| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 29 stycznia 2016
Głupole z PiSu......

Banki,w tym nasze w Polsce nie maja najlepszej ani prasy ani koniunktury.

O ile jeszcze w 2014 r zysk - po podatku- całego sektora wyniósł ok 16 mld pln o tyle rok 2015 jest duzo gorszy a obecny 2016 zapowiada się prawie katastrofalnie.

W roku ubiegłym sektor bankowy został obciążony wypłatami na dwa zbankrutowane SKOKi co kosztowało bagatela łącznie ok 3.7 mld pln a w koncówce roku bankructwem SK banku w Wolominie,co kosztuje ok 2 mld pln!

Na dodatek,z powodu bankructw,BFG(Bankowy Fundusz Gwarancyjny - z którego m.innymi pokrywa się deponentom wyplaty - do wysokości 100 tys Euro) podniosło składki na swoją rzecz z 1.2 mld pln(2014) do 2.1 mld w 2015.

Uwolnienie kursu CHF przez centralny bank Szwajcarii spowodowało gwaltowną apreciacje CHF,w tym do polskiej złotówki,co spowodowało gwałtowne naciski na przyjście z pomocą kredytobiorcą w tej walucie,w rezultacie czego(politycy!),utworzono fundusz pomocowy dla kredytobiorców znajdujących sie z trudnej sytuacji(bezrobocie,choroba etc) o wyskości 0.6 mld pln.

W sumie -nadzwyczajne - obciążenia sektora w ubieglym roku wyniosły łącznie co najmniej 5.2 mld pln(bankructwo SK banku prawdopodobnie obciązy wynik 2016 r) a więc wynik sektora zostanie obniżony o co najmniej 1/3.

Do tej wyliczanki warto dodać straty jakie ponieśli akcjonariusze tych banków,które są notowane na GPW.

Ceny akcji tych banków spadły w ostatnim półroczu przeciętnie o 30% co oznacza stratę kilkudziesięciu mld pln!

PiS obiecywał w kampanii wyborczej "dobrą zmianę",postawienie na rozwój(bo Polska jest w ruinie) i inne "gruszki na wierzbie";w co -niestety-wielu uwierzyło.

W ramach tego wsparcia rozwoju właśnie uchwalono nowe obciążenie sektora podatkiem bankowym w wysokości obciążenia podatkiem w wysokości 044% aktywów,co bedzie kosztować banki w 2016 ok 5-6 mld pln!

Jak każdy przecietny "Kowalski" wie ,aktywa bankowe to przede wszystkim kredyty!

A więc kredyty hipoteczne,kredyty gotówkowe na zakupy samochodów,AGD,RTV,wycieczki zagraniczne jak i kredyty na inwestycje,rozwiniecie działalności gospodarczej a także zwykłe chwilówki.

Oblożenie ich podatkiem spowoduje po pierwsze wzrost kosztów tych kredytów a po drugie zmniejszenie akcji kredytowej,ergo zamiast wspierania rozwoju(poprzez finansowanie budownictwa mieszkaniowego,konsumpcje,inwestycje itd) wyhamowywanie rozwoju .

Aby powyzszego było mało,pan prezydent skierował do Sejmu projekt ustawy mającej "ratować" kredytobiorców,którzy brali kredyty hipoteczne w walutach(przede wszystkim w CHF ale i w Euro,$ czy innych);ten ratunek- w zamyśle prezydenta-ma polegać na przewalutowaniu kredytów na pln po kursie z dnia zawarcia umowy kredytowej oraz dodatkowo,obciązeniu banków różnicami w tzw spredach tj różnicą pomiedzy kursem wymiany walut naliczanej przez banki,a kursami ustalanymi przez NBP.

Koszt dla sektora wg różnych opinii i analiz - wyniesie od ponad 20 mld do ponad 45 mld pln!

I tego sektor bankowy w Polsce - uważany przez wielu na świecie - za bardzo stabilny i dobrze zarządzany-nie wytrzyma a to oznacza bankructwo co najmnie trzech banków posiadających proporcjonalnie najwyższe udziały kredytów walutowych w swoich portfelach.

Te bankructwa spowodują,iż środki w BFG nie wystarczą na pokrycie wyplat gwarantowanych depozytów - więc Skarb państwa(czyli my wszyscy podatnicy) będziemy musieli się na te wyplaty złożyć ale kwoty te wyniosą nie kilka mld ale co najmniej 100 a może 120 mld pln! co bedzie oznaczało bankructwo państwa i cofnięcie się o co najmniej 20/25 lat w rozwoju,przekreślenie w całości dorobku całego pokolenia!

Takie głupki namy rządzą!

A wszystko w rezultacie sączonej przez lata przez wodza PiSu Jarosława Kaczyńskiego nienawiści do wszystkiego nad czym niema kontroli,jego kompleksu niższości,zazdrości i frustracji,co,przy stale powtarzanych kłamstwach podzielilo nasze spoleczeństwo na sektę wierzących frustratów oraz większą część,zadowolonego z siebie ale totalnie biernego społeczeństwa!

środa, 20 stycznia 2016
Szydło w Parlamencie Europejskim

Oglądałem całą debatę w PE i odniosłem mieszane uczucia.

Po pierwsze żle się stało ,że nasz kraj- a tak naprawdę rząd naszego kraju-został wezwany na dywanik aby wytłumaczył się z działań,ktore w ocenie Komisji Europejskiej w sposób jaskrawy naruszają ład konstytucyjny w Polsce oraz zasady i wartości leżące u podstaw Unii Europejskiej.

Po drugie dyskusja i wystąpienia w PE -poza kilkoma -chyba z 8 wystąpień-miało miałki charakter i niewiele wspólnego z zasadniczą kwestią tj w jaki sposób PiS w Sejmie i poprzez rząd narusza konstytucję.

