| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 15 czerwca 2018
Morawiecki,Timmermans i inni.....

W dzisiejszej "Rzeczpospolitej"  panowie Chrabota&Pietryga wzywają wiceprzewodniczacego KE Fransa Timmermansa do ochloniecia a PiS do cofniecia sie.

Chodzi o nadchodzącą wizytę Timmermansa w Warszawie 18.06 i jego rozmowy z premierem Morawieckim nt stanu praworządności w Polsce- w ogole- oraz wchodzącej 3.07 w życie  ustawie o Sadzie Najwyższym.

Cała opozycja,120 organizacji pozarządowych,wszyscy byli prezydenci RP jak i premnierzy i ministrowie spraw zagranicznych oraz frakcje parlamentarne PE  apeluja od dłuższego czasu do KE o wystąpienie do Trybunału Spawiedliwości w Luksemburgu w trybie art 258 traktatu UE i ZASTOPOWANIE tej ustawy,bowiem SN jest ostatnią instancja sądową ktora jest niezależna i niezawisla od polityków(czytaj PiSu)

Moim zdaniem ten apel jest falszywy: to nie TIMMERMANS ma ochłonąć ale PiS z Kaczyńskim i Ziobrą na czele i natychmiast zaprzestać destrukcji i niszczenia trójpodziału władzy,podporządkowania sądów politykom oraz wdrozyć w całości zalecenia Komisji Weneckiej.

Tak naprawdę to rozmowa Timmermansa z Morawieckim to strata czasu bo nie Morawiecki decyduje a tylko i wyłacznie Kaczyński;Morawiecki naopowiada- co czyni bez przerwy - klamstw z których nic nie wynika,i będzie bredził że poszliśmy na ustępstwa a reformy są niezbędne dla usprawnienia sądów(w co nikt rozsądny ani w Polsce ani w UE nie wierzy).

Tylko twarda i zdecydowana reakcja Komisji pozwoli-oby- uchronić resztki demokracji w Polsce.

Staczamy sie coraz głębiej w czarna dziurę kryptofaszyzmu i autorytaryzmu,ale zdaje sie iż sporej części społeczeństwa to nie obchodzi:a nasi wspaniali prawdziwi Polacy Janusze i Grażyny już  świetują i spiewają :jest srodek lata a Polska mistrzem swiata"!

Chocholi taniec trwa.....

Oby wizyta Timmermansa w Warszawie nie skończyla się tak jak wizyta Chamberlaina w Monachium dokładnie 80 lat temu.............................

poniedziałek, 28 maja 2018
Zwyciestwo czy porażka rodziców parasprawnych?

Matki parasprawnych(to lepsze określenie niż niepelnosprawni-zapozyczone od jednego z paraolimpijczykow) zdecydowały w niedzielę 27 maja,po 40 dniach protestu w Sejmie,zawiesic protest i wróciły do domu.

Prasa i reżimowe media okrzyknęly ten fakt sukcesem rządu i PiSu a premier raczył sie wyrazic o gotowosci do dialogu,przy okazji zarzucając "turbopozycji"wykorzystywanie protestu do celów politycznych.

Uważam,że grupka kobiet(5 kobiet,1 mężczyzna i chyba 5-cioro parasprawnych w różnym wieku) dokonała wielkich rzeczy:

1/po pierwsze uzyskału - niewielką ale zawsze  podwyżkę świadczeń socjalnych

2/po drugie - uzyskały - teoretycznie- lepszy dostęp do lekarzy,rehabilitacji itp

3/po trzecie- i to jest najważniejsze- sprawiły,że my wszyscy zdrowi zauważyliśmy ,że w kraju są parasprawni,że są mądrzy,inteligentni,wygadani tacy sami jam my wszyscy i chcą tak jak my,życ godnie!!!!Do tego- na początek - potrzebne jest im 500 zl/miesiecznie w gotowce na różne potrzeby w tym rehabilitację: TEGO RZAD IM ODMÓWIŁ - i to wywołało powszechne oburzenie społeczeństwa ,ktore przeloży się na wyniki wyboró

4/po czwarte- protest pokzał z całą jasnością nieludzkość postępowania marszałka Kuchcińskiego : niewypuszczanie protestujących na dwór,zamykanie okien,utrudnianie wszelkimi sposobami dostepu itp itd

5/pokazalo hipokryzję i obrzydliwośc dużej części posłów i działaczy PiSu w szczególności takich kreatur jak Załek,Pięta i Pawłowicz i Karczewski !

To Wam nie będzie zapomniane !

^/pokazało też hipokryzje premiera i rządu- na TVPiS,strzelnice w gminach,premie i nagrody,centralny port lotniczy,wyprawki szkolne - kasa jest :1.6 mld zlotych dla parasprawnych nie ma i jak należy mniemać nie będzie!

Parasprawnych jest w Polsce 272.000 a jak wyliczali specjaliści PiSu nawet 3.0 mln!

Po proteście oni na PiS niezgłosują !

poniedziałek, 21 maja 2018
Bida w TOPR i GOPR

W prasie pojawily sie enuncjacje,ze tak TOPR jak i GOPR -dwie organizacje ratujace zycie turystom w gorach-nie posiadaja wystarczajacych srodkow aby godziwie wynagradzac swoich ratownikow,ktorzy czesto narazaja swoje zycie aby uratowac niejednokrotnie lekkomyslnych,wrecz glupich turystow.

Tych srodkow nie na wyplate wynagrodzen,ktore wynosza od 2.5 do 3.5 tys/miesiecznie a wiec nie sa to wygorowane pieniadze za niebezpieczna sluzbe.

