| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 16 marca 2018
Potrzeba nowego Szpotanskiego......

Dziesiejszy czas w Polsce(chcialoby sie napisac w PRLu) potrzebuje nowego Szpotanskiego,ktory opisalby władze PiSu wraz z jego wodzem na czele;dla zachety ponizej -nieudolne- parafrazy jednego z najbardziej znanego utworu Szpotanskiego:

"Hej baczność Cisi,sledzic ludzi Netu!

Dzis "Kultura" i "GW" nam juz niestraszna,

Dzis naszym wrogiem NET

wiec kontaktow w Necie sledzimy ruch!

Wiec wchodz i sledz,co trzeba pisz,

A gdy juz wiesz to smialy plik pisz!

Nas nie powstrzyma Konstytucja

by "totalnej  opozycji" zadac cios....

.........

Gnomie ,cos Polske na tak dlugie lata wtrącil w bez wyjścia kabalę,

nie myśl ze znowu zrobisz z nas wariata ,wziąść sie nie damy na stare kawały...

w celach ze starczym naszym uporem bedziem do konca blokowac Warszawe.... i nie pomoże reprywatyzacji Srebrnej czar....

i nie mowcie w Necie nam,ze ciezkie czasy,wszedzie nedza ,wszedzie zle,i wszędzie czycha wróg bo MY z nadania GNOMA - Nowa Klasa- i swietnie nam powodzi się!"

Oczekuje lepszych naśladowców......

środa, 14 marca 2018
Fatalna seria błedów PiSu.......

Pycha idzie przed upadkiem....! tą maksymę rządzący Polską Kaczyński i PiS powinni powtarzać codziennie rano o ile nie przez całe kolejne dni.....

1/nowy premier Morawiecki mial- tak sie oczekiwalo- za zadanie odejście od konfrontacyjnego stosunku tak do Komisji Europejskiej jak i najważniejszego z naszych partnerow tj Niemiec

Jak wyszło to wiemy:

(a)po obowiazkowej wizycie w Berlinie i spotkaniu z kanclerz Merkel pojechał pod Monachium- aby złożyć wience na grobach żolnierzy Brygady Swiętokrzyskiej NSZ - znanej nie tylko z kolaboracji z oddziałami Wehrmachtu i SS pod koniec 2giej wojny światowej ale i mordowania polaków żydowskiego pochodzenia i odmowy współpracy z AK

(b)w tymże Monachium na konferencji prasowej na obrzeżach konferencji nt bezpieczeństwa na pytanie dziennikarz palnął o "żydowskich sprawcach" holocaustu!

(c)kilka dni pozniej - po fatalnym własnym  artykule w Washington Post nt niezawislości sądownictwa w Polsce-zawiózł do Brukseli tzw Białą Ksiegę nt reformy sądownictwa w Polsce(cale 94 strony!) która już po kilku dniach została zmiażdzona przez czołowych ekspertów prawnych tak w Polsce jak i zagranicą jako stek propagandowego bełkotu, kłamstw i półprawd a nie dokument faktograficzny uzsadniający potrzebę zmian w wymiarze sprawiedliwości;skoro autorem tego dokumentu jest Minister Sprawiedliwości to nie dziwota bowiem jego-Ziobry-kwalifikacje prawnicze są conajmniej wątpliwe

(d)jako premier rzadu dopuścił do wprowadzenia pod obrady Sejmu fatalną dla Polski ustawę noweilizujacą o IPN w rezultacie czego wyrażenie "polskie obozy zagłady" zaistnialy w przestrzeni publicznej ok 30 mln razy!!!!,a Izrael i USA jednoznacznie zarządały zmiany lub uchylenia jej jako warunku do utrzymania dobrych stosunków z Polską!Co więcej amerykanie nie życzą sobie kontaktów ani z prezydentem RP ani premierem RP !

(e) i w koncu został złapany na kolejnycm kłamstwie przez tygodnik Newsweek zarzucający premierowi ukrywanie swojego majątku poprzez pośpieszne przepisanie na małżonke wielu niezgloszonych w oświadczeniach majatkowych,cennych nieruchomości

(f)jako clou warto dodać,że kłamał twierdząc,że gdy był prezesem banku BZ WBK bank nie udzielał kredytów we frankach szwajcarskich- a bank ten w swoim portfelu kredytów hipotecznych posiada 25% procent w tej walucie - lącznie z 2 mln frankow kredytu udzielonej małzonkowi wtedy prezesa banku!

2/To nie wszystkie wpadki - sladem figuranta-premiera(wszak decyzje musi uzgadniac z dyktatorem Polski) - poszedł też niezłomny Adrian - tzw prezydent RP -podpisując nieszczęsna nowele ustawy o IPN- a teraz publicznie sie zastanawia czy była ona(nowela) potrzebna w tym kształcie,przedtem odmawiając rozmowy telefonicznej z Rexem Tillersonem - Sekretarzem Stanu USA na ten temat!!!!

Co gorsza nowela i dyskusja wokół niej obudziła demony antysemityzmu zawsze drzemiące w polskim społeczeństwie i to akurat na 50ta rocznicę haniebnych wypadków marcowych 1968!

Gratulacje panie Kaczynski i panowie Duda&Morawiecki za dobor daty !

Adrian zaraz posszedł  dalej  bowiem wczoraj raczył porownac członkostwo(DOBROWOLNE!) Polski w UE z rozborami Polski w XVIII wieku i dyktatem zaborców.

Nie dośc że naklamał mowiąc ze UE korzysta z naszych(!) pieniedzy(nasze wpłaty to 47 a otrzymane z UE 147 mld Euro) to zapomniał,że Polska weszła dobrowolnie do Unii,po wyrażeniu na to zgody przez większość spoleczeństwa i wyrażeniu zgody na przestrzeganie świetych pryncypiow takich jak praworządnośc,demokracja,trójpodział władzy,niezawisłość sądów itp itd!

3/Narracja PiSu i jego czołowych politykow jest z gruntu fałszywa bowiem traktuje UE i Brukselę jako obcą,wrogą nam instytucje:a to nieprawda- Unia jest NASZA instytucją i jesteśmy jej członkiem od 2004 r i jedyne czego Komisja się domaga to PRZESTRZEGANIE zasad i wartośći które wstępując do UE DOBROWOLNIE PRZYJELISMY dla naszego własnego dobra i wzmocnienia naszej suwerenności!

