| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Tagi
RSS
czwartek, 30 marca 2017
Usunąć Macierewicza.......

To co wyprawia Macierewicz w MONie i wojsku jest do niewyobrażenia!

Podsumujmy krótko jego "osiągnięcia" :

1/unieważnienie przetargu na 50 smiglowców w ostatnim etapie pod wątpliwym pretekstem,w sposób zdecydowanie pogarszający stosunki z Francją:

2/publiczne oskarżenie Francji o sprzedaż Mistrali poprzez Egipt do Rosji!

3/plecenie od 6 lat bzdur na temat przyczyn katastrofy prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem(mgła,zamach,wybuchy,spisek) etc etc!

4/powołanie grupy niekompetentnych ignorantow do tzw parlamentarnej komisji smoleńskiej,ktora nic nie znalazła nt innych przyczyn niż te określone przez Komisje Millera i wydanie kilku milionów pln na wątpliwe ekspertyzy i honoraria dla członków;

5/zbałamucenie sporej części społeczeństwa fałszywymi teoriami o zamachu na wymieniony wyżej samolot prezydencki,ktory uległ katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem z powodu permanentnego nieprzestrzegania procedur i błędów pilotów;

6/usunięcie bezpośrednio lub posrednio 90% stanu osobowego najbardziej doświadczonych oficerów ze Sztabu Generalnego WP oraz z kluczowych dowództw rodzajów broni!

7/spowodowanie istotnego obnizenia gotowości bojowej oraz jakości w dowodzeniu poprzez zastępstwo niedoświadczonymi lub niedostatecznie przeszkolonymi oficerami:

8/idiotyczne decyzje dotyczące np dyslokacji ciężkiej dywizji pancernej powodujące istotne obniżenie możliwości wyprowadzenia kontruderzenia;

9/decyzje Macierewicza jak wyżej powodując obniżenie zdolności militarnych WP mają wyrażne znamiona działania na niekorzyść bezpieczeństwa militarnego Polski,a zatem NATO, a sprzyjają dotkrynie wojennej Rosji;

10/wycofanie Polski z uciału naszych jednostek i oficerów z Eurokorpusu mającego być zaczatkiem sił zbrojnych EU

11/zatrudnianie niekompetentnych osobników w swoim najbliższym otoczeniu o niejasnych powiązaniach z państwami ościennymi(Rosja) ,np Misiewicz i Janniger

Te wszystkie wymienione  szkodliwe działania oraz dziesiątki innych niewymienionych powinny dawno doprowadzić do nietylko dymisji Macierewicza ale i postawienie go przed sądem za świadome działanie na szkodę panstwa Polskiego jeśli nie wprost o zdradę.

Gdymy tzw prezydent RP miał jaja to nie tylko jako zwierzchnik sił zbrojnych i głowa Panstwa  dawno by wezwał Macierewicza na dywanik,ale i publicznie zażądał jego natychmiastowego zwolnienia oraz przykładnego ukarania!

No ale Duda jaj nie ma,Szydło sama nic nie zrobi a wódz Kaczyński najwyrażniej jest slepy i nie rozumie ,że Macierewicz strasznie szkodzi!

Jak wreszcie spoleczeństwo pogoni PiS skala naprawienia szkód będzie ogromna ,czego narazie jakoś spoleczeństwo nie widzi lub nie rozumie zaczarowane 500+ oraz całą proppagandą lejącą sie bez przerwy z narodowych mediów typu TVP,TV Republika,TV Trwam,doRzeczy,wSieci itd

czwartek, 09 marca 2017
Reelekcja Donalda Tuska/osli upór Kaczynskiego

Trwająca od tygodnia ofensywa rzadu PiS forsujacego swojego kandydata na przewodniczącego Rady Europy(Jacka Sariusza-Wolskiego-dalej JSW) jak wynika z wczorajszych jak i dzisiejszych wypowiedzi czlonków Rady spełza na niczym,co gorzej pogłębia izolację naszego kraju oraz szkodzi generalnie mowiąc Polsce.

Przy popularnym poparciu członkowstwa Polski w UE na poziomie ponad 70% i żadaniu reelekcji Tuska na drugą kadencję(54%),każdy rozsądny minister spraw zagranicznych,nie mówiąc o premierze rządu wycofłby się z niefortunnej,bezmyślnej kandydatury i jeśli nie chcialby glosowac przeciwko swojemu rodakowi,opuściłby na ten moment obrady szczytu,aby nie dać kolejnego powodu na  umocnienie fatalnej opinii jaką ma już rząd PiS praktycznie od momentu swojego powstania w listopadzie 2016.

TAK ZROBIŁBY KAZDY ROZSĄDNY I SAMODZIELNY PREMIER!ale nie zrobi tego zagubiona jak Waszczykowski Szydło,ktora działa wg instrukcji i pod dyktando wodza PiS,nieomylnego,jedynego i wielkiego Jarosława K!

Będzie to dla Szydlo bardzo bolesna lekcja ,niestety bedzie to lekcja w zastępstwie ,bowiem powinien ja przerobic osobiscie Kaczyński.

Nie zaluję Szydlo,bo w końcu widzialy galy co braly,ale jest to kolejny dowod na dyktatorskie zapedy wodza z Nowogrodzkiej,ktory nie tylko szarga naszą-Polską- reputacją ale i pogrąza kraj w imię swoich nieuzasadnionych fobii,nienawiści(w szczególności do Tuska),kompleksów -w pogębiajacy się podział na pisowcow i antypisowcow i całkiem sporą grupe,którą nazywam neuterami(tj jak mówił klasyk:ni pies ni wydra a coś na kształt świdra-czyli obojnak!).

Prezydencja Maltańska dzisiaj wyrażnie stwierdziła ,że decyzja o reelekcji Tuska zapadnie dzisiaj i nie będzie opozniana bez wzgledu czy to się pisowskiemu rządowi podoba czy nie! Szydło będzie pewnie płaczliwie(jak ona to zwykle robi) protestować ale na nic się to niezda w świetle prawdopodobnego rozkładu glosow 27: 1 a nie podejrzewam aby Szydlo próbowala wykorzystać swoiste "liberum veto" odmawiając -co jest zwyczajem- podpisania uzgodnien ze szczytu ,bowiem mają byc tam omawiane daleko istotniejsze kwestie dotyczące przyszlego ksztaltu UE.