I TOPR i GOPR funkcjonuja z budzetu panstwa oraz darczyncow zasilajacych fundacje obu organizacji majacych wspaniale tradycje i niemniej imponujacy dorobek w ratowaniu ludzkiego zycia na terenie wszystkich gor w Polsce-oraz jaskin- w tym na jurze krakowsko-czestochowskiej.

W TOPR zatrudnionych jest 300 ratownikow,w GOPR w 7 grupach lacznie ok 1000 co przy pensji na poziomie 3.5 tys wynosi rocznie 54.5 mln pln;gdyby podniesc pensje ratownika do 5.0 tys/miesiecznie ,roczne koszty wynagrodzen wynioslyby 78.0 mln pln co nie jest imponujaca kwotą a w skali budzetu panstwa to grosze.

Sprawdzilem statystyki ilu turystow rocznie przyjmuja nasze gory: i tak przoduja Beskidy z ok 4.0 mln(2016),za nimi sa Tatry z ok 3.5 mln,Karkonosze to 2.5 mln a Bieszczady łacznie z Jurą to dadatkowy 1.0 mln,lacznie więc 11,0 mln osób.

Od lat slyszmy tez ,że o ile na Slowacji turysta nieubezpieczony musi  sam oplacic akcje ratunkową(zespol ratownikow,smiglowiec etc),to u nas hulaj dusza,panstwo musi nas ratowac za fryko !

Otóż uważam,że to fatalnie;jedziesz w gory - placisz ubezpieczenie!Nie placisz - a zdarzy ci sie korzystac z uslug ratowniczych- placisz ze swojej kieszeni!

Gdyby kazdy turysta zaplacil 10,0 pln za ubezpieczenie za kazdy dzien pobytu(a średnia wynosi 3 dni) skladka ubezpieczeniowa wynioslaby 330 mln pln z czego smialo moznaby podniesc (a) pensje ratownikow,(b)zakupic niezbedny dodatkowy sprzęt oraz za ubezpieczenie pokryc koszty akcji ratowniczych;towarzystwa ubezpieczeniowe tez by zarobily!

Tylko komu sie bedzie chcialo wprowadzic taka decyzje w zycie,momo,ze taka oplata ma wiekszy sens niz oplata "uzdrowiskowa" za smog w Zakopanym i wiekszosci innych gorskich i podgorskich miejscowosci!

poniedziałek, 14 maja 2018
Polska i Art 7- sankcje w powietrzu

No i rzad PiSu sie doigrał!

Zgodnie z przewidywaniami wiceprzewodniczący Komisji p Frans Timmermans oświadczył,iz komisja nie wstrzyma postepowania wobec naszego kraju w trybie art 7 ze względu na wysoce niezadawalajace stanowisko polskiego rządu wobec postulatów UE przedstawionych tak w opiniach Komisji Weneckiej jak i samej Komisji Europejskiej.

Timmermans zapowiedział że Komisja zwróci sie m.innymi do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu o opinie na temat stanu praworządnosci w Polsce oraz,po tej opinii podejmie dalsze kroki.

Jednocześnie Timmermans po raz kolejny zawezwał rząd(czytaj wodza PiS Kaczynskiego) do dostosowania wprowadzonych w ostatnich 2 latach  przez rzad PiS zmian w prawie dotyczacych Trybunału Konstytucyjnego,ustroju sądów powszechnych,KRS,Sądu Najwyższego i wszechwladzy Ministra Sprawiedliwości oraz przestrzegania prawa i zasad trojpodziału wladzy do czego Polska w tym jej obywatele sie zobowiązali w referendum akcesyjnym w 2002 roku!

Jeśli sie do tych słusznych postulatow rzad nie dostosuje w ciagu 3 miesięcy grożą nam sankcje m.innymi poprzez powiązanie dostępu do unijnych finansów z poziomem przestrzegania prawa w tym własnej Konstytucji.

Ze swej strony sugerowalbym Komisji oprócz potencjalnych sankcji finansowych dodać sankcje ograniczenia możliwości swobodnego podróżowania po obszarze UE wszystkim posłom i senatorom PiS(za uchwalanie sprzecznych z Konstytucją praw i ustaw) jak i członkom administracji rządowej poczynając od Rady Ministrów a na wicewojewodach koncząc!

Byc może taka restrykcje spodowolaby ,że ta rzesza dzisiaj bezwolnych zwolennikow tzw"dobrej zmiany" ,że zaczną samodzielnie myslec o skutkach szaleństw Kaczyńskiego,Ziobry et cosortes !

wtorek, 08 maja 2018
Ile mogą kosztować niepełnosprawni......

Protest rodziców opiekujacych się niepełnosprawnymi- tak dziećmi jak i dorosłymi - trwa juz 21 dzień a PiS i jego rząd idzie dalej w zaparte i odmawia spełnienia najważniejszego postulatu tj wprowadzenia od 1.06.br 500 złotowego zasiłku(w gotówce) miesiecznie na rehabilitacje dla kazdego niepelnosprawnego bez względu na wiek.

Pani Rafalska a wślad za nia i pan Morawiecki (premier) twierdzą,że pomimo tak wychwalanego fantastycznego stanu finansów publicznych i budżetu rządu nie stać na taką hojnośc i proponują jakieś urzędnicze ulatwienia w dostepie do lekarzy,rehabilitacji,darmowe pampersy itd itp!

Matki - bo to one głównie protestuja tak w Sejmie jak i pod Sejmem(chronionym wielkimi kordonami policji!)-oraz sami niepełnosprawni domagają się i słusznie zasiłku gotówkowego bo po pierwsze oni znają najlepiej swoje potrzeby a po drugie gotówka pozwala na rozsądne planowanie niezbędnych wydatków.