Ozolowanie się,opluwanie UE i wszystkich sąsiadów(Niemcy,Francja,Rosja,Izrael,USA) jest SZKODLIWE dla Polski i Polaków i powinno sie natychmiast zakonczyć!

Niestety PiS jest zakladnikiem zakompleksialego ,chorego z nienawiści do ludzi posła  z Zoliborza,żyjącego wyobrażeniami o świecie z XIX wieku wzglednie z lat 60-70tych XX wieku,nie znajacego wspolczesnego swiata i grającego na nacjonalistycznym i populistycznym micie wybranego polskiego katolickiego narodu!

To myslenie jest duzo blizsze narodowo-socjalistycznemej ideologii jaka zapanowala w Niemczech w latach 30tych przed i po przejęciu wladzy przez NSDAP i Hitlera o czym pisowcy z Kaczynskim zdają sie zapominać!

I na koniec Ziobro - ten niedouczony prawnik i prokurator - naraził swoja reforma Polskę  na ogromne niebezpieczenstwo:sedzia w Irlandii zakwestionowała niezawisłość sądów Polsce-ze względu na fatalne reformy-i wstrzymała uznanie wniosku z Polski o wydanie przestępcy bowiem powątpiewa w obiektywny proces;

co więcej zdecydowała o wystąpieniu do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu z zapytaniem o stan praworządności w Polsce- należy się spodziewać,że Trybunał podzieli jej obawy - a to oznacza,że kraje UE przestaną honorować i ufac polskiemu wymiarowi sprawiedliwości a skutki dla naszych obywateli i gospodarki bedą TRAGICZNE !

PiSie pamietaj: Mane,Tekel,Fares.......czwartek, 15 lutego 2018
To hanba zatrzymywać Frasyniuka !

Władysław Frasyniuk,jeden z najwybitniejszych przywódców "Solidarności",uczęstnik obrad okrągłego stołu,został zatrzymany i doprowadzony na 10 cio minutowe przesluchanie przez oddelegowanego z Warszawy do Oleśnicy(k.Wrocławia) prokuratora.

Policja- w liczbie 5 funkcjonariuszy- i 1 ukrywajacego sie osobnika z kamerą-weszła do domu Frasyniuka o 6.05 rano wczoraj,po wręczeniu nakazu doprowadzenia- założono Frasyniukowi kajdanki(!) - z obawy na jego reakcję- i wywieziono w nieznanym kierunku(potem sie okazalo,że nie do Warszawy a do Oleśnicy).

Powodem było nieposluszenstwo obywatelskie Frasyniuka który w proteście wobec uporczywego łamania Konstytucji i prawa przez rząd PiSu zdecydował się na ignorowanie wezwań na przesłuchania do prokuratury.

A chodzi o udział Frasyniuka w czerwcu 2017 r w demonstracji przeciwko kolejnej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu,gdzie siedzącego na chodniku Frasyniuka wyniosła-i wylegitymowała- policja.

Zarzut prokuratury- i powod przesluchania- to domniemane naruszenie przez Frasyniuka -nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji!

Na kilku filmach z tego zdarzenia- w tym na YouTube - widać,że Frasyniuk sobie siedzi a policjanci nieudolnie go podnoszą i przenoszą-jest kilka słownych wymian pomiędzy policjantami a Frasyniukiem,ale żadnej agresji z  jego strony.

Przesłuchanie nic nie da-skoro jest(są) film z tego zdarzenia-chyba,że chodzi o obalenie kłamstw policjantów.

Frasyniuk w rozmowie wieczorem 14.2 z Olejnik jasno powiedział,dlaczego zdecydował się na nieposluszeństwo obywatelskie: walczę o wolnośc,która nam PiS odbiera;PiS boi sie wolności-musi mieć wszystko i wszystkich pod absolutna kontrolą:! ktoś musi być pierwszy i wzywam wszystkich obywateli do nieposluszęnstwa w swoich miejscach pracy i życia bo nie możemy dać odebrać sobie wolności i demokracji!

Obojetność,próba akomodacji w reżimie PiSu - top współsprawstwo i współudział w łamaniu Konstytucji i praworządności;musimy wszędzie i ciągle protestować ,tylko wtedy mamy szanse pokonać i pogonić PiS raz i na zawsze!

Zatrzymanie Frasyniuka było pomyslane dla zastraszenia Polaków w tym tych,którzy nie godzą sie na łamanie prawa i Konstytucji przez Kaczyńskiego i jego ludzi,ktorzy chca życ w demokratycznym panstwie prawa!

Przy okazji Ziobro chce przykryć nieudaną akcje aresztowania wytypowanych  urzednikow  odpowiedzialnych za prywatyzację Ciechu;ale to juz inna historia o czym wkrótce!

MUSIMY WSZEDZIE I STALE PROTESTOWAC PRZECIWKO LAMANIU KONSTYTUCJI I PRAWA  przez PiS AZ DO SKUTKU!

wtorek, 13 lutego 2018
Antysemityzm wylazi z ukrycia.......

O antysemityzmie w Polsce trudno pisac,szczególnie gdy obserwuje się samobójcze acz celowe działanie rządu i pisowskiego Sejmu/Senatu w sprawie noweli ustawy o IPN,która rzekomo,miała zapewnić iż wyrażenie "polskie obozy śmierci" będą ścigane i karane.

Niestety gdyby się tylko do tej kwestii ograniczyć,byłoby OK,niestety narodowo-nacjonalistayczna narracja zwyciężyła i mamy taki pasztet,że się nie pozbieramy z jego skutków nie w ciagu tygodni ale w ciągu lat jeśli nie dekad.

W dzień po wizycie sekretarza stanu Tillersona,ktory w rozmowach z Dudą,Morawieckim,Czaputowiczem i dyktatorem Polski Kaczyńskim przestrzegał,że nowela tej ustawy zaszkodzi relacjom z USA i Izraelem-nie nasz senat pod wodzą Karczewskiego ustawę przeglosował BEZ poprawek,co doprowadziło do natychmiastowej,ostrej reakcji nie tylko USA i Izraela ale i wielu innych krajów a określenie"polish death camps" (polskie obozy smierci)znalazlo sie w przestrzeni publicznej ok 30 MILIONOW razy!

Chcielismy jak najlepiej- wyszlo jak zawsze  jak stwierdzil niegdys klasyk!

