| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Tagi
RSS
poniedziałek, 17 października 2016
Walic w PiS jak w bęben.........

PiS ma jedną przewagę nad swoimi oponentami,że konsekwentnie i przez lata forsuje jeden,swój przekaz ,nieważne że falszywy!

Dotyczy to oczywiscie przekazu o zamachu w Smolensku,ale i o innych istotnych kwestiach jak np "Polska w runie","wstajemy z kolan","Komoruski" itd itp

PiS jednak można pokonac ich wlasną bronią ale pod warunkiem sformułowania jasnego i czytelnego-dla opinii publicznej- przekazu oraz KONSEKWENTNEJ jego realizacji przez opozycję.

Wyobrażmy sobie nastepujace wielomiesięczne,konsekwentne wystapienia opozycji:

1/do Szydło :"Kiedy pani wreszcie opublikuje wszystkie wyroki TK"

2/do Szydlo :"Kiedy przedstawi Pani informacje nt powiazań Macierewicza z lobbystami amerkanskimi z Lockheeda?" oraz "kiedy Macierewicz wyjasni swoje powiazania ze służbami rosyjskimi jako opisano w Polityce?"

3/do Szydło i Morawieckiego:"Kiedy Sejm otrzyma pełna informację nt przebiego negocjacji z Airbusem i ustosunkuje sie do listu otwartego tego koncernu?"

4/do PADa :"Kiedy zaprzysiegnie Pan trzech prawidlowo wybranych sędziow TK?"

5/do Waszczykowskiego:"Dlaczego zignorowal Pan i nie wyslał swojjego przedstawiciela na ostatnie posiedzenie Komisji Weneckiej?"

6/do Szydło: "dlaczego rzad ignoruje opinie Komisji Europejskiej nt TK,i innych ustaw naruszających Konstytucję"

Takich pytrań,zadawanych przez posłów opozycji- W KAZDFYM WYSTAPIENIU,może byc więcej ale powinny byc zadawane ciągle,przez caly czas i na wszystkich posiedzeniach Sejmu bez wzgledu na tematyke posiedzen etc

Musi to byc akcja calej opozycji,konsekwentna i stanowcza!

Po jakim s czasie,probach ignorowania i blokowania takich niewygodnych pytań,PiS i Kaczyński peknie !

Pamietajcie, w Rzymie,Katon 10 lat konczyl swoje wystąpienie :" a przy okazji uważam ze Kartagina musi być zburzona" i si e doczekał;PiS nie wytrzyma tylu lat !

czwartek, 06 października 2016
Zbliża się koniec PISu!!!!!!!!!!!!!!!!

Wreszcie się zaczęlo !

Po 10 miesiącach u wladzy wszechwladza PiSu zaczyna sie kruszyć !

Oto pierwsze oznaki :

(1) MASOWE PROTESTY W OBRONIE TRYBUNAŁU kONSTYTUCYJNEGO ORGANIZOWANE PRZEZ KOD;

(2)SUROWA KRYTYKA POCZYNAN RZADU OGRANICZAJACYCH I LIKWIDUJACYCH TROJPODZIAL WLADZY PRZEZ KOMISJE WENECKA I KOMISJE EUROPEJSKA

(3)PUBLICZNA KRYTYKA POLSKIEJ POLITYKI WEWNETRZNEJ PRZEZ PREZYDENTA USA B.OBAME W CZASIE SZCZYTU NATO;

(4)WSZECHPOLSKI CZARNY PROTEST KOBIET O MASOWYM CHARAKTERZE W CELU NIEDOPUSZCZENIA RESTRYKCYJNEJ USTAWY ANTYABORCYJNEJ ZAKONCZONY SUKCESEM W POSTACI POSPIESZNEGO 'UWALENIA'PROJEKTU W SEJMIE;

(5)ZERWANIE ROZMOW NA DOSTAWE DLA POLSKIEJ ARMII WIELOZADANIOWYCH HELIKOPTEROW CARACAL W PRZEDDZIEN WIZYTY W POLSCE PREZYDENTA FRANCJI !!!!

I tak bedzie coraz częściej i w coraz to nowych obszarach;wodz Kaczynski i jego quasi faszystowska partia powoli zaczyna się sama wykanczac w tym swoimi tysiacami niekompetentnych Misiewiczów!

Czekamy na przyśpieszenie !

poniedziałek, 26 września 2016
Co zrobić ?????

Przyznaje,że wziąlem sobie letnią przerwę a pozatym mialem dośc naszej polityki.Daleko jednak czlowiek nie ucieknie,PiS i jego zawlaszczanie kraju wszędzie czlowieka dopadnie czy to w mazurskiej gluszy,czy też zagranicą.

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem kawałek Holdysa(opublikowany m.innymi w Newsweeku) w którym celnie skrytykował niemrawośc całej opozycji,proponując cały szrego obywatelskich- i nie tylko-działań,które, jeśli systematyczne,uporczywe i trwające przez dłuższy czas mają szanse zmienić opinię obywateli i doprowadzić do wyeliominowania lub odsuniecia pisowców od wladzy.

Mój katalog - częściowo  zapożyczony od Hołdysa - wyglądałby mniej więcej tak:

1/każde kłamstwo wygłoszone przez pisowca- od szeregowego czlonka poprzez radnego/posła aż do wodza Kaczyńskiego - winno być natychmiast i bezustannie wyjaśniane i odklamywane!np "Polska w ruinie" - musimy cały czas pokazywać i mowic iż kraj kwitnie,aż do pożygania !

2/Smoleńsk- puszczać bez przerwy(jak mowi Holdys) - od rana do wieczora flim National Geographic o katastrofie smolenskiej;wstep wolny;co wiecej moznaby kupic kilka tysiecy dvd z tym filmem i wyslac do wszystkich szkół w całym kraju adresowanych - uwaga - nie do Dyrekcji -ale do Samorządów Uczniowskich !

3/plan Morawieckiego - zostal skrytykowany przez wielu ekonomistow- zrobmy kompilacje tych opinii i jak mantre powtarzajmy we wszystkich wypowiedziach nt polityki gospodarczej pisu !

4/Macierewicz - jego "komisja" : Macierewicz po przybyciu do Smolenska 10.04.2010 r - zjadl obiadek a potem powrocil pociagiem chylkiem do Warszawy ,każac zakrywac okna bo bal sie zamachu(na siebie)! to dowod tchorzostwa - to powinno byc bez przerwy opowiadane a samemu Macierewiczowi powinno sie ZAWSZE zadawac publicznie pytania na ten temat nieslawnej ucieczki !