Regulamin PE pozwala na wystąpienia różnych frakcji,z czego w pełni skorzystali "duchowi" sprzymierzeńcy PiSu a więc eurosceptycy,ktorzy dali pełny popis swojej niechęci a czasem wręcz nienawiści(np nasz Korwin Mikke) do UE(jak tej Unii tak nie chcą to dlaczego siedzą w PE i biorą kasę-chciałoby się zapytać)!

Najgorze,że premier Szydło z usmiechem na twarzy kwitowała te występy a nawet biła brawo!,mimo że chwilę wcześniej opowiadała bajki jak to Polska chce być "czempionem Europy"!

Wystąpienie Szydło bylo pełne banałów i gołoslownych stwierdzeń,że w Polsce jest demokracja,PiS wygrał wybory więc chce urządzić kraj wg własnego pomysłu,Trybunał Konstytucyjny przecież działa,ustawa medialna jest podobna do takich ustaw w innych krajach UE i w ogóle tej dyskusji nie powinno mieć miejsca w PE a najlepiej w Polsce,miedzy samymi Polakami.

Jej wystąpienie czynnie wspierał europoseł PiS niejaki Legutko natomiast-niestety- europosłowie PO -moim zdaniem zawiedli bo wystapienie europosła Olbrychta było niezwykle łagodne i koncyliacyjne !

Dlaczego?nie mam pojęcia,a przecież aż sie prosiło aby wyliczyc wszystkie niekonstytucyjne działania PiSu i zadac pytanie Szydło- a tak naprawdę fuehrerowi PiS Kaczyńskiemu - kiedy z tych decyzji się wycofa!

PO bez sensu i w imie politycznej poprawności nie pokazała się,że jest twardą opozycją,ktora potrafi bronić konstytucji i demokracji;i to kolejny raz!

Twarde, merytoryczne wystąpienia mieli Voehforstat(były premier Belgii),wiceprzewodniczący KE Timmersman oraz dwie Niemki z grupy Zielonych oraz Lewaków!Podobnie wystąpił bardzo merytorycznie Komisarz Oettinger,krytykując tzw małą ustawę medialną dającą Ministrowi Skarbu prawo do powoływania(i odwolywania) szefów mediów publicznych.

Na jednoznaczne,i powtarzane  pytanie czy Polska zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej-w sprawie naruszeń konstytucji poprzez działania paraliżujące prace TK- Szydło nie chciała jednoznacznie odpowiedzieć,.bredząc cos ,że jak dostaniemy stanowisko to bedziemy je analizowali!

Innymi słowy dała do zrozumienia,że - podobnie jak przy orzeczeniach TK- rząd niekoniecznie będzie sie do tego stosował bowiem takie jest dzisiaj stanowisko wodza PiS Kaczyńskiego.

Brak ostrego i publicznego stanowiska europosłów PO w czasie debaty jest dzisiaj wykorzystywane przez PiS,Szydło oraz propisowskie media jako jej "wielkie zwycięstwo" oraz ,że wyrasta na "nowego przywódcę Europy" co jest kompletną bzdurą i wręcz kłamstwem.

Wystep Szydło to popis unikania odpowiedzi i samozadowolenia,oraz wręcz hipokryzji.

Timmermans i Oettinger zapowiedzieli przyjazd niedługo do Polski,i wtedy okaże się ,że król jest nagi,bowiem ci dwaj nie pozwola sobie mydlić oczu ani przez Szydło,ani przez Dudę ani też przez Kaczyńskiego czy Waszczykowskiego!

To,że ciemny lud Pisowski  kupi wersję "zwycięskiej,wstającej z kolan Szydło", nie mam żadnych wątpliwości;ale Europa i jej instytucji oraz większośc Polaków nie dadzą się omamić!

czwartek, 07 stycznia 2016
Wódz "K" spotyka sie z wodzem "O"

W głębokiej tajemnicy ,w trzeciorzędnym  pensjonacie w Niedzicy(na Orawie)spotkali się na cały prawie dzień wódz PiSu Kaczyński z wodzem Fideszu Orbanen.

Sami,z troskliwie dobranym antouragem - z PiSu :Naimski i Brudziński(Fidesz nie podał kto towarzyszył Orbanowi oprócz konsula generalnego Węgier).

Znamiennym jest fakt,że w spotkaniu nie brała udziału premier Szydło,co może oznaczać ,że formułą spotkania było partyjne spotkanie na szczycie a nie oficjalne rozmowy dwóch premierów.

Prasowe spekulacje wskazywały,iż rozmowy mogły dotyczyć przygotowań Orbana do rozmów z premierem Cameronem,oceny sytuacji relacji obu krytykowanych krajów z Komisją Europejską,może wymiany doświadczeń w likwidacji/ograniczania roli Trybunału Konstytucyjnego,stosunku do kwestii uchodzców i pewnie też zależności obu krajów od dostaw surowców energetycznych(Naimski!) z Rosji.

Tak czy owak,rząd dostanie nowe wytyczne od wodza i będzie bez szemrania je realizował,łącznie z Sejmem a niejaki Duda zwany prezydentem RP pilnie podpisywał.

Dla mnie ,to spotkanie jest kolejnym dowodem na stopniową faszyzację kraju oraz na wszechwładzę Kaczyńskiego.

Przed nami kilka interesujących zdarzeń :

9 stycznia demonstracja/pikieta zorganizowana przez KOD(godz 14.00 ,plac Powstancow,Warszawa oraz kilkanaście innych miast)

12 styczeń - oczekiwane orzeczenie TK w sprawie uchwały powolujacej 5 sedziów TK przez większośc PiSowską;w tym samym dniu pikieta KODu przed siedzibą Trybunału

13 styczeń - posiedzenie(zamkniete) Komisji Europejskiej w sprawie naruszania praworządności w Polsce

19 stycznia - otwarta debata nt naruszania zasad demokratycznych w Polsce w parlamencie Europejskim.

20 styczeń -najprawdopodobniejszy wybor Schetyna na nowego szefa PO

Kto może,niech bierze udział ; z pewnością będzie się działo !

