyborczej PiS w Olsztynie wodz Kaczyński z twarzą wykrzywioną nienawiścią wykrzyczal do swoich zwolenników,że częśc sędziów popadła w ojkofobię tj niechęć do własnej ojczyzny;to stwierdzenie jest elelemntem ataku PiS na sądownictwo w Polsce,które w opinii wodza Kaczyńskiego musi byc bezwzględnie podporządkowane jego partii czyli osobiście jemu;analogia z sądownictwem w nazistowskich Niemczech Hitlera nasuwa się sama i jest uzasadniona.

Dlaczego Kaczyński o tym powiedział,i dlaczego zrobił to w Olsztynie?

Jest to związane z dwoma celami Kaczyńskiego:po pierwsze dalsze zohydzanie sędziów w oczach opinii publicznej a po drugie budzenie po raz kolejny obaw polaków zamieszkanych na Warmii i Mazurach przed Niemcami !

Przypominam,ze w 2007 roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie przyznania nieruchomości obywatelce Niemiec p Trawny,która w początkach 1970tego roku wyjechała do Niemiec w ramach umowy zawartej przez rządy PRL i NRF,w oparciu o którą PRL otrzymała około 3,0 mld DM srodków finansowych;warunkiem wyjazdu było przekazanie posiadanych nieruchomości na rzecz Skarbu Panstwa i zrzeczenie sie polskiego obywatelstwa.

Pani Trawny ,po zmianach w Polsce 1989 r ,postanowiła powrocic na starośc do Polski,na dawna nieruchomośc(w międzyczasie przejętą przez Lasy Panstwowe) i wystapiła o zwrot swojej nieruchomości.

W wyniku procesu okazało się,że przez ponad 30 lat nie dokonano żadnych zmian w księgach wieczystych,a więc pani Trawny przez cały czas była właścicielką konkretnej nieruchomosci,co stwierdził sąd w rozprawach w dwóch instancjach.

Kaczyński zreszta przyjeżdzał raz na Warmię by na miejscu protestować wobec wyroku w pierwszej instancji,próbując(wtedy bezskutecznie) wplynać na wyrok sądu apelacyjnego!

Owczesna porażka oraz zadawniona niechęć do Europy a szczególnie do Niemiec legła u podstaw nikczemnej wypowiedzi o rzekomej ojkofobii stanu sędziowskiego!

A przy okazji ,środowa niespodziewana wizyta premiera Pinokia Morawieckiego u 1szej Prezes SN prof Malgorzaty Gersdorf miala na celu -próbę pokazania Komisji Europejskiej - zę dialog rządu z SN trwa-aby opoznić lub zablokować zlozenie skargio na lamanie praworządnosci przez rzad do Trybunalu Sprawiedliwosci UE w Luksemburgu.

Po oswiadczeniu pan 1szej Prezes z piatku ,dzisiaj tj 24.09 Komisja taką skargę złożyła do TSUE!

Oby wyrok TSUE zapadł jak najszybciej ,bowiem juz tylko on może być w stanie sachowac resztki niezależności sądów w Polsce

niedziela, 19 sierpnia 2018
Dlaczego premier Morawiecki kłamie ?

Premier Morawiecki zasłużył na ksywę Pinokio;niektórzy nazywają go premierem krzywoustym,jedno czy drugie przezwisko trafnie wskazuje na nieodłączną i stałą cechę premiera a mianowicie mijanie się z prawdą lub wprost opowiadanie notorycznych kłamstw !

To co naopawiadał na dzisiejszym wiecu w Sandomierzu- na początek pisowskiej kampani wyborczej to przekroczyło wszelkie granice!Mianowicie raczył stwierdzić zę on sam Morawiecki wynegocjował wejście Polski do Unii Europejskiej przed 20 laty i dlatego on Morawiecki wie jak sie z UE negocjuje !

Zapomniał biedaczek że negocjacje w sprawie wejścia do UE prowadzili m.innnymi Jan Kułakowski,Jan Truszczyński a w koncowej fazie premier Miller i prezydent Kwaśniewski !!!!!!