5/apel smolenski - zrezygnowac z oprawy wojskowej !w ogole !

6/zatrudnic do reakcji w swiecie wirtualnym i internecie wlasne trolle ! pis i szafernaker(to ich guru od interenetu) zdominowali internet,trzeba zrobic to tez! stala liczba trolli - to jakies 600 -800 osob a wczasie istotniejszych kampanii 2/3 razy wiecej!

Troll dostaje +/- 10 gr za jeden wpis;pracuje od 4 do 6 godz dziennie w systemie 7/24 to daje przy 400 trollach(4 zmiany po 100) ok 30 tys zl dziennie

Koszt jest duzy ale warto !

7/w internecie duzo sie dzieje - memy etc - warto w to zainwestowac

8/dodgadac sie z partiami opozycyjnymi : PO,Nowoczesna,PSL,SLD,Razem - w jakich sprawach jestesmy razem(np TK,ustawa o inwiligilacji,policyjna,medialna) a w jakich osobno !podobnie z organizacja demonstracji wraz z KODem

9/przestac walczyc o to kto jest liderem opozycji - to bez sensu i kontrproduktywne

10/zapowiedziec sady dla wszystkich w pisie lamiacych prawo;nie tylko trybunal stanu ale trybunal karny !

11/robic i publikowac spisy pisowcow wszystkich szczebli lamiacych prawo - do pozniejszego postawienia przed sadami !

12/stale ostrzegac sluzby,policje,prokurature o obowiązku  przestrzegania prawa i i nieuchronnosc rozliczenia wraz z sadami i wyrokami !

13/maksymalnie rozszerzac i publikowac-wzorem Nowoczesnej - listy Misiewiczow - w calym kraju !

14/zapowiedziec koniecznosc rewizji konkordatu ze wzgledu na polityzacje polskiego kosciola katolickiego

15/zapowiedziec ,ze NIE BEDZIE REPRYWATYZACJI - panstwa na to nie stac;komu zabrano majatek - otrzyma medale,bezplatne leczenie,wiecej niz srednia emeryture(lub specjalny dodatek) ale nie bedzie zwrotu majatkow ani rekompensat ! Koniec ,kropka !i dotyczy to wszystkich tj ;osob prywatneych,zwiazkow wyznaniowych, itd itp !

 

To byloby na dobry poczatek - a teraz to trzeba jakos ogarnac i zorganizowac i nastawic sie na ewentualne zwyciestwo za rok a moze i dwa !

czwartek, 09 czerwca 2016
Brexit - co z tego moze wyniknac?

Juz za 14 dni Brytyjczycy zadecydują czy ich kraj pozostanie czy nie członkiem Unii Europejskiej.

Wewnętrzne kłopoty szefa partii torysów Dawida Camerona zdecydowały,że być może przyszłość UE zalezy w duzej mierze od głosów wyspiarzy,którzy zawsze byli nader sceptyczni wobec kontynentalnej Europy.

Europa stała się zakładnikiem ambitnego polityka bez większej wyobrażni,ktory w imię własnego interesu spowodował bardzo powazny kryzys UE.Analizy i prognozy skutków wskazują,iż wyjscie Wlk Brytanii z

UE będzie dla jej obywateli i gospodarki więcej niż bolesne.Wlk Brytania,ktora lokuje ok 50% swojego eksportu w UE bedzie musiała nolens wolens zaczac znowu placic cla a inne zalety wspolnego rynku rowniez ją omina.Falszywa radosc z "oszczedzenia" 35 mld stg skladki do UE(minus wplaty UE na rzecz Wlk Brytanii) szybko sie skonczy,jak przyjdzie recesja wynikajaca z obnizenia konkurencji przemyslu u handlu.

Przecietny anglik bedzie tez musial zapomniec o sprawnych budowlancach,pielegniarkach,opiekunkach nie mowiac o sprawnejkadrze dobrze wyksztalconych lekarzy,inzynierow etc.

Nasz eksport do Wlk Brytanii tez dostanie po lapach(a jest to drugi kierunek eksportu),a nasi imigranci-jesli nie zmienia obywatelstwa - byc moze beda musieli albo powrocic do kraju lub znalezc bardziej przyjazne miejsce  np w Niemczech.

Najbardziej krytyczne w tej calej sytuacji jest to,ze ewentualny Brexit moze wzmocnic tendencje odsrodkowe w niektorych krajach - np we Francji ale i niestety w Polsce,z drugiej niewatpliwie jest mozliwe przyspieszenie integracji "mniejszej" UE ,przedewszystkim krajow strefy Euro.Oslabienie pozycji Polski- juz teraz oslabionej obledna polityka PiS-moze sie skonczyc dla nas prawdziwa katastrofa bowiem bylo nie bylo Londyn tez byl poza strefa Euro.

Summa sumarum w naszym i Europy interesie jest aby Brytyjczycy glosowali ZA pozostaniem w UE.

Czy wyobrazacie sobie swiat : UE bez Wlk.Brytanii,w USA Trump a we Francji Le Pen z Kaczynskim w Polsce?

Lepiej wyemigrowac na Madagaskar !


środa, 11 maja 2016
7 maja,- triumf opozycji !

7 maja odbył się dawno zapowiadany marsz pod auspicjami KODu i praktycznie całej opozycji ,pod hasłem "jesteśmy i bedziemy w Unii Europwejskiej"

Ta demonstracja miala pokazać rządzocemu PiSowi,że spoleczństwo chce aby Polska była w Unii Europejskiej a jej obywatelom są drogie pryncypia demokracji.

Ku nieukrywanej-bo trudno to inaczej opisać - wścieklości czynowników PiSu i ich wodza Jarosława Kaczyńskiego-wbrew pieknej pogodzie - na marszu pojawily sie tłumy warszawiaków - oraz przyjezdnych ze wszystkich zakątków kraju - aby zgodnie,przyjażnie i zdecydowanie pokazać przywiązanie do obecności Polski w UE i przywiązanie do zasad demokracji,Konstytucji,praworządności.

Bylem na tym marszu ,i chociaż z perspektywy uczęstnika trudno obliczyć ilośc uczęstników,miałem wrażenie,że jest nas dobre 200 tysięcy,porównójąc chodzby z poprzednimi demonstracjami !

