| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Tagi
RSS
czwartek, 19 listopada 2015
MORDOR zaprzysiężony !

Wczoraj po poludniu rząd PiSu- czyli MORDOR - został zaprzysiężony!Wola ludu - czyli 18.5% uprawnionych do glosowania sie spełniła - i teraz się zacznie a właściwie zaczęło:

1/prezydent ułaskawił Mariusza Kaminskiego(i trzech jego współpracowników) skazanego na 3 lata bezwzględnego więzienia (i utrate wszelkich praw obywatelskich) nie czekając na wynik apelacji ! wswój swojego nie zadziobie!

2/Błaszczak/Kaminski/Macierewicz zaczęli czyszczenie służb i "na razie" wymienili tylko 5ciu z 9 szefów służb!na reszte przyjdzie kolej jutro lub pojutrze!

3/Czabański zaczął czystki w publicznej telewizji i radiu;o wyrzuceniu T.Lisa już słyszeliście,teraz przyjdzie kolej na innych....

4/ponieważ nasze dzieci są bardziej dziecinne i tępe od innych dzieci(w Europie i świecie),zaczną sie uczyc w szkole dopiero od 7ego roku życia!to,że mlodsza kunkurencja może nasze wykosić fuhrera Kaczyńskiego i jego akolitów to nie obchodzi !

5/CBA właśnie o 2giej w nocy aresztowało exposła PSL Jana Burego!kiedys przychodzili o 6tej rano,widać nowy szef jest bardziej niecierpliwy(przy okazji w całym cywilizowanym świecie nie aresztuje sie podejrzanych w nocy!)

6/koncert obietnic:500 zl na kazde dziecko;cofniecie wieku emerytalnego do 60/65 lat;kwota wolna od podatku -8000,-zl;darmowe leki dla 75+ został potwierdzony w expose pani Szydło !ani słowa skąd te ok 100 mld zl uzyskać!

Ale skoro lud chciał rządu Mordoru,to lud  to otrzymał!

Problem polega na tym,że ani lud ani Mordor ani jego wódz nie wiedzą co czynią!

poniedziałek, 16 listopada 2015
Atak na Francje?nie ,to atak na Europę !

Terrorystyczny atak w Paryżu w wieczor 15 listopada wstrząsnąl całą Europą,wiecej całym cywilizowanym światem .

Terroryści spod znaku tzw Państwa Islamskiego(IS) ,o wypranych mózgach i nienawiści do wszystkiego co inne od ich najbardziej ortodoksyjnej i fałszywej wersji fundamentalizmu islamskiego zaatakowali kilka celow w Paryzu strzelając z karabinow maszynowych do bezbronnych i niewinnych ludzi na ulicach,w barach,restauracjach,koncertach i pod stadionem Stade de France.

Z pierwszych informacji (sprawdzonych) wynika,że częśc zamachowców to obywatele Europy(Francji i Belgii),pochodzenia islamskiego a zamachy to odwet za zaangazowanie sie Francji w wojne z dzihadystami w Syrii ale rownież północnej i srodkowej Afryce.

A więc za zamachem nie stoja uchodzcy z Syrii/Iraku jak proboje to przedstawic skrajna prawica w całej Europie w tym również w Polsce.

Nie mozna oczywiście wykluczyc,iż w masie kilkuset tysiecy uciekinierów,ktorzy wylądowali w Grecji,Włoszech,Austrii,Wegrzech a przedewszystkim w Niemczech nie ma agentów IS z misja dokonywania w przyszlości zamachow.Takie ryzyko istnieje stąd próba uzgodnienia wspólnej polityki imigracyjnej UE podjeta na konferencji w Wiedniu i kontynuowana podczas obrad szczytu G-20 w Turcji w ten weekend.