Ten kształt-w moim przekonaniu i w oparciu o dotychczasowe wypowiedzi znaczących politykow europejskich to Europa kilku prekości: twarde jądro(wiekszośc krajow strefy Euro)gdzie nastąpi dalsza integracja w tym w kwestiach polityki fiskalnej,zagranicznej i obronnej,oraz kraje  ktore będą do tej strefy wchodzić oraz te,ktore pozostaną poza strefa (obawiam się,ze tak bedzie z Polską) tak długo jak będzie rzadził Kaczyński,którego wizja to Unia oparta wyłacznie o związki gospodarcze i broń Panie Boże o takie wartości jak demokracja,praworządność,trójpodzial władzy,rowne prawa dla wszystkich obywateli,duża tolerancja,świeckośc państwa ,poszanowanie"inności"(tak w wymiarze religii jak i seksualności) ,poszanowanie własnej konstytucji itd.

Kaczyński tą swoją zbliżającą się klęskę z pewnością będzie próbowal sprzedać jak spisek ukladu kosmopolitów i bezbozników dybiących na Polskę i Polaków,chcących wpuścic do nas hordy muzumalńskich terrorystów,tabuny gejów i lesbijek oraz rozwydrzonych feministek,rowerzystów i wegetarian(a Polak przecież żywi się schabowym i kapustą),baby mają siedzieć w domu a co niedzielę po kościolku ma byc grylowanie iżadni obcy nie mają sie wokół pałetać,i najchetniej trzeba by się z tej całej Unii wypisać!

NA TO NIE MOZEMY POZWOLIC bo to uczyni z nas w szybkim czasie wasalem Rosji,chyba,że spółce swirów Kaczyński&Macierewicz o to dokładnie chodzi!!!!!!!

piątek, 03 marca 2017
Kolejne szaleństwa Kaczyńskiego....

Nie minęlo dużo czasu od zafalszowanych głosowań w Sali Kolumnowej(PAD wiedział,że te głosowania są co najmniej wątpliwe-ale oczywiście wszystko podpisał!),a PiS i jego wódz znowu uderzają.

Tym razem na pierwszy ogień idzie Sąd Najwyższy a konkretnie Pierwsza Prezes prof Małgorzata Gersdorf ,która śmiała skrytykowac PiS za anihilację TK oraz za niezgodnym z prawem wyborem niejakiej Julii Przyłebskiej na "prezesa" TK!

Poseł Mularczyk- aby sie podlizać wodzowi - dal swoją twarz(niewiele co prawda wartą) wystąpieniu grupy 50 kolesi do TK o zbadania prawidlowości wyboru Pierwszej Prezes SN!

Biedaczek (1) zapomniał,że ten tryb - lege artis- jest stosowany od 15 lat i nigdy nie był kwestionowany,(2) nie dogrzebał sie do regulaminu i wniosku do Prezydenta RP- a więc uzasadnienie wystąpienia do TK jest nieprawdziwe i (3) gdyby,co jest niemozliwe nawet w TK zdominowanym przez takich osobnikow jak Przyłebska,Muszynski(agent!),uznano nielegalnośc wyboru- to wowczas WSZYSTKIE wyroki sygnowane przez p prof Gersdorf byłyby nieważne( i jej poprzedników tez),w tym zatwierdzenie wynikow wuborów parlamentarnych 2015 i wyniku wybpru Prezydenta RP(czyli PADa)!!!!

Skoro stwierdzenie prawidlowosci wyborow nie istnieje to co???? kolejne wybory??

Chodzi więc o to aby za wszelka cenę pogrążyć prof Gersdorf(za obrone niezawislosci stanu sedziowskiego) i za wszelką cenę ochronic panią Przyłębską,ktora została wybrana niezgodnie z uchwalonymi przez PiS przepisami!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby tych szalństw było za mało,Kaczyński,nie nawidzący Tuska od lat,wymyślił nader prymitywna intrygę a mianowicie stwierdzając(jakim prawem?),że nie poprze Tuska na ponowny wybór na przewodniczącego Rady Europy,pokazał innego mozliwego polskiego kandydata,eurposła Jacka Sariusza-Wolskiego!

JSW ma opinię kompetentnego ale aroganckiego,narcystycznego i wrecz obcesowego osobnika o niespelnionych ambicjach;podobno deal jest taki:wystawiamy JSW,ktory i tak żadnych szans niema ale to zamiesza sytuacją w radzie Europy,a w zamian dostaniesz miejsce po Waszczykowskim(na zasadzie zamienił stryjek siekierkę na kijek) lub bedziesz naszym - pisowskim- kandydatem na komisarza UE po wygasnieciu kadencji Elzbiety Bienkowskiej!

Najzabawniejsze jest to,że na skonczonym wczoraj szczycie grupy Wyszegradzkiej w Warszawie,Słowacja,Czechy i nawet Wegry odcięly sie od forsowanego przez Szydło sprzeciwu wobec ponownej kadencji Tuska!

Tak przy okazji,Komisja Europejska przedstawiła 5 scenariuszy perspektyw i wyborów jakie stoją przez EU po Brexicie,i wyrażnie wygląda ,że UE zmierza w kierunku tzw UE kilku predkości: kraje członkowie strefy Euro będą wzmacniały integracj e tak gospodarczą jak i polityczną a pozostali- w tym niestety pisowska Polska- pozostanie na marginesie BEZ ZADNEGO wplywu na cokolwiek istotnego!

Innym słowy,na własne życzenie powoli idziemy w kierunku izolacji,zaścianka i marginalizowanego,niewa.znego kraju tzw prawdziwych Polaków o czy marzy zakompleksiony wodz PiSu!

I nato spoleczeństwo nie może pozwolić!

wtorek, 10 stycznia 2017
Co opozycja może zrobic i czego nie robi......

Pozycja opozycji wobec ostatnich działań PiSu(w postaci np sfałszowania głosowania w Sali Kolumnowej w dniu 16.12.2016 ) jest nader słaba co z jednej strony wynika z wiekszości sejmowej PiSu oraz jego bezwzgl edności w działaniu,a z drugiej niezdecydowanej ibez przywodztwa opozycji;o wpadkach Petru czy Kijowskiego nie warto tutaj wspominać!