Po powrocie do domu dopiero w w telewizji(czytaj TVN24) można było zobaczyc te masy ludzi,którzy wzieli udział w marszu i demonstracji.

Czy było nas cwierć miliona czy trochę więcej lub mniej,nie jest to istotne.Opozycja,prawie cała,razem z KODem pokazala,że w jedności siła i tylko jednośc opozycji- w najważniejszych kwestiach- to siła,która ma szanse zmieść wszechwładzę PiSu i zatrzymać ich marsz w kierunku autorytarnego państwa policyjnego,jeśli nie wręcz faszyzmu.

Kolejny marsz jest zapowiedziany na 4 czerwca - rocznica historycznych wyborow 1989(ktora powinna byc narodowym świętem!) i liczę ,że tym razem będzie nas jeszcze więcej.

A wodzowi i PiSowi nie pomgą zakłamana TVP,czaty wodza z internautami,ani tzw "audyt" rządów koalicji PO-PSL !

Stek bzdur wygłaszanych przez Szydło i jej ministrów przekracza wszelkie granice a kłamstwa porażają!

Skoro Polacy stracili przez PO/PSL 340 mld ! to nic dziwnego,że Moodys obnizy rating Polski juz 13 lipca tj w piątek.

Tylko gdzie te pieniądze zniknęly bo w materiałach o Panamie ich nie znaleziono?

Są na Żoliborzu??????

środa, 27 kwietnia 2016
To nieznośne chciejstwo PiSu !

Rząd przedstawił założenia-wstępne-do tzw Wieloletniego Planu Finansowego,który ,m.innymi ma być przedstawiony Komisji Europejskiej na podstawie to którego,KE może/lub nie, wdrozyć procedurę tzw nadmiernego deficytu.

O co chodzi ?

A o to,że kraje członkowie UE maja obowiazek przedstawiać takie wieloletnie- z reguły 3 letnie(nasz dotyczy lat 2017-2019) plany finansowe,które mają udowodnic,iż finanse publiczne(czytaj wydatki i wpływy państwa)sie w perspektywie bilansują,a jeśli NIE,to deficyt winien byc poniżej 3% PKB.

Nasi planiści - tj Minister Finansów Szałamacha,szef stałego komitetu RM -Kowalczyk oraz pewnie i Minister od Rozwoju(i wiecpremier-ostatnio z ambicjami premierowskimi) Morawiecki - pokazali bardzo optymistyczne prognozy rozwoju gospodarczego,spadku bezrobocia oraz malejącego deficytu finansów publicznych.

I tak wzrost gospodarczy ma wynieśc w kolejnych latach 3.9 , 4.0 i 4.1%;bezrobocie spaść do 5.5 - 7.5% a deficyt finansów do 2.7 aż do 1.3 % PKB !

Te założenia opierają się na już optymistycznych oczekiwaniach wzrostu  PKB w 2016 o 3.8% ,oraz NIEUWZGLEDNIENIU na lata 2017-2019 extrawydatkow związanych z(a) obnizeniem wieku emerytalnego,(b)podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz (c)dziury ,gdyby frankowicze uzyskali pomoc ,ktorą im obiecuje z uporem wartym lepszej spraw PAD !

Co wiecej,prognozy zakładają extra wplywy z uszczelnienia systemu podatkowego,czyli zwiekszenia poziomu kontroli skarbowych w odniesieniu do przede wszystkim VATu(a chodzi o niebagatelne kwoty rocznie obliczane od 7/8 do 20+ mld pln !),oraz braku jakichkolwiek rezerw ,które mogą byc niezbędne w przypadku zawirowań na rynkach światowych(np jak spadek tempa rozwoju Chin,zwiększenie agresywności Rosji na Ukrainie,Brexit,nieprzeidywalny prezedent USA - Trump etc ).

W mojej ocenie KE nie nabierze się na przygotowany przez w/w trzech  pisowskich orłów gospodarczych,plan finansowy i najprawdopodobniej wdrozy tzw procedure nadmiernego deficytu poczynając od 1.1.2017 a to oznacza ZAKAZ jakichkolwiek dodatkowych wydatków państwowych pod dotkliwymi karami fainansowymi!

Innymi słowy adieu obietnice obnizki wieku emerytalnego(co jest głupotą tak czy innaczej),i bye bye podniesienie progów wolnych od podatku!

Co gorsza,zbliża sie termin rating Polski przez Moody- (ok polowy maja)- i biorąc pod uwage brniecie PISu w ciągłe naruszanie Konstytucji,marginalizowanie TK,ataki na sędziów ,budowę panstwa autorytarnego z jednym wodzem Kaczyńskim(jeśli nie wręcz państwa faszystowskiego),pewnie obniży nam rating,a to nie tylko znacząco osłabi złotego ale i przekreśli większośc obietnic wyborczych PiSu !

Gorzej ,bowiem juz zrujnowana reputacja Polski,otrzyma dodatkowy cios w postaci rujnowania naszych podstaw gospodarczych!

Wódz PiSu nie rozumie gospodarki,ale jak społeczeństwo dostanie po d..ie finansowo,to może ochlonie,wyjdzie na ulice i raz nazawsze pogoni pisowców z ich pełnym nienawiści i żądzy zemsty za urojone krzywdy wodzem !

piątek, 22 kwietnia 2016
Czy grozi nam faszyzm?

Rządy PiSu w sposób bardzo zdecydowany ograniczają demokratyczne zasady państwa prawa,a wódz pisowski nie ustaje w łajaniu swoich podwładnych za zbyt powolny postepie w budowie ,wymyślonego przez siebie,narodowo-katolickiego państwa Polaków.

Po pierwsze bezprecedensowy w kraju członku UE ,atak na Trybunał Konstytucyjny w celu sparaliżowania tego organu kontroli nad władzą(tak wykonawczą jak i ustawodawczą) ma doprowadzic do sytuacji ,kiedy to władza jednej partii będzie mogła działać bez ZADNYCH ograniczeń i ZADNEJ kontroli.

Po drugie wódz PiS aplikuje nam doktryne prymatu woli(politycznej) nad prawem a więc czerpie wprost i stosuje zasady wymyslone przez niemieckiego filozofa prawa Karla Schmidta wdrożone pozniej przez faszystowskiego prawnika Hansa Franka jako obowiazującą w hitlerowskich Niemczech(tak przy okazji to ten sam Hans Frank z okupowanej Generalnej Guberni w Polsce z lat 1939-1945)!

