| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 27 sierpnia 2010
Zamiast reformy finansów publicznych...

Jak dotąd-oprócz deklaracji- reformowanie finansów publicznych ograniczyło się do propozycji podniesienia stawek VAT ;rząd co prawda deklaruje "zalew" nowych propozycji na jesieni,ale poczekamy,zobaczymy.. Ja ze swej strony mam propozycję a mianowicie w konkordacie zawartym pomiedzy Watykanem a Warszawą są zapisy mówiące m.innymi o tym,iz katecheci będą opłacani przez kościół(Katolicki ) oraz ,iż po odzyskaniu majątku w wyniku działalności osławionej(a niesławnej) Komisji Majątkowej,przez kościół Katolicki,obowiązkowe ubezpieczenia księzy przejmie również na siebie Kosciół.

Wg oficjalnych informacji odzyskano już majątek kościoła-wg niektórych żródeł -większy niż posiadał do 1939 roku - a więc ,może a wręcz powinien przejąc na siebie koszty ubezpieczenia.

Te dwie pozycje powinny obniżyc wydatki budżetowe o dobre kilka miliardów pln a wię stanowic poważny zastrzyk gotówki dla budżetu i Ministra Rostowskiego.

Pacta sunt servanta i należy je wyzegzekwować i to pilnie !!!

 

środa, 11 sierpnia 2010
Różne takie

Awantura o krzyż(ten sprzed pałacu Prezydenckiego) prowokuje pytanie,czy nie zaduzo kościoła w państwie polskim ? może więc warto przenegocjować postanowienia konkordatu w tym wyprowadzenie symboli religijnych z przestrzeni publicznej,wyprowadzenie religii z powrotem do kościoła i zmianę formuły działania komisji majątkowej ?

Który z polityków podejmie te zagadnienia ??? no który ?

A z innej beczki - nowy Minister Środowiska pozwala wycinać w Puszczy Białowieskiej 100 tys m 3 drewna rocznie ! to oczywisty skandal bo na terenie puszczy tak naprawde nie powinno sie w ogolle ingerować a jeśli juz to max 30 tys m3;to wina Lasów Państwowych i krotkowzroczność miejscowych władz gminnych,które obawiają się że jeśliby puszcza(cała) stała się parkiem narodowym to ludzie stracą pracę !

Nieprawda,nie będą ciąć drzew a zato będą pracować w turystyce ekologicznej bo mnóstwo zainteresowanych będzie cały okrągły rok przyjeżdżać aby zobaczyć nasze przyrodnicze cuda !

Gminom radzę zatrudnić Adama Wajraka na pełny etat szefa PR i marketingu !

 

 

wtorek, 10 sierpnia 2010
Krzyż i nieudacznicy

Na temat krzyża ustawionego,w swojej naiwnosci,przez harcerzy pod pałacem Prezydenckim napisano i powiedziano już bardzo duzo.Tym niemniej warto jeszcze raz wskazać ,że mała grupka rozhisteryzowanych osobników płci różnej ,podpuszczana przez polityków PiSu skutecznie obnażyła słabość i bezsilność naszego państwa!

Z jakiś bardziej niesprecyzowanych powodów rządząca partia z poparciem około 50% społeczeństwa(tego czynnego i obywatelskiego) oraz po świeżo wygranych wyborach prezydenckich,popadła w niemoc i paraliż ,które jeśli będą trwały dalej,mogą,ku uciesze Jarosława K. oraz jego popleczników w PiSie i okolicach doprowadzić do dużo wiekszej destrukcji państwa.

Panie Tusk,panie Prezydencie Komorowski,pani prezydent Gronkiewicz Walc i cała nasza władzo! do roboty! wyegzekwujcie w sposób stanowczy porzadek i prawo!

A krzyż,krzyż ten Chrystusowy z pewnością się obroni !!!

wtorek, 27 lipca 2010
Łatanina !

Pan Minister Boni wypowiedział sie na temat potrzeb zrównoważnenia budżetu dywagując na temat zwiekszenia przychodow poprzez zwiększenie a to VATu,a to PITu a to składki emerytalnej do ZUSu itd.