Ale gdybym był np szefem PO to zrobilbym przynajmniej następujące 3 ruchy:

1/powołałbym własną-wzorem Macierewicza-komisję sejmową d/s wyjaśnienia sfaszowania głosowań w dniu 16.12.2016(pamietajmy głosowano 3 ustawy w tym budżetową na 2017 !);

Zebrałbym materiały z kamer sejmowych,materialy z nagrań przez posłów i straż marszałkowską,powołał niezależnych ekspertów,i rozpoczął regularne procedowanie z cotygodniowymi konferencjami prasowymi !

Skoro Macierewicz swoje jasełka mógł realizowac przez 4 czy 5 lat to my-opozycja-tym bardziej!

 

2/kolejną komisje powołałbym w formie komisji rejestrującej wszystkie złamania Konstytucji przez działączy i członków PiSu poczynając od pełniacego obowiązki prezydenta RP do szeregowego posła PiS Jarosława Kaczyńskiego

Tutaj po pierwsze utworzyłbym  publiczny rejestr złamania Konstytucji przez poszczególnych pisowców,wzmocniony opiniami niezależnych ekspertów(np Komisja zaprosiałaby byłych czlonkow TK jako ekspertów,moznaby tez wykorzystywać opinie ciał miedzynarodowych takich jak Komisja Wenecka,KE,agendy ONZ itd;

Oprocz rejestru utworzyłby Trybunał przy Komisji,który przygotowywałby wstepne akty oskarżenia(z proponowanymi karami),dla osob ,które popelnilyby akt złamania konstytucji;

te =przedstwstepne akty oskarzenia=(bedace podstawa do pozniejszych formalnych aktow)bylyby wysylane na adresy oskarzonych,ich biur poselskich i zatrudniajacych je instytucji oraz podawane do wiadomosci publicznej !

Sens takiego dzialania to po pierwsze pokazanie zdecydowania i determinacji w walce z notorycznym lamaniem prawa przez pis,pokazanie ze kara jest nieunikniona oraz wywarcie moralnej presji na elektorat pis,ze zle sie dzieje w Polsce i beda z tego wyciagane INDYWIDUALNE konsekwencje

Posiedzenia komisji moga byc transmitowane(np w internecie ale ale i komercyjne tv to wezmie),wraz z okresowymi spotkaniami z mediami dla omowienia co smakowitszych"aktor oskarzenia"

 

W ten sposob opozycja stale bedzie pokazywac swoja aktywnosc i instnienie,zacznie tworzyc wlasna i konsekwentna narracje oraz podstawy programowe okresu postpisowskiego ,szczegolnie,ze straty i szkody juz wykonane przez pis - trzeba bedzie odrabiac przez lata tak w kraju jak i zagranica

 

O trzeciej inicjatywie opowiem w nastepnym tekscie,o ile zostane przez Was zachecony

A dzialaczom opozycji polecam powyzszy tekst!bo cos-oprocz siedzenia na sali w Sejmie-konkretnego, czas najwyzszy zrobic !

czwartek, 22 grudnia 2016
Duda znowu zlamal Konstytucję !

Podpisując w nocy z poniedziałku na wtorek trzy "ustawy" o TK złamał konstytucje poraz pierwszy(konstytucjonaliści wyrażali bardzo duże zastrzeżenia wobec tych ustaw,i powinny być one skierowane do TK z wnioskiem o zbadanie czy naruszają Konstytucję);

Po raz drugi złamał wybierając sedzię Przyłębska na prezeske TK;(propozycje co do jej osoby dokonali tylko 6 sędziów ze składu 14 osobowego!)

i po raz trzeci powierzając jej prezesure TK!(nieprawomocna kandydatura jest wybierana na prezesa!)

Jeśli dodamy do tego poprzednie złamania Konstytucji a było ich kilka ,Duda stanie przed sądem prędzej czy pożniej a za takie czyny grozi nie tylko więzienie(osobiście skazałbym go na prace społeczne np sprzątanie ulic albo mycie podłóg w gmachu TK) oraz utratę praw publicznych na zawsze !

Kaczyński-sam pozornie- nie podejmujący żadnych decyzji- powoduje,że wszyscy jego podwładni tj Duda,Szydło,Kuchciński,Karczewski,Ziobro,Macierewicz,Suski,Wasermann,Sasin

również łamią Konstytucję a wiec współuczestniczą w łamaniu prawa ipoełniają przestępstwa.

Kaczyński działa jak mafiozo,capo di tutti capi(lub jak Hitler-wybierzcie co chcecie),jesteś członkiem - musisz popełnić przestępstwo ;jak popelniłes - juz Cie mamy - będziesz nas- mafii - bronił do konca bo idzie o Twój własny tyłek!

A więc kochani- nie liczcie ze Kaczyński i PiS sie cofnie- będzie coraz gorzej aż do rozlewu krwi.... taka jest moja prognoza na 2017 !

poniedziałek, 19 grudnia 2016
Byc może decydujący weekend.....

Zapoczatkowany przez posła Szczerbę spór z nieudolnym i niekompetentnym marszałkiem Kuchcińskim przerodził się w konfrontację pomiędzy wodzem PiSu Kaczyńskim a opozycją parlamentarną a jak sie okazało w ciągu tygodnia nie tylko !

Kuchciński wykluczył posła z obrad za niewinne zdanie "o kochanym panu marszałku" wsparte kartką z napisem "wolność dla mediów",co musiało marszałka rozsierdzić bowiem on (?) jest autorem rozporządzenia usuwającego dziennikarzy z sejmowych kuluarów(Gmachów Sejmu i Senatu dla jasności).

W reakcji na to wykluczenie opozycja zablokowała mównicę oraz podest na którym urzędują marszalkowie ;Kuchciński ogłosił przerwę i nie tylko nie zwołał konwentu seniorów dla rozpatrzenia zaistnialej sytuacji(konwent zajął sie jedynie sprawą posła Szczerby) ale spotkał sie na naradzie z wodzem Kaczyńkim, i ministrami Maciarewiczem,Ziobra i Błaszczakiem.

A więc nie spróbował rozwiązać sytuacji w sposób parlamentarny a raczej siłowy i to z przedstawicielami siłowych resortów i błogosłowieniem wodza partyjnego!