W kraju natychmiast do boju ruszyli narodowo-nacjonalistyczni bojowcy zaprzeczajacy takim faktom jak rozpowszechnione donosicielstwo naszych rodaków na wspólrodakow Zydow do Gestapo,szantazowanie Polakow przechowujących lub pomagajacych Zydom,szmalcownictwo,mordy Żydów ukrywających sie po wioskach,lasach,ląkach itd,mordy na Zydach tak jak w Jedwabnie i okolicach,donosicielstwo a w rezultacie mordy na Polakach wydanych gestapo przez Polakow - jak w przypadku rodziny Ulmow,ktorych Niemcy rozstrzelali za przechowywanie Zydow a doniosl im o tym ich wlasny polski sasiad niejaki Les;pogromy juz po wojnie np w Krakowie i Kielach o czym nie mogla wyksztusic minister edukacji Zaleska;powszechna obojetnosc polskiego spoleczenstwa wobec zaglady ich wspolrodakow Zydow przez Niemieckiego okupanta a czasami wręcz zadowolenie o czym wielu ocalalych mowi w  swoich wspomnieniach i o czym mowia Ci nieliczni Polacy ktorzy Zydow ukrywali;fakt,ze Polacy ukrywajacy zydow w czasie okupacji nie chcieli o tym informowac po wojnie to najlepszy dowod na powszechne potepienie tego typu szlachentnych zachowan! i niestety powszechnej niecheci do Zydow lub antysemityzmu!

Polacy pieja nad swoim katolicyzmem i przywiązaniem do katolickiej wiary- ale przykazan - w tym MILUJ BLIZNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO nie beda przestrzegac!

Nie chca dopuscic do siebie mysli ze Pan Jezus byl ZYDEM-mimo ze jest krolem Polski i podobnie Najswietsza Maryja- ZYDOWKA ale tez jest  Krolową Polski!

Wstyd mi za moich rodakow w tych dniach i z obawa patrze na to co sie bedzie dzialo jak bedzie obchodzone 50lecie wydarzen marcowych 1968 r!

PiS swoją przerazajacą wizja budowy nowego narodowo-nacjonalistyczno-katolickiego  spoleczenstwa kierowanego przez jedna partie i jej nieomylnego wodza -steruje Polska prosto w faszystowską albo absolutystyczna przepasc.

A ciemny lud-jak mawial klasyk- z zadowoleniem to łyka.....

poniedziałek, 29 stycznia 2018
Rex Tillerson w Polsce

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson przebywal w Polsce 26&27 stycznia;w tym czasie sie spotkal z:

Prezydentem RP - Andrzejem Duda

Premierem RP - Mateuszem Morawieckim(oraz ministrem Spraw Zagranicznych Jackiem Czaputowiczem) oraz

dyktatorem Polski - Jaroslawem Kaczyńskim

Celem wizyty było przyspieszenie rozmów w sprawie dostawy systemu obrony przeciwlotniczej(i przeciwrakietowej) tj systemu Patriot,zwiększenie dostaw gazu skroplonego z USA(zmniejszenie zaleznosci od dostaw gazu od rosyjskiego Gazpromu),wsparcie Polski przy staraniach o zablokowanie budowy Nordstream 2 czyli mowiąc w duzym skrocie wsparcie amerykańskich interesów w Polsce(oraz UE).

Administracja Trumpa nie jest najwiekszym entuzjastą UE (vide poparcie Trumpa dla Brexitu) stąd ich zainteresowanie Polską,którą można wykorzystać dla osłabiania UE a przy okazji wspiertać swoje interesy,tym bardziej.ze ekipa Macierewicza totalnie zabałagniła sprawę zakupu systemu Patriot;przy okazji może uda sie amerykanom sprzedać do Polski w miejsce Caracali swoje własne helikoptery.

Podobno w rozmowach z naszymi prominentami Tillerson nie podnosił kwestii praworządnosci,poza jednym wyjątkiem:prawnej ochrony i stabilności amerykańskich inwestycji w Polsce!

To pokazuje jasno gdzie leżą interesy USA w Polsce.

Ten fakt oczywiście nie szkodzi Polsce ale jednocześnie pokazuje naszym wladzom,gdzie jest granica tolerowania łamania praworządności;

Tillerson spotykający sie z Kaczyńskim potwierdza przy okazji,że Kaczyński zbudował pozaprawny ośrodek władzy w Polsce ,ktory jest uznawany przynajmniej przez USA,co nie wróży dobrze powrotowi do demokracji w naszym kraju.

Kraj nam niestety brunatnieje,czego dowodem jest świetny wywiad biskupa Pieronka w Rzeczpospolitej z 29.01.2018 pod znamiennym tytułem"Smród faszyzmu nas kiedyś podusi"Gorąco polecam !

Tym bardziej w świetle kolejnej awantury rozpętanej przez PiS w związku z nowelą ustawy o IPN,ktora ma na celu gloryfikowanie naszego narodu i przemilczanie haniebnych zachowań w przeszłości.....

środa, 24 stycznia 2018
Faszyzm w Polsce.....

No i patrzcie! wszyscy sie nagle obudzili po wyemitowaniu przez TVN sobotniego Superwizjera o uroczystosciach z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera przez faszystowskie stowarzyszenie Duma i Nowoczesnosc,ktorego przywodca jest asystent posla RP(!)- tez zreszta faszysty- Roberta Winnickiego!

O faszystach spod znaku Mlodziezy Wszechpolskiej,tez LPR ale przede wszystskim ONR,kiboli różnej masci ,organizacji takich jak Duma i Nowoczesnosc czesc mediow- przede wszystkim GW,Rzeczpospolita,TVN,Onet i WP informowaly,pisaly duzo,duzo wczesniej ,od kilku lat...

A jaka byla reakcja tzw organow- w czasach PO-PSL nader niemrawa pomimo bunczucznych zapowiedzi(np Ministra Sienkiewicza)- a za PiSu juz wspierajaca wzglednie neutralna z puszczaniem oka do tych ludzi....