 


 


poniedziałek, 28 grudnia 2015
Co się kluje we łbie Kaczynskiego?

Szalone tempo rozmontowywania systemu demokratycznego w Polsce zapoczątkowane wojną PiSu z Trybunałem Konstytucyjnym jest resultatem świadomych działań "wodza " tej partii,który już wiele lat temu powiedział,że bedzie dążył do uzyskania takiej przewagi w parlamencie aby być w stanie zbudować nowe państwo wg własnego pomysłu,państwo które będzie realizować zamysł tej jednej,jedynej większości a wszyscy i wszystko co stanie na jej drodze zostanie zniszczone lub zmarginalizowane.

Dzisiaj jesteśmy świadkami tej "dobrej zmiany",której orędownikiem jest premier Szydło i marionetka w postaci prezydenta Dudy !

Jak wiemy z enuncjacji prasowych,już pojawił sie projekt nowej ustawy rozszerzającej uprawnienia służb i policji, co doprowadzi nie tylko do powszechnej inwigilacji obywateli,kontroli internetu,zbierania  "haków" na wszelkiej maści opozycję,a wszystko pod hasłem "zagrożenia terroryzmem"

W kolejce czeka też rewolucja w mediach tj przejecie mediów publicznych i kaganiec na media prywatne,a wszystko przygotowywane i procedowane nocami i w ukryciu.Te wszystkie projekty ustaw zgłaszane są przez grupy posłów(PiSu) aby uniknąć obowiązku uzgodnien i konsultacji przy przedłożeniach rządowych.

Cały ten blitzkrieg to wymysł jednego człowieka:Jarosława Kaczyńskiego,samotnika z Żoliborza,człowieka nienawidzącego ludzi,opętanego żądzą władzy i zemsty!

Jarosław i Lech Kaczyńscy w młodości i pozniej wychowywani byli przez stanowczą matkę Jadwigę,natomiast z jakichś tajemniczych powodów mieli fatalne stosunki z ojcem  Rajmundem,inzynierem budowanictwa,który całe życie tyrał na w miarę dostatnie życie rodziny włącznie z kilkuletnim pobytem na kontrakcie Polservice w Libii,co pozwoliło na kupno rodzinnego domu przy ul Mickiewicza.

O ile o matce obaj bracia blizniacy zawsze wypowiadali się bardzo ciepło,opiekowali się nią (Jarosław) do końca, o tyle o ojcu nigdy,nigdzie nic nie powiedzieli.

Wg opowieści kolegów w szkole nie byli lubiani,od czasu do czasu dostawali lanie,co spowodowało m.innymi ich pozniejszą pogardę do zabaw na podwórkach(sami mieli ogrodek przy własnym domu).

Z drugiej strony byly z nich niezłe rozrabiaki ,co potwierdzała ekipa filmowa z planu. "o dwoch takich co ukradli księzyc".

O studiach niewiele da sie powiedzieć,trochę się angażowal w działalność opozycyjną ale tutaj Lech był bardziej aktywny,może dlatego,że studiował i mieszkał w Gdańsku.

Zawsze jednak to Jarosław jako starszy miał na Lecha przemożny wpływ a ich związek braterski obrósł legendami(np codzienne wielokrotne rozmowy telefoniczne itd).

Smierć Lecha w fatalnych wypadku lotniczym była ogromnym ciosem dla Jaroslawa i zwiekszyła jego zawsze chrobliwą podejrzliwość i potrzebę tropienia spisków.

Wielu uważa,że dążenie Jarosława do udowodnienia,że przyczyną wypadku było nie nieprzestrzeganie procedur lotniczych a wyimaginowany zamach,jest ostatni telefon między braćmi-już w czasie feralnego lotu-w trakcie którego Jarosław naciskał na Lecha aby koniecznie lądować w Smoleńsku.

Jarosław w ten sposób chce wyprzeć z pamięci tą rozmowę i przykryć ją "zamachem" !w myśl zresztą znanej zasady goebelsowskiej propagandy iż kłamstwo powtorzone 1000 razy staje się prawdą.

Po śmierci Lecha oraz matki,Jarosław pozostał sam(poza siostrzenicą i jej dziecmi - i której a z pewnością jej mężów nigdy nie tolerował)i jedyne co mu pozostało to zemsta i chęć odwetu na całym społeczeństwie KTORE NIE CHCE UZNAC ANI DOCENIC JEGO WIELKOSCI I POLITYCZNEGO GENIUSZU!

Wieloletnia frustracja,przeświadczenie ,ze należało mu się "więcej",odreagowanie na brak przynależności i akceptacji przez "warszawskie salony",potęgowały wrodzone cechy podejrzliwości i niechęci do otoczenia nad którym nie panował.

Po ostatnich wyborach prawie wita się z gąską,ma bowiem większość parlamentarną,poslusznego premiera a na dodatek słabeusza i bezwolnego prezydenta!

I tylko ten cholerny TK przeszkadza!

A więc trzeba zdemolować TK !,i jednoczesnie obejść konstytucję dla uzyskania pełnej i niczym nieograniczonej władzy.

A że będą protesty?niech będą!Ja,wodz i nieomylny przewodnik zbuduję wam takie panstwo,gdzie moja wola będzie wszystkim a wy macie siedziec cicho,dostaniecie swoje 500+ na bachory,wyższą kwotę wolną od podatku,pare innych ochlapów!i zato bedę mogł Was totalnie kontrolować,inwigilować i wami bez żadnych przeszkód rządzić!

Bo naród i społeczeństwo jest dla mnie a nie ja dla was,a poza tym nie znacie sie na rządzeniu,nie rozumiecie sztuki rządzenia,jesteście po prostu gorszym sortem.

Stworze nowy typ Polaka - Obywatela !

Kaczynski buduje nam wszystkim dyktaturę,mieszankę PRLu

z faszyzmem i czym prędzej damy temu opór tym lepiej dla nas wszystkich !