Morawiecki przed 2004 r był nikim,marnym urzędniczyną w Komitecie Integracji Europejskiej ,kierowanej przez kilku wybitnych dyplomatow,którzy zasilili potem korpus urzędniczy UE;pracował tam zresztą krótko bo około roku i niczym się nie wyróżnił !

Jeśli Morawiecki - w rozmowach na szczytach UE - tak samo kłamie jak w wywiadach czy przemówieniach podobnych do tych w Sandomierzu- to opiniao nim jest ,bo musi być fatalna !

Mitoman,kłamca,niepoważny osobnik,katofundamentalista itp itd !

Przecież on wzywał do rechrystianizacji Europy! a w Sandomierzu mówił że nauczył się modlić(!!!) o deszcz(deszcz nie posłuchał !) !

Gdzie my żyjemy?

Kto nami rządzi?

I dlaczego PiS ma ciągle ponad 35% poparcia?

Czy jesteśmy takim bezmyślnym społeczeństwem?czy 500+ wystarczy dla durnego,ciemnego,leniwego i  bezrozumnego obywatela?

Obudzmy się,zadawajmy kłam permanentnym kłamstwom PiSu i najważniejsze iddzmy 21.10 na wybory i NIE GŁOSUJMY NA PIS !!!!


sobota, 11 sierpnia 2018
Trzaskowski czy Jaki ?

Walka o fotel Prezydenta Warszawy wchodzi w decydujacą fazę a jej dotychczasowy przebieg pozwala na analizę kampanii głównych rywali tj panow Rafala Trzaskowskiego(kandydata PO) i Patryka Jakiego(kandydata PiS).

Wybory samorządowe a w ich trakcie zwyciestwo w na jwiększej miejskiej aglomeracji i stolicy kraju będzie mialo bardzo duże- a może i decydujące- znaczenie dla serii nastepnych wyborów jakie bedziemy mieli w 2019 i 2020 roku.

Panowie wystartowali z różnych pozycji:Trzaskowski od początku jest uważany za faworyta w mieście,ktore jest i było matecznikiem PO,Jaki wydawało się,że większych szans nie ma.

Sondaże z zeszlego tygodnia pokazały jednak,że o ile Trzaskowskiego popiera 41% to Jakiego już 36% co dobrze świadczy o wybranej przez niego strategii kampanijnej,a niezbyt dobrze o tej kandydata PO.

Jaki jest energiczny,niezmordowany i pelen entuzjazmu oraz obietnic niekoniecznie do spełnienia.

Ma dobrą kampanię w mediach spolecznościowych(zasługa pewnie Szefernakera) i jest obecny w całym przekroju mediów.

Nie szkodzą mu takie wpadki jak zdjęcia czeskiej Pragi zamiast Warszawy,nieumiejetnośc posługiwania sie metrem etc ani też sponsorowanie szkodliwej dla kraju ustawy o IPN.

Wygląda na to,ze przecietny warszawiak,z reguly przecież napływowy(prawdziwi zginęli w powstaniu Warszawskim a przedtem w gettcie),nie interesuje się specjalnie walorami intelektualnymi kandydata a łaknie ładnie brzmiących obietnic na poziomie tak dzielnicy czy całego miasta,ktore ma swoje bolączki,

Z kolei kampania Trzaskowskiego jest,powiedzmy sobie szczerze niemrawa,i nie przebija sie ani specjalnie do mediów społecznościowych ani mainstreamowych.

Pozowanie na inteligenta i europejczyka nie porwie przecietnego ,napływowego warszawiaka;on chce swojego,podobnego troche do siebie kandydata.

Co gorsze szefem kampanii Trzaskowskiego jest Tyszkiewicz(!) facet,ktory prowadził kampanie Komorowskiego (!)

Co za idiota to wymyślił?przeciez to samobójstwo !

Ponadto wyraznie widać,że szef regionu Halicki-sam mający chrapke na fotel prezydenta stolicy,wyraznie NIE WSPIERA Trzaskowskiego !

Tak prowadzic kampanie to prowadzic Trzaskowskiego do kleski.