Po trzecie wódz i jego akolici budują NARODOWE media mające za zadanie przekazywać jedynie słuszne informacje ,pokazywać jedynie słuszną historię i budować jedynie słuszny obraz Polaka,rycerza bez skazy,obroncę katolicyzmu i kraju,gdzie jest miejsce jedynie dla prawdziwych Polaków!(a może powinny sie nazywac narodowo-socjalistyczne ?)

Po czwarte zwiekszając uprawnienia ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego,wodz PiSu stworzyl monstrum mające niekontrowalną władzę nad aparatem sledczym prokuratury,które ma byc ramieniem jedynie slusznie rządzącego ugrupowania - partii PiS!

Po piąte,szkoly i wyższe uczelnie mają realizować wyłącznie,jedynie słuszne idee i wzorce narodowe i historycznie narodowe.

Nie jest ważna AK ani żolnierze polscy na Zachodzie czy w ZSRR,ważni są bandyci zwani "zolnierzami wyklętymi",prawdziwi polacy nigdy nie byli zdrajcami,nie mordowali żydów,nie znecali sie nad przegranymi itp itd

Po szóste wszyscy którzy mają inne zdanie niż wódz i inne opinie niz wodzowsko-partyjny przekaz są wrogami i Polski i Narodu(przez duże N)

Po siódme jednostki obrony terytorialnej OT (po 100 osob w każdym z 380 powiatów)będą stanowić zbrojne ramię partii i jej wodza!

Po ósme faszysci spod znaku ONR ,w symbiozie i z blogoslawieństwem  hierarchów kościoła katolickiego wejdą w skład wy zej wymienionych jednostek OT;nie bedzie sie delegalizować ONRu!

Po dziewiate ,wódz jest nieomylny a jego decyzje są ostateczne i nie mogą byc kwestionowane !

Po dziesiąte ci wszyscy ,którzy protestuja i biora udział w bezczelnych i agresywnych demonstracjach KODu powinni byc pozbawieni polskiego obywatelstwa i najlepiej wygonieni z kraju! bo to polacy gorszego sortu .

Po jedenaste,Polska jest tylko dla prawdziwych Polakow! nie chcemy tu zadnych arabusów,bananów,czarnych,muzułmanów,Żydów ,przynoszą oni bowiem nie tylko wszy i dziwne choroby ale mają apetety na nasze kobiety i moga w naszym 100% katolickim kraju spowodowac w szybkim tempie jego islamizację !

Po dwunaste wprowadzamy,pod plaszczykiem zagrożenia terrorystycznego,totalna inwigilacje wszystkich obywateli,w tym telefonow i internetu bez nadzoru i bez zgody sądu !wystarczy widzimisie policji czy rozlicznych służb.

Niepotrzebujemy też żadnych obcych ,którzy krytykuja działania naszego wodza i kwestionuja "dobrą zmianę"! nie chcemy  tak naprawdę byc też w UE,ale przedtem musimy dostać całą kasę ,ktora sie nam należy za nasz patriotyzm i krzywdy doznane przed laty od Rusków,Szwabów,Turków nie mówiąc o krzywdzie jaka nas spotkała w Jałcie i Poczdamie!

Takie państwo i taki system jaki stopniowo buduje nam Kaczyński i PiS to wypisz-wymaluj  narodowo-socjalistyczny model państwa faszystowskiego z czasów Hitlera i Goebellsa!

Te same cele,te same metody,ten sam mandat z powodu wygranych wuborów i ta sama bierność ogłupionego i kupionego społeczeństwa !

poniedziałek, 28 marca 2016
Pamiętacie ????

Swięta Wielkiej nocy gdy Syn Bozy złożył ofiarę za całą ludzkość jest okresem niezbędnej refleksji nad sobą oraz potrzebą refleksji.

Ot chociażby takiej o pamięci : czy pamiętacie ,że :

1/po rozbiorach (pierwszym,drugim i trzecim)pod koniec XVIII wieku około 60 000 polskich patriotów udało się na emigrację do Francji,Niemiec,Szwajcarii i dalej ,a te kraje nie miały problemów z ich-nas-przyjęciem ?

2/po przegranej Napoleona i upadku jego cesarstwa dobre 50 ooo Polaków nie wróciło do ojczyzny i zostało zagranicą ,głownie we Francji?

3/po upadku powstania listopadowego kolejne 50-70 000 uciekło z Polski zagranicę i osiadło w całej Europie i Stanach Zjednoczonych

4/po kolejnym upadku powstania - tym razem styczniowego,nastepna fala uchodzcow z Polski osiedlila sie w krajach Europejskich,ale i tez w Turcji,Ameryce i Australii ?

5/przez caly okres zaborów do 1918 r stale Polacy emigrowali z Polski(której w zasadzie nie było)?

6/po klęsce wrzesniowej 1939 r dobre 200.000 żołnierzy ucieklo różnymi drogami na zachód Europy!nie było problemów z ich przyjęciem ani we Francji ani w Anglii ?

7/po zakonczeniu 2giej wojny światowej dobre pół miliona Polaków-żołnierzy i ich rodzin z Polski,tych wywiezionych na Sybir przez Stalina i uciekających przez Iran,Palestynę,Indie,Kenie,Australie i Nową Zelandie osiadło na stałe w Europie Zachodniej i wszystkich kontynentach?

8/po 1968 wygnaliśmy ok 15 - 20,000 naszych obywateli-Zydów - ktorzy znależli schronienie w Europie,Izraelu ,USA I Kanadzie ?

9/po stanie wojennym w 1981 r około miliona(tak 1.000.000 +!)! wylądowało jako uchodzcy w Niemczech,Austrii,Anglii,Francji,Włoszech,Grecji,Skandynawii,USA,Australii i Kanadzie !

A dzisiaj boimy się dać schronienie raptem 7000 uciekinierom z Syrii&Iraku?

Czego my Polacy się boimy?,że muzułmanie zagrożą naszej katolickiej wierze?czyzby była tak słaba i powierzchowna?

W rewanżu za to ,że swiat nas przymował przez ponad 200 lat powinnismy,jesli mamy szcyptę honoru- o czym uwielbiamy trąbiuć - przyjąć nie 7 a 200 tysięcy uchodzców !