Dwa fakty nie podlegaja dyskusji :

1/ilość uciekinierów z bliskiego wschodu a przedewszystkim z Syrii nie zmaleje do czasu aż na tych terenach nie bedzie trwałego pokoju a to oznacza koniecznośc  zbrojnej likwidacji IS ;

2/z powodów demograficznych Europa bedzie musiała masowo przyjmować imigrantów z innych części naszego świata;

Rozpaczliwe próby poszczegolnych rzadów(Węgry,Chorwacja,Austria,Słowenia) zahaniowania imigrantów poprzez budowę murow i zasiek na niewiele się zdadza bez wypracowanej w UE wspolnej polityki imigracyjnej na która muszą się skladac: finansowa pomoc na uchodzców,którzy znależli schronienie w Turcji,Jordani,Libanie,Grecji i Włoszech;wzmocnienie i uszczelnienie granic zewnetrznych UE,wprowadzenie  efektywnego i sprawnego systemu prześwietlania chetnych do osiedlenia sie w UE uchodzców celem wyłapania potencjalnych agentów(zamachowców) z IS,wypracowanie JEDNOLITEJ polityki integracji imigrantów w skali całej UE,wdrozenie kwotowego systemu rozdziału uchodzców na osiedlenie w poszczególnych krajach członkowskich UE !

W/w podstawowe elementy wymagac bedą dalszej,poglębionej integracji UE oraz,nie bójmy sie,uszczuplenia pewnych suwerennych  prerogatyw państw członkowskich;innymi słowy kryzys uchodzców powinniśmy przekuc jako narzedzie do dalszej wewnątrzeuropejskiej integracji.

Patrząc na reakcje w Polsce,a szczególnie na sobotnie wypowiedzi przyszłych ministrów z PiSu- Szymańskiego i Waszczykowskiego,wyrażnie widać że PiSowi nie podrodze z integrującą się Europą,wręcz przeciwnie ich rząd bedzie sterował w strone odrębnej,oblężonej katolicko-narodowej twierdzy pod wodzą "najwybitniejszego wizjonera wśród wszystkich polityków" wielkiego wodza lub jak kto woli wielkiego mistrza samego Jarosława Kaczyńskiego !

Ja i większośc spoleczeństwa chyba jednak pragnie czegoś innego,chce być częścią Europy i Europejczykiem o czym może świadczyc morze zniczy przed Ambasadą Francji na ul Pieknej w Warszawie! ale może sie mylę,bo stac nas wyłącznie na tanie i efekciarskie gesty?????

 

czwartek, 12 listopada 2015
70 000 faszystów i kryptofaszystów.....

Niedawno minęła rocznica niesławnej "Nocy kryształowej"(dla przypomnienia :noc w trakcie której bojówki spod znaku NSDAP i SA zaatakowały w Niemczech synagogi,sklepy i Żydów ,paląc,rozbijajć wystawy i bijąc pez pardonu);tam też byly hasla : Niemcy dla Niemców i precz z obcymi(żydami).

To dokładnie te same hasła jakie nieśli bojowki narodowców w trakcie tzw marszu niepodleglości wczoraj w Warszawie,Wrocławiu,Krakowie i innych miastach(Polska dla Polaków,precz z muzułmanami etc,etc)!

Pomimo ewidentnego naruszenia tymi hasłami Konstytucji RP ,Ratusz w Warszawie i władze innych miast po pierwsze zezwoliły na te demonstracje a po drugie policja nie interweniowała w celu ich zatrzymania;wrecz przeciwnie ,przynajmniej w Warszawie chwalono,że nie bylo wiekszych zamieszek!

Ale to nie był marsz niepodleglości ! to był marsz hańby!

Wczoraj wyszło na ulice 70 tys faszystów,jutro bedzie ich dwa razy więcej,a pojutrze zaczną wprowadzać wlasny porządek w calym kraju co gorsze mając poparcie PiSu i jego wodza Kaczyńskiego oraz wiecej niz ciche poparcie kościoła Katolickiego ,od wielu lat mniej lub bardziej nacjonalistycznego!

Jak nie będzie reakcji spoleczeństwa i światlych mediow to sie bardzo zle skonczy i to w kraju gdzie w czasie 2giej wojny światowej faszysci-tacy sami jak na wczorajszej demonstracji-wymordowali 6.000.000  Polaków!