Panie Schetyna- bo to Pan tak zaordynował- przestan Pan grac swoje durne gierki i wspieraj Trzaskowskiego:

Panie Trzaskowski - wywal pan Tyszkiewicza i wez mlodego,ambitnego chlopaka czy dziewuche na szefa kampanii!,odlóz garnitur,przestan odgrywac europejskiego technokrate i zrob z siebie swojaka-warszawiaka!

Ma pan atuty ktorych pana konkurentowi brak !

A pan panie Halicki ma pan psi obowiazek zmobilizować cale swoje struktury do walki o zwycięstwo Trzaskowskiego!

Jak tego nie zrobicie,to bedziemy mieli PiS nie tylko na Mickiewicza i Nowogrodzkiej ale i w calej Warszawie i Polsce!

A tego możemy nie przeżyć !

wtorek, 17 lipca 2018
"Treason summitt" czyli Trump versus Putin

Miałem okazje ogladac na CNN konferencje prasową Trump/Putin po ich spotkaniu 16 lipca 2018.

Niestety Trump wyszedł fatalnie,co gorsza publicznie odciął się od informacji nt interwencji rosyjskich służb w wybory w USA w 2016,które miały wpływ na jego zwycięstwo.

Trump ,kilka dni przed szczytem otrzymal bardzo konkretne dowody od swoich służb(CIA,FBI,NSA itd) o shakowaniu przez służby rosyjskie(GRU) serwerów demokratow w czasie kampanii wyborczej wraz z listą 12 nazwisk oficerów GRU,którzy tą akcje zorganizowali i przeprowadzili !

Na pytanie dziennikarza,komu wierzy : swoim służbom czy Putinowi,zamiast odpowiedziec jak każdy inny prezydent USA(lub głowa panstwa dowolnego kraju),wdal się w narzekania na swoje sluzby i atak na Hillary Clinton!

Putin tylko się usmiechal- a potem powiedzial,ze chcial wygranej Trumpa !!!!!

A ten duren znowu nie zareagował!

Werdykt dziennikarzy z CNN ale i z Fox News(ulubiona TV Trumpa) byl jednoznaczny: Trump nie nadaje się na prezydenta i totalnie sie skompromitował! a jego wypowiedzi byly na granicy kretynizmu!

Tramp to egotyk,ktory w arogancki sposob atakuje swoich partnerow- ALE NIGDY PROSTO W TWARZ-tego sie boi - vide wypowiedzi nt Premier May czy Kanclerz Merkel - podobnie zreszta z wypowiedziami nt dyktatora Korei Pln,a to swiadczy o kompleksie nizszosci nie mowiac o calkowitym braku jakichkolwiek kompetencji.

Jesli nasz okropny rząd liczy na cokolwiek ze strony Trumpa - to sie srogo zawiedzie;oby Putin nie chcial wykorzystac slabosci i po prostu glupoty Trumpa!

Zamiast egzotycznego sojuszu z USA,odbudujmy silne zwiazki  z Unia Europejska a w niej  Niemcami,Francją ,Wlochami,Holandią i innymi;inaczej możemy skonczyć jak się już nieraz w naszej historii zdarzało!

 


środa, 20 czerwca 2018
Bye,bye Mundial... i balon pękł!!!

Napompowany balon pękł z hukiem w czasie przegranego meczu 1:2 z Senegalem!

Na tle bardzo szybkich,agresywnych,obrotnych i dobrych technicznie piłkarzy z Senegalu nasi razili powolnością,niedokladnością,niepewnością i brakiem pomysłu na grę;przypominali mi Niemców z przegranego meczu z Meksykiem,powoli,ociężali  i bez pomysłu.

Tyle,że Niemcy w drugiej polowie bez przerwy strzelali na bramkę a nam tylko wychodziło to z rzadka a i to bezskutecznie(poza golem Kychowiaka z podania Grosickiego).

Lewandowski nie miał łatwo,obstawiało go ciagle 2 a czasami i trzech Senegalczyków;inna rzecz,że Lewandowski-w porownaniu do takiego Manu czy Ronaldo nie potrafi(?) sam wziąśc piłki i rozpocząc rajdu na bramkę;czeka,powoli łazi i nic z tego nie wychodzi przy braku prostopadłych podan do przodu! Tak sie nie wygrywa meczów!