Wstyd Polacy i wstyd nasi pożal się Boże  politycy !

czwartek, 24 marca 2016
Ogarnia mnie strach...........

Pamietacie Państwo potwierdzone i udowodnione przyczyny katastrof lotniczych wojskowej Casy w Mierosławcu i prezydenckiej TU w Smoleńsku?

Wbrew bzdurom wygadywanym przez tzw "ekspertów'oszoloma z MONu,podstawową przyczyną obu katastrof było:PERMANENTNE NIEPRZESTRZEGANIE PROCEDUR związanych z lotem jak i lądowaniem !

Te procedury-w obu przypadkach- byly ignorowane przez najwyższych dowodców wojskowych(polski lotnik to i na drzwiach stodoły wyląduje!) jak i polityków.

Pęknięcie opony w prezydenckiej pancernej limuzynie to kolejny dowód na nieprzestrzeganie procedur z kolei przez BOR !

Na dodatek obecne dowództwo BORu kłamało wżywe oczy nt przyczyn wypadku - co sie okazało w kilka dni wcześniej po śledztwie jednej z gazet!

Czy ktoś wyciągnął konsekwencje wobec bałaganu(jak widać) w BORze?Nie!

Panowie ministrowie Błaszczak i Zielinski(to podobno wyjatkowo niekompetentny dureń) są zachwyceni sobą i swoimi podwładnymi!

Co więcej właśnie ogłosili - również PAD i konduktorka z broszką(gdzieniegdzie zwana prezesem RM) - że Polska i Polacy są bezpieczni!

Otóż ja przestrzegam - iż (a) dziewięć służb specjalnych ,które wszystkie mają nowych,niedoświadczonych (z politycznego nadania) szefów

(b)nie potrafią ze soba współpracować ,(c)nie mają wielkiego doświadczenia z zabezpieczaniem wielkich imprez typu szczyt NATO czy SDM(ponad 2 miliony(!)uczestników i permanentnie naruszaja lub nieprzestrzegają procedur nie są w stanie zapewnić nam bezpieczenstwa w przypadku ataku terrorystycznego !

Szczyt NATO będzie lepiej chroniony,bo przyjkadą prawdziwi specjaliści z innych krajów członkowskich(USA,Wlk>BRytania,Francja,Niemcy) i wspólnie zapewnią pełnię bezpieczeństwa tym bardziej,że szczyt będzie się odbywał na Stadionie Narodowym w Warszawie,ale już SDM,odbywające się w trzech miejscach ???? to bedzie koszmar i dla służb i dla obywateli;brak profesjonalizmu i brak kompetencji obecnej ekipy tylko zwieksza ryzyko!

Ja osobiście wyjeżdzam na ten okres i myślącym sugeruję zrobić to samo !wtorek, 15 marca 2016
Wódz PiSu i Amerykanie......

Jak podały dzisiaj media(m.innymi GW) ambasador USA w Warszawie,Jones kilkakrotnie spotykał się z wodzem PiSu ,Jaroslawem Kaczyńskim;ostatni raz w początkach marca w cztery oczy na Nowogrodzkiej 84(siedziba partii),tylko z udziałem tłumacza.

Przedmiotem rozmow ambasadora byly niezmiennie kwestie związane z próbami rządzącej partii doprowadzenia do paraliżu Trybunał Konstytucyjny oraz pytania czy(a)rząd zastosuje się do opinii Komisji Weneckiej - oczekiwanej na 11.03 i (b)czy rząd opublikuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego oczekiwanego w dniu 9.03.

Jak wynika z przecieków wódz był wściekly na bezczelnośc ambasadora,że śmie powątpiewać w praworządne decyzje rządu(i wodza!),że dopuszcza się interwencji w kwestiach wewnętrznych naszego kraju,że wogole śmie pytać wodza o takie trivia jak Trybunał Konstytucyjny a nie o jego jedną,niepodważalną i jedyniesłuszną wizję Polski,że namawia wodza do przestrzegania Konstytucji,że pomawia wodza o nieprzestrzeganie zasad demokracji jakie Polska na siebie przyjęła wstępując do NATO i do Unii Europejskiej!!!!!

Po tej rozmowie,wydaje się,że ambasador USA-wg wodza i PiSu-najwiekszy nasz sojusznik -poczuł się personą nongrata(osobą niepożadaną),szczególnie po słowach wodza 6 marca na wiecu w Łomży.

Wodz zaczynał od wojny z Niemcami,dzielnie wspomagany przez Waszczykowskiego i PADa,potem z UE,oczywiście z Rosją(co do tego zaczynam mieć wątpliwosci bo decyzje wodza są Rosji na rękę) a teraz z USA!

Niedługo bedziemy miec samych wrogów bo z przyjaciół mamy chyba tylko Orbana;na Camerona bym nie liczył bo to przecież przedstawiciel perfidnego Albionu.

Wódz wyraznie dał do zrozumienia i realizuje to konsekwentnie: Polska bedzie krajem dyktatorskim rządzącym tylko i wyłącznie przez wodza Jarosława Kaczyńskiego!

Wódz spycha nas wszystkich Polakow w przepaść i jest najwyższy czas aby ten proces zdecydowanie zatrzymać,bo za chwilę będzie za pożno!

Nieuznanie przez wodza i jego partie Konstytucji i zawartych w nich przepisów ZWALNIA NAS WSZYSTKICH  OBYWATELI,URZEDNIKOW,POLICJE I WOJSKOZ OBOWIAZKU PRZESTRZEGANIA PRAWA !

Nie musimy płacić podatków(to najbardziej udezry rząd),nie musimy pzrestrzegać wyrokow sądowych,nie musimy przestrzegac żadnych praw i prawnie nałożonych obowiązków!

Powszechne nieposłuszeństwo obywatelskie może doprowadzić do upadku rządów wodza,same demontracje mogą niewystarczyc.

Wszyscy przeciwni temu co wyrabia wódz w swoim dążeniu do dyktatury(podlanej nacjonalno-faszystowsko-klerykalnym sosem) muszą protestować,każdy jak może!

Ale przesłanie musi być jedno:

Precz z wodzem Kaczyńskim!

Przestrzegajcie wyroków TK i Konstytucji !

a potem wodz zostanie tylko Jarosławem K.!

poniedziałek, 14 marca 2016
Wódz a Komisja Wenecka .......