Faszyzm nie zna narodowości!pamiętajcie o tym !

wtorek, 10 listopada 2015
i wyszło szydło z worka........

No i wyszło szydło z worka,prezes Kaczyński przedstawił skład rządu pani Szydło!

Niespodzianek- większych - nie ma!wracają nabardziej zaufani,niezłomni i najwierniejsi żołnierze prezesa :

* Mariusz Kamiński - pierwszy tajny kontragent 4 RP-z wyrokiem ale niezłomnie szukający ukladów,agentów,szpiegów i przeciwników PiSu,czlowiek o miedzianym czole i nienawiśćia(do wszytkich)w oczach;

* Zbigniew Ziobro- o mały włos stanąłby przed Trybunałem Stanu za nadużycia gdy był juz raz Ministrem Sprawiedliwości;kiepski prawnik,poszukiwacz ukladów,interweniujący bezposrednio w sledztwa i wymiar sprawiedliwości;

* Antoni Macierewicz - psychol,prawdopodobnie mocno niestabilny emocjonalnie;tchórz(będąc w Smoleńsku jak sie dowiedział o katastrofie - natychmiast uciekł do Warszawy!,rozwalił rząd Olszewskiego(teczki),rozwalił WSI w czasie gdy nasze wojska walczyły w Afganistanie pozbawiając je ochrony wywiadowczej co pośrednio spowodowało śmierc kilkunastu naszych;spowodował nagonkę na pluton naszych za akcje pod Nanghar Kel oraz postawienie ich pod sąd;forsuje-wbrew oczywistym faktom teorie o zamachu na prezydencki TU 154 pod Smoleńskiem.

Nie bedzie mial za grosz zaufania wsrod innych ministrow NATO a i z dostepem do informacji poufnych bedzie b.trudno;czesc wojska- ta ktora sluzyla w Iraku i Afganistanie nie znosi Macierewicza i slusznie uwaza go za najwiekszego szkodnika w polskim wojsku od 1945 roku!

Putin i jego akolici sie ciesza bo Macierewicz rozwali nasza armie!!!!!

*Mateusz Morawiecki - dziwny czlowiek,były prezes BZ WBK ktory zamienił 2 mln rocznie pensji na 180 tys pensji jako wicepremier i minister;zwolennik"polonizacji systemu bankowego",za jego prezesury BZ WBK udzialil bardzo duzo kredytow w CHF i Euro-co teraz zrobi?byl przez 3 lata czlonkiem Rady Gospodarczej przy premierze z PO Donaldzie Tusku;w zasadzie fachowiec od gospodarki i finansow ale jak sobie wyobraza spelnienie obietnic PiSu(500 zl na kazde dziecko;przewalutowanie kredytow frankowych;podniesienie kwoty wolnej od podatku i obnizenie wieku emerytalneg),bez rzwalenie finansow publicznych???? nie mam pojecia czyba ze nie jest takim fachowcem jakim sie jawi?

* Pawel Szalamacha - prawnik a nie finansista;zaslynal probami budowy wielkich panstwowych grup gospodarczych ;co z nim bedzie w Min Fin? nie wiem , i czy jak sobie ulozy relacje ze swoim szefem tj Morawieckim?

O reszcie nie wspominam : Jurgiel i Szyszko - byli juz ministrami i mieli fatalna opinie;nieudacznicy ale wierni prezesowi;

Radziwill - obawiam sie klerycyzacji ochrony zdrowia,moze koniec in vitro i zaostrzenie ustawy aborcyjnej!

Reformy szkoly- czyli koniec z 6latkami do szkoly i rozwalenie gimnazjow,odejscie od modelu bolonskiego= uwstecznienie Polski;spowoduje przyspieszona emigracje najmlodszych i najzdolniejszych  do Wlk Brytanii,Niemiec itd

Mam nadzieję,że eksperyment z pelną wladza PiSu skonczy sie po 12/18 miesiącach bo narod tego nie wytrzyma !

piątek, 06 listopada 2015
Kopacz na Malcie czy w Sejmie ?