Pamietacie niejakiego Rybaka palacego kukle Zyda na rynku we Wroclawiu?,demonstracje ONR z pochodniami i msza(!) w Bialymstoku?marsz z okazji 11. listopada w zeszlym roku pod haslem"My chcemy BOGA!) ale z bannerami"Biala rasa","Prawdziwi Polacy" itd itp - i reakcje politykow takich jak Ziobro,Blaszczak,Zielinski,Szydlo,Mazurek....... ze przeciez nie wszyscy demonstrujacy to faszysci,ze widzieli tylko polskie flagi,ze to margines... a policja zatrzymala protestujacych wobec marszu faszystow.. a prokuratuta umarza masowo sledztwa przeciwko tym organizacjom...

Okazuje sie ze wymordowanie przez hitlerowcow 6.000.0000 Polakow to nic nie znaczy!zaden z tych bandytow nie wie,ze hitlerowcy mordowali wszystkich Polakow,przedewszystkim cywilow,kobiety,dzieci,starcow - wszystkich bo bylismy untermensche- PODLUDZIE - a oni panami;politycy,ci wymienieni tez nic nie wiedza?????

Te same hasla i nienawisc do obcych,ktorych zdehumanizowal KACZYNSKI i PiS,powoduja ze potwory z przeszlosci znowy wylaza  na swiatlo dzienne a wladza nic nie robi! co gorsza Kosciol Katolicki tez praktycznie nie reaguje;vide  tzw"pielgrzymka" kiboli na Jsna Gore ,marsz nacjonalistow i faszystow z pochodniami,obrzydliwymi piesniami - JEST BLOGOSLOWIANY przez Paulinow,odprawiaja za nich msze!

Ale nic dziwnego skoro wsrod hierarchow rej wodzi katabas z Torunia ,Rydzyk- a hierarchami sa takie osobniki jak Mering,Glodz,Jedraszewski,Hoser .....

Pod rzadami PiSu i pod wladza nienawistnika Kaczynskiego Polska oraz spoleczenstwo polskie stacza sie powoli na dno....bezwolna,samozadowolona,egoistyczna,ciemna masa.........

Quo vadis Polonia?

czwartek, 11 stycznia 2018
Przyspieszone wybory do Sejmu????

Senator M.Borowski w jednym z tweetow postawil ciekawa hipoteze,ktora niewykluczone maze sie sprawdzic.

A mianowicie ,poprzez przesuniecie dyskusji i glosowan w kwestii budzetu na 2018 r dopiero na 24.01 uprawdopodobnia sie mozliwosc nieuchwalenia budzetu do 30.01(termin ustawowy !) co skutkuje rozwiazaniem parlamentu i ogloszeniem nowych wyborow,ktore musza sie odbyc w ciagu 45 dni czyli do

+/- 15/17 marca br.

Za tym scenariusze przemawia m.innymi rekonstrukcja rzadu z ktorej Kaczynski usunal najbardziej kontrowersyjnych politykow(Macierewicz,Szyszko,Radziwill),rola "twarzy" PiS czyli Szydlo zostala zmniejszona,PAD zyskal troche na wiarygodnosci innymi slowy tradycyjnie przed wyborami- PiS pokaze swoją "lagodna" twarz co pozwoli na doplyw  zwolennikow z bardziej umiarkowanych grup wyborcow(niekoniecznie zwolennikow PiSu).

Co wiecej sondaze wskazuja na utrzymujace sie poparcie dla partii Kaczynskiego na poziomie 40%+ oraz slabosc opozycji tak sejmowej jak i pozasejmowej.

Przyspieszone wybory na wiosne,przy dobrej koniunkturze gospodarczej,moze pozwolic PiSowi na ich wygranie i to z wi.ekszoscią nawet konstytucyjna co moze byc ukrytym celem Kaczynskiego,a wtedy "hulaj dusza,piekla nie ma" i Polska stanie sie panstwem policyjnym kierowanym przez jedna osobe i jedna zwycieska partie!

To jest najczarniejszy scenariusz niepozbawiony prawdopodobienstwa,szczegolnie ze wydaje sie ze opozycja jest kompletnie na taka sytuacje nieprzygotowana o czym doskonale wie Kaczynski.

Jest tez znany ze zdolnosci do podejmowania politycznego ryzyka,ktore w tym scenariuszu moze przyniesc - niestety- oczekiwane przez niego rezultaty.

Apeluje wiec do wszystkich ludzi szanujacych Konstytucje,prawo,trojpodzial wladzy i wartosci zawarte w akcesyjnych traktatach do UE o wzmozenie czujnosci i masowy- jesli ten scenariusz sie zisci- udzialu w wyborach!

A szefom wszystkich partii i ugrupowan opozycyjnych - wspolpracujcie,przestancie walczyc o miano lidera opozycji,odlozcie wlasne ambicje na bok,zorganizujcie sie i poprowadzcie kraj z powrotem do demokracji przez duze D !!!!

środa, 10 stycznia 2018
Morawieckiego nowy rząd

Po kilkumiesiecznych zapowiedziach prezes Kaczynski mianujac Mateusza Morawieckiego premierem w miejsce zuzytej Beaty Szydlo pozwolił na kontrolowaną rekonstrukcję gabinetu,ktora sie dokonała wczoraj 9 stycznia 2018r.

Jak można ocenić ruchy prezesa,i w jakim celu zostały zrobione?

Nowy gabinet - moim zdaniem- ma na dwa cele:

1/zapewnic reelekcję PiSu w 2019 r jako rządzącej partii oraz

2/złagodzic relacje z KE-oraz wazniejszymi panstwami czlonkami UE-aby uzyskać w miare przyzwoite dofinansowanie w nastepnym cyklu budżetowym(2020-2027) co ulatwi i wygranie wyborow w 2019 r oraz środki na spoleczne transfery i stabilizacje gospodarki

Pozbyto się najbardziej kontrwersyjnych ministrów w rzadzie Szydło(Macierewicza,Szyszki,Radziwiłła)- zostawiając jednak Ziobro- oraz zapewniając Kaczyńskiemu kontrolę nad resortami siłowymi -Brudziński w MSWiA (kontrola wyborów !) i Blaszczak w MONie.

Odstrzelenie Macierewicza- podobno m.innymi poprzez stanowcze naciski ze strony USA(nie widzieli mozliwosci wspolpracy !) oraz PADa - co jak wiemy spowodowalo wsciekle ataki skrajnej prawicy reprezentowanej przez Kluby Gazety Polskiej oraz media Rydzyka - jest ze strony Kaczynskiego ryzykownym ale i przemyslanym ruchem;Macierewicz nie "polegl" z reki Kaczynskiego ale z reki Adriana(PADa) -ale czy to wystarczy? tym bardziej ze AM moze sprobowac utworzyc na poczatek wlasna frakcje w PiSie a potem??? -roznie to z nim bywalo.