Wypowiedż kompetentnego Ministra musi budzic zdziwienie nie tylko ekonomistów.Unikniecie kryzysu finansowego to przede wszystkim zasługa polskich przedsiębiorcow i polskiego społeczeństwa.Rząd ma zasługę w tym iż nie poddał sie podszeptom opozycji(tak PISowskiej jak i SLDowskiej) i nie zwiększył wydatków ale gros sukcesu Polski w 2009 Polacy zawdzieczają wylącznie sobie.

I dlatego społeczeństwo musi byc potraktowane poważnie a to oznacza nie łatanine jaką pokazał Minister Boni a kompleksową i perspektywiczną propozycje reformy finansów publicznych w tym dokonczenie reformy emerytalnej(przedłużenie i zrownanie wieku emerytalnego,likwidację wszystkich emerytalnych przywilejów branżowych,stopniową likwidację KRUS),konsolidacje wydatkow publicznych i ich zmniejszenie,dokonczenie prywatyzacji(w tym górnictwa,transportu i morskich i lotniczych portow) oraz kompleksową reformę podatkow i ich uproszczenie wraz z wyłaczeniem aparatu skarbowego z Ministerstwa Finansów.

PO wygrało wybory prezydenckie i ma szanse samodzielnie rządzić juz w perspektywie 12/18 miesięcy;nie róbmy więc łataniny a solidną i przemyslaną robotę.

Kto ją spieprzy ,tego rozliczymy najpożniej w 2012 roku !

 

piątek, 23 lipca 2010
Śmiertelna głupota czy...???

Alarm na Okęciu!ktoś podłozyl -podobno-bombę w hotelu na lotnisku!co robią nasze służby??? zamyhkają dojazd na lotnisko !!!

Wściekli pasażerowie- lotnisko działa i samoloty ląduja i startują z Terminala 1(nowego) ale dojechać nie można;wyjechać zresztą też !

Co za horrendalna głupota !

Na Bałtyku ginie trzech rybaków w czasie krótkotrwałego załamania pogody.Wzywają na pomoc ratowniczy helkopter ,ktory przylatuje po ponad 3 godzinach (!) i jest już za pózno;rybacy utonęli!

Dlaczego?? ano nasza wspaniała ,czlonek NATO,marynarka wojenna ma 2 slownie dwa ratownicze helkoptery na ok 700 km wybrzeża ! i na dodatek jeden stacjonuje w Gdyni-stąd 3 godzinny lot na zachodnie wybrzeże gdzie topili się rybacy;drugi jest podobno w pogotowiu ale gotowośc może osiągnąc po 2 godzinach i stacjonuje(?) w Darlowie.

Co więcej decyzja MW(Marynarki Wojennej) ten latający helkopter od 1 do 20tego każdego miesiąca lata z Gdyni a od 21 do końca miesiąca z Darłowa!

Rybaku i żeglarzu jak chchesz sie topić to pamietaj do 20tego w okolicach Gdyni a po 20tym tylko koło Swinoujścia lub Miedzyzdrojów!!

Co to za głupota ??? czy w wojsku nie myślą???

Sądząc po wypadkach lotnuiczych w Miersoławcu i Smoleńsku w wojsku myślenie nie popłaca !!!

poniedziałek, 19 lipca 2010
Strach Rostowskiego czy strach Tuska ?

Agencja ratingowa Standart&Poor zapowiedziała możliwość obniżenia ratingu naszgo kraju poczynając od 2012 roku.

Nie jest to dobra wiadomość !

Uzasadnieniem dla ostrzezenia jest negatywna ocena S&P woli i możliwości rządu do przeprowadzenia niezbędnych reform mających na celu obnizenie długu państwowego z obecnych ponad 7% PKB do ok 3%.S&P stwierdza jednoznacznie iż w związku z wyborami parlamentarnymi 2011 i poprzedającymi je samorządowymi,rzad premiera Tuska nie podejmie koniecznych reform z obawy o wynik wyborów.

Coś może być na rzeczy!

A więc nie bedzie reformy finansów publicznych,nie bedzie reformy KRUS(PSL !!!),nie zlikwiduje sie przywilejow emerytalnych dla poszczególnych branż,nie bedzie niezbednego wyrownania i podniesienia wieku emerytalbego kobiet i mężczyzn,nie będzie radykalnych cieć wydatków z budżetu!

Co to oznacza dla społeczeństwa? poczucie wzglednego dobrobytu przez nastepne 12-18 miwesięcy,ktore skonczyć sie moze radykalnymi cięciami o skali dzisiaj niewyobrażalnej łącznie z obniżkami zarobków i emerytur!