To posunięcie niewątpliwie dyskwalifikuje całkowicie Kuchcinskiego jako marszałka niższej izby polskiego parlamentu.

Ale Kuchciński- totalny ignorant w kwestii prawa i regulaminów- popełnił jeszcze większy błąd: zwołał posiedzenie plenarne do innej sali(Kolumnowej) za pomocą sms- ktore nie dotarły do wszystkich 460 posłów- i zarządził głosowanie 3 ustaw w tym budżetu na 2017 r!

Znam salę Kolumnową - wygodnie może w nim zasiąść ok 150 do maksimum 200/220 osób: sala nie pomiesci więcej: nie ma aparatury do głosowania(głosy liczyli sekretarze wyznaczeni przez Kuchcinskiego z szeregów posłów PISu),na sale nie wpuszczono dziennikarzy(co gwarantuje art 61 Konstytucji),ani nie było nagrań z głosowania(tez Art 61) - a dostęp do sali był utrudniony dla opozycji.Co więcej regulamin przewiduje,że PRZED głosowaniem posłowie pisemnie potwierdzaja swoja obecnośc- tego warunku tez nie dopełniono- cała Polska widziała,że podpisy PO GLOSOWANIU - skladali m.innymi Ziobro i Kaczyński !

Stąd słuszna obawa,iż w Kolumnowej NIE BYLO kworum dla przeprowadzenia glosowan a to oznacza ,ze glosowania sa niewazne i slusznym jest postulat opozycji aby Sejm zebral sie ponownie 20 grudnia i ponownie przedyskutaowal a potem ewentualnie uchwalil tez trzy ustawy!

To jednakże oznacza,że wodz PiSu musi poswiecic Kuchcinskiego i dac prikaz swoim podwladnym,zeby cofneli sie o krok a moze dwa i trzy!

Po pierwsze Kuchcinski - wont !

Po drugie - dziennikarze beda mieli dostep do Sejmu i Senatu tak jak dzisiaj!

Po trzecie - zwoluje sie posiedzenie Sejmu na 20.12.br i przy okazji wybiera nowego marszałka!

Czy PiS podejmie taka decyzję?może wodz sie przestraszył gwałtownych reakcji w nocy z piatku na sobote w Warszawie przed Sejmem kiedy bal sie wyjechac do domu i odczekal do 3 rano?a może sie wystraszyl w Krakowie kiedy spontaniczny protest Obywateli RP zablokowal jego wjazd na Wawel?

Koledzy wodza ze szkoly mowili że bał sie fizycznej przemocy- i to zdaje się mu pozostalo do dzisiaj - wiec może pęknie ale pewnie nie.

PAD moglby sie wreszcie postawic nad PiSem i wodzem - i uratować resztki swojego autorytetu prezydenckiego- ale tez tego nie zrobi bo jest marionetka w rekach wodza;

Co nam obywatelom broniącym Konstytucji pozostaje?coraz bardziej stanowczy opór,niewykluczone ,że sprzeciw obywatelski,strajk generalny i na koncu konfrontacja z bojowkami PiS na ulicach bo ta władza wiedząc,że łamie Konstytucję boi sie konsekwencji i ze strachu będzie się bronic coraz brutalniej!

Wie to Kaczyński,Duda,Szydło,Kuchcinski,Ziobro,Macierewicz,Błaszczak,Gliński,Gowin i cała ta banda......

Mane,Tekel ,Fares.............................

środa, 30 listopada 2016
Dobra zmiana (?)-bedzie tylko gorzej......

W reakcji na aresztowanie przez CBA wybitnego dzialacza  dawnej Solidarności pana Józefa Pioniora,jego kolega i legenda opozycji lat 80tych Władysław Frasyniuk powiedział w rozmowie TVN24 ,że możemy oczekiwać tylko coraz gorszych wiadomości ze strony władzy PiSu!

Frasyniuk przypomniał:

- anihilację Trybunału Konstytucyjnego - podstawowej instytucji majacej za zadanie obronę społeczeństwa przed władzą(każdą)-,który to proces najprawdopodobniej przyspieszy po wygaśnięciu mandatu sędziego A.Rzeplińskiego obecnego Prezesa TK;

-haniebny przepis w procedowanej siódmej(!)propozycji ustawy nt TK o dobrowolnej rezygnacji sędziów TK w zamian za przyspieszone przejście w stan spoczynku;

-już uchwalona ustawa o policji i służbach dająca im nieograniczony dostep-bez zgody sądów- do naszych rozmów telefonicznych,billingów ,internetu oraz mediów społecznościowych;

-podporządkowanie prokuratury wladzy Ministra Sprawiedliwości;

-oczyszczenie sił zbrojnych z "nieprawomyślnych" generałów i oficerów,wraz z awansem "swojej" kadry oficerskiej;

-utworzenie tzw wojsk obrony terytorialnej,ktore mogą być(!) wykorzystane dla tłumienia demonstracji i rozruchów na ulicach uznanych przez władze za nielegalne(innymi słowy utworzenie nowego ZOMO lub bojówek PiSu);

-tolerowanie i hołubienie faszystowskich wręcz organizacji jak ONR;

-procedowanie -w nocy-nowej ustawy o zgromadzeniach publicznych-gdzie priorytet jest oddany zgromadzeniom organizowanych przez władzę i/ lub Kościół Katolicki,w tym priorytet jest dany tzw miesięcznicom smoleńskim!;

-wprowadzenie- od przyszlego roku-nowych programów nauczania w szkołąch gdzie będą faworyzowani tzw "zolnierze wyklęci" oraz wszyscy bohaterowie PiS z byłym prezydentem L.Kaczyńskim na czele a ogólnie wychowanie będzie nastawione na stworzenie nowego,prawdziwego Polaka,który bedzie katoPolakiem ;

-szerzenie niechęci oraz nienawiści do wszelkich obcych bowiem- zgodnie z wyrokiem najjasniejszego wodza Jarosława - przynoszą oni różne niebezpieczne choroby a poza tym, nie są naszej religii(precz z muzułmanami,żydami,ukraińcami i innymi ciapatami);

-kontynuacja umacniania jedynowładztwa wodza Kaczyńskiego w PiSie zmierzającej do zrealizowania hasła:"jeden wodz,jedna partia,jeden narod";

-lekceważnie i nieliczenie się z otoczeniem zewnętrznym,sąsiadami,UE,poszukiwanie utopijnych i urojonych sojuszy...;

-sojusz z najbardziej zachowawczym na świecie Kosćiolem Katolickim;

Za kilka miesięcy nawet nie zipniemy,wiekszośc obywateli będzie kupiona albo 500+,albo obniżeniem wieku emerytalnego,albo podniesieniem kwoty wolnej od podatku dla niektórych;wszystkie autorytety zostaną zniszczone i bedzie kwitł kult wodza Jarosława.