Ten czlowiek nie rozumie zasad demokracji,nie zna językow,nie byl i nie mieszkal zagranicą,ma UE w pogardzie i najchetniej obudowałby Polskę wielkim murem z drzwiami otwierającymi się tylko w jedną strone:na zewnątrz aby Ci wszyscy ktorzy z nim i jego wizją się nie zgadzają,jak najszybcie wyemigrowali!

Taki los chce nam zgotować "wodz"PiSu Jarosław Kaczyński

Nie możemy do tego dopuścic a wątła pociechą może być to,że w slynnym filmie o zlodziejach księzyca,szybko sie okazalo,że zchwytanie księzyca to zluda bowiem co pewnien czas po pelni po prostu znika !

I taki będzie los Kaczyńskiego i PiSu!

środa, 23 grudnia 2015
Czas protestu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzieje się tyle i tak szybko,najczęściej w nocy,że czlowiek ma kłopot i brak czasu aby na to reagować na blogu!

Wszyscy Panstwo niewątpliwie wiecie,że władza PiSu - i ich fuehrera Jarosława powoli rozmontowuje nam Trybunał Konstutucyjny w czym pomaga bardzo marionetka fuehrera umieszczona w Pałacu Namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu.

W Sejmie zdominowanym przez coraz bardziej brunatny PiS-oraz oszolomów Kukiza,o nasze wartości,wolność i poszanowanie demokracji i Konstytucji walczy Nowoczesna Petru,PSL i -niestety-słabnąca PO!

Trzeba koniecznie dawać im widoczne i słyszane wsparcie!

Inicjatywa KOD zyskała bardzo szerokie wsparcie w społeczeństwie czego dowodem były potężne demonstracje w całym kraju 12 i 19 grudnia;tych demonstracji bedzie więcej i nie możemy w nich nieuczęstniczyć!

Udział w demonstracjach przeciwko fuehrerowi Kaczyńskiemu i jego brunatnej partii musi stac sie obowiazkiem każdego myślącego Polaka,każdego obywatela pragnacego demokracji i każdego Polaka,który nie chce pozwolic na brutalne łamanie Konstytucji !

Fuehrer wygrał wybory,glosowało na niego ok 19% uprawnionych do oddania głosu,ok jako spełeczeństwo popelnilismy straszliwy błąd i musimy przez ten czyściec jakoś przejść.

Ale jak mówił JP II - ducha nie gaśmy!

Zróbmy piekło fuehrerowi i PiSowi;protestujmy,piszmy listy i maile,twórzmy memo,ośmieszajmy wariatów i oszolomów w rodzaju Macierewicza,Kaminskiego,kreatury w rodzaju Ziobry czy też Kempy,ośmieszajmy konduktorkę Szydło,marionetkę z Pałacu Namiestnikowskiego no i nie odpuścmy fuehrerowi,wszechmocnemu Kaczyńskiemu ani w Sejmie,ani na ulicy,ani na Nowogfrodzkiej czy Mickiewicza;niech czują protest i niechęć!

Aktywnie brońmy demokracji,TK i Konstytucji nawet gdyby przychodzili o 6tej rano i łomotali w drzwi!

Polacy zawsze dawali sobie rady jak byli przeciwko wladzy! dadzą i tym razem !

czwartek, 03 grudnia 2015
Fuhrer PiSu(na razie) triumfuje !

Każdy kto oglądał transmisje z obrad Sejmu z bieżącego tygodnia,słusznie mogł sie zastanawiać czy wrocił do naszego parlamentu PRL,czy też,gorzej aplikujemy najgorsze wzory z faszystowskich Niemiec Hitlera i Goebellsa!

Ignorowanie głosów opozycji,wykluczenie mozliwości zadawania pytań,ignorowanie wniosku TK o wstrzymanie sie od glosowania do czasu rozstrzygniecia przez TK konstytucjonalności ustaw uchwalonych w sprawie TK w lipcy i pazdzierniku br(a chodzi o łacznie 8 dni opoznienia w glosowaniu!),odbieranie glosu poslom opozycji przejdą do czarnych kart historii Polski!

I ten bezczelny rechot i samozadowolenie malujące sie na twarzy wielkiego,genialnego,wszechmocnego Fuhrera ludu PiSowskiego Jarosława Wodza Kaczyńskiego !

Dziś to juz nie Prezes! dzisiaj to wódz i fuhrer -na razie narodu PiSowskiego - a jutro???

Hymn Polski powinien dzisiaj brzmieć : PiS und Kaczyński uber alles !!!!!

Nocne przyspieszone obrady Sejmu,nocno ranne -bo tak sobie zyczy Fuhrer - przyjecie przez Prezydenta slubowania bezprawnie wybranych sedziow do TK to obraz PiSowskiej "naprawy" Rzeczpospolitej.

PiS dzisiaj triumfuje ale powiedziane jest w Księdze : Mane- Tekel - Fares! i dzień ostatecznego sądu nad Fuhrerem i PiSem jest coraz bliżej !

czwartek, 19 listopada 2015
MORDOR zaprzysiężony !

Wczoraj po poludniu rząd PiSu- czyli MORDOR - został zaprzysiężony!Wola ludu - czyli 18.5% uprawnionych do glosowania sie spełniła - i teraz się zacznie a właściwie zaczęło:

1/prezydent ułaskawił Mariusza Kaminskiego(i trzech jego współpracowników) skazanego na 3 lata bezwzględnego więzienia (i utrate wszelkich praw obywatelskich) nie czekając na wynik apelacji ! wswój swojego nie zadziobie!

2/Błaszczak/Kaminski/Macierewicz zaczęli czyszczenie służb i "na razie" wymienili tylko 5ciu z 9 szefów służb!na reszte przyjdzie kolej jutro lub pojutrze!

3/Czabański zaczął czystki w publicznej telewizji i radiu;o wyrzuceniu T.Lisa już słyszeliście,teraz przyjdzie kolej na innych....