Blaszczak bedzie mial ciezkie zadanie ,bo oczyszczenie MONu i wojska z pozostalosci Macierewiczowskiego szalenstwa nie bedzie ani latwe ani proste;dotyczyc to bedzie i kwestii zakupow nowego,niezbednego sprzetu(helikoptery.rakiety obrony powietrznej,flota etc etc) ale i niezbedne zmiany kadrowe dla zastapienia zaciagu AM jak i wlasciwego usytuowania WOT.

Brudzinski znany z silnej reki ,miejmy nadzieje ze pozbedzie sie Zielinskiego,kompletnie niepotrafiacego zarzadzac policja mundurowa ale czy z tego powodu policja bedzie mniej brutalna a bardziej przestrzegajaca prawa ,- mam watpliwosci(trzeba zamknac wreszcie sprawe smiertelnego pobicia we Wroclawiu co obciaza Blaszczaka i Zielinskiego).

Kowalczyk,ktory zastapil tumana Szyszko, ma do zrobienia dwa ruchy: (1) wstrzymanie natychmiast wycinki Puszczy Bialowieskiej i (2) objecie statusem parku narodowego calej Puszczy ;te dwa ruchy uspokoja KE i byc moze pozwola uniknac kar.

Wydaje sie ze resorty gospodarcze z Ministerstwem Finansow na czele popadly w profesjonalne rece co przy sprzyjajacej koniunkturze w Europie i na swiecie(PiS ma szczescie) pozwoli na umiarkowany wzrost PKB i w 2018 i byc moze w 2019 r,pod warunkiem sprawnego zarzadzania narastajacym dlugiem publicznym.

Konfliktu z KE ze wzgledu na unicestwienie TK oraz tzw ustawy sądowe(o sądach powszechnych,o SN i o KRS) nie da się szybko wygasic i grozba sankcji wynikajacych z art 7 bedzie wisiala nad Polska chyba ,ze premier MM opublikuje wyroki TK z grudnia 2015(niepublikowane przez Szydlo) a Kaczynski pojdzie na modyfikacje owych ustaw sądowych.

No i pozostaje ciagle kwestia trybu i systemu przyjmowania uchodzcow z pograzonej w wojnie Syrii,Libii i innych krajow.

Nowy minister zdrowia ,o ile uzyskal to od MM,moze dogadac sie z lekarzami ,obiecujac stopniowy wzrost wydatkow na ochrone zdrowia do 6.9% PKB w 2020 r.

Reasumując ,ruch Kaczynskiego z "nowym" rządem utrudni sytuacje opozycji bowiem oczywiste cele w postaci najbardziej kontrowersyjnych figur w gabinecie zniknely ze sceny, a gospodarka nadal trzyma sie niezle.

Co gorsza - o ile najostrzejsze i najbardziej widowiskowe napiecia zostana rozwiazane(wojsko i zakupy dla wojska,lekarze,wycinka puszczy) pole manewru opozycji istotnie sie skurczy.

W tej sytuacji tylko polaczone sily opozycji - tej w i poza Sejmem-pozwola na wygranie wuborow samorządowych - a to moze stanowic odskocznie do pozniejszego zwyciestwa opozycji w 2019 r.

Kaczynski otworzyl swoj strategiczny gambit- jak zareaguje opozycja nie wiem,łatwo nie bedzie bo sytuacja sie zmieniła;najbliższe miesiące pokażą czy opozycja dorosła do zwyciestwa !!!!!!

czwartek, 04 stycznia 2018
Jakie sankcje z art 7 traktatu UE ?

Z mojego oglądu sytuacji wynika,ze w ramach procedury karania krajów czlonkowskich UE za łamanie praworzadnosci ,nie unikniemy w koncu sankcji,ktore sprowokowal rząd PiSu swoimi dzialaniami, poczynając od grudnia 2015 r.

Wegry też będą za,pomimo usilnych nacisków na premiera Orbana i poddanczych gestów PMM w czasie jego ostatniej wizyty w Budapeszcie.

Jakie sankcje będą najbardziej bolesne?

Otóz bynajmniej  nie finansowe ,ktore uderzą w samorządy,rolników,zwykłych obywateli pracujących nad polepszeniem swojej sytuacji i swoich małych ojczyzn; te sankcje powinny uderzyć w rządzących,którzy posłuszni wypaczonym ideom wodza PiSu Jarosława Kaczyńskiego,doprowadzili wielokrotnie do łamania Konstytucji,zlamania zasady trójpodziału wladzy,podporządkowali sądownictwo aparatowi partyjnemu i zamienili  demokrację na dyktature jednego człowieka i jednej partii.

A więc po kolei sankcje powinny zawierać zakaz wjazdu do krajów UE oraz zamrożenie rachunkow bankowych dla :

Prezydenta RP

Wszystkich prezydenckich ministrów

Premiera RP

Wszystkich sekretarzy i podsekretarzy stanu w KPRM

Ministrow konstytucyjnych

Sekretarzy i podsekretarzy stanu we wszystkich ministerstwach ;Szefów i ich zastepcow centralnych urzedów

Wojewodów i wicewojewodów

Posłów i senatorów PiS;

posłów Kukiz15 i innych posłów, którzy glosowali za uchwaleniem jakiekolwiek ustawy naruszającej Konstytucję

W ten sposob sankcje objmą około 800 do 1000 osob w Polsce,to ci ludzie swoimi dzialaniami bezposrednio spowodowali łamanie konstytucji i praworządnosci naruszając istotnie  w ten sposób zobowiazania Polski przyjete dobrowolnie w traktacie akcesyjnym z 2004 r oraz traktacie Lizbońskim podpisanym przez prezydenta RP Lecha Kaczynskiego i ratyfikowanym przes sejm RP.

To są ludzie,którzy lekceważą rezultaty referendum akcesyjnego z 2002 r oraz referendum konstytucyjnego z 1997 r.

 

Wyobrażam sobie jak w/w dzialacze pisu,ministrowie ,poslowie etc stoja w kolejkach do ambasad krajow czlonkowskich UE po wizy/lub zgody na wyjazdy do tych krajów! Odmowy powinny byc powszechne dla prywatnych celów a przy sluzbowych wyjazdach ograniczane do minimum.