W dniu 3 listopada Donald Tusk zarzadzil zwolanie szczytu szefow panstw Unii na dzien 12 listopada,ktory to szczyt ma sie zajac najbardziej palacym problemem  jakim jest wypracowanie wspolnej polityki imigracyjnej.

Trudno sobie wyobrazic aby na tym szczycie zabraklo jakiegokolwiek szefa panstwa a tym bardziej szefa Polski,w koncu najznaczniejszego kraju w Europie Srodkowej.

Okazuje sie jednak,ze prezydent RP wyznaczyl - trzy dni po decyzji UE-na ten sam dzien 12 listopada -pierwsze po wyborach posiedzenie Sejmu na ktorym premier Kopacz powinna zlozyc dymisje swojego rzadu.

Przeoczenie czy celowe dzialanie Dudy?sadzac z dotychczasowych relacji Kopacz-Duda ,podejrzewam ze celowe dzialanie majace na celu dyskredytowanie Polski przez jej prezydenta(!) oraz przy okazji nieudolna proba wymigania sie ze wspolodpowiedzialnosci w kreowaniu unijnej polityki imigracyjnej!

Pani premier Kopacz powinna - w tej sytuacji- olac pierwszy dzien posiedzenia Sejmu(jest zaplanowane na 2 dni),pojechac na Malte,wrocic i po powrocie przedstawiajac Sejmowi zapadle ustalenia szczytu,zlozyc dymisje swojego rzadu!

W ten sposob zabezpieczy interes kraju i wykaze malosc pana Dudy!

wtorek, 03 listopada 2015
Czy Szydło ma cojones????

Od momentu wygrania przez PiS wyborow do Sejmu,wodz Kaczynski (i jego najbliższe otoczenie: Lipiński/Brudziński/Błaszczak) regularnie marginalizują Szydło,w koncu autora spektakularnej wygranej PiS tak w wyborach parlamentarnych jak i prezydenckich.

Wódz wyraznie wskazuje Szydlo jej miejsce w szeregu,mebluje - jesli zostanie premierem-jej gabinet,ustalajac kto moze a kto nie moze zostać ministrem.

Ja osobiscie wątpie ,żeby Szydło została premierem-zostanie nim Kaczyński- ale gdyby nim została -to sądząc po obecnych ruchach - nie ona a Kaczyński bedzie decydował o obsadzie resortów.

Powstaje zatem bardzo szczególna sytuacja,że człowiek formalnie nie mający żadnego umocowania bedzie decydował o losie Polski bo na desygnowaniu ministrów oczywiście się nie skończy.

Jeśli scenariusz : Szydło jednak premierem - ale gabinet określony przez Kaczyńskiego(i jego kwartet jw) - sie sprawdzi to nie chcioałbym byc w butach Szydło!

Co prawda politycy są inni,czego najlepszym dowodem jest stwierdzenie jednego z francuskich krolów "Paryż wart jest Mszy" podejmując decyzje z zmianie wiary wzamian za koronę !

W tym przypadku jednak korona dla Szydlo najbardziej sie kojarzy z przyslowionym juz "zyrandolem w palacy prezydenckim"

Gdyby jednak Szydło miala ambicje samodzielnej kariery,to przy wsparciu prezydenta Dudy(chyba wie ile jej zawdzięcza) mogłaby postawic się wodzusiowi Kaczynskiego,nawet dokonując rokoszu i tworząc własne ugrupowanie polityczne w Sejmie.

Ze 100 do 120 posłów by sie znalazło a wtedy w koalicji z PO to hoho ,moznaby samodzielnie porządzić bez wszystkich szaleństw jakie nas czekaja pod rządami wodza!

Tylko czy Szydło i ewentualnie  Duda bedą mieli cojones?????

Oto jest pytanie !

poniedziałek, 26 października 2015
Krajobraz po bitwie......

No i mamy co-wieksza część wyborców - chciała -czyli PiS u władzy bez potrzeby tworzenia koalicji!

Jeśli tzw late exit poll sie potwierdzi to PiS bedzie miał 232 posłów,PO - 138,Kukiz 41 ,Nowoczesna 30 a PSL - 18 ;mniejszośc Niemiecka - 1.