Skoro PiS daje po 500  na kazde dziecko dla rodzin z dwojgiem i wiecej dziecmi,a ostatnio  obiecał po 300 zl dla kazdego dziecka idącego do szkoły(tez w gotówce- chociaż 2 lata temu zabrał dzieciom darmowe podreczniki) to nie ma ZADNEGO  powodu by niepełnosprawnym odmawiać gotówkowych zasiłków- których wprowadzenie PiS ustami m.innymi wodza Jarosława Kaczyńskiego obiecał w 2014 r w czasie podobnej okupacji Sejmu przez te same matki!

Obliczyłem jaki koszt poniósłby budżet gdyby PiS zgodzil sie na postulaty zrozpaczonych matek w Sejmie :

Wariant I : 500 zl/miesięcznie x 12 miesięcy x 300.000 osób= 1.8 mld zl/rocznie z tym,  ze koszt w 2018 wynióslby tylko 900 mln(wyplata od 1.07.2018) !

Wariant II : 300 zl/miesiecznie w 2018;400 zl/miesiecznie od 1.01.2019 i 500 zl/miesiecznie od 1.07.2019

Koszt w 2018 : 300x6x300.000 = 540 mln

Koszt w 2019 : 400x6x300.000 + 500x6x300.000 = 720 mln+ 900 mln= 1.62 mld

Koszt w 2020 : 1.8 mld

Innymi slowy i Rafalska i Morawiecki KLAMALI ze budzetu nie stac na spelnienie slusznych ządan rodzicow niepeplnosprawnych tak w bieżacym jak i przyszlych latach.

Skoro PiS stać na 1,0 mld dotacji dla TVP,czy 500 mln dla Czartoryskich to stac na 540 mln dla niepelnosprawnych w 2018 i 1.6 mld w 2019 roku

WSTYD panie Kaczynski i wstyd wszystkim poplecznikom PiSu!

Zobaczycie niedługo przy urnach ....

A my obywatele gorszego sortu wspierajmy jak możemy słuszne żadania rodzicow niepełnosprawnych... niewiadomo bowiem jak komu los sie potoczy.... 

piątek, 20 kwietnia 2018
GetBack.....nie GET OUT !

Notowana na GPW firma windykacyjna GetBack przeżywa trudności wynikające z niemżności spłaty zaciagnietych zobowiązań w postaci wyemitowanych obligacji na kwote ok 2.0 mld(!) pln.

Getback powinien wykupic częśc z nich obecnie,ale do tego nie dochodzi bowiem firma nie posiada wystarczajacej plynności,splaca - jeszcze- odsetki - ale do wykupu nie dochodzi.

Akcje samej spółki spadły już o 80%- od początku roku-a notowania zostały zawieszone;obligacje Getback są wyceniane na giełdzie nawet na 30-50% wartości nominalnej- o ile znajdzie sie kupiec gotowy je zakupić.

Główny akcjonariusz Getback ,fundusz Abris  jak dotąd nie ruszył na pomoc w postaci zastrzyku kapitału ,a ekspozycja kilku naszych TFI ,które obok rzeszy ok 30 tys indywidualnych inwestorów-jest znacząca co w przypadku bankructwa Getback -może,chociaż nie musi -spowodować efekt domina - a straty przekroczą wysokość strat  bankructwa AmberGold.

Zatrwożeni obligatariusze spowodowali wszczęcie postepowania przez KNF,ale bez dodatkowych kapitałów lub restrukturyzacji zadłużenia Getback zbankrutuje.

Wg dzisiejszego stanu wiedzy warto aby  obligatariusze sie zastanowili  czy lepiej stracić 50-70% zainwestowanego kapitalu czy ryzykować całkowitą jego utratę.

Będziemy śledzić dalszy rozwój wypadków.......

poniedziałek, 09 kwietnia 2018
Wnioski dla nas-opozycji- z wygranej Orbana

Viktor Orban po raz trzeci wygral wybory i razem z innym małym koalicjantem  -jak wynika ze wstepnych wynikow- uzyska 2/3 miejsc w parlamencie,ergo konstytucyjna wiekszość.

Nie jest to dobra wiadomość dla wegierskiej opozycji- nie jest to równiez dobra wiadomośc dla naszej opozycji walczącej od ponad dwóch lat z samowładztwem Kaczyńskiego i jego PiSu.

W zeszłym tygodniu w Rzeczpospolitej  z 6.04  Adam Szlapka opublikował świetny artykuł zatytulowany:"Kontrakt dla opozycji"(rp.pl/kraj),który to artykuł gorąco polecam tak szefom wszystkich partii opozycyjnych,jak i ich zwolennikom oraz tej części społczeństwa ,ktora jest bierna i nie uczęstniczy w wyborach.

Przesłanie Szlapki w skrócie jest takie: najbliższe wybory(parlamentarne w 2019 roku) będą wyborami nie partyjnymi a HISTORYCZNYMI !W tych wyborach nie chodzic będzie o programy partyjne i ich realizację,reformy itd ale o przywrócenie zasad demokratycznego państwa prawa.Tyle i aż tyle !

Musimy w tych wyborach wybrać nie Sejm a konstytuante ,która powinna byc oparta na jednej wspólnej liście gdzie będzie miejsce dla wszystkich partii opozycyjnych,ruchów miejskich ,organizacji typu AkcjaDemokracja,Obywatele,rp wszystkich,którzy wierzą,że można dokonac obywatelskiej naprawy Polski.