Skoro społeczeństwa np w Hol;andii,Estonii,Łotwy,Wlk Brytanii są skłonne zaakceptować podobne reformy(aby uniknąc losu Grecji) dlaczego nie sprobować dialogu ze społeczeństwem w Polsce ?? jak nie sprobujesz nie będziesz wiedział a nie uważam że Polacy są głupsi od innych nacji!!

Sądzę że rząd,minister Rostowski i premier Tusk mogą po prostu obawiać się społeczeństwa! a to jest niebezpieczne dla rządu!no i dla nas.

A może by tak przy okazji przyspieszyć wybory parlamentarne z jesieni 2011 na wiosnę 2011?? bedzie krótsza kampania a i reformy będą tańsze bowiem zostaną przyspieszone;Polacy wiedzą też ,że życie ponad stan kosztuje dwa razy więcej- w końcu przerobiliśmy to już za Gierka a po nim wiadomo że bryndza trwała prawie 15 lat!

Nie warto tej lekcji przerabiać po raz drugi! wiecej odwagi panowie Rostowski i Tusk !!!

 

niedziela, 18 lipca 2010
Wybory a "road to hell "

W sobotę 17 lipca wyjezdzałem raniutko(o 5 rano) samochodem krajową 7emką  w kierunku Mazury.

Do Łomianek  jakoś szło ale potem masakra -dwa pasy zderzak w zderzak do Płonska a potem jeszcze gorzej bo aż do Glinojecka zapchane i odcinek 20 km zajał mi ponad pełna godzinę.

Miałem więc sporo czasu na różne abstrakcyjne myslenie i przypomniało mi się nasze referendum akcesyjne do Unii; po wielkich bojach zdecydowano sie na dwudniowe glosowanie i dzieki wielkiej mobilizacji ,szczególnie w drugim dniu,udało się i ponad 50% uprawnionych poszło głosować.

Od tego czasu temat czy kwestia odejscia od glosowania wyłacznie w niedzilę powraca a nasza faworyzowana PO nawet miała coś w tej materii zrobić.

Oczywiście nic nie zrobiono a w noc wyborczą z 4 na 5 lipca 2010, PO i Komorowski- oraz jego zwolenncicy-przeżywali grozę i przerażenie gdy PKW ogłosiło wyniki z 50% komisji i prowadzednie 51 do 49 % Kaczyńskiego nad Komorowskim.

Dlaczego nasi cholerni politycy nie chcą zerwać z praktyką i zwyczajem niedzielnych wyborów???to relikt z czasów gdy wiekszośc społeczeństwa mieszkała na wsi !!!! i nie pasuje do postindustrialnego społeczeństwa !!! dzisiaj w Polsce na wsi mieszka ok 20% ludnosci a reszta tj 80% w miastach ,wi.ekszych i mniejszych.

Wybory powinny odbywać się przez dwa dni: niedzielę i poniedziałek w godzinach od 8.00 do 22.00 ! wówczas będziemy mieli i większą frekwencję a i wpływ proboszczów(vide wubór Komorowskiego)będzie istotnie mniejszy ! a i nie trzeba bedzie uciekać z weekendu przedcześnie aby zagłosować !

W dalszej kolejności wprowadzmy głosowanie przez internet-skoro można PIT składać elektronicznie-dlaczego nie mozna głosowac?no i w koncu umożliwmy glosowanie niepełnosprawnym ! obecny system zpełnomocnikami jest zbyt restrykcyjny ! po pierwsze do lokali muszą być rampy dla wózków ! jako warunek sine qua non aby lokal się nadawał,a reszta przyjdzie pózniej !

A teraz poanowie i panie politycy i posłowie do roboty i zmieniać mi ordynację wyborczą i to już !!!

poniedziałek, 12 lipca 2010
Znowu wojna o krzyż !!!

I znowu mamy kolejną wojnę o krzyż! ten postawiony na Krakowskim Przedmieściu vis a vis pałacu prezydenckiego zwanego Namiestnikowskim.

Postawiono go w dniu wypadku lotniczego ale nie usunieto w dniu zakończenia żaloby państwowej(której długośc pewnie trafi do księgi rekordów Guinessa !) bo nikt nie miał odwagi tego zrobić(bał się Komorowski,bała się Straż Miejska).