Dla wiekszości konstytucyjnej (307 posłów),PiSowi w koalicji z Kukizem i PSL(ewentualnie) zabraknie 16 glosów - i to jest w tej sytuacji jedyna dobra wiadomość.

Drugą byłoby gdzyby PiS nie uzyskał większości w Senacie ale na to musimy jeszcze poczekać bo to są wybory w systemie jednomanadatowych okregów.

Po sformowaniu rządu- pani Szydło(Boże za co ex wójt Brzeszcz zostaje Premierem RP ?) ze swoją ekipą(lub ekipą wodza-prezesa Kaczyńskiego)bedzie musiała chociaż częściowo zrealizować swoje obietnice wyborcze: po 500 zł na kazde dziecko - 22 mld;podniesienie progu wolnego od podatku - 20 mld;cofniecie wieku emerytalnego do 60/65 - ok 17 mld czyli skąd wziąść dodatkowe 59 mld zł przy budżecie na 2016 już zakładającym 56 mld deficytu??????

Czyli nic z tego nie będzie!

Co bedzie ? ano obawiam sie awanturnictwo polityczne - bo ono- w początkowej fazie niewiele kosztuje a bedzie utwierdzać  i leczyc z kompleksów zaściankowy,zacofany i w sumie nader prymitywny elektorat narodowo-bogoojczyżniany Kaczyńskiego et consortes.

W jakim kierunku to pójdzie? ano po pierwsze będziemy sie awanturowali,że nie przyjmiemy uchodzców z Syrii;po drugie nie zrezygnujemy z węgla jaki głównego nosnika energetycznego,po trzecie będziemy protestowali wobec projektu budowy Nordstream2 a w NATO bedziemy się domagali stalych baz w naszym kraju,ostro krytykując przede wszystkim Niemców,Włochów i Francuzów.

Jak przyjdzie do przedłużenia sankcji wobec Rosji (za aneksję Krymu i wojnę na wschodzie Ukrainy) może się okazać,że przedłużenia nie będzie,co da asumpt do dalszej krytyki Unii,NATO i wszystkich dookoła!

Ale bogojczyżniany,katotalibowski elektorat jeszcze będzie zachwycony bo propaganda PiSowska bedzie bez przerwy im wmawiać ,że Polska wstała z kolan,nie kłania sie ani Unii ani Rosji;jeśli w USA wygra prezydenturę Hillary Clinton,nasze stosunki z nia bez wątpienia szybko sie popsują.

I w tym momencie przyjdzie kryzys finansowo-gospodarczy,który uderzy po kieszeni przede wszystkim elektorat PiSowski,i to bedzie koniec PiSu co nastapi gdzieś na przełomie 2016/17 !

PO stanie do wyborów w koalicji z Nowoczesną,Nowacka i mlodzi z ZL połączą sie z Razem Sandberga ,PSL może wreszcie zniknie ze sceny politycznej.

Mój scenariusz na nastepne wybory najprawdopodobniej w początkach 2017:

Koalicja PO/Nowoczesna  :40-45%

Koalicja ZL/Razem :15-20%

PiS : 15-20%

Czy sie spełni? może! ale trzeba byc optymistą !!!!!!!!!!!!!!!!

czwartek, 22 października 2015
Zatrzymać PiS !!!!

Od pewnego czasu sondaże systematycznie wieszczą zwyciestwo w wyborach parlamentarnych 25.10 PiSu i medialne oraz polityczne spekulacje dotyczą w zasadzie rozmiarów tego - potencjalnego jeszcze- zwycięstwa.

Nawet sam prezes ruszył w Polskę żądając wręcz wiekszości pozwalającej pisowskiemu rządowi rządzić samodzielnie,w przeciwnym razie grożąc masowymi wiecami swoich zwolennikow wyprowadzanych na ulice naszych miast i wsi!

"Lagodna" pani Szydlo na jakiś czas wróciła do worka,a z worka PiSowego obok prezesa wylazł Macierewicz(z obłędem w oczach) i nienawistnik Brudziński.