Jeśli nie zrobimy tego w 2019 roku,w następnych w 2023 będzie za pozno ,chodzby z tego powodu ,że będziemy po pierwsze zniechęceni,po drugie coraz wieksza częśc społeczeństwa będzie sie akomodować i przystosowywać do życia i funkcjonowania w dyktaturze PiSu!

Szlapka - i słusznie - proponuje umowę w oparciu o nastepujące cztery zasadnicze elelemnty:

!/przywrocenie niezależnego wymiaru sprawiedliwości;

2/wprowadzenie dodatkowych bezpieczników do Konstytucji

3/silniejsze zakorzenienie w Europie-czyli rozpoczęcie procesu wejscia do strefy Euro;

4/Otwarty system parlamentarny

Na przygotowanie takiej szerokiej umowy mamy ok 1 1/2 roku;dużo ale też mało aby przekonać wszystkie siły demokratyczne do współpracy! ale jak tego nie zrobimy czeka nas los Węgier Orbana czego,ufam,nie chcemy

Umowa o której mowa zakończona zwyciestwem dzisiejszych sił opozycyjnych powinna obowiązywać przez ok 2 lat,co pozwoli na odbudowę i umocnienie demokratycznego państwa prawa a po zrealizowaniu tego JEDYNEGO CELU na najbliższy okres,możemy rozwiązać Sejm,i przyspieszyć nowe wybory wg nowych już partyjnych zasad i programów.

Wstępne podejście do tej słusznej koncepcji juz niedlugo bo na jesieni w wyborach do samorządów;czy zdamy egzamin z dojrzałości politycznej przekonamy sie juz niedługo..... oby !

piątek, 30 marca 2018
Adrian wetuje.....

Dzisiaj prezydent Duda raczył zawetować tzw ustawe degradacyjną,jeden z poronionych pomysłów PiSu ,mających umożliwić degradację wszystkich,których życiorys PiSowi się nie podoba w tym zmarłych!

To obrzydliwa,niesłychana i głupia ustawa ,dobrze że PAD sie zorientował,że nie służy taka ustawa PiSowi i zawetował,ale generalnie nie ma co się cieszyć .bo np wyjątkowo szkodliwej noweli ustawy o IPNie nie zawetował.

Widać,że gwałtowne tąpnięcie w sonadażach(minus 12 pkt procentowych!!!!),wielotysięczny w całym kraju piatkowy czarny marsz kobiet oraz awanturnicze wystąpienie ex premier Szydlo- NAM SIE NALEZY - zadziałalo i pisowskie gremia z Kaczynskim na czele sie wystraszyły!

To zreszta nie wystraszyło ich szeryfa Ziobry ,ten rankiem wszedł do mieszkania bylego wicemninistra Jacka Kapicy aby po kilkugodzinnym przeszukaniu zawieżć go do Białegostoku na przesłuchanie i po godzinie wypuścić za kaucją ale zarzucając "iż umożliwił trzecim osobom wyłudzenie 21 mld(!) pln" To wiecej niż MON zapłacił za 2 baterie Patriotów ! a więc pokazuje skalę absurdu w zarzucie postawionym Kapicy!

Ziobro nie poprzestał na sciganiu platformerskich urzędników ,ściga tez biznes bo dzisiaj aresztowal Malgorzate Chechlińska(wlascicielke hoteli Belvedere i Nosal) z powodztwa innego biznesmena pod zarzutem ukrywania majątku.

Dziwne, bo ukrywanie majątku - np przez premiera - nie jest badane przez organa śledcze ani też trójkąt przyjaciół Mariusza  Kamińskiego  podobno zamieszanych w transakcje  reprywatyzacyjne co pokazała audycja Czarno na Bialym w TVN w tym tygodniu;

Wybiórcza sprawiedliwość?

A na horyzoncie coraz więcej czarnych chmur....artykuł 7 grożący Polsce karami za łamanie praworządności,postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości w tej samej sprawie,uzależnienie transferów środków z UE od przestzregania praworządności,opinie ONZ na ten temat,bojkot premiera i prezydenta przez Biały Dom........

Ani w przypadku p Kapicy ani p Chechlinskiej - jak sie wielokrotnie pokazywało w przeszłości -prawdopodobnie niewiele wyniknie,ale może przykryje na jakiś czas serie wpadek łaskawie nam panującego PiSu,a może też służy walce różnych frakcji i stronnictw w tej partii w świetle słabnącego jej wodza....

Na koniec pozwolę sobie życzyć wszystkim odpoczynku od naszej parszywej polityki i polityków,spokojnych i pogodnych Świąt i wesolego Jajka !

piątek, 16 marca 2018
Potrzeba nowego Szpotanskiego......

Dziesiejszy czas w Polsce(chcialoby sie napisac w PRLu) potrzebuje nowego Szpotanskiego,ktory opisalby władze PiSu wraz z jego wodzem na czele;dla zachety ponizej -nieudolne- parafrazy jednego z najbardziej znanego utworu Szpotanskiego:

"Hej baczność Cisi,sledzic ludzi Netu!

Dzis "Kultura" i "GW" nam juz niestraszna,

Dzis naszym wrogiem NET

wiec kontaktow w Necie sledzimy ruch!

Wiec wchodz i sledz,co trzeba pisz,

A gdy juz wiesz to smialy plik pisz!

Nas nie powstrzyma Konstytucja

by "totalnej  opozycji" zadac cios....

.........

Gnomie ,cos Polske na tak dlugie lata wtrącil w bez wyjścia kabalę,

nie myśl ze znowu zrobisz z nas wariata ,wziąść sie nie damy na stare kawały...

w celach ze starczym naszym uporem bedziem do konca blokowac Warszawe.... i nie pomoże reprywatyzacji Srebrnej czar....

i nie mowcie w Necie nam,ze ciezkie czasy,wszedzie nedza ,wszedzie zle,i wszędzie czycha wróg bo MY z nadania GNOMA - Nowa Klasa- i swietnie nam powodzi się!"