Europoslowie PiS tez powinni byc objeci w/w sankcjami  co ograniczyloby ich bezustanne kursowanie pomiędzy Bruksela i Warszawa(przy okazji zarabiajac na dietach) i zmusilo do pracy w PE.

PAD,tak lubiacy blyszczec na stokach musialby ograniczyc sie do Tatr i Beskidow i nie moglby grzac sie w blasku zwyciestw naszych skoczkow.

W lecie suweren pojedzie sobie do Wloch,Hiszpanii , Grecji oraz Bulgarii a pisowczyki musza nad zimny Baltyk lub w Gory Izerskie(vide ostatnia wyprawa wodza JK).

Po takiej kwarnatannie ,moze pojda po rozum do glowy.......

czwartek, 21 grudnia 2017
DUDA to nie prezydent RP a ADRIAN !

Pan Duda obwiescil narodowi,ze podpisze procedowane w Sejmie i Senacie ustawy o SN i KRS i uczynił to w sposob prowokacyjny w kilka godzin po tym jak Komisja Europejska podjęła(jednoglosnie) uruchomienie procedury Art 7 w sprawie nieprzestrzegania Konstytucji i praworządności przez polskie wladze tj rząd PiSu i jego wiekszość w obu izbach parlamentarnych.

To czarny dzień dla Polski,stajemy sie pariasem w UE - oraz w USA - a cieszą sie nasi tacy sąsiedzi jak putinowska Rosja.

Do tego wszystkiego doprowadził "skromny" poseł,szef PiS niejaki Jarosław Kaczyński ,człowiek zyjący traumą po bracie,ktory zginąl w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem(wraz z 95 innymi osobami) oraz zywiący sie chorobliwą zachłannością na władzę(absolutną) oraz nienawiścią i pogardą do ludzi,szczególnie tych swoich współobywateli o poglądach różnych od jego własnych lub mniej lub bardziej otwarcie demonstrujących niezgodę na jego zamiary i czyny.

Kaczyńskiego myśl polityczna sprowadza się do przejęcia absolutnej wadzy w Polsce poprzez własną partię nieograniczoną i nieskrępowaną żadnymi zewnętrznymi wpływami lub ograniczeniami.

Stad zniszczenie TK(wprowadzenie swoich popychadeł),przejęcie-poprzez Ministra Sprawiedliwości(i prokuratora Generalnego) kontroli nad całym sądownictwem(sądy powszechne,okregowe ,KRS i SN),przejęcie resortow siłowych tj MSW i MON przez wlasnych wiernych akolitów i last but not least kierowanie rządem za pomocą premiera-wykonawcy własnych polecen-początkowo przez wojta z Brzescza niejaką Szydło a od kilku dni exbankowca i figurnata z BZ WBK niejakiego Morawieckiego.

Na koncu wódz Kaczyński przerabia ordynację wyborczą tak aby zapewnić swojej partii zwycięstwo(na wieczne czasy) a marginalizując parlament(jego wiekszośc w obu izbach )skutecznie eliminuje jakiekolwiek działania opozycji oraz tak naprawdę eliminuje Sejm jako miejsce debaty politycznej.

Taki stan nazywa sie DYKTATURA;jesliby PiS miał zdobyć większośc konstytucyjną ,czeka nas zmiana Konstytucji a  PiS zostanie wpisany do niej jako przewodnia partia narodu oraz  zaczną sie przyspieszone działania mające na celu wyprowadzenie Polski z UE czyli tzw Polexit!

Pan Duda jako prezydent RP, gdyby mial minimum integralnosci i wiarygodności jak strażnik Konstytucji ,mógłby juz dawno-bo w początkach 2016 r wybic się na niepodległośc(wobec Kaczyńskiego) i zablokowośc ten marsz Polski w przepaść;niestety ten bezwolny lokator pałaców na Krakowskim Przedmioeściu i w Belwederze -nie robi nic ,panicznie bojąc się Kaczyńskiego ,sprzeniewierza sie własnej przysiędze wobec narodu i Konstytucji.

Zajmuje się nartami,napuszonymi przemówieniami i Ruchadłem Leśnym i nic dziwnego,że jest przyslowionym Adrianem w przedpokoju na Nowogrodzkiej,gdzie urzeduje od lat wszechpotęzny dyktator Kaczyński !

Był Adrianem, Duda, i zostanie do konca swych dni Adrianem,wykpiwanym,wyszydzanym i pogardzanym,przykładem bezwolnego wykonawcy czyjeś woli......

Wstyd i hanba,na pochybel panie Duda...........

Ta częśc społeczeństwa,która w referendum głosowała za przystąpieniem do UE i która w swej masie jest zwolennikiem demokracji,trójpodzialu wladzy oraz członkostwu Polski w UE ,MUSI się teraz zmobilizować i odsunąc jak najszybciej PiS i jej wodza od władzy;nie będzie łatwo ale dla dobra nas wszystkich,naszych dzieci i wnuków nie pozwólmy Kaczynskiemu zrealizować swojej strasznej dyktatorskiej ,nietolerancyjnej i zasciankowej wizji!!!

Jutro moze byc za pozno !

czwartek, 30 listopada 2017
Trzeba wygrac samorządy !

Walec PiSu demoluje -skutecznie- demokracje w Polsce.Niezaleznosc sadow wisi na włosku(może na wecie Prezydenta?),i w zwiazku z tym zabrano sie za samorządy poprzez zmianę ordnacji wyborczej,ktora ma dac zwycięstwo PiSowi.

Jeśli PiS wygra samorządy-to jedyna partia przeciwna samorządom!-to bedzie zaorane i staniemy sie krajem o totalitarnym,policyjnym systemie(można też mówic o faszystowskim systemie).

Aby do tego niedopuscić ,opozycja i spoleczeństwo obywatelskie musi sie zmobilizowac i wygrac samorządy;czasu jest mało szczególnie,że pośród partii opozycyjnych chęci do wspołpracy i w spólnego frontu za bardzo nie ma.