Panujący nad partia,ktorej nazwy nie będę wymieniał,Wódz,wódz całego panstwa- co nie znaczy ,że całej Polski (!),zdecydował,że podlegający mu rząd po pierwsze nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 roku a ponadto nie wdroży zaleceń Komisji Weneckiej z 11 marca ,2016 !

Co mu tam wyroki TK,co mu tam zalecenia jakiejs Komisji Weneckiej!

Wódz zignorował opinie WSZYSTKICH uczelni z wydziałami prawa,że zmiany w ustawach dotyczących praw konstytucyjnych są bezprawne,zignorował opinie i pytania ze strony Parlamentu Europejskiego,zignorował też pełne troski pytania o praworządność dwóch najważniejszych senatorów z USA w tym bohatera wojennego i prawdziwego przyjaciela Polski Johna McCaina!

Wódz po prostu takie opinie-jako nieprzystające do JEGO,JEDYNEJ i JEDYNIE słusznej wizji Polski - ma w dupie!

I co mu mogą zrobić?

Marionetki: Duda,Szydło,Kuchciński,Ziobro,Kamiński,Macierewicz,Kempa zrobią wszystko by zadowilić i byc posłusznym myslom Wodza!większośc parlamentarna to po prostu maszynka do glosowania;wodz nie oczekuje myslenia,oczekuje posluszeństwa,tak jak w każdym wodzowskim panstwie!

A ze większość obywateli ma inne zdanie - vide wyniki sondaży IBRIS z 14 marca,2016 opublikowane w Rzeczpospolitej - to tym gorzej dla opinii publicznej,a przecież Ci co nie są z wodzem to nie są prawdziwymi Polakami,więc się nie liczą;najlepiej wygonić ich na jakiś Madagaskar!

Wódz prowadzi kraj w przepaść i musimy,my obywatele,na codzień nieprzejmujący sie TK,demokracją i praworządnością powiedzieć zdecydowanie wodzowi NIE ! NIE POZWALAMY !

A jak bedzie trzeba to oprocz demonstracji musimy wymusić oddanie władzy przez wodza i jego poplecznikow!

Historia zna na to sposoby i może sie powtorzyc i to szybciej,niż się wodzowi wydaje !

wtorek, 08 marca 2016
PiS wyggrał na Podlasiu...................

Zgodnie z przewidywaniami partia wodza ,PiS wygrała uzupelniające wybory do Senatu RP na Podlasiu;jej kandydatka p Anders zdobyła lekko ponad 47% a jej kontrkandydat z PSL p Bagiński ponad 41% przy nieoczekiwanie wyższej niz przecietnie frekwencji, ponad 17%.

Obserwowałem te wybory z doskoku;PiS zapowiedział i pokazał pełna determinacje:sam wodz dwukrotnie(!) osobiście wspierał swojego spadochroniarza ,pani Szydło też,a pomniejszych czynowników PiSu bylo bezliku.W tym okregu,tradycyjnie(niestety) głosujących na PiS przewidywano,że się powtorzy historia,niewiadomymy była za to frekwencja.

Dzieki mobilizacji PiSu,ktora miała dobry wplyw na frekwencje,do urny poszlo duzo wiecej wyborców a ostateczny wynik trudno nazwać maiżdzącym zwyciestwem PiSu(i wodza),skoro Anders miała 6pkt procentowych więcej niz Bagiński.

Ale - niestety - i tym razem ani PO(szczegolnie),ani Nowoczesna - sie nie popisali.

Schetyna zapowiadał - przed wyborami na Podlasiu- totalna opozycje wobec PiS ! ale nie chcialo sie wierchuszce PO jezdzic po wioskach i miasteczkach Podlasia pokazujac wsparcie i poparcie dla wspolnego,bylo niebyło,kandydata!

Nowoczesna,tez mogla posłac swoich przedstawicieli do wiekszych miast na Podlasiu!

Szczytem nieudolności byly dwie czolowe działaczki PO : pani Kopacz i pani Kidawa-Błonska:obie zgodnie,po zapytaniu dziennikarzy- przyznaly sie,że nie wiedzą jak sie nazywa ich wspólny kontrkandydat p Anders!

Wstyd i nie dziwota,że Anders i PiS wygrali!

Kolejny raz PO- tym razem z Nowoczesną(PSL zrobil to co normalnie robi)- dali plamy !

Jak tak dalej pojdzie to będziemy mieli wodza nie 1-2 lata a 4 a nie daj Boże więcej !poniedziałek, 29 lutego 2016
Zagadka - ile osób bylo na marszu KODu - My Naród ????

Po ostatnim marszu KODu w Warszawie w sobote w mediach pojawily sie mocno sprzeczne informacje nt liczby uczęstnikow tego marszu w obronie demokracji i w obronie szkalowanego prezydenta Lecha Wałęsy.

I tak policja konsekwentnie twierdziła,że uczestnikow było 15 000 co namietnie powielały reżimowe media (TVP1,TVP2 i TVPInfo);proreżimowych dziennikow nie czytam,więc nie wiem ile podała np Gazeta polska ale pewnie tez tyle co policja.

Z kolei warszawski Ratusz,co potwierdziła prezedent Warszawy HGW w  TVN24 obliczyl ilośc uczęstnikow marszu na co najmniej 80 000,podając,że stosują prostą metodę a mianowicie przyjmując 2 osoby na 1m2 i znając -z dronow czy helikopterów zajęty obszar przez demonstrujących łatwo wyliczyc liczbe uczęstnikow.

Osobiście bylem na marszu - przeszedłem od zbiorki przy Zielenieckiej,poprzez wiec na rondzie Waszyngtona aż do ronda de Gaulla i z odpowiedzialnością stwierdzam,że bylo nas nawet okolo 100 000 !

Ludzie dołączali do marszu,szli kilometr lub dwa i sie odłączali a w ich miejsce wchodzili nowi ale z pewnością bylo nas co najmniej 80 000 !

Podobnie było na wiecu koncowym na placu Piłsudskiego co pewnie obserwował PAD.

I to zadaje kłam stwierdzeniom wodza PiSu Kaczynskiego,że inicjatywa KODu się zwija ;

ta incjatywa  panie Kaczyński rosnie ! a jak urośnie to nie tylko uciekniesz z Wiejskiej czy Nowogrodzkiej !

uciekniesz raz na zawsze z polskiej polityki !

środa, 24 lutego 2016
Wałęsa = wróg mr 1 Kaczyńskiego

Zaczyna się kolejny obrzydliwy spektakl mający na celu zniszczenie jedynego dzisiaj żyjącego  na świecie, symbolu Polski - Lecha Wałęsy!