Oczekuje lepszych naśladowców......

środa, 14 marca 2018
Fatalna seria błedów PiSu.......

Pycha idzie przed upadkiem....! tą maksymę rządzący Polską Kaczyński i PiS powinni powtarzać codziennie rano o ile nie przez całe kolejne dni.....

1/nowy premier Morawiecki mial- tak sie oczekiwalo- za zadanie odejście od konfrontacyjnego stosunku tak do Komisji Europejskiej jak i najważniejszego z naszych partnerow tj Niemiec

Jak wyszło to wiemy:

(a)po obowiazkowej wizycie w Berlinie i spotkaniu z kanclerz Merkel pojechał pod Monachium- aby złożyć wience na grobach żolnierzy Brygady Swiętokrzyskiej NSZ - znanej nie tylko z kolaboracji z oddziałami Wehrmachtu i SS pod koniec 2giej wojny światowej ale i mordowania polaków żydowskiego pochodzenia i odmowy współpracy z AK

(b)w tymże Monachium na konferencji prasowej na obrzeżach konferencji nt bezpieczeństwa na pytanie dziennikarz palnął o "żydowskich sprawcach" holocaustu!

(c)kilka dni pozniej - po fatalnym własnym  artykule w Washington Post nt niezawislości sądownictwa w Polsce-zawiózł do Brukseli tzw Białą Ksiegę nt reformy sądownictwa w Polsce(cale 94 strony!) która już po kilku dniach została zmiażdzona przez czołowych ekspertów prawnych tak w Polsce jak i zagranicą jako stek propagandowego bełkotu, kłamstw i półprawd a nie dokument faktograficzny uzsadniający potrzebę zmian w wymiarze sprawiedliwości;skoro autorem tego dokumentu jest Minister Sprawiedliwości to nie dziwota bowiem jego-Ziobry-kwalifikacje prawnicze są conajmniej wątpliwe

(d)jako premier rzadu dopuścił do wprowadzenia pod obrady Sejmu fatalną dla Polski ustawę noweilizujacą o IPN w rezultacie czego wyrażenie "polskie obozy zagłady" zaistnialy w przestrzeni publicznej ok 30 mln razy!!!!,a Izrael i USA jednoznacznie zarządały zmiany lub uchylenia jej jako warunku do utrzymania dobrych stosunków z Polską!Co więcej amerykanie nie życzą sobie kontaktów ani z prezydentem RP ani premierem RP !

(e) i w koncu został złapany na kolejnycm kłamstwie przez tygodnik Newsweek zarzucający premierowi ukrywanie swojego majątku poprzez pośpieszne przepisanie na małżonke wielu niezgloszonych w oświadczeniach majatkowych,cennych nieruchomości

(f)jako clou warto dodać,że kłamał twierdząc,że gdy był prezesem banku BZ WBK bank nie udzielał kredytów we frankach szwajcarskich- a bank ten w swoim portfelu kredytów hipotecznych posiada 25% procent w tej walucie - lącznie z 2 mln frankow kredytu udzielonej małzonkowi wtedy prezesa banku!

2/To nie wszystkie wpadki - sladem figuranta-premiera(wszak decyzje musi uzgadniac z dyktatorem Polski) - poszedł też niezłomny Adrian - tzw prezydent RP -podpisując nieszczęsna nowele ustawy o IPN- a teraz publicznie sie zastanawia czy była ona(nowela) potrzebna w tym kształcie,przedtem odmawiając rozmowy telefonicznej z Rexem Tillersonem - Sekretarzem Stanu USA na ten temat!!!!

Co gorsza nowela i dyskusja wokół niej obudziła demony antysemityzmu zawsze drzemiące w polskim społeczeństwie i to akurat na 50ta rocznicę haniebnych wypadków marcowych 1968!

Gratulacje panie Kaczynski i panowie Duda&Morawiecki za dobor daty !

Adrian zaraz posszedł  dalej  bowiem wczoraj raczył porownac członkostwo(DOBROWOLNE!) Polski w UE z rozborami Polski w XVIII wieku i dyktatem zaborców.

Nie dośc że naklamał mowiąc ze UE korzysta z naszych(!) pieniedzy(nasze wpłaty to 47 a otrzymane z UE 147 mld Euro) to zapomniał,że Polska weszła dobrowolnie do Unii,po wyrażeniu na to zgody przez większość spoleczeństwa i wyrażeniu zgody na przestrzeganie świetych pryncypiow takich jak praworządnośc,demokracja,trójpodział władzy,niezawisłość sądów itp itd!

3/Narracja PiSu i jego czołowych politykow jest z gruntu fałszywa bowiem traktuje UE i Brukselę jako obcą,wrogą nam instytucje:a to nieprawda- Unia jest NASZA instytucją i jesteśmy jej członkiem od 2004 r i jedyne czego Komisja się domaga to PRZESTRZEGANIE zasad i wartośći które wstępując do UE DOBROWOLNIE PRZYJELISMY dla naszego własnego dobra i wzmocnienia naszej suwerenności!

Ozolowanie się,opluwanie UE i wszystkich sąsiadów(Niemcy,Francja,Rosja,Izrael,USA) jest SZKODLIWE dla Polski i Polaków i powinno sie natychmiast zakonczyć!

Niestety PiS jest zakladnikiem zakompleksialego ,chorego z nienawiści do ludzi posła  z Zoliborza,żyjącego wyobrażeniami o świecie z XIX wieku wzglednie z lat 60-70tych XX wieku,nie znajacego wspolczesnego swiata i grającego na nacjonalistycznym i populistycznym micie wybranego polskiego katolickiego narodu!