4/ponieważ nasze dzieci są bardziej dziecinne i tępe od innych dzieci(w Europie i świecie),zaczną sie uczyc w szkole dopiero od 7ego roku życia!to,że mlodsza kunkurencja może nasze wykosić fuhrera Kaczyńskiego i jego akolitów to nie obchodzi !

5/CBA właśnie o 2giej w nocy aresztowało exposła PSL Jana Burego!kiedys przychodzili o 6tej rano,widać nowy szef jest bardziej niecierpliwy(przy okazji w całym cywilizowanym świecie nie aresztuje sie podejrzanych w nocy!)

6/koncert obietnic:500 zl na kazde dziecko;cofniecie wieku emerytalnego do 60/65 lat;kwota wolna od podatku -8000,-zl;darmowe leki dla 75+ został potwierdzony w expose pani Szydło !ani słowa skąd te ok 100 mld zl uzyskać!

Ale skoro lud chciał rządu Mordoru,to lud  to otrzymał!

Problem polega na tym,że ani lud ani Mordor ani jego wódz nie wiedzą co czynią!

poniedziałek, 16 listopada 2015
Atak na Francje?nie ,to atak na Europę !

Terrorystyczny atak w Paryżu w wieczor 15 listopada wstrząsnąl całą Europą,wiecej całym cywilizowanym światem .

Terroryści spod znaku tzw Państwa Islamskiego(IS) ,o wypranych mózgach i nienawiści do wszystkiego co inne od ich najbardziej ortodoksyjnej i fałszywej wersji fundamentalizmu islamskiego zaatakowali kilka celow w Paryzu strzelając z karabinow maszynowych do bezbronnych i niewinnych ludzi na ulicach,w barach,restauracjach,koncertach i pod stadionem Stade de France.

Z pierwszych informacji (sprawdzonych) wynika,że częśc zamachowców to obywatele Europy(Francji i Belgii),pochodzenia islamskiego a zamachy to odwet za zaangazowanie sie Francji w wojne z dzihadystami w Syrii ale rownież północnej i srodkowej Afryce.

A więc za zamachem nie stoja uchodzcy z Syrii/Iraku jak proboje to przedstawic skrajna prawica w całej Europie w tym również w Polsce.

Nie mozna oczywiście wykluczyc,iż w masie kilkuset tysiecy uciekinierów,ktorzy wylądowali w Grecji,Włoszech,Austrii,Wegrzech a przedewszystkim w Niemczech nie ma agentów IS z misja dokonywania w przyszlości zamachow.Takie ryzyko istnieje stąd próba uzgodnienia wspólnej polityki imigracyjnej UE podjeta na konferencji w Wiedniu i kontynuowana podczas obrad szczytu G-20 w Turcji w ten weekend.

Dwa fakty nie podlegaja dyskusji :

1/ilość uciekinierów z bliskiego wschodu a przedewszystkim z Syrii nie zmaleje do czasu aż na tych terenach nie bedzie trwałego pokoju a to oznacza koniecznośc  zbrojnej likwidacji IS ;

2/z powodów demograficznych Europa bedzie musiała masowo przyjmować imigrantów z innych części naszego świata;

Rozpaczliwe próby poszczegolnych rzadów(Węgry,Chorwacja,Austria,Słowenia) zahaniowania imigrantów poprzez budowę murow i zasiek na niewiele się zdadza bez wypracowanej w UE wspolnej polityki imigracyjnej na która muszą się skladac: finansowa pomoc na uchodzców,którzy znależli schronienie w Turcji,Jordani,Libanie,Grecji i Włoszech;wzmocnienie i uszczelnienie granic zewnetrznych UE,wprowadzenie  efektywnego i sprawnego systemu prześwietlania chetnych do osiedlenia sie w UE uchodzców celem wyłapania potencjalnych agentów(zamachowców) z IS,wypracowanie JEDNOLITEJ polityki integracji imigrantów w skali całej UE,wdrozenie kwotowego systemu rozdziału uchodzców na osiedlenie w poszczególnych krajach członkowskich UE !

W/w podstawowe elementy wymagac bedą dalszej,poglębionej integracji UE oraz,nie bójmy sie,uszczuplenia pewnych suwerennych  prerogatyw państw członkowskich;innymi słowy kryzys uchodzców powinniśmy przekuc jako narzedzie do dalszej wewnątrzeuropejskiej integracji.

Patrząc na reakcje w Polsce,a szczególnie na sobotnie wypowiedzi przyszłych ministrów z PiSu- Szymańskiego i Waszczykowskiego,wyrażnie widać że PiSowi nie podrodze z integrującą się Europą,wręcz przeciwnie ich rząd bedzie sterował w strone odrębnej,oblężonej katolicko-narodowej twierdzy pod wodzą "najwybitniejszego wizjonera wśród wszystkich polityków" wielkiego wodza lub jak kto woli wielkiego mistrza samego Jarosława Kaczyńskiego !

Ja i większośc spoleczeństwa chyba jednak pragnie czegoś innego,chce być częścią Europy i Europejczykiem o czym może świadczyc morze zniczy przed Ambasadą Francji na ul Pieknej w Warszawie! ale może sie mylę,bo stac nas wyłącznie na tanie i efekciarskie gesty?????

 

czwartek, 12 listopada 2015
70 000 faszystów i kryptofaszystów.....

Niedawno minęła rocznica niesławnej "Nocy kryształowej"(dla przypomnienia :noc w trakcie której bojówki spod znaku NSDAP i SA zaatakowały w Niemczech synagogi,sklepy i Żydów ,paląc,rozbijajć wystawy i bijąc pez pardonu);tam też byly hasla : Niemcy dla Niemców i precz z obcymi(żydami).

To dokładnie te same hasła jakie nieśli bojowki narodowców w trakcie tzw marszu niepodleglości wczoraj w Warszawie,Wrocławiu,Krakowie i innych miastach(Polska dla Polaków,precz z muzułmanami etc,etc)!