Cała nadzieja w tym,że szlag trafi gospodarkę - cała ta konstrukcja sie zawali bo Polski ludek do lepszego przyzwyczaja się bardzo szybko i mając krótka pamięc rzuci sie do gardła jak im zacznie nie starcząc lub zabierze się to co uznają za swoje!

Niestety odrabianie strat po PiSie zabierze nam nie 1-2 lata ale dobre dziesięc !i bedzie pod górkę.

Stąd może trzeba wysłuchać apelu Frasyniuka i wyjść na ulice 13 grudnia ,żeby wystraszyć PiSowców  i ich Boże się pożal wodza !

czwartek, 17 listopada 2016
PiS chyba zwariował!

Wczoraj Sejm ,glosami PiS i Kukiz 15 przeglosował ustawę PADa o obniżeniu wieku emerytalnego z obecnie obowiazujących 67 lat do 60 i 65 lat odpowiednio dla kobiet i mężczyzn!

Nie sądzę aby zdominowany przez PiS Senat ustawę odrzucił a PAD oczywiście ja podpisze.

Oblicza się dodatkowy koszt-tylko na lata 2016-2019 na dodatkowe 40 mld pln,ktore z budżetu będzie trzeba dopłacić do ZUSu a dodatkowe zasilenie ZUSu do roku 2030 wyniesie astronomiczną kwotę 140 mld pln !

Jak zapytać się zadowolonych z siebie czlonkow rządu i posłów PiSu z czego i gdzie są te dodatkowe pieniadze- brak odpowiedzi ,wzruszenie ramion albo bełkot o zwiekszonym poborze podatkow.

Na dodatek, związkowcy z "Solidarności" pod wodzą Piotra Dudy nie tylko zieszą się z decyzji Sejmu(raczej PiSu) ale zapowiadaja wusuniecie dalszych żądań!

Ci zachwyceni powyższymi decyzjami nie chcą przyjąc do wiadomości następujących faktów:

1/dla rozwoju - kraj potrzebuje wiekszej ilosci pracujacych;obnizenie wieku emerytalnego powoduje coraz szybszy ubytek liczby pracujacych !

2/na dodatek - zniesienie obowiązku nauki dla 6cio latkow i chore propozycje min Zalewskiej reformy szkolnej - powoduje uszczuplenie "podaży" pracujących o dodatkowe 200 do 300 tys pracowników

3/emerytury - w nowym systemie będą istotnie nizsze niż gdyby pozostano przy wieku emerytalnym na poziomie 67 lat! dla przykladu zamiast +/- 60% pensji,tylko 30% co oznacza,że przy zarobkach brutto 3000 pln zamiast otrzymywać 2000 pln emerytury,przyszly emeryt dostanie tylko 1000 pln !

Jak za to przeżyje?tego ani PAD ani PiS nie interesuje !!!!!!

4/nie chcemy obcych,boimy sie ich  a tylko imigracja - z Ukrainy ale i z Syrii pozowoliłaby na zasypanie ubytku ilosci pracujacych(i płacących składki ZUsowskie) wynikające z durnych decyzji rządzącego PiSu oraz z charakteru naszego profilu demograficznego wskazującego na stopniowe zwijanie sie ilosci naszych obywateli! za pietnascie lat nie będzie nas jak dzisiaj 36 mln a prawdopodobnie ledwie 30 w tym wiekszośc emerytow na glodowych emeryturkach!

I taką prfzyszłośc szykuje nam "dobra zmiana" !

Tagi: PIS
12:33, haj001
Link Komentarze (2) »
czwartek, 03 listopada 2016
Grzebanie w trupach........................

Prokuratura pod wodzą niejakiego Ziobry,ale z polecenia niejakiego "wodza" PiSu(i kraju !) Kaczyńskiego zadecydowała o przymusowej-kolejnej-ekshumacji szczątek osób ,które zginęly w katastrofie pod Smoleńskiem ponad 6 lat temu!

Ta bezprecedensowa decyzja-przecież przeprowadzono sekcje i ekshumacje  kilkunastu osób zaraz po katastrofie -ma na celu jak jest w pismie prokuratury do rodzin zabitych-wyjasnienie powstałych wątpliwości,naprawienie niedopatrzeń etc etc etc!

Czy zamiar ekshumacji ma udowodnić bzdurę o zamachu? - nie wiadomo - ale prawdopodobnie tak !

Czy zamiar ekshumacji ma pozwolić na identyfikację czy wszystkie szczątki są pochowane pod swoimi nazwiskami? - prawdopodobne ale poco???

Ciała - to  brutalne-ale po katastrofie lotniczej ,gdzie działają ogromne siły i szybkości-sa w prawie 100% totalnie zniszczone,często się używa wrecz określenia przemielone - co powoduje iż w wi ekszości przypadków ciała ofiar katastrof lotniczych grzebie się w zbiorowych mogiłąch,bo poszukiwanie lub rozdzielanie pozostałości nie ma sensu i jest niemożliwe.

W przypadku Smoleńska cud pozwolił iż ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zasadniczej mierze było nieuszkodzone co zresztą stwierdził i jego brat w czasie wizyty w Smolńsku a i potem w trakcie przeprowadzonej sekcji zwłok.

W tej sytuacji zamiar ponownej ekshumacji jest nieludzki i totalnie niezrozumiany!

Na ciałach ofiar katastrofy- nic się nowego nei znajdzie(chyba,że śledczy coś podrzucą!?)tym bardziej,że po 6 latach spoczynku w trumnach(jesli nie zgnily)znajduje sie galaretowata,cuchnąca  masa przemieszana juz z innymi organicznymi cialami(ziemia,odpadkami etc)

I wtym Kaczyński i PiS chcą się grzebać!!!!!?????