To myslenie jest duzo blizsze narodowo-socjalistycznemej ideologii jaka zapanowala w Niemczech w latach 30tych przed i po przejęciu wladzy przez NSDAP i Hitlera o czym pisowcy z Kaczynskim zdają sie zapominać!

I na koniec Ziobro - ten niedouczony prawnik i prokurator - naraził swoja reforma Polskę  na ogromne niebezpieczenstwo:sedzia w Irlandii zakwestionowała niezawisłość sądów Polsce-ze względu na fatalne reformy-i wstrzymała uznanie wniosku z Polski o wydanie przestępcy bowiem powątpiewa w obiektywny proces;

co więcej zdecydowała o wystąpieniu do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu z zapytaniem o stan praworządności w Polsce- należy się spodziewać,że Trybunał podzieli jej obawy - a to oznacza,że kraje UE przestaną honorować i ufac polskiemu wymiarowi sprawiedliwości a skutki dla naszych obywateli i gospodarki bedą TRAGICZNE !

PiSie pamietaj: Mane,Tekel,Fares.......czwartek, 15 lutego 2018
To hanba zatrzymywać Frasyniuka !

Władysław Frasyniuk,jeden z najwybitniejszych przywódców "Solidarności",uczęstnik obrad okrągłego stołu,został zatrzymany i doprowadzony na 10 cio minutowe przesluchanie przez oddelegowanego z Warszawy do Oleśnicy(k.Wrocławia) prokuratora.

Policja- w liczbie 5 funkcjonariuszy- i 1 ukrywajacego sie osobnika z kamerą-weszła do domu Frasyniuka o 6.05 rano wczoraj,po wręczeniu nakazu doprowadzenia- założono Frasyniukowi kajdanki(!) - z obawy na jego reakcję- i wywieziono w nieznanym kierunku(potem sie okazalo,że nie do Warszawy a do Oleśnicy).

Powodem było nieposluszenstwo obywatelskie Frasyniuka który w proteście wobec uporczywego łamania Konstytucji i prawa przez rząd PiSu zdecydował się na ignorowanie wezwań na przesłuchania do prokuratury.

A chodzi o udział Frasyniuka w czerwcu 2017 r w demonstracji przeciwko kolejnej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu,gdzie siedzącego na chodniku Frasyniuka wyniosła-i wylegitymowała- policja.

Zarzut prokuratury- i powod przesluchania- to domniemane naruszenie przez Frasyniuka -nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji!

Na kilku filmach z tego zdarzenia- w tym na YouTube - widać,że Frasyniuk sobie siedzi a policjanci nieudolnie go podnoszą i przenoszą-jest kilka słownych wymian pomiędzy policjantami a Frasyniukiem,ale żadnej agresji z  jego strony.

Przesłuchanie nic nie da-skoro jest(są) film z tego zdarzenia-chyba,że chodzi o obalenie kłamstw policjantów.

Frasyniuk w rozmowie wieczorem 14.2 z Olejnik jasno powiedział,dlaczego zdecydował się na nieposluszeństwo obywatelskie: walczę o wolnośc,która nam PiS odbiera;PiS boi sie wolności-musi mieć wszystko i wszystkich pod absolutna kontrolą:! ktoś musi być pierwszy i wzywam wszystkich obywateli do nieposluszęnstwa w swoich miejscach pracy i życia bo nie możemy dać odebrać sobie wolności i demokracji!

Obojetność,próba akomodacji w reżimie PiSu - top współsprawstwo i współudział w łamaniu Konstytucji i praworządności;musimy wszędzie i ciągle protestować ,tylko wtedy mamy szanse pokonać i pogonić PiS raz i na zawsze!

Zatrzymanie Frasyniuka było pomyslane dla zastraszenia Polaków w tym tych,którzy nie godzą sie na łamanie prawa i Konstytucji przez Kaczyńskiego i jego ludzi,ktorzy chca życ w demokratycznym panstwie prawa!

Przy okazji Ziobro chce przykryć nieudaną akcje aresztowania wytypowanych  urzednikow  odpowiedzialnych za prywatyzację Ciechu;ale to juz inna historia o czym wkrótce!

MUSIMY WSZEDZIE I STALE PROTESTOWAC PRZECIWKO LAMANIU KONSTYTUCJI I PRAWA  przez PiS AZ DO SKUTKU!

wtorek, 13 lutego 2018
Antysemityzm wylazi z ukrycia.......

O antysemityzmie w Polsce trudno pisac,szczególnie gdy obserwuje się samobójcze acz celowe działanie rządu i pisowskiego Sejmu/Senatu w sprawie noweli ustawy o IPN,która rzekomo,miała zapewnić iż wyrażenie "polskie obozy śmierci" będą ścigane i karane.

Niestety gdyby się tylko do tej kwestii ograniczyć,byłoby OK,niestety narodowo-nacjonalistayczna narracja zwyciężyła i mamy taki pasztet,że się nie pozbieramy z jego skutków nie w ciagu tygodni ale w ciągu lat jeśli nie dekad.

W dzień po wizycie sekretarza stanu Tillersona,ktory w rozmowach z Dudą,Morawieckim,Czaputowiczem i dyktatorem Polski Kaczyńskim przestrzegał,że nowela tej ustawy zaszkodzi relacjom z USA i Izraelem-nie nasz senat pod wodzą Karczewskiego ustawę przeglosował BEZ poprawek,co doprowadziło do natychmiastowej,ostrej reakcji nie tylko USA i Izraela ale i wielu innych krajów a określenie"polish death camps" (polskie obozy smierci)znalazlo sie w przestrzeni publicznej ok 30 MILIONOW razy!