Za głupią i wstretną akcją IPN udostepnienia tzw teczki Kiszczaka - bez uprzedniej:

(a)zaproszenia Lecha wałęsy do IPN celem zapoznania sie z zawartością;

(b)przeprowadzenia skrupulatnej analizy grafologicznej i historycznej i

(c)skonfrontowania zawartosci teczki ze świadkami

stoi aparat PiSu w tym Przede wszystkim  wodz tej partii Jarosław Kaczyński.

Bracia Kaczyński byli w koncowce lat 70tych trzecio a nawet czwartorzednymi dzialaczami opozycji,tj sluchali Radia Wolnej Europy,roznosili jakies ulotki,od czasu do czasu kolaborowali z KORem,nie wchodząc zresztą do kregów decyzyjnych tego ani innego ugrupowania.

Jeden z braci pracowal na Uniwersytecie w Gdańsku(Lech Kaczynski),drugi przebywał w Warszawie.

Jak wybuchła Solidarnośc,Lech sie bardziej zaangazował w struktury nowopowstalego związku "Solidarność",był przez krotki czas w stoczni;Jarosław trzymał dystans i przebywał w Warszawie.

W stanie wojennym Lech został na jakis czas internowany,Jarosław jak mowi legenda(prawdziwa) przespał poranne przemówienie Jaruzelskiego i o wszystkim dowiedział sie dopiero w poludnie;nikt go nie chciał ani aresztować,ani internować.

W czasie gdy SB próbowało zgnoic Wałęsę przez cały okres od 1982 po 1986 rok,bracia kryli sie na nieznaczących posadkach na uczelniach ,ale zbyt aktywni w podziemiu nie byli.

W obradach Okrągłego Stołu brał aktywny udział Lech Kaczynski(przewodniczył jednemu z podstolikow ze względu na wcześniejszą prace w Solidarności),Jarosław nie był aktywny.

W wyniku wygranych wyborów 4 czerwca 1989 roku,po artykule Michnika "Wasz Prezydent,nasz Premier",Wałęsa - jako przywodca zwycieskiej opozycji desygnował Jarosława Kaczynskiego do przeprowadzenia rozmów z owczesnym ZSL i SD aby umozliwic Mazowieckiemu stworzenie koalicyjnego rządu;ta misja Kaczynskiemu sie powiodła,ale Mazowiecki nie "odwdzięczył" sie Kaczynskiemu ministerialna posadą;bracia pozostali z Wałęsą i od razu zaczęli knuc przeciwko Mazowieckiemu.

Wojna na gorze i szarpanina z Mazowieckim trwała do konca 1990,tj do momentu wyborow prezydenckich ,w których zwycięzył Wałesa,a bracia otrzymali eksponowane stanowiska:jeden(Jarosław)został szefem kancelarii prezydenta a drugi(Lech)szefem BBNu!

Polityczna dotkryna Kaczyńskiego opiera się na przemyśleniach XIX wiecznego filozofa niemieckiego Karla Schmidta,który uważał iz wszelki postep wymaga konfliktu i walki;jak go nie ma to nalezy go wywolywać i ten tylko sposób można osiągnąc postep w realizacji swoich celow(myslenie Schmidta zresztą skutecznie stosowali nazisci i Goebbels).

Nic wiec dziwnego,że probował narzucic swoj styl uprawiania polityki Wałęsie,ktory początkowo szedł ta drogą,ale jak sie zorientował w manipulacjach braci(plus ich konflikt z Wachowskim),obaj z hukiem wylecieli w polityczny niebyt!

Od tego czasu wrogiem nr 1 Jarosława jest Wałęsa!stąd palenie jego kukły w 1991 w gronie swoich akolitow;stąd nienawiśc za obalenie rządu Olszewskiego w 1992 r itd itp.

Wałęsa ,zreszta słusznie kiedyś stwierdził:"Kaczyńscy nie nadają się do budowania a nawet jak coś zbudują,muszą to bezwzględnie zniszczyć"! i ta prawda bez przerwy sie sprawdza.

Bezwzględnośc Jaroslawa Kaqczyńskiego - tak wobec Wałęsy jak i wszystkich o innych niz on poglądach-oparta jest o kompleksie niższości(nie był internowany,nie byl szefem związku zawodowego,nie ma nagrody Nobla,itd),na poczuciu głebokiej krzywdy i zawiści,że przez 20 lat był w polityce marginalizowany i lekceważony,na poczuciu winy za śmierć brata(namawiał Lecha do rozpoczecia kampanii prezydenckiej od wizyty w Katyniu!) i chęci zemsty za wszelką cenę.

Dla przypomnienia marzącym o idealnych postaciach warto pamietać że zdecydowana większość naszych bohaterów narodowych ma ciemniejsze karty w swoich życiorysach: i Piłsudski(agent wywiadów niemieckiego i japonskiego);i Traugutt(oficer armii carskiej z zaslugami w tłumierniu powstania na Węgrzech),i hetman Czarniecki(poddał się królowi szwedzkiemu) i wielu wielu innych.Summa summarum Kaczyński to mały człowieczek z kompleksami opanowany ządzą zemsty a usluzny szef IPNu z obawy o swój stołek(?) umozliwia niszczenie największego żyjacego Polaka,skoro decyduje sie na publikacje niesprawdzonych dokumentow i to pod nieobecnośc w kraju Wałęsy!

Nie pozwolmy na to ani Kaczńskiemu ani PiSowi !

Bierzmy udział w marszach i wiecach poparcia Wałęsy !

Piszmy listy do Lecha żeby wytrzymał i dał radę,bo to  jemu zawdzięczamy wolnośc i miejsce gdzie się dzisiaj Polska znajduje !czwartek, 18 lutego 2016
5 filarów Morawieckiego,komentarz

Wicepremier Morawiecki,po trzech miesiącach wytężonej pracy przedstawil wczoraj swój program rowoju Polski na najbliższe 25 lat,który został okrzyknięty" planem Morawieckiego"

Pośród wielu ekonomistów wbudził on wiele wątpliwości,które podzielam,i w dalszej części je przedstawię komentując jednocześnie poszczególne elementy /filary planu.