Cionka za samobója bym nie oskarżał,piłka odbiła się od jego nogi przypadkowo,i Szczęsny nic nie mógł poradzić.

Milik nieobecny!

Grosicki -rzadko wrzucał swoje turbo!

Krychowiak- za mało zagran do przodu!

Piszczek & Blaszczykowski- widać efekt dlugotrwałych kontuzji!Powinni się poprawić bo substytutów brak.

Dobrze grał Bednarek(mimo,że sie pogubił przy drugim golu),Pazdan i Kownacki(widać w nim niezbędną agresję i ciąg na bramkę) OK

Zieliński- dostatecznie !

Rybus - aktywny ale pudłował !

Pazgan- solidnie jw !

Z Kolumbią będzie jak zwykle mecz o wszystko ,którego obwaiam sie nie wygramy- w najlepszym razie remis;

Zmieniłbym Szczęsnego na Fabiańskiego(niech Szczęsny ochłonie) a Milika na Kownackiego ;Glik ewentualnie na drugą połowę zamiast albo Rybusa albo Cionka.

No i trzeba będzie walczyć do końca bo Kolumbia po przegranym meczu z Japonią też będzie walczyć o wszystko!

Tak czy inaczej wracamy do domu po trzecim meczu z Japonią ,z ktorą wcale łatwiej nie będzie szczególnie jeśli przegra z Senegalem!

piątek, 15 czerwca 2018
Morawiecki,Timmermans i inni.....

W dzisiejszej "Rzeczpospolitej"  panowie Chrabota&Pietryga wzywają wiceprzewodniczacego KE Fransa Timmermansa do ochloniecia a PiS do cofniecia sie.

Chodzi o nadchodzącą wizytę Timmermansa w Warszawie 18.06 i jego rozmowy z premierem Morawieckim nt stanu praworządności w Polsce- w ogole- oraz wchodzącej 3.07 w życie  ustawie o Sadzie Najwyższym.

Cała opozycja,120 organizacji pozarządowych,wszyscy byli prezydenci RP jak i premnierzy i ministrowie spraw zagranicznych oraz frakcje parlamentarne PE  apeluja od dłuższego czasu do KE o wystąpienie do Trybunału Spawiedliwości w Luksemburgu w trybie art 258 traktatu UE i ZASTOPOWANIE tej ustawy,bowiem SN jest ostatnią instancja sądową ktora jest niezależna i niezawisla od polityków(czytaj PiSu)

Moim zdaniem ten apel jest falszywy: to nie TIMMERMANS ma ochłonąć ale PiS z Kaczyńskim i Ziobrą na czele i natychmiast zaprzestać destrukcji i niszczenia trójpodziału władzy,podporządkowania sądów politykom oraz wdrozyć w całości zalecenia Komisji Weneckiej.

Tak naprawdę to rozmowa Timmermansa z Morawieckim to strata czasu bo nie Morawiecki decyduje a tylko i wyłacznie Kaczyński;Morawiecki naopowiada- co czyni bez przerwy - klamstw z których nic nie wynika,i będzie bredził że poszliśmy na ustępstwa a reformy są niezbędne dla usprawnienia sądów(w co nikt rozsądny ani w Polsce ani w UE nie wierzy).

Tylko twarda i zdecydowana reakcja Komisji pozwoli-oby- uchronić resztki demokracji w Polsce.

Staczamy sie coraz głębiej w czarna dziurę kryptofaszyzmu i autorytaryzmu,ale zdaje sie iż sporej części społeczeństwa to nie obchodzi:a nasi wspaniali prawdziwi Polacy Janusze i Grażyny już  świetują i spiewają :jest srodek lata a Polska mistrzem swiata"!

Chocholi taniec trwa.....

Oby wizyta Timmermansa w Warszawie nie skończyla się tak jak wizyta Chamberlaina w Monachium dokładnie 80 lat temu.............................

poniedziałek, 28 maja 2018
Zwyciestwo czy porażka rodziców parasprawnych?

Matki parasprawnych(to lepsze określenie niż niepelnosprawni-zapozyczone od jednego z paraolimpijczykow) zdecydowały w niedzielę 27 maja,po 40 dniach protestu w Sejmie,zawiesic protest i wróciły do domu.