Chcielismy jak najlepiej- wyszlo jak zawsze  jak stwierdzil niegdys klasyk!

W kraju natychmiast do boju ruszyli narodowo-nacjonalistyczni bojowcy zaprzeczajacy takim faktom jak rozpowszechnione donosicielstwo naszych rodaków na wspólrodakow Zydow do Gestapo,szantazowanie Polakow przechowujących lub pomagajacych Zydom,szmalcownictwo,mordy Żydów ukrywających sie po wioskach,lasach,ląkach itd,mordy na Zydach tak jak w Jedwabnie i okolicach,donosicielstwo a w rezultacie mordy na Polakach wydanych gestapo przez Polakow - jak w przypadku rodziny Ulmow,ktorych Niemcy rozstrzelali za przechowywanie Zydow a doniosl im o tym ich wlasny polski sasiad niejaki Les;pogromy juz po wojnie np w Krakowie i Kielach o czym nie mogla wyksztusic minister edukacji Zaleska;powszechna obojetnosc polskiego spoleczenstwa wobec zaglady ich wspolrodakow Zydow przez Niemieckiego okupanta a czasami wręcz zadowolenie o czym wielu ocalalych mowi w  swoich wspomnieniach i o czym mowia Ci nieliczni Polacy ktorzy Zydow ukrywali;fakt,ze Polacy ukrywajacy zydow w czasie okupacji nie chcieli o tym informowac po wojnie to najlepszy dowod na powszechne potepienie tego typu szlachentnych zachowan! i niestety powszechnej niecheci do Zydow lub antysemityzmu!

Polacy pieja nad swoim katolicyzmem i przywiązaniem do katolickiej wiary- ale przykazan - w tym MILUJ BLIZNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO nie beda przestrzegac!

Nie chca dopuscic do siebie mysli ze Pan Jezus byl ZYDEM-mimo ze jest krolem Polski i podobnie Najswietsza Maryja- ZYDOWKA ale tez jest  Krolową Polski!

Wstyd mi za moich rodakow w tych dniach i z obawa patrze na to co sie bedzie dzialo jak bedzie obchodzone 50lecie wydarzen marcowych 1968 r!

PiS swoją przerazajacą wizja budowy nowego narodowo-nacjonalistyczno-katolickiego  spoleczenstwa kierowanego przez jedna partie i jej nieomylnego wodza -steruje Polska prosto w faszystowską albo absolutystyczna przepasc.

A ciemny lud-jak mawial klasyk- z zadowoleniem to łyka.....

poniedziałek, 29 stycznia 2018
Rex Tillerson w Polsce

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson przebywal w Polsce 26&27 stycznia;w tym czasie sie spotkal z:

Prezydentem RP - Andrzejem Duda

Premierem RP - Mateuszem Morawieckim(oraz ministrem Spraw Zagranicznych Jackiem Czaputowiczem) oraz

dyktatorem Polski - Jaroslawem Kaczyńskim

Celem wizyty było przyspieszenie rozmów w sprawie dostawy systemu obrony przeciwlotniczej(i przeciwrakietowej) tj systemu Patriot,zwiększenie dostaw gazu skroplonego z USA(zmniejszenie zaleznosci od dostaw gazu od rosyjskiego Gazpromu),wsparcie Polski przy staraniach o zablokowanie budowy Nordstream 2 czyli mowiąc w duzym skrocie wsparcie amerykańskich interesów w Polsce(oraz UE).

Administracja Trumpa nie jest najwiekszym entuzjastą UE (vide poparcie Trumpa dla Brexitu) stąd ich zainteresowanie Polską,którą można wykorzystać dla osłabiania UE a przy okazji wspiertać swoje interesy,tym bardziej.ze ekipa Macierewicza totalnie zabałagniła sprawę zakupu systemu Patriot;przy okazji może uda sie amerykanom sprzedać do Polski w miejsce Caracali swoje własne helikoptery.

Podobno w rozmowach z naszymi prominentami Tillerson nie podnosił kwestii praworządnosci,poza jednym wyjątkiem:prawnej ochrony i stabilności amerykańskich inwestycji w Polsce!

To pokazuje jasno gdzie leżą interesy USA w Polsce.

Ten fakt oczywiście nie szkodzi Polsce ale jednocześnie pokazuje naszym wladzom,gdzie jest granica tolerowania łamania praworządności;

Tillerson spotykający sie z Kaczyńskim potwierdza przy okazji,że Kaczyński zbudował pozaprawny ośrodek władzy w Polsce ,ktory jest uznawany przynajmniej przez USA,co nie wróży dobrze powrotowi do demokracji w naszym kraju.

Kraj nam niestety brunatnieje,czego dowodem jest świetny wywiad biskupa Pieronka w Rzeczpospolitej z 29.01.2018 pod znamiennym tytułem"Smród faszyzmu nas kiedyś podusi"Gorąco polecam !

Tym bardziej w świetle kolejnej awantury rozpętanej przez PiS w związku z nowelą ustawy o IPN,ktora ma na celu gloryfikowanie naszego narodu i przemilczanie haniebnych zachowań w przeszłości.....

środa, 24 stycznia 2018
Faszyzm w Polsce.....

No i patrzcie! wszyscy sie nagle obudzili po wyemitowaniu przez TVN sobotniego Superwizjera o uroczystosciach z okazji rocznicy urodzin Adolfa Hitlera przez faszystowskie stowarzyszenie Duma i Nowoczesnosc,ktorego przywodca jest asystent posla RP(!)- tez zreszta faszysty- Roberta Winnickiego!