Po to by udowodnić - sobie???- ,że był zamach,spisek Tuska z Putinem????

to jest chore i niewybaczalne! to może tylko taki opętany nienawiścią człowiek jak Jarosław kaczyński razem z innym wariatem Antonim Maciarewiczem wymyślić!!!!

Dlaczego hierarchowie KK boją się wręcz powiedzieć,że są przeciwni tym ekshumacjom! tylko kosciół prawosławny mial odwgę powiedzieć NIE!

i 17 rodzin również!

Czy zawsze musimy grzebać sie w trupach i czcic klęski!!

PiS zwiariował do reszty ale nie dajmy sie wszyscy zwariować!

poniedziałek, 17 października 2016
Walic w PiS jak w bęben.........

PiS ma jedną przewagę nad swoimi oponentami,że konsekwentnie i przez lata forsuje jeden,swój przekaz ,nieważne że falszywy!

Dotyczy to oczywiscie przekazu o zamachu w Smolensku,ale i o innych istotnych kwestiach jak np "Polska w runie","wstajemy z kolan","Komoruski" itd itp

PiS jednak można pokonac ich wlasną bronią ale pod warunkiem sformułowania jasnego i czytelnego-dla opinii publicznej- przekazu oraz KONSEKWENTNEJ jego realizacji przez opozycję.

Wyobrażmy sobie nastepujace wielomiesięczne,konsekwentne wystapienia opozycji:

1/do Szydło :"Kiedy pani wreszcie opublikuje wszystkie wyroki TK"

2/do Szydlo :"Kiedy przedstawi Pani informacje nt powiazań Macierewicza z lobbystami amerkanskimi z Lockheeda?" oraz "kiedy Macierewicz wyjasni swoje powiazania ze służbami rosyjskimi jako opisano w Polityce?"

3/do Szydło i Morawieckiego:"Kiedy Sejm otrzyma pełna informację nt przebiego negocjacji z Airbusem i ustosunkuje sie do listu otwartego tego koncernu?"

4/do PADa :"Kiedy zaprzysiegnie Pan trzech prawidlowo wybranych sędziow TK?"

5/do Waszczykowskiego:"Dlaczego zignorowal Pan i nie wyslał swojjego przedstawiciela na ostatnie posiedzenie Komisji Weneckiej?"

6/do Szydło: "dlaczego rzad ignoruje opinie Komisji Europejskiej nt TK,i innych ustaw naruszających Konstytucję"

Takich pytrań,zadawanych przez posłów opozycji- W KAZDFYM WYSTAPIENIU,może byc więcej ale powinny byc zadawane ciągle,przez caly czas i na wszystkich posiedzeniach Sejmu bez wzgledu na tematyke posiedzen etc

Musi to byc akcja calej opozycji,konsekwentna i stanowcza!

Po jakim s czasie,probach ignorowania i blokowania takich niewygodnych pytań,PiS i Kaczyński peknie !

Pamietajcie, w Rzymie,Katon 10 lat konczyl swoje wystąpienie :" a przy okazji uważam ze Kartagina musi być zburzona" i si e doczekał;PiS nie wytrzyma tylu lat !

czwartek, 06 października 2016
Zbliża się koniec PISu!!!!!!!!!!!!!!!!

Wreszcie się zaczęlo !

Po 10 miesiącach u wladzy wszechwladza PiSu zaczyna sie kruszyć !

Oto pierwsze oznaki :

(1) MASOWE PROTESTY W OBRONIE TRYBUNAŁU kONSTYTUCYJNEGO ORGANIZOWANE PRZEZ KOD;

(2)SUROWA KRYTYKA POCZYNAN RZADU OGRANICZAJACYCH I LIKWIDUJACYCH TROJPODZIAL WLADZY PRZEZ KOMISJE WENECKA I KOMISJE EUROPEJSKA

(3)PUBLICZNA KRYTYKA POLSKIEJ POLITYKI WEWNETRZNEJ PRZEZ PREZYDENTA USA B.OBAME W CZASIE SZCZYTU NATO;

(4)WSZECHPOLSKI CZARNY PROTEST KOBIET O MASOWYM CHARAKTERZE W CELU NIEDOPUSZCZENIA RESTRYKCYJNEJ USTAWY ANTYABORCYJNEJ ZAKONCZONY SUKCESEM W POSTACI POSPIESZNEGO 'UWALENIA'PROJEKTU W SEJMIE;

(5)ZERWANIE ROZMOW NA DOSTAWE DLA POLSKIEJ ARMII WIELOZADANIOWYCH HELIKOPTEROW CARACAL W PRZEDDZIEN WIZYTY W POLSCE PREZYDENTA FRANCJI !!!!

I tak bedzie coraz częściej i w coraz to nowych obszarach;wodz Kaczynski i jego quasi faszystowska partia powoli zaczyna się sama wykanczac w tym swoimi tysiacami niekompetentnych Misiewiczów!

Czekamy na przyśpieszenie !

poniedziałek, 26 września 2016
Co zrobić ?????

Przyznaje,że wziąlem sobie letnią przerwę a pozatym mialem dośc naszej polityki.Daleko jednak czlowiek nie ucieknie,PiS i jego zawlaszczanie kraju wszędzie czlowieka dopadnie czy to w mazurskiej gluszy,czy też zagranicą.

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem kawałek Holdysa(opublikowany m.innymi w Newsweeku) w którym celnie skrytykował niemrawośc całej opozycji,proponując cały szrego obywatelskich- i nie tylko-działań,które, jeśli systematyczne,uporczywe i trwające przez dłuższy czas mają szanse zmienić opinię obywateli i doprowadzić do wyeliominowania lub odsuniecia pisowców od wladzy.

Mój katalog - częściowo  zapożyczony od Hołdysa - wyglądałby mniej więcej tak:

1/każde kłamstwo wygłoszone przez pisowca- od szeregowego czlonka poprzez radnego/posła aż do wodza Kaczyńskiego - winno być natychmiast i bezustannie wyjaśniane i odklamywane!np "Polska w ruinie" - musimy cały czas pokazywać i mowic iż kraj kwitnie,aż do pożygania !