Pafrtia też schowała - czytaj usunęła - ze swojej strony internetowej projekt Konstytucji dla Rzeczpospolitej ,która by ,w zamyśle PiSu miała tej partii dać praktycznie dozgonną władzę,usunąc opozycję,znieśc niezależność sądów,uzaleznic prokuraturę od Ministrów,wprowadzić - tak,tak- niezależny od rządu(i parlamentu) ośrodek decyzyjny !

To jest przygotowywana posada dla prezesa,który nie będąc ani Premierem ani Prezydentem sam będzie podejmował najważniejsze decyzje!!!!!!!!!!!!!!!!

I to bez żadnej odpowiedzialności- wszak w zamysle-nie bedzie pełnił żadnej funkcji i przez nikogo ani nic nie będzie mógł być rozliczony i podliczony!

Po prostu - stosując znane w historii -nazewnictwo - WÓDZ !-czyli FUHRER !

........................

Jak by Państwu było mało,to w kwestiach gospodarczych PiS też nie ogranicza swoich obietnic i oferuje wszystkim wszystko !

Po pierwsze - obniżka podstawowej skladki VAT do 22%;

po drugie - podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8.000,- pln

po trzecie - obnizke stawki CIT dla mikroprzedsiebiorstw do 15%

po czwarte 500 pln na każde drugie i kolekne dziecko(bez kryterium dochodowego)

po piate zasilenie rynku poprzez "wymuszenie" na NBP dodruku pieniędzy na kwote od 200 do 350 mld pln !

po szóste- wzrosta plac

po siódme - powrot do "starego" wieku emerytalnego 60/65 lat

Nie podano w programie skąd mają sie wziąść srodki na sfinansowanie tych wszystkich obietnic(poza stwierdzeniem,że "damy radę") tym bardziej iż mogą one kosztować budżet ok 70-90 mld pln! a więc istotny wzrost deficytu ;

Program nie wspomina o konsekwencjach wyżej opisanego programu gospodarzcego,ale jako ekonomista widzę gwałtwone zalamanie finansow publicznych,wzrost inflacji i cen,spowolnieznie wzrostu gospodarzcego,wzrost zadlużenia i na koncu bankructwo w stylu Grecji! z ta rózbnicą iż nie będąc w strefie Euro nikt nam nie pomoże !

A ilośc Polakow poszukujących pracy zagranicą wzrosnie z oczekiwanego ok 1,0 mln do 2-3 mln co w świetle naszego wrogiego stosunku do uchodzców z Syrii może spotkac sie z równą wrogościa  w stosunku do nas w pozostalych krajach UE.

Reasumując,apweluje o udział w wyborach i o głosowanie na dowolne ugrupowanie byle nie PiS jak nie chcemy sie obudzic z ręką w nocniku !

wtorek, 06 października 2015
Czas wyborow

Za 19 dni wybory do Sejmu i Senatu RP a w mediach szaleństwo sondaży i spekulacji czy i jakie partie wejdą do parlamentu,kto bedzie rządził itp itd.

Sądząc z wypowiedzi - juz nie politykow - a tzw przecietnego obywatela - to interesują go przede wszystkim:

* mało pracowac a duzo zarabiać

*mieć lepiej niż sąsiedzi i znajomi

*rodzina- własna - jest najważniejsza

*precz z obcymi(zamiennie:arabusami/żydami/czarnymi/ruskami/niemcami itd)

*Unia ma nam dawać bo w czasie 2 wojny swiatowej bylismy najbardziej bohaterskim narodem a potem przez zdrade zachodu przez 50 lat gnebili nas ruscy

* nasz paipież to był Papież a ten Franciszek jakis dziwny

jeżeli taki obraz jest reprezentatywny - większośc zaglosuje na PiS - bo takie wartości glosi i jest ich orędownikiem a wspiera go- tj Prezesa - wiekszośc instytucji i hierarchów kościoła katolickiego;to,ze to bedzie krotka droga dla autorytatywnego reżimu Kaczyńskiego i jego akolitów -reprezentatywnemu Polakowi to niepzreszkadza jak długo nie zostanie zagrozone jego poczucie samozadowolenia z siebie/rodziny itd

Taka Polska z takimi obywatelami i z takimi przywodcami jest przerażająca i trzeba zacząć samodzielnie mysleć i wyjśc z tego ciasnego ,ponurego polskiego zaścianka.