Pomimo ewidentnego naruszenia tymi hasłami Konstytucji RP ,Ratusz w Warszawie i władze innych miast po pierwsze zezwoliły na te demonstracje a po drugie policja nie interweniowała w celu ich zatrzymania;wrecz przeciwnie ,przynajmniej w Warszawie chwalono,że nie bylo wiekszych zamieszek!

Ale to nie był marsz niepodleglości ! to był marsz hańby!

Wczoraj wyszło na ulice 70 tys faszystów,jutro bedzie ich dwa razy więcej,a pojutrze zaczną wprowadzać wlasny porządek w calym kraju co gorsze mając poparcie PiSu i jego wodza Kaczyńskiego oraz wiecej niz ciche poparcie kościoła Katolickiego ,od wielu lat mniej lub bardziej nacjonalistycznego!

Jak nie będzie reakcji spoleczeństwa i światlych mediow to sie bardzo zle skonczy i to w kraju gdzie w czasie 2giej wojny światowej faszysci-tacy sami jak na wczorajszej demonstracji-wymordowali 6.000.000  Polaków!

Faszyzm nie zna narodowości!pamiętajcie o tym !

wtorek, 10 listopada 2015
i wyszło szydło z worka........

No i wyszło szydło z worka,prezes Kaczyński przedstawił skład rządu pani Szydło!

Niespodzianek- większych - nie ma!wracają nabardziej zaufani,niezłomni i najwierniejsi żołnierze prezesa :

* Mariusz Kamiński - pierwszy tajny kontragent 4 RP-z wyrokiem ale niezłomnie szukający ukladów,agentów,szpiegów i przeciwników PiSu,czlowiek o miedzianym czole i nienawiśćia(do wszytkich)w oczach;

* Zbigniew Ziobro- o mały włos stanąłby przed Trybunałem Stanu za nadużycia gdy był juz raz Ministrem Sprawiedliwości;kiepski prawnik,poszukiwacz ukladów,interweniujący bezposrednio w sledztwa i wymiar sprawiedliwości;

* Antoni Macierewicz - psychol,prawdopodobnie mocno niestabilny emocjonalnie;tchórz(będąc w Smoleńsku jak sie dowiedział o katastrofie - natychmiast uciekł do Warszawy!,rozwalił rząd Olszewskiego(teczki),rozwalił WSI w czasie gdy nasze wojska walczyły w Afganistanie pozbawiając je ochrony wywiadowczej co pośrednio spowodowało śmierc kilkunastu naszych;spowodował nagonkę na pluton naszych za akcje pod Nanghar Kel oraz postawienie ich pod sąd;forsuje-wbrew oczywistym faktom teorie o zamachu na prezydencki TU 154 pod Smoleńskiem.

Nie bedzie mial za grosz zaufania wsrod innych ministrow NATO a i z dostepem do informacji poufnych bedzie b.trudno;czesc wojska- ta ktora sluzyla w Iraku i Afganistanie nie znosi Macierewicza i slusznie uwaza go za najwiekszego szkodnika w polskim wojsku od 1945 roku!

Putin i jego akolici sie ciesza bo Macierewicz rozwali nasza armie!!!!!

*Mateusz Morawiecki - dziwny czlowiek,były prezes BZ WBK ktory zamienił 2 mln rocznie pensji na 180 tys pensji jako wicepremier i minister;zwolennik"polonizacji systemu bankowego",za jego prezesury BZ WBK udzialil bardzo duzo kredytow w CHF i Euro-co teraz zrobi?byl przez 3 lata czlonkiem Rady Gospodarczej przy premierze z PO Donaldzie Tusku;w zasadzie fachowiec od gospodarki i finansow ale jak sobie wyobraza spelnienie obietnic PiSu(500 zl na kazde dziecko;przewalutowanie kredytow frankowych;podniesienie kwoty wolnej od podatku i obnizenie wieku emerytalneg),bez rzwalenie finansow publicznych???? nie mam pojecia czyba ze nie jest takim fachowcem jakim sie jawi?

* Pawel Szalamacha - prawnik a nie finansista;zaslynal probami budowy wielkich panstwowych grup gospodarczych ;co z nim bedzie w Min Fin? nie wiem , i czy jak sobie ulozy relacje ze swoim szefem tj Morawieckim?

O reszcie nie wspominam : Jurgiel i Szyszko - byli juz ministrami i mieli fatalna opinie;nieudacznicy ale wierni prezesowi;

Radziwill - obawiam sie klerycyzacji ochrony zdrowia,moze koniec in vitro i zaostrzenie ustawy aborcyjnej!

Reformy szkoly- czyli koniec z 6latkami do szkoly i rozwalenie gimnazjow,odejscie od modelu bolonskiego= uwstecznienie Polski;spowoduje przyspieszona emigracje najmlodszych i najzdolniejszych  do Wlk Brytanii,Niemiec itd

Mam nadzieję,że eksperyment z pelną wladza PiSu skonczy sie po 12/18 miesiącach bo narod tego nie wytrzyma !

piątek, 06 listopada 2015
Kopacz na Malcie czy w Sejmie ?

W dniu 3 listopada Donald Tusk zarzadzil zwolanie szczytu szefow panstw Unii na dzien 12 listopada,ktory to szczyt ma sie zajac najbardziej palacym problemem  jakim jest wypracowanie wspolnej polityki imigracyjnej.

Trudno sobie wyobrazic aby na tym szczycie zabraklo jakiegokolwiek szefa panstwa a tym bardziej szefa Polski,w koncu najznaczniejszego kraju w Europie Srodkowej.

Okazuje sie jednak,ze prezydent RP wyznaczyl - trzy dni po decyzji UE-na ten sam dzien 12 listopada -pierwsze po wyborach posiedzenie Sejmu na ktorym premier Kopacz powinna zlozyc dymisje swojego rzadu.