Pierwszą jaskółką-wątłą - wydaje sie wspolna kandydatura Trzaskowski/Rabiej w Warszawie( o ile nowa szefowa Nowoczesnej tego nie utopi) za czym powinna powstać wieksza koalicja CAŁEJ opozycji tj: PO,Nowoczesnej,Kukiz15,PSL,SLD,ruchu p Nowackiej,ruchów miejskich,KODu,Obywateli RP,Akcji Demokracji i tysięcy Polaków,ktorzy nie chcą zyć ponownie w dusznym,totalitarnym narodowo-katolickim kraju pod wodzą J Kaczyńskiego.

Trzeba utworzyć taki wspólny i powszechny Front Demokratyczny i pokonac PiS w wyborach do samorzadow w przyszlym roku;tak w duzych iśrednich miastach ale przede wszystkim w sejmikach wojewodzkich!

Tylko wspolny wszechogarnijacy front na wybory samorządowe da nam,obywatelom zwyciestwo,i to zwyciestwo pomoze nam wygrać wybory parlamentarne w 2019 roku!

Dzwon już bije ,i nie pytajcie komu dzwoni...on dzwoni nam wszystkim.......

czwartek, 12 października 2017
Wszystkie(?) obietnice Antoniego Macierewicza

Pan Macierewicz - po niechlubnej ucieczce ze Smoleńska w trakcie ktorej chcial zaslaniac okna pociągu- powrócił do Warszawy -i przejąl archiwum WSI,którym dysponował  jako pełnomocmik d/s likwidacji tej służby.

To w ogóle jest jakaś mocno tajemnicza historia do dzisiaj nie wyjaśniona,szczegolnie,że w miedzyczasie zmieniło sie kilku ministrów w MONie a  po prezydencie Kaczyńskim ,prezydentem został Komorowski;ale pominiemy ten wątek,wymaga on głebszej analizy,może zajmie sie nim p Piątek.

Jak AM został szefem MONu,to po prawie roku urzędowania zerwał przetarg na smiglowce a oferenta - producenta Caracali-potraktowano z buta i to nie tylko MON ale i MSZ i Minister Morawiecki.

AM gardłował - razem z premier Szydło - w Mielcu i Swidniku- ze zaraz zloży zamowienia na inne potrzebne smiglowce( w tym Blackhawki) ale od czasu tych obietnic minęło póltoraroku i NIC !

Warto przypomniec AM,ze okres zywotnosci smiglowcow serii MI na wyposazeniu naszej armii konczy sie najpozniej w 2019 r a termin dostaw nowych maszyn to 2-3 lata czyli armia zostanie UZIEMIONA.

Po kilku miesiącach AM z triumfem obwiescil,ze MON zakupi dla armii 1000 dronów!

Troche dronow jest na wyposazeniu z wczesniejszych inwestycji  ale tych 1000 to nikt nie widzial ani nie slyszał!

Teraz AM odkrył cyberwojnę(moze w rezultacie przepychanek z Anna Strężynska-Ministrem cyfryzacji)  i oswiadczł powstanie nowego rodzaju wojsk a mianowicie CYBERARMII liczącej 1000 żołnierzy !

(dla porówania Wlk Brytania ma takich ok 2 tys a USA ok 9 tys);

Kłopot z tym,że kandydatem na takiego zołnierza musi być wysoko wyspecjalizowany informatyk/programista komputerowy ,ktorych na rynku brak a pensje w tej brańzy dla szeregowego pracownika z doświadczeniem oscyluja miedzy 15 a 25 tys pln;co więcej ci specjalisci nie sa specjalnie przywiazani do swojego miejsca pracy mogac pracowac NA CALYM SWIECIE a wiec perspektywa sluzby wojskowej u Macierewicza nie wydaje sie byc atrakcyjna.

Stad wydaje mi sie ze z cyberarmia bedzie jak z poprzednimi bunczucznymi zapowiedziami - wielkie nic albo male G..o!

Do opisanych wyżej "fantazji?" AM nalezy dodac jeszcze inna,ktora uczynila go niezastapionym(?) dla PiSu a mianowicie obietnica wyjasnienia katastrofy pod Smolenskiej,która to tajemnica PiS żywi sie od 7 lat i ktorej- w istotnej mierze- zawdziecza zwyciestwo w wyborach 2015.

Jak te wszystkie bajki,klamstwa i mity dotra do szerokiej publicznosci dni AM a i PiS beda policzone !

poniedziałek, 09 października 2017
Różaniec na granicach;awans na mundial 2018

W czasie weekendu dwa wydarzenia zwróciły uwagę naszego społeczeństwa.

Pierwszym była tzw modlitwa różańcowa- sponsorowana przez Państwowe spółki(!) na granicach naszej ojczyzny,ostentacyjnie z okazji święta ustanowionego po zwycięskiej bitwie z flotą turecką pod Lepanto w początkach XVI wieku - a według organizatorów w tym nasz narodowy kościół katolicki pod hasłem obrony Polski przed islamizmem- czytaj przed przyjmowaniem uchodzców uciekających przed koszmarem wojen w Syrii,Afganistanie i wschodniej Ukrainie!

Nie wiem ilu wiernych wzięło udział w tej modlitwie ale modlenie się z krzyżem i kopia Szczerbca na granicy polsko-niemieckiej zakrawało na groteskę i było po prostu śmieszne! podobnie zreszta modlitwy na lotniskach międzynarodowych a nawet wzdłuż brzegów Bałtyku(czyżby obawialiśmy sie muzułmańskicjh hord napływających ze Skandynawii czy też obawialiśmy sie naplywu pogańskich Wikingów?

Nie odmawiam wiernym modlitwy ani różańca ale pamietam wszechobecną krytyke muzułmanów modlących sie na ulicy !

A czym ten różaniec rózni sie od ich modlitwy?

W cieniu modlitewnego wzmożenia w piatek odbyła się bardzo ciekawa  konferencja pt" Kryzys Migracyjny:dokąd zaprowadzi nas nienawiść" zorganizowana przez Michała Boniego z parlamentu Europejskiego oraz Global Dignity Poland z udziałem m.innymi dr Adama Bodnara RPO,Anny Carin-Ost z UNHCR oraz Abp G.Rysia,Metropolity Łódzkiego(przysłal list),która miała na celu m.innymi znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego w Polsce-gdzie uchodzców jest minimalna ilość a mniejszości narodowe są też nieznaczne - panuje tak wszechobecna niechęć i wręcz nienawiść do wszelkich obcych a w szczegółności wyznających mahometanizm?Dlaczego zatraciliśmy jako spoleczeństwo naturalną i humanitarną gtowośc do solidarności z ludzmi uciekającymi przed wojną i prześladowaniami?skąd obawy przed ludzmi innego wyznania i innego koloru skóry,innej mowy?