1.Reindustrializacja

Morawiecki twierdzi,iż poziom udziału produkcji przemysłowej   w polskim PKB jest zbyt niski i w tym celu należy promować partnerstwo dla strategicznych dzialow gospodarki,tworzyc krajowe "inteligentne"specjalizacje,klastry i doliny przemyslowe oraz wspierać inwestycje zagraniczne.

Wg statystyk poziom industrializacji Polski mierzony wkładem przemysłu(produkcji przemyslowej) w PKB w 2013 wyniósł 33.15%,przy sredniej dla całej UE - 25.2% i był nizszy od udzialu w Czechach-36.69% ale wyższy niz np w Szwecji - 25.85% lub Niemczech - 30.21%

Oznacza to ,że sama produkcja przemysłowa niekoniecznie stanowi podstawowy czynnik wzrostu !

2.Rozwoj innowacyjnych firm

Tutaj Morawiecki proponuje reformę instytutów naukowych,tworzenie klastrów technologicznych,start-upow,zwiekszenie wydatków na B&R,przyjazne otoczenie prawne i wreszcie nową "konstytucję Biznesu".Są to hasła powtarzane od dobrych 20 - 25 lat i niestety pozostające hasłami;jedyną zakonczona sukcesem "konstytucją" biznesu była tzw ustawa Wilczka z 1988/89 która skutecznie przeforsowała zasadę"co nie jest zabronione,jest dozwolone" i wyzwoliła przedsiebiorczośc i innowacyjność Polaków;niestety - wszystkie póżniejsze rządy - poprzez wzrost biurokracji skutecznie tą przedsiębiorczość wyhamowały.

W kwestii B&R warto podkreślić iż obecnie nasze wydatki w tym obszarze wynoszą poniżej 2% PKB i należą do najniższych w Unii ,a bez wzrostu nakładów nie ma co marzyc o "skoku" innowacyjności.Co ważne,udzial sektora prywatnego powinien odgrywać tutaj decydującą rolę a bez konkretnych zachet hasła pozostaną tylko hasłami.

 

 

 

 

3.Kapitał dla rozwoju

 Z tym filarem mam duzy problem bowiem połowa zakładanych nakladów ma pochodzic z funduszy Unijnych a sądząc po obecnych relacjach naszego rządu z Komisją mogą zaistnieć problemy z wykorzystaniem środków Unijnych na nasze,priorytetowe cele.Nasza .niezrozumiała w Komisji,postawa braku solidarności w rozwiązaniu najwiekszego wyzwania przez UE jakim jest problem uchodzców zaskutkuje,prędzej czy pozniej zmniejszeniem transferów finansowych z UE do Polski.

Liczenie na nadwyzke plynności w systemie bankowym (90 mld pln) w sytuacji obciążenia bankow podatkiem bankowym to naiwnośc;system bankowy będzie w mniejszym a nie wiekszym stopniu finansował rozwój a raczej ,jeśli juz to konsumpcję podgrazną socjalnymi programami PiSu.

W mojej opinii liczenie na 200 mld inwestycji z sektora prywatnego,przy obecnej biurokracji a do tego kompletnej wymiany kadr w administracji zaskutkuje raczej zahamowaniem inwestycji a nie ich wzmożeniem.

Przy wyraznej niechęci rządu i osobistej premiera Morawieckiego do kapitalu zagranicznego,naplyw tego kapitalu zostanie ograniczony.

Zapowiedziane zaciesnienie polityki fiskalnej i walka z wyludzeniami podatkowymi(VAT etc) to zapowiedz wzmozonych kontroli i szykanowania przedsiebiorców i w tej sytuacji beą oni mniej sklonni do inwestowania w rozwój a raczej przenosic dzialalnośc zagranicę.

 

4.Ekspansja zagraniczna

 Jednolity rynek UE to 23% światowego  PKB ,i na tym rynku jest wiele dla naszych firm do zrobienia;wychodzenie poza rynki UE jest obarczone duzo wiekszym ryzykiem,miedzy innymi na brak tradycji oraz brak kontaktów.Nasza dyplomacja-od zawsze - ustawiala się tylem do biznesu - i zmiana nastawienia plus wyszkolone kadry to kwestia pokolenia.Niewykorzystujemy cudzoziemcow - absolwentow naszych uczelni ani nie mamy programu zachet dla cudzoziemcow do studiowania w Polsce na naszych uczelniach;przy naszej ksenofobii i niechęci do cudzoziemców trudno liczyc na ekspansje naszych firm zagranicą poza incydentalnymi przypadkami.Zmiana kadr w spolkach ze znaczącym udzialem Skarbu państwa,w wiekszości na wiernych żolnierzy PiSu,żle wróży możliwosciom rozwoju tych spółek a w tym checi(i umiejetnosci) do ekspansji poza nasze granice.

 

 

5.Rozwoj społeczny i regionalny

 Tutaj wrzucono wiele elementów jak kompleksowy program demograficzny(500+ ???),pakt dla obszarów wiejskich,skuteczna polityka regionalna i edukacja ale bez konkretów.

Jeśli rzad PiS opóznia rozpoczecie podstawowki o 1 rok a z drugiej strony chcwe obniżyc wiek emerytalny z 67 do 65/60,oznacza to,że stracimy ok 1.5- do 2.0 mln rak do pracy a przybedzie emerytów; to nie jest program rozwoju demograficznego tylko program zalamania sie finansów państwa i krotkowzroczność !

Lukę w takim ukladzie jak wyżej  zapelnić mogą tylko imigranci a tych przecież nie chcemy !

Polska bowiem powinna od zaraz przyjmować ok 100/150 tys imigrantów rocznie aby zapewnic sprawne funkcjonowanie gospodarki oraz jej obslugi

 

 Reasumując diagnoza istotnych przesłanek dla rozwoju wydaje się słuszna,niestety zarys realizacji programu,bardzo ogólny ,haslowy i nieprecyzyjny oraz pełem wenętrznych sprzeczności i niekonsekwencji wskazuje,że z realizacją planu będzie bardzo trudno,co gorsza mam wrażenie,że o wielu działaniach niezbednych dla realizacji to nie premier Morawiecki będzie decydował.

Zgrabna prezentacja ,jak wiele przed nimi(np plan Hausnera) i obawiam sie tyle,tym bardziej iż nie polożono nacisku na koniecznośc zmian w edukacji,ani tez nie zająknieto sie o kwestiach konieczności odejścia od węgla jako podstawy naszej energetyki ani też o szansach rolnictwa!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29