Przeoczenie czy celowe dzialanie Dudy?sadzac z dotychczasowych relacji Kopacz-Duda ,podejrzewam ze celowe dzialanie majace na celu dyskredytowanie Polski przez jej prezydenta(!) oraz przy okazji nieudolna proba wymigania sie ze wspolodpowiedzialnosci w kreowaniu unijnej polityki imigracyjnej!

Pani premier Kopacz powinna - w tej sytuacji- olac pierwszy dzien posiedzenia Sejmu(jest zaplanowane na 2 dni),pojechac na Malte,wrocic i po powrocie przedstawiajac Sejmowi zapadle ustalenia szczytu,zlozyc dymisje swojego rzadu!

W ten sposob zabezpieczy interes kraju i wykaze malosc pana Dudy!

wtorek, 03 listopada 2015
Czy Szydło ma cojones????

Od momentu wygrania przez PiS wyborow do Sejmu,wodz Kaczynski (i jego najbliższe otoczenie: Lipiński/Brudziński/Błaszczak) regularnie marginalizują Szydło,w koncu autora spektakularnej wygranej PiS tak w wyborach parlamentarnych jak i prezydenckich.

Wódz wyraznie wskazuje Szydlo jej miejsce w szeregu,mebluje - jesli zostanie premierem-jej gabinet,ustalajac kto moze a kto nie moze zostać ministrem.

Ja osobiscie wątpie ,żeby Szydło została premierem-zostanie nim Kaczyński- ale gdyby nim została -to sądząc po obecnych ruchach - nie ona a Kaczyński bedzie decydował o obsadzie resortów.

Powstaje zatem bardzo szczególna sytuacja,że człowiek formalnie nie mający żadnego umocowania bedzie decydował o losie Polski bo na desygnowaniu ministrów oczywiście się nie skończy.

Jeśli scenariusz : Szydło jednak premierem - ale gabinet określony przez Kaczyńskiego(i jego kwartet jw) - sie sprawdzi to nie chcioałbym byc w butach Szydło!

Co prawda politycy są inni,czego najlepszym dowodem jest stwierdzenie jednego z francuskich krolów "Paryż wart jest Mszy" podejmując decyzje z zmianie wiary wzamian za koronę !

W tym przypadku jednak korona dla Szydlo najbardziej sie kojarzy z przyslowionym juz "zyrandolem w palacy prezydenckim"

Gdyby jednak Szydło miala ambicje samodzielnej kariery,to przy wsparciu prezydenta Dudy(chyba wie ile jej zawdzięcza) mogłaby postawic się wodzusiowi Kaczynskiego,nawet dokonując rokoszu i tworząc własne ugrupowanie polityczne w Sejmie.

Ze 100 do 120 posłów by sie znalazło a wtedy w koalicji z PO to hoho ,moznaby samodzielnie porządzić bez wszystkich szaleństw jakie nas czekaja pod rządami wodza!

Tylko czy Szydło i ewentualnie  Duda bedą mieli cojones?????

Oto jest pytanie !

poniedziałek, 26 października 2015
Krajobraz po bitwie......

No i mamy co-wieksza część wyborców - chciała -czyli PiS u władzy bez potrzeby tworzenia koalicji!

Jeśli tzw late exit poll sie potwierdzi to PiS bedzie miał 232 posłów,PO - 138,Kukiz 41 ,Nowoczesna 30 a PSL - 18 ;mniejszośc Niemiecka - 1.

Dla wiekszości konstytucyjnej (307 posłów),PiSowi w koalicji z Kukizem i PSL(ewentualnie) zabraknie 16 glosów - i to jest w tej sytuacji jedyna dobra wiadomość.

Drugą byłoby gdzyby PiS nie uzyskał większości w Senacie ale na to musimy jeszcze poczekać bo to są wybory w systemie jednomanadatowych okregów.

Po sformowaniu rządu- pani Szydło(Boże za co ex wójt Brzeszcz zostaje Premierem RP ?) ze swoją ekipą(lub ekipą wodza-prezesa Kaczyńskiego)bedzie musiała chociaż częściowo zrealizować swoje obietnice wyborcze: po 500 zł na kazde dziecko - 22 mld;podniesienie progu wolnego od podatku - 20 mld;cofniecie wieku emerytalnego do 60/65 - ok 17 mld czyli skąd wziąść dodatkowe 59 mld zł przy budżecie na 2016 już zakładającym 56 mld deficytu??????

Czyli nic z tego nie będzie!

Co bedzie ? ano obawiam sie awanturnictwo polityczne - bo ono- w początkowej fazie niewiele kosztuje a bedzie utwierdzać  i leczyc z kompleksów zaściankowy,zacofany i w sumie nader prymitywny elektorat narodowo-bogoojczyżniany Kaczyńskiego et consortes.

W jakim kierunku to pójdzie? ano po pierwsze będziemy sie awanturowali,że nie przyjmiemy uchodzców z Syrii;po drugie nie zrezygnujemy z węgla jaki głównego nosnika energetycznego,po trzecie będziemy protestowali wobec projektu budowy Nordstream2 a w NATO bedziemy się domagali stalych baz w naszym kraju,ostro krytykując przede wszystkim Niemców,Włochów i Francuzów.

Jak przyjdzie do przedłużenia sankcji wobec Rosji (za aneksję Krymu i wojnę na wschodzie Ukrainy) może się okazać,że przedłużenia nie będzie,co da asumpt do dalszej krytyki Unii,NATO i wszystkich dookoła!

Ale bogojczyżniany,katotalibowski elektorat jeszcze będzie zachwycony bo propaganda PiSowska bedzie bez przerwy im wmawiać ,że Polska wstała z kolan,nie kłania sie ani Unii ani Rosji;jeśli w USA wygra prezydenturę Hillary Clinton,nasze stosunki z nia bez wątpienia szybko sie popsują.

I w tym momencie przyjdzie kryzys finansowo-gospodarczy,który uderzy po kieszeni przede wszystkim elektorat PiSowski,i to bedzie koniec PiSu co nastapi gdzieś na przełomie 2016/17 !