Wielka Polska na przestrzeni XIV-XVIII wieku to Polska wielonarodowa i wielowyznaniowa!

Nie wolno nam zapominać ,że sami emigrowaliśmy z powodu prześladowan i wojen: po rozbiorach,po wojnach napoleonskich,po przegranych powstaniach : 1830,1848,1861,1905;po I i II wojnie światowej,po stanie wojennym w latach 1981/82 i teraz obcych nie chcemy?boimy sie?

w latach 50tych przyjeliśmy kilkadziesiat tysiecy Grekow uciekających po wojnie domowej,kilkanascie tysiecy koreanczykow uciekajacych przed wojna, w latach 1956-58 okolo 400 tys Polakow wracajacych z ZSRR po wysiedleniach i wywozkach NKWD ,okolo 100 tys Ceczenow uciekajacych przed wojna na Kaukazie itd itd

Czy jedno goebelsowskie przemowienia wodza pisowskiego Jarioslawa Kaczynskiego wystarczylo aby spoleczenstwo zapomnialo o naszym dziedzictwie kulturowym,o naszej wierze katolickiej i nauczaniu papieza Franciszka i JP II? i uwierzylo w propagande o obcych przuynoszacych zaraski i dziwne choroby?terroryzm? i inne bzdury wygadywane przez Kaczynskiego Blaszczaka i Szydlo????

Dopoki nie uporamy sie z takimi postawami,nie mamy prawa nazywać się ani chcrzescijanami ani Polakami!

 

Z innej zupelnie beczki,nasza narodowa drużyna szczęśliwie przebrnęła eliminacje i zagra na Mundialu 2018 w Rosji.

Ostatni mecz obnażył jej wszystkie słabe strony:

dziurawą obronę

brak utrzymania koncentracji przez 90 minut

brak prostopadłych podan do przodu

kiepską lewa strone(prawa to ; Piszczek-Blaszczykowski-Lewandowski)

koniecznosc poprawy strzeleckiej formy Grosickiego(za duzo strzalow panu Bogu w okno)

koniecznosc znalezienia drugiego napastnika-partnera dla niezawodnego Lewandowskiego(oprocz Milika,ktory wiecej pudluje niz strzela)

Teraz przy dozie szczęścia sie udało;na mundial duzo za malo !

czwartek, 21 września 2017
Cuda Morawieckiego odczarowane.......

Pan wicepremier i minister finansow Morawiecki z triumfem oglosil na wczorajszej konferencji prasowej,ze nigdy w sierpniu nadwyżka budżetowa nie osiągnęła prawie 5 mld pln!

To fakt i sam w sobie pozytywny!

Ale popatrzmy co sie za tym kryje - a oczym pan wicepremier nie raczył poinformowac?

Otóż nadwyżka wynika z nieproporcjonalności pomiedzy dochodami budżetowymi i wydatkami budżetowymi; o ile dochody budżetowe wyniosły ok 72% zaplanowanych to wydatki sięgnęły ledwie 56% co daje ową nadwyżkę.

Co to oznacza? ano to,że rzeczywiście dochody-szczególnie z VATu istotnie wzrosły szybciej niż planowano,ale wydatki są skutecznie hamowane.

Hamowane wydatków to przede wszystkim celowe(!) opóżnianie przekazywania środkow z budżetu centralnego na inwestycje co powoduje właśnie tą nadwyżkę.

A brak inwestycji to spowalnianie wzrostu gospodarczego i spowalnianie niezbędnych inwestycji .Wicepremier na końcu stwierdził że na koniec roku przewiduje deficyt w budżecie co oznaczać będzie nie mniej niż więcej wzrost zadłużenia finansów publicznych.

Reasumując konsumujemy coraz więcej na kredyt!

I  takiej sytuacji nie da sie utrzymać w nieskonczoność o czym zachwycony elektorat i sympatycy PiSu wydają się nie widzieć nie mowiąc o tym,że nie potrafią zrozumieć !

piątek, 15 września 2017
Czy tzw"dobra zmiana" da rade zapobiec krachowi w emeryturach?

Obecny system emerytalny ugina sie pod ciężarem sytuacji demograficznej Polski,gdzie przybywa szybciej emerytow(już stanowią ok 16% populacji) niż pracujących.

Na domiar zlego dwie "reformy" wprowadzone przez PiS przyspieszaja tempo spadku pracującej(i placącej składki ZUS)populacji populacji;reforma lub deforma szkolnictwa zaskukuje opóznieniem w wejsciu na rynek pracy ok 500.000 osób a obniżenie wieku emerytalnego z 67 do 60 i 65 roku zycia przuspieszonym przejściem na emerytury ok 330.000 osób!

O ile ostatnio dopłaty z budżetu do ZUS(na wypłatę bieżących wydatkow na emerytury) wynosiły ok 40 mld pln,to od przyszlego roku ta kwota wzrosnie do 50 mld a w ciągu kilku lat do 100(!) mld pln.

Przy przychodach budżetu szacowanych w przedziale 400-450 mld pln bedą to najwieksze  pojedyncze wydatki,i są uzasadnione obawy czy nie doprowadzą one do krachu w budżecie.

Stąd w Min Fin trwaja-podobno- prace nad kolejną reformą systemu emerytalnego,ktory ma polegać m.innymi na wprowadzeniu jednolitej,państwowej emerytury dla każdego na poziomie +/- 1000 pln/miesiecznie,uzupełnianej indywidualnymi programami typu IKE,zakładowymi itd

Warto w powyższym kontekście wskazać i przypomnieć,iż za 1000 pln miesięcznie nie da sie wyżyć a my Polacy nie chcemy ani specjalnie nie umiemy oszczędzać;

Populistyczne dwie reformy PiS -niestety za aprobatą dużej części spoleczeństwa niepotrafiącego mysleć w dluższej nie rok perspektywie-podłożyły pod kraj tykającą bombę ktora może eksplodować już za kilka lat!PiSu juz wtedy u wladzy nie będzie(więc ich to nie obchodzi) a spłęczństwo dostanie w d..e i gniew obróci się przeciwko aktualnie rządzącym?

Czy o to chodzi dzisiaj Kaczyńskiemu i jego akolitom?

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29