Prasa i reżimowe media okrzyknęly ten fakt sukcesem rządu i PiSu a premier raczył sie wyrazic o gotowosci do dialogu,przy okazji zarzucając "turbopozycji"wykorzystywanie protestu do celów politycznych.

Uważam,że grupka kobiet(5 kobiet,1 mężczyzna i chyba 5-cioro parasprawnych w różnym wieku) dokonała wielkich rzeczy:

1/po pierwsze uzyskału - niewielką ale zawsze  podwyżkę świadczeń socjalnych

2/po drugie - uzyskały - teoretycznie- lepszy dostęp do lekarzy,rehabilitacji itp

3/po trzecie- i to jest najważniejsze- sprawiły,że my wszyscy zdrowi zauważyliśmy ,że w kraju są parasprawni,że są mądrzy,inteligentni,wygadani tacy sami jam my wszyscy i chcą tak jak my,życ godnie!!!!Do tego- na początek - potrzebne jest im 500 zl/miesiecznie w gotowce na różne potrzeby w tym rehabilitację: TEGO RZAD IM ODMÓWIŁ - i to wywołało powszechne oburzenie społeczeństwa ,ktore przeloży się na wyniki wyboró

4/po czwarte- protest pokzał z całą jasnością nieludzkość postępowania marszałka Kuchcińskiego : niewypuszczanie protestujących na dwór,zamykanie okien,utrudnianie wszelkimi sposobami dostepu itp itd

5/pokazalo hipokryzję i obrzydliwośc dużej części posłów i działaczy PiSu w szczególności takich kreatur jak Załek,Pięta i Pawłowicz i Karczewski !

To Wam nie będzie zapomniane !

^/pokazało też hipokryzje premiera i rządu- na TVPiS,strzelnice w gminach,premie i nagrody,centralny port lotniczy,wyprawki szkolne - kasa jest :1.6 mld zlotych dla parasprawnych nie ma i jak należy mniemać nie będzie!

Parasprawnych jest w Polsce 272.000 a jak wyliczali specjaliści PiSu nawet 3.0 mln!

Po proteście oni na PiS niezgłosują !

poniedziałek, 21 maja 2018
Bida w TOPR i GOPR

W prasie pojawily sie enuncjacje,ze tak TOPR jak i GOPR -dwie organizacje ratujace zycie turystom w gorach-nie posiadaja wystarczajacych srodkow aby godziwie wynagradzac swoich ratownikow,ktorzy czesto narazaja swoje zycie aby uratowac niejednokrotnie lekkomyslnych,wrecz glupich turystow.

Tych srodkow nie na wyplate wynagrodzen,ktore wynosza od 2.5 do 3.5 tys/miesiecznie a wiec nie sa to wygorowane pieniadze za niebezpieczna sluzbe.

I TOPR i GOPR funkcjonuja z budzetu panstwa oraz darczyncow zasilajacych fundacje obu organizacji majacych wspaniale tradycje i niemniej imponujacy dorobek w ratowaniu ludzkiego zycia na terenie wszystkich gor w Polsce-oraz jaskin- w tym na jurze krakowsko-czestochowskiej.

W TOPR zatrudnionych jest 300 ratownikow,w GOPR w 7 grupach lacznie ok 1000 co przy pensji na poziomie 3.5 tys wynosi rocznie 54.5 mln pln;gdyby podniesc pensje ratownika do 5.0 tys/miesiecznie ,roczne koszty wynagrodzen wynioslyby 78.0 mln pln co nie jest imponujaca kwotą a w skali budzetu panstwa to grosze.

Sprawdzilem statystyki ilu turystow rocznie przyjmuja nasze gory: i tak przoduja Beskidy z ok 4.0 mln(2016),za nimi sa Tatry z ok 3.5 mln,Karkonosze to 2.5 mln a Bieszczady łacznie z Jurą to dadatkowy 1.0 mln,lacznie więc 11,0 mln osób.