Można by ten krzyż przenieść na Wawel-w końcu rodzina Kaczyńskich i kardynał Dziwisz zgodzili się tam pochować Prezydenta więc jak ktoś chce składać wience,palić znicze,organizować demonstracjhe luv wiece więc najlepiej tam gdzie leży nieboszczyk! a nie na Krakowskim Przedmieściu!

Skoro stawiamy krzyże ofiarom wypadków- przy drogach tam gdzie zginęli- to krzyż niech stoi pod lotniskiem w Smoleńsku - a nie na najładniejszym deptaku w stolicy!

Teraz mleko się rozlało z powodu strachu i bojażliwości polityków(z PO) a pisowcy będą wykorzystywali tę krótkowzroczną bojażliwośc przez kilka najbliższych lat a do parlamentarnych wyborów w 2011 z pewnościa! 

Wyobrażmy sobie ten koszmar - każdego 10tego -demonstracja i wiec;co kwartał msza polowa;co połroku msza i wiec poparcia;w rocznice ogólnonarodowe uroczystości żałobne i tak w kółko macieju buduje się kolejny mit martyrologiczny!(PiS jest w tym bardzo sprawnny!)

A w koncu chodzi tylko o to ,że do starego żęcha-trupolewa-wsiadło 96 ludzi ,pilotowali-najprawdopodobniej- żle przeszkoleni piloci - ponieważ pan Prezydent nie mógł scierpieć że jego polityczny konkurent ukradnie mu politryczno-historyczny show!

Ot i taka jest jakośc naszej polityki ! po prostu wiocha !z symbolicznym plebanem i dewotkami w tle! 

niedziela, 11 lipca 2010
Widziane z daleka

Wrociłem po 2 tygodniach z Hiszpanii;byłem oczywiście głosować (w Konsulacie w Walencji) i trochę śledziłem co sie w kraju dzieje przy pomocy miejscowej i międzynarodowej prasy oraz Internetu.

Otóż co mnie uderzylo to nasza zasciankowość i koncentracja na sobie i swoich sprawach.

Wiadomość o wyborach prezydenckich podano w dniu wyborow oraz nastepnego dnia.Największy komentarz z hiszpanskiej prasy dał El Pais-pozytywnie oceniono eurozwolennika Komorowskiego wobec sceptyka Kaczyńskiego i tyle ! powiedziałby tylko tyle i AŻ tyle !

Przez te dwa tygodnie na świecie działo się dużo : skończył się szczyt G-20;Niemcy też mają nowego prezydenta;A Merkel walczy o polityczne przeżycie;Amerykanie złapali rzekomych ruskich szpiegów i po cichutku ich wymienili z Rosjanami na swoich;rosna obawy o spowolnienie rozwojuu gospodarczego w Chinach;w Grecji znowu protesty;krolowa brytyjska złożyła wizytę w ONZ;Obama pogonił gen Mc Crystala itd itp !

A u nas: tajemnice katastrofy smolenskiej,kolejna "miesiecznica"- może miesiaczka ??? katastrofy,znowu żałobne pienia;awantury o nominacje do KRRiTV(czy aby PO nie obiecywała jej zlikwidowanie ?) a więc nasz grajdołek od rana do wieczora! Polska pępkiem świata!

Słabo sie robi!

Chyba już czas znowu wyjecha c !

 

piątek, 25 czerwca 2010
Ograniczyć prawa do głosu???

 

 

W kilku miejscach,również na blogach,pojawiły się głosy iż należy tzw Polonię oraz wszystkich Polaków przebywających zagranicą - np od ponad 5 lat - pozbawić czynnego prawa wyborczego,ergo nie zewolić im na głosowanie w krajowych wyborach parlamentarnych lub prezydenckich !

 Argumenty są różne ale dwa się powtarzają :

jeden - że się wyalienowali z kraju i niewiele wiedzą co się dzieje oraz

dwa - że nie płacą podatkow w kraju !