PO stanie do wyborów w koalicji z Nowoczesną,Nowacka i mlodzi z ZL połączą sie z Razem Sandberga ,PSL może wreszcie zniknie ze sceny politycznej.

Mój scenariusz na nastepne wybory najprawdopodobniej w początkach 2017:

Koalicja PO/Nowoczesna  :40-45%

Koalicja ZL/Razem :15-20%

PiS : 15-20%

Czy sie spełni? może! ale trzeba byc optymistą !!!!!!!!!!!!!!!!

czwartek, 22 października 2015
Zatrzymać PiS !!!!

Od pewnego czasu sondaże systematycznie wieszczą zwyciestwo w wyborach parlamentarnych 25.10 PiSu i medialne oraz polityczne spekulacje dotyczą w zasadzie rozmiarów tego - potencjalnego jeszcze- zwycięstwa.

Nawet sam prezes ruszył w Polskę żądając wręcz wiekszości pozwalającej pisowskiemu rządowi rządzić samodzielnie,w przeciwnym razie grożąc masowymi wiecami swoich zwolennikow wyprowadzanych na ulice naszych miast i wsi!

"Lagodna" pani Szydlo na jakiś czas wróciła do worka,a z worka PiSowego obok prezesa wylazł Macierewicz(z obłędem w oczach) i nienawistnik Brudziński.

Pafrtia też schowała - czytaj usunęła - ze swojej strony internetowej projekt Konstytucji dla Rzeczpospolitej ,która by ,w zamyśle PiSu miała tej partii dać praktycznie dozgonną władzę,usunąc opozycję,znieśc niezależność sądów,uzaleznic prokuraturę od Ministrów,wprowadzić - tak,tak- niezależny od rządu(i parlamentu) ośrodek decyzyjny !

To jest przygotowywana posada dla prezesa,który nie będąc ani Premierem ani Prezydentem sam będzie podejmował najważniejsze decyzje!!!!!!!!!!!!!!!!

I to bez żadnej odpowiedzialności- wszak w zamysle-nie bedzie pełnił żadnej funkcji i przez nikogo ani nic nie będzie mógł być rozliczony i podliczony!

Po prostu - stosując znane w historii -nazewnictwo - WÓDZ !-czyli FUHRER !

........................

Jak by Państwu było mało,to w kwestiach gospodarczych PiS też nie ogranicza swoich obietnic i oferuje wszystkim wszystko !

Po pierwsze - obniżka podstawowej skladki VAT do 22%;

po drugie - podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8.000,- pln

po trzecie - obnizke stawki CIT dla mikroprzedsiebiorstw do 15%

po czwarte 500 pln na każde drugie i kolekne dziecko(bez kryterium dochodowego)

po piate zasilenie rynku poprzez "wymuszenie" na NBP dodruku pieniędzy na kwote od 200 do 350 mld pln !

po szóste- wzrosta plac

po siódme - powrot do "starego" wieku emerytalnego 60/65 lat

Nie podano w programie skąd mają sie wziąść srodki na sfinansowanie tych wszystkich obietnic(poza stwierdzeniem,że "damy radę") tym bardziej iż mogą one kosztować budżet ok 70-90 mld pln! a więc istotny wzrost deficytu ;

Program nie wspomina o konsekwencjach wyżej opisanego programu gospodarzcego,ale jako ekonomista widzę gwałtwone zalamanie finansow publicznych,wzrost inflacji i cen,spowolnieznie wzrostu gospodarzcego,wzrost zadlużenia i na koncu bankructwo w stylu Grecji! z ta rózbnicą iż nie będąc w strefie Euro nikt nam nie pomoże !

A ilośc Polakow poszukujących pracy zagranicą wzrosnie z oczekiwanego ok 1,0 mln do 2-3 mln co w świetle naszego wrogiego stosunku do uchodzców z Syrii może spotkac sie z równą wrogościa  w stosunku do nas w pozostalych krajach UE.

Reasumując,apweluje o udział w wyborach i o głosowanie na dowolne ugrupowanie byle nie PiS jak nie chcemy sie obudzic z ręką w nocniku !

wtorek, 06 października 2015
Czas wyborow

Za 19 dni wybory do Sejmu i Senatu RP a w mediach szaleństwo sondaży i spekulacji czy i jakie partie wejdą do parlamentu,kto bedzie rządził itp itd.

Sądząc z wypowiedzi - juz nie politykow - a tzw przecietnego obywatela - to interesują go przede wszystkim:

* mało pracowac a duzo zarabiać

*mieć lepiej niż sąsiedzi i znajomi

*rodzina- własna - jest najważniejsza

*precz z obcymi(zamiennie:arabusami/żydami/czarnymi/ruskami/niemcami itd)

*Unia ma nam dawać bo w czasie 2 wojny swiatowej bylismy najbardziej bohaterskim narodem a potem przez zdrade zachodu przez 50 lat gnebili nas ruscy

* nasz paipież to był Papież a ten Franciszek jakis dziwny

jeżeli taki obraz jest reprezentatywny - większośc zaglosuje na PiS - bo takie wartości glosi i jest ich orędownikiem a wspiera go- tj Prezesa - wiekszośc instytucji i hierarchów kościoła katolickiego;to,ze to bedzie krotka droga dla autorytatywnego reżimu Kaczyńskiego i jego akolitów -reprezentatywnemu Polakowi to niepzreszkadza jak długo nie zostanie zagrozone jego poczucie samozadowolenia z siebie/rodziny itd

Taka Polska z takimi obywatelami i z takimi przywodcami jest przerażająca i trzeba zacząć samodzielnie mysleć i wyjśc z tego ciasnego ,ponurego polskiego zaścianka.

Głosujmy na tych ktorzy chcą otwartej,nowoczesnej,bezkompleksowej Polski czy to na PO,czy Nowoczesną czy też lewicę ale nie na najwiekszych troglodytow polskiej polityki utożsamanej z Kaczyńskim i PiSem czy też z PSLem!

A w ogole to idzmy glosować!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29