2/Smoleńsk- puszczać bez przerwy(jak mowi Holdys) - od rana do wieczora flim National Geographic o katastrofie smolenskiej;wstep wolny;co wiecej moznaby kupic kilka tysiecy dvd z tym filmem i wyslac do wszystkich szkół w całym kraju adresowanych - uwaga - nie do Dyrekcji -ale do Samorządów Uczniowskich !

3/plan Morawieckiego - zostal skrytykowany przez wielu ekonomistow- zrobmy kompilacje tych opinii i jak mantre powtarzajmy we wszystkich wypowiedziach nt polityki gospodarczej pisu !

4/Macierewicz - jego "komisja" : Macierewicz po przybyciu do Smolenska 10.04.2010 r - zjadl obiadek a potem powrocil pociagiem chylkiem do Warszawy ,każac zakrywac okna bo bal sie zamachu(na siebie)! to dowod tchorzostwa - to powinno byc bez przerwy opowiadane a samemu Macierewiczowi powinno sie ZAWSZE zadawac publicznie pytania na ten temat nieslawnej ucieczki !

5/apel smolenski - zrezygnowac z oprawy wojskowej !w ogole !

6/zatrudnic do reakcji w swiecie wirtualnym i internecie wlasne trolle ! pis i szafernaker(to ich guru od interenetu) zdominowali internet,trzeba zrobic to tez! stala liczba trolli - to jakies 600 -800 osob a wczasie istotniejszych kampanii 2/3 razy wiecej!

Troll dostaje +/- 10 gr za jeden wpis;pracuje od 4 do 6 godz dziennie w systemie 7/24 to daje przy 400 trollach(4 zmiany po 100) ok 30 tys zl dziennie

Koszt jest duzy ale warto !

7/w internecie duzo sie dzieje - memy etc - warto w to zainwestowac

8/dodgadac sie z partiami opozycyjnymi : PO,Nowoczesna,PSL,SLD,Razem - w jakich sprawach jestesmy razem(np TK,ustawa o inwiligilacji,policyjna,medialna) a w jakich osobno !podobnie z organizacja demonstracji wraz z KODem

9/przestac walczyc o to kto jest liderem opozycji - to bez sensu i kontrproduktywne

10/zapowiedziec sady dla wszystkich w pisie lamiacych prawo;nie tylko trybunal stanu ale trybunal karny !

11/robic i publikowac spisy pisowcow wszystkich szczebli lamiacych prawo - do pozniejszego postawienia przed sadami !

12/stale ostrzegac sluzby,policje,prokurature o obowiązku  przestrzegania prawa i i nieuchronnosc rozliczenia wraz z sadami i wyrokami !

13/maksymalnie rozszerzac i publikowac-wzorem Nowoczesnej - listy Misiewiczow - w calym kraju !

14/zapowiedziec koniecznosc rewizji konkordatu ze wzgledu na polityzacje polskiego kosciola katolickiego

15/zapowiedziec ,ze NIE BEDZIE REPRYWATYZACJI - panstwa na to nie stac;komu zabrano majatek - otrzyma medale,bezplatne leczenie,wiecej niz srednia emeryture(lub specjalny dodatek) ale nie bedzie zwrotu majatkow ani rekompensat ! Koniec ,kropka !i dotyczy to wszystkich tj ;osob prywatneych,zwiazkow wyznaniowych, itd itp !

 

To byloby na dobry poczatek - a teraz to trzeba jakos ogarnac i zorganizowac i nastawic sie na ewentualne zwyciestwo za rok a moze i dwa !

czwartek, 09 czerwca 2016
Brexit - co z tego moze wyniknac?

Juz za 14 dni Brytyjczycy zadecydują czy ich kraj pozostanie czy nie członkiem Unii Europejskiej.

Wewnętrzne kłopoty szefa partii torysów Dawida Camerona zdecydowały,że być może przyszłość UE zalezy w duzej mierze od głosów wyspiarzy,którzy zawsze byli nader sceptyczni wobec kontynentalnej Europy.

Europa stała się zakładnikiem ambitnego polityka bez większej wyobrażni,ktory w imię własnego interesu spowodował bardzo powazny kryzys UE.Analizy i prognozy skutków wskazują,iż wyjscie Wlk Brytanii z

UE będzie dla jej obywateli i gospodarki więcej niż bolesne.Wlk Brytania,ktora lokuje ok 50% swojego eksportu w UE bedzie musiała nolens wolens zaczac znowu placic cla a inne zalety wspolnego rynku rowniez ją omina.Falszywa radosc z "oszczedzenia" 35 mld stg skladki do UE(minus wplaty UE na rzecz Wlk Brytanii) szybko sie skonczy,jak przyjdzie recesja wynikajaca z obnizenia konkurencji przemyslu u handlu.

Przecietny anglik bedzie tez musial zapomniec o sprawnych budowlancach,pielegniarkach,opiekunkach nie mowiac o sprawnejkadrze dobrze wyksztalconych lekarzy,inzynierow etc.

Nasz eksport do Wlk Brytanii tez dostanie po lapach(a jest to drugi kierunek eksportu),a nasi imigranci-jesli nie zmienia obywatelstwa - byc moze beda musieli albo powrocic do kraju lub znalezc bardziej przyjazne miejsce  np w Niemczech.

Najbardziej krytyczne w tej calej sytuacji jest to,ze ewentualny Brexit moze wzmocnic tendencje odsrodkowe w niektorych krajach - np we Francji ale i niestety w Polsce,z drugiej niewatpliwie jest mozliwe przyspieszenie integracji "mniejszej" UE ,przedewszystkim krajow strefy Euro.Oslabienie pozycji Polski- juz teraz oslabionej obledna polityka PiS-moze sie skonczyc dla nas prawdziwa katastrofa bowiem bylo nie bylo Londyn tez byl poza strefa Euro.

Summa sumarum w naszym i Europy interesie jest aby Brytyjczycy glosowali ZA pozostaniem w UE.

Czy wyobrazacie sobie swiat : UE bez Wlk.Brytanii,w USA Trump a we Francji Le Pen z Kaczynskim w Polsce?

Lepiej wyemigrowac na Madagaskar !


środa, 11 maja 2016
7 maja,- triumf opozycji !