Od lat slyszmy tez ,że o ile na Slowacji turysta nieubezpieczony musi  sam oplacic akcje ratunkową(zespol ratownikow,smiglowiec etc),to u nas hulaj dusza,panstwo musi nas ratowac za fryko !

Otóż uważam,że to fatalnie;jedziesz w gory - placisz ubezpieczenie!Nie placisz - a zdarzy ci sie korzystac z uslug ratowniczych- placisz ze swojej kieszeni!

Gdyby kazdy turysta zaplacil 10,0 pln za ubezpieczenie za kazdy dzien pobytu(a średnia wynosi 3 dni) skladka ubezpieczeniowa wynioslaby 330 mln pln z czego smialo moznaby podniesc (a) pensje ratownikow,(b)zakupic niezbedny dodatkowy sprzęt oraz za ubezpieczenie pokryc koszty akcji ratowniczych;towarzystwa ubezpieczeniowe tez by zarobily!

Tylko komu sie bedzie chcialo wprowadzic taka decyzje w zycie,momo,ze taka oplata ma wiekszy sens niz oplata "uzdrowiskowa" za smog w Zakopanym i wiekszosci innych gorskich i podgorskich miejscowosci!

poniedziałek, 14 maja 2018
Polska i Art 7- sankcje w powietrzu

No i rzad PiSu sie doigrał!

Zgodnie z przewidywaniami wiceprzewodniczący Komisji p Frans Timmermans oświadczył,iz komisja nie wstrzyma postepowania wobec naszego kraju w trybie art 7 ze względu na wysoce niezadawalajace stanowisko polskiego rządu wobec postulatów UE przedstawionych tak w opiniach Komisji Weneckiej jak i samej Komisji Europejskiej.

Timmermans zapowiedział że Komisja zwróci sie m.innymi do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu o opinie na temat stanu praworządnosci w Polsce oraz,po tej opinii podejmie dalsze kroki.

Jednocześnie Timmermans po raz kolejny zawezwał rząd(czytaj wodza PiS Kaczynskiego) do dostosowania wprowadzonych w ostatnich 2 latach  przez rzad PiS zmian w prawie dotyczacych Trybunału Konstytucyjnego,ustroju sądów powszechnych,KRS,Sądu Najwyższego i wszechwladzy Ministra Sprawiedliwości oraz przestrzegania prawa i zasad trojpodziału wladzy do czego Polska w tym jej obywatele sie zobowiązali w referendum akcesyjnym w 2002 roku!

Jeśli sie do tych słusznych postulatow rzad nie dostosuje w ciagu 3 miesięcy grożą nam sankcje m.innymi poprzez powiązanie dostępu do unijnych finansów z poziomem przestrzegania prawa w tym własnej Konstytucji.

Ze swej strony sugerowalbym Komisji oprócz potencjalnych sankcji finansowych dodać sankcje ograniczenia możliwości swobodnego podróżowania po obszarze UE wszystkim posłom i senatorom PiS(za uchwalanie sprzecznych z Konstytucją praw i ustaw) jak i członkom administracji rządowej poczynając od Rady Ministrów a na wicewojewodach koncząc!

Byc może taka restrykcje spodowolaby ,że ta rzesza dzisiaj bezwolnych zwolennikow tzw"dobrej zmiany" ,że zaczną samodzielnie myslec o skutkach szaleństw Kaczyńskiego,Ziobry et cosortes !

wtorek, 08 maja 2018
Ile mogą kosztować niepełnosprawni......

Protest rodziców opiekujacych się niepełnosprawnymi- tak dziećmi jak i dorosłymi - trwa juz 21 dzień a PiS i jego rząd idzie dalej w zaparte i odmawia spełnienia najważniejszego postulatu tj wprowadzenia od 1.06.br 500 złotowego zasiłku(w gotówce) miesiecznie na rehabilitacje dla kazdego niepelnosprawnego bez względu na wiek.

Pani Rafalska a wślad za nia i pan Morawiecki (premier) twierdzą,że pomimo tak wychwalanego fantastycznego stanu finansów publicznych i budżetu rządu nie stać na taką hojnośc i proponują jakieś urzędnicze ulatwienia w dostepie do lekarzy,rehabilitacji,darmowe pampersy itd itp!