Z tymi argumentami łatwo się rozprawić : po pierwsze przy dzisiejszym-szczególnie zagranicą -dostepie do internetu,telewizji(satelitarnej),komórek,Iphonów czy ipadów(ipadów) zarzut alienacji jest bzdurny i pochodzi w najlepszym razie do czasów po II wojnie światowej(przypominam: 1939-1945);Polacy zagranicą są tak samo-jeśli nie lepiej-poinformowani tak o życiu politycznym jak i społecznym czy gospodarczym - jak Polacy w kraju; po drugie - podatki- w krajach członkowskich UE jej budżet pochodzi z podatków placonych we wszystkich krajach członkowskich! jeśli Polak płaci podatki np w Irlandii to wkład Irlandii do budżetu UE pochodzi i z jego podatku - a więc wszystko jedno gdzie je płaci.A polonia np w USA od lat wysyła kasę do domciu więc też ma wplyw m.innymi na dobrobyt swoich ziomali-a więc i słusznie chce mieć wplyw na tych co mają nimi rządzic!

Nie zajmujmy się więc tworzeniem sztucznych barier tylko bierzmy masowo udział w wybortach- i w kraju i zagranicą !

Bo jak nie to przyjdzie jakiś oszołom i znowu będziemy biadolić i narzekac!!!

czwartek, 24 czerwca 2010
Nasze,pożal się Boże, lotnictwo ....

Przy okazji kończącego się remontu drugiego "Trupolewa"(nr boczny 102) okazuje się że w 36 Spec Pułku pozostał 1(słownie : jeden !) w pełni wyszkolony pilot mogący nim latać.

Marszałek Komorowski-jak podaje "Rzeczpospolita" aby dolecieć z wizytą w Afganistanie musiał korzystać z 5 różnych maszyn;(w tym były maszyny szwedzkie i niemieckie);nie wiadomo ,czy chodzi o samoloty produkcji tych krajów czy też samoloty służące w siłach powietrznych tych krajów.Ten sam dziennik podaje iż na stanie pułku są następujace maszyny: wspomniany Tu-154 - sztuk 1,Jak 40 - sztuk 4,Bryzy- sztuk 3 i helikoptery - sztuk 12;całość z okresem użytkowania kończącym sie w 2012 roku.

Tylko niektóre z nich mogą latać z VIPami.

Nic nie byłoby więc dziwnego aby Spec Pułk zlikwidować a VIPy niech latają z cywilnymi pilotami(część tych pilotów i tak przychodzi z wojska);te nieliczne wyjazdy na teatry wojen - np do Afganistanu zawsze mogą obsłużyć CASY a może i Herculesy jakie-podobno-otrzymaliśmy od USA.

A kiedy zakupimy długodystansowe samoloty dla VIPów? znowu naświęty nigdy ??? 

 

Czy PKO BP kupi bank BZWBK ?

Obecny własciciel banku BZ WBK irlandzki AIB został zmuszony do sprzedaży swojego 70% udziału w banku z powodu kłopotów finansowych.

Pojawili sie potencjalni chetni- wymienia się m.innymi BNP Parisbas,Credit Agricole,bank Santander,Unicredito(właściciela PeKaO SA) oraz PKO BP.

Pan S.Kluza - szef KNF,oraz jego doradca p W Kwaśniak(były szef GINBu) wyrazili preferencje dla kupna tych aktywów przez "krajowy kapitał";byly premier JKB -podobno-zajął się organizacją konsorcjum krajowego kapitału.

Wyścig jak widać się zaczął,tym bardziej że p Minister Grad zapowiedział wręcz iż bank PKO BP kupi te 70% od AIB !

p Grad posiada 41% banku-dodatkowe 10% posiada państwowy BGK więc teoretycznie p Grad rządzi! ale co na to mniejszościowi akcjonariusze?

PKO BP nie posiada statututowych funduszy aby wydać ok 10.0 mld pln na ten pakiet!i nie wiadomo jak sobie poradzi z połączeniem obu banków(nigdy tego nie robili a i w zarządzie nie ma fachowców od fuzji);ponadto efekt synergii niekoniecznie musi być tak duży jak się oczekuje a i wyniki BZWBK winny być bardzoi dokładnie przeanalizowane.

AIB,co zrozumiałe chce jak najwiecej ze sprzedazy i jak najszybciej.Zapowiada się ekscytujące lato w bankowości! Oby z korzyścią dla klientów zainteresowanych banków !

wtorek, 22 czerwca 2010
Biurokracja,biurokracja,ta straszna biurokracja !!!

Gazety(jedna) podały iż ocena wniosków o unijne dotacje wybieranych w konkursowym trybie trwa od przeciętnie 76 dni w woj Lubuskim do 253(!)dni w woj.Mazowieckim.