O faszystach spod znaku Mlodziezy Wszechpolskiej,tez LPR ale przede wszystskim ONR,kiboli różnej masci ,organizacji takich jak Duma i Nowoczesnosc czesc mediow- przede wszystkim GW,Rzeczpospolita,TVN,Onet i WP informowaly,pisaly duzo,duzo wczesniej ,od kilku lat...

A jaka byla reakcja tzw organow- w czasach PO-PSL nader niemrawa pomimo bunczucznych zapowiedzi(np Ministra Sienkiewicza)- a za PiSu juz wspierajaca wzglednie neutralna z puszczaniem oka do tych ludzi....

Pamietacie niejakiego Rybaka palacego kukle Zyda na rynku we Wroclawiu?,demonstracje ONR z pochodniami i msza(!) w Bialymstoku?marsz z okazji 11. listopada w zeszlym roku pod haslem"My chcemy BOGA!) ale z bannerami"Biala rasa","Prawdziwi Polacy" itd itp - i reakcje politykow takich jak Ziobro,Blaszczak,Zielinski,Szydlo,Mazurek....... ze przeciez nie wszyscy demonstrujacy to faszysci,ze widzieli tylko polskie flagi,ze to margines... a policja zatrzymala protestujacych wobec marszu faszystow.. a prokuratuta umarza masowo sledztwa przeciwko tym organizacjom...

Okazuje sie ze wymordowanie przez hitlerowcow 6.000.0000 Polakow to nic nie znaczy!zaden z tych bandytow nie wie,ze hitlerowcy mordowali wszystkich Polakow,przedewszystkim cywilow,kobiety,dzieci,starcow - wszystkich bo bylismy untermensche- PODLUDZIE - a oni panami;politycy,ci wymienieni tez nic nie wiedza?????

Te same hasla i nienawisc do obcych,ktorych zdehumanizowal KACZYNSKI i PiS,powoduja ze potwory z przeszlosci znowy wylaza  na swiatlo dzienne a wladza nic nie robi! co gorsza Kosciol Katolicki tez praktycznie nie reaguje;vide  tzw"pielgrzymka" kiboli na Jsna Gore ,marsz nacjonalistow i faszystow z pochodniami,obrzydliwymi piesniami - JEST BLOGOSLOWIANY przez Paulinow,odprawiaja za nich msze!

Ale nic dziwnego skoro wsrod hierarchow rej wodzi katabas z Torunia ,Rydzyk- a hierarchami sa takie osobniki jak Mering,Glodz,Jedraszewski,Hoser .....

Pod rzadami PiSu i pod wladza nienawistnika Kaczynskiego Polska oraz spoleczenstwo polskie stacza sie powoli na dno....bezwolna,samozadowolona,egoistyczna,ciemna masa.........

Quo vadis Polonia?

czwartek, 11 stycznia 2018
Przyspieszone wybory do Sejmu????

Senator M.Borowski w jednym z tweetow postawil ciekawa hipoteze,ktora niewykluczone maze sie sprawdzic.

A mianowicie ,poprzez przesuniecie dyskusji i glosowan w kwestii budzetu na 2018 r dopiero na 24.01 uprawdopodobnia sie mozliwosc nieuchwalenia budzetu do 30.01(termin ustawowy !) co skutkuje rozwiazaniem parlamentu i ogloszeniem nowych wyborow,ktore musza sie odbyc w ciagu 45 dni czyli do

+/- 15/17 marca br.

Za tym scenariusze przemawia m.innymi rekonstrukcja rzadu z ktorej Kaczynski usunal najbardziej kontrowersyjnych politykow(Macierewicz,Szyszko,Radziwill),rola "twarzy" PiS czyli Szydlo zostala zmniejszona,PAD zyskal troche na wiarygodnosci innymi slowy tradycyjnie przed wyborami- PiS pokaze swoją "lagodna" twarz co pozwoli na doplyw  zwolennikow z bardziej umiarkowanych grup wyborcow(niekoniecznie zwolennikow PiSu).

Co wiecej sondaze wskazuja na utrzymujace sie poparcie dla partii Kaczynskiego na poziomie 40%+ oraz slabosc opozycji tak sejmowej jak i pozasejmowej.

Przyspieszone wybory na wiosne,przy dobrej koniunkturze gospodarczej,moze pozwolic PiSowi na ich wygranie i to z wi.ekszoscią nawet konstytucyjna co moze byc ukrytym celem Kaczynskiego,a wtedy "hulaj dusza,piekla nie ma" i Polska stanie sie panstwem policyjnym kierowanym przez jedna osobe i jedna zwycieska partie!

To jest najczarniejszy scenariusz niepozbawiony prawdopodobienstwa,szczegolnie ze wydaje sie ze opozycja jest kompletnie na taka sytuacje nieprzygotowana o czym doskonale wie Kaczynski.

Jest tez znany ze zdolnosci do podejmowania politycznego ryzyka,ktore w tym scenariuszu moze przyniesc - niestety- oczekiwane przez niego rezultaty.

Apeluje wiec do wszystkich ludzi szanujacych Konstytucje,prawo,trojpodzial wladzy i wartosci zawarte w akcesyjnych traktatach do UE o wzmozenie czujnosci i masowy- jesli ten scenariusz sie zisci- udzialu w wyborach!

A szefom wszystkich partii i ugrupowan opozycyjnych - wspolpracujcie,przestancie walczyc o miano lidera opozycji,odlozcie wlasne ambicje na bok,zorganizujcie sie i poprowadzcie kraj z powrotem do demokracji przez duze D !!!!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30