Matki - bo to one głównie protestuja tak w Sejmie jak i pod Sejmem(chronionym wielkimi kordonami policji!)-oraz sami niepełnosprawni domagają się i słusznie zasiłku gotówkowego bo po pierwsze oni znają najlepiej swoje potrzeby a po drugie gotówka pozwala na rozsądne planowanie niezbędnych wydatków.

Skoro PiS daje po 500  na kazde dziecko dla rodzin z dwojgiem i wiecej dziecmi,a ostatnio  obiecał po 300 zl dla kazdego dziecka idącego do szkoły(tez w gotówce- chociaż 2 lata temu zabrał dzieciom darmowe podreczniki) to nie ma ZADNEGO  powodu by niepełnosprawnym odmawiać gotówkowych zasiłków- których wprowadzenie PiS ustami m.innymi wodza Jarosława Kaczyńskiego obiecał w 2014 r w czasie podobnej okupacji Sejmu przez te same matki!

Obliczyłem jaki koszt poniósłby budżet gdyby PiS zgodzil sie na postulaty zrozpaczonych matek w Sejmie :

Wariant I : 500 zl/miesięcznie x 12 miesięcy x 300.000 osób= 1.8 mld zl/rocznie z tym,  ze koszt w 2018 wynióslby tylko 900 mln(wyplata od 1.07.2018) !

Wariant II : 300 zl/miesiecznie w 2018;400 zl/miesiecznie od 1.01.2019 i 500 zl/miesiecznie od 1.07.2019

Koszt w 2018 : 300x6x300.000 = 540 mln

Koszt w 2019 : 400x6x300.000 + 500x6x300.000 = 720 mln+ 900 mln= 1.62 mld

Koszt w 2020 : 1.8 mld

Innymi slowy i Rafalska i Morawiecki KLAMALI ze budzetu nie stac na spelnienie slusznych ządan rodzicow niepeplnosprawnych tak w bieżacym jak i przyszlych latach.

Skoro PiS stać na 1,0 mld dotacji dla TVP,czy 500 mln dla Czartoryskich to stac na 540 mln dla niepelnosprawnych w 2018 i 1.6 mld w 2019 roku

WSTYD panie Kaczynski i wstyd wszystkim poplecznikom PiSu!

Zobaczycie niedługo przy urnach ....

A my obywatele gorszego sortu wspierajmy jak możemy słuszne żadania rodzicow niepełnosprawnych... niewiadomo bowiem jak komu los sie potoczy.... 

piątek, 20 kwietnia 2018
GetBack.....nie GET OUT !

Notowana na GPW firma windykacyjna GetBack przeżywa trudności wynikające z niemżności spłaty zaciagnietych zobowiązań w postaci wyemitowanych obligacji na kwote ok 2.0 mld(!) pln.

Getback powinien wykupic częśc z nich obecnie,ale do tego nie dochodzi bowiem firma nie posiada wystarczajacej plynności,splaca - jeszcze- odsetki - ale do wykupu nie dochodzi.

Akcje samej spółki spadły już o 80%- od początku roku-a notowania zostały zawieszone;obligacje Getback są wyceniane na giełdzie nawet na 30-50% wartości nominalnej- o ile znajdzie sie kupiec gotowy je zakupić.

Główny akcjonariusz Getback ,fundusz Abris  jak dotąd nie ruszył na pomoc w postaci zastrzyku kapitału ,a ekspozycja kilku naszych TFI ,które obok rzeszy ok 30 tys indywidualnych inwestorów-jest znacząca co w przypadku bankructwa Getback -może,chociaż nie musi -spowodować efekt domina - a straty przekroczą wysokość strat  bankructwa AmberGold.

Zatrwożeni obligatariusze spowodowali wszczęcie postepowania przez KNF,ale bez dodatkowych kapitałów lub restrukturyzacji zadłużenia Getback zbankrutuje.

Wg dzisiejszego stanu wiedzy warto aby  obligatariusze sie zastanowili  czy lepiej stracić 50-70% zainwestowanego kapitalu czy ryzykować całkowitą jego utratę.

Będziemy śledzić dalszy rozwój wypadków.......

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 31