Przy średniej 116 dni potrzebnych regionom na badanie wniosku aż 64 dni trwa sprawdzanie formalności(!),a tylko 52 dni ocena merytoryczna.

Te dane są porażające i przerażające !

Co można robić - średnio przez 64 dni- to ponad trzy miesiące robocze-aby ocenić wniosek od strony formalnej???

Nawet przy niejasnych przepisach(nasza specjalność) i interpretacjach takie analizy powinny być krótsze i to w sposób zasadniczy.

Wnioski nie są pisane w obcych językach więc problem tłumaczenia wzgl nieznajomości języka nie jest przeszkodą ; a może urzędnicy określajacy wymogi formalne dostali amoku przy ich precyzowaniu??

Prawdopodobnym panaceum byłby tzw outsourcing -tj wykonanie analiz przez wyspecjalizową zewnętrzną firmę - ale przecież wtedy biurokracja straciłaby sens bytu! a więc zostanie tak jak jest ! szkoda mi tylko wnioskodawców !

poniedziałek, 21 czerwca 2010
2ga tura - trzeba się zmobilizować !

Poranne dane o wyniku wyborów ponade przez PKW potwierdzają,iż wybory mocno przypominają te z 2005;przewaga B.Komorowskiego nad J.Kaczyńskim wynosi ok 4.5pkt % a więc wynik w drugiej turze jest absolutnie otwarty!

Taniec wokół Napieralskiego i jego elektoratu juz się zaczął i bedzie trwał aż do 4 lipca;jeśli Napieralskiemu nie odbije pozostawi wolny wybór swoim wyborcom- co powinno oznaczać iż ok 70% z nich( o ile pójdą głosować !) zagłosuje na kandydata PO.

Podobnie zagłosują najprawdopodobniej wyborcy Andrzeja Olechowskiego;elektorat Leppera i Pawlaka( w sumie ok 2.5%) pewnie się podzieli po równo miedzy głównych pretendentów.

Nie mam wątpliwości iż wygrana J.Kaczyńskiego(vel starszego Kaczora) doprowadzi do bardzo ostrej walki politycznej,której celem będzie rozwalenie rządu Tuska ,zdestabilizowanie sceny politycznej i sięgnięcie przez PiS do władzy w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Matematyka i statystyka wyborcza po I turze wskazuje ,że jednak wygra Komorowski,ale NIE WOLNO SPOCZYWAĆ NA LAURACH !

Musimy iść do urn i głosować na kandydata PO,mimo ,że dla wielu nie będzie idealnym kandydatem.

Alternatywa jest bowiem więcej niż zatrważająca !

sobota, 19 czerwca 2010
Szczyt gospodarczy UE-góra urodziła mysz ?

Zakończył się gospodarczy szczyt UE mający na celu "uzgodnienienie zmian w europejskim zarządzaniu gospodarczym" cokolwiek by to było.

Jak widac z przekazów po szczycie jego rezultaty są raczej mizerne;z naszej perspektywy najistotniejsze jest to ,że propozycja Francji(Sarkozego) o specjalnych spotkaniach16tki(czlonkowie Eurolandu)celem podejmowania decyzji gospodarczych została odrzucona w pierwszym rzedzie przez Niemcy a potem resztę krajów.

Uzgodniono co prawda prezentację budżetów narodowych od 2011 oraz raportów nt kondycji banków działających na terenie krajów Unii a także dyskutowano nad zwiększeniem dyscypliny wydatków publicznych,ale to za mało aby szczyt uznać za sukces.

Dla naszego KNFu (i NBP) istotne będzie pokazanie kondycji finansowej naszych banków-ale nie w ramach miedzynarodowych grup kapitalowych,ale jako odrębnych podmiotów- bowiem to powinno wzmocnić pozytywne opinie o naszej gospodarce.

Dobrze byloby aby tzw stress testy dotyczyły całego naszego sektora  bankowego,w tym SKOKów;pokażą one jednoznacznie,że dla tych ostatnich nadzór KNF jest niezbędny.

Szczyt UE był przygrywką do szczytu G-20,który ma się odbyć w przyszłym tygodniu i też bedzie poświęcony sprawom gospodarczym i nadzorem nad sektorem finansowym;miejmy nadzieję że góra G-20 urodzi większą mysz niż gora UE z pożytkiem dla globalnej gospodarki.