7 maja odbył się dawno zapowiadany marsz pod auspicjami KODu i praktycznie całej opozycji ,pod hasłem "jesteśmy i bedziemy w Unii Europwejskiej"

Ta demonstracja miala pokazać rządzocemu PiSowi,że spoleczństwo chce aby Polska była w Unii Europejskiej a jej obywatelom są drogie pryncypia demokracji.

Ku nieukrywanej-bo trudno to inaczej opisać - wścieklości czynowników PiSu i ich wodza Jarosława Kaczyńskiego-wbrew pieknej pogodzie - na marszu pojawily sie tłumy warszawiaków - oraz przyjezdnych ze wszystkich zakątków kraju - aby zgodnie,przyjażnie i zdecydowanie pokazać przywiązanie do obecności Polski w UE i przywiązanie do zasad demokracji,Konstytucji,praworządności.

Bylem na tym marszu ,i chociaż z perspektywy uczęstnika trudno obliczyć ilośc uczęstników,miałem wrażenie,że jest nas dobre 200 tysięcy,porównójąc chodzby z poprzednimi demonstracjami !

Po powrocie do domu dopiero w w telewizji(czytaj TVN24) można było zobaczyc te masy ludzi,którzy wzieli udział w marszu i demonstracji.

Czy było nas cwierć miliona czy trochę więcej lub mniej,nie jest to istotne.Opozycja,prawie cała,razem z KODem pokazala,że w jedności siła i tylko jednośc opozycji- w najważniejszych kwestiach- to siła,która ma szanse zmieść wszechwładzę PiSu i zatrzymać ich marsz w kierunku autorytarnego państwa policyjnego,jeśli nie wręcz faszyzmu.

Kolejny marsz jest zapowiedziany na 4 czerwca - rocznica historycznych wyborow 1989(ktora powinna byc narodowym świętem!) i liczę ,że tym razem będzie nas jeszcze więcej.

A wodzowi i PiSowi nie pomgą zakłamana TVP,czaty wodza z internautami,ani tzw "audyt" rządów koalicji PO-PSL !

Stek bzdur wygłaszanych przez Szydło i jej ministrów przekracza wszelkie granice a kłamstwa porażają!

Skoro Polacy stracili przez PO/PSL 340 mld ! to nic dziwnego,że Moodys obnizy rating Polski juz 13 lipca tj w piątek.

Tylko gdzie te pieniądze zniknęly bo w materiałach o Panamie ich nie znaleziono?

Są na Żoliborzu??????

środa, 27 kwietnia 2016
To nieznośne chciejstwo PiSu !

Rząd przedstawił założenia-wstępne-do tzw Wieloletniego Planu Finansowego,który ,m.innymi ma być przedstawiony Komisji Europejskiej na podstawie to którego,KE może/lub nie, wdrozyć procedurę tzw nadmiernego deficytu.

O co chodzi ?

A o to,że kraje członkowie UE maja obowiazek przedstawiać takie wieloletnie- z reguły 3 letnie(nasz dotyczy lat 2017-2019) plany finansowe,które mają udowodnic,iż finanse publiczne(czytaj wydatki i wpływy państwa)sie w perspektywie bilansują,a jeśli NIE,to deficyt winien byc poniżej 3% PKB.

Nasi planiści - tj Minister Finansów Szałamacha,szef stałego komitetu RM -Kowalczyk oraz pewnie i Minister od Rozwoju(i wiecpremier-ostatnio z ambicjami premierowskimi) Morawiecki - pokazali bardzo optymistyczne prognozy rozwoju gospodarczego,spadku bezrobocia oraz malejącego deficytu finansów publicznych.

I tak wzrost gospodarczy ma wynieśc w kolejnych latach 3.9 , 4.0 i 4.1%;bezrobocie spaść do 5.5 - 7.5% a deficyt finansów do 2.7 aż do 1.3 % PKB !

Te założenia opierają się na już optymistycznych oczekiwaniach wzrostu  PKB w 2016 o 3.8% ,oraz NIEUWZGLEDNIENIU na lata 2017-2019 extrawydatkow związanych z(a) obnizeniem wieku emerytalnego,(b)podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz (c)dziury ,gdyby frankowicze uzyskali pomoc ,ktorą im obiecuje z uporem wartym lepszej spraw PAD !

Co wiecej,prognozy zakładają extra wplywy z uszczelnienia systemu podatkowego,czyli zwiekszenia poziomu kontroli skarbowych w odniesieniu do przede wszystkim VATu(a chodzi o niebagatelne kwoty rocznie obliczane od 7/8 do 20+ mld pln !),oraz braku jakichkolwiek rezerw ,które mogą byc niezbędne w przypadku zawirowań na rynkach światowych(np jak spadek tempa rozwoju Chin,zwiększenie agresywności Rosji na Ukrainie,Brexit,nieprzeidywalny prezedent USA - Trump etc ).

W mojej ocenie KE nie nabierze się na przygotowany przez w/w trzech  pisowskich orłów gospodarczych,plan finansowy i najprawdopodobniej wdrozy tzw procedure nadmiernego deficytu poczynając od 1.1.2017 a to oznacza ZAKAZ jakichkolwiek dodatkowych wydatków państwowych pod dotkliwymi karami fainansowymi!

Innymi słowy adieu obietnice obnizki wieku emerytalnego(co jest głupotą tak czy innaczej),i bye bye podniesienie progów wolnych od podatku!

Co gorsza,zbliża sie termin rating Polski przez Moody- (ok polowy maja)- i biorąc pod uwage brniecie PISu w ciągłe naruszanie Konstytucji,marginalizowanie TK,ataki na sędziów ,budowę panstwa autorytarnego z jednym wodzem Kaczyńskim(jeśli nie wręcz państwa faszystowskiego),pewnie obniży nam rating,a to nie tylko znacząco osłabi złotego ale i przekreśli większośc obietnic wyborczych PiSu !

Gorzej ,bowiem juz zrujnowana reputacja Polski,otrzyma dodatkowy cios w postaci rujnowania naszych podstaw gospodarczych!

Wódz PiSu nie rozumie gospodarki,ale jak społeczeństwo dostanie po d..ie finansowo,to może ochlonie,wyjdzie na ulice i raz nazawsze pogoni pisowców z ich pełnym nienawiści i żądzy zemsty za urojone krzywdy wodzem !

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29