Głosujmy na tych ktorzy chcą otwartej,nowoczesnej,bezkompleksowej Polski czy to na PO,czy Nowoczesną czy też lewicę ale nie na najwiekszych troglodytow polskiej polityki utożsamanej z Kaczyńskim i PiSem czy też z PSLem!

A w ogole to idzmy glosować!

piątek, 11 września 2015
Uchodzcy,Kopacz,Polska

Od paru miesiecy tragedia uciekinierów z Syrii,Libii,Erytrei i Afganistanu na stale zawitala na ekrany naszych telewizorow w postaci dramatycznych zdjęć tonących lodzi na morzu,walk na granicach z policja i pogranicznikami,dantejskich scen na dworcach,w pociągach a ostatnio torach i autostradach !

Europa najwyrażniej nie jest przygotowana na tak masowy exodus setek tysięcy uciekinierów przed wojną i śmiercią.

Przed rokiem obawialismy się podobnych zdarzeń na naszej wschodniej granicy w rezultacie rozpetanej przez putinowską Rosje wojny z Ukrainą;na szczęście do dzisiaj te oczekiwania sie nie sprawdziły,co bynajmniej nie oznacza ,że mogą sie sprawdzić w przyszlości.

Zagrożenie szturmem dziesiątków jeśli nie setek tysysiecy Ukrainców powinno spowodować podjęcie działań przygotowawczych ze strony wszystkich agebnd rządowych poczynając od Premiera a kończąc na wójtach i starostach.

W mediach pokazywaly się od czasu do czasu jakies informacje stwierdzające ,że jesteśmy przygotowani,aczkolwiek nie przypominam sobie glosu nowej Minister Spraw Wewnetrznych p Piotrowskiej w tej sprawie.

O kilku tygodni exodus uchodzców z poludnia Europy mocno się nasilił co sprowokowało i wymusilo również reakcję naszych mediow i politykow,stalo się bowiem jasnym,iz dotychczasowa nasza postawa- nasza chata z kraja- nie może sie dłużej utrzymać w świetle dramatu setek tysiecy kobiet,dzieci,starców i dorosłych.

I tutaj przychodzi największe rozczarowanie - postawa naszego rządu z pania Premier Kopacz jest beznadziejna,nikczemna i tchorzliwa!opinia publiczna - śądząc z ilości wylewającego się hejtu - pokazuje ,że nienawidzimy obcych,boimy sie ich,nie chcemy miec ich w Polsce a najchetniej wyslalibysmy ich do obozow takich jak Auschwitz czy Birkenau.

Nawet apel papieża- skierowany m.innymi do parafii ale i do wiernych,a wślad za nim apel polskiego episkopatu spotkal się z nikczemna i podłą reakcją polityków,części mediów i dużej części tego -podobno- katolickiego spoleczeństwa!

Polacy zapomnieli o milionie uchodzców ,które Zachód przyjął po stanie wojennym w latach 1981/82!zapomnieli o prawie 2 mln naszych rodaków ,ktorzy wyemigrowali za lepszą pracą i płacą  do Wlk Brytanii,Niemiec,Irlandii Holandii i wielu innych karjów.

Polacy tez zapomnieli ze w 1982 r biedna Grecja przyujęla naszych 40 tys uchodzców i uciekinierów !!!!!!!!!!!!!!!!!

A polski rząd i pani premier Kopacz zapomnieli ,że w 1948 r - w trzy lata po 2giej wojnie światowej przyjeliśmy prawie 30.000 uchodzców z Grecji,w  latach 1952/53 prawie 20 000 uchodzców z Korei pln a w latach 1956/58 prawie 350.000 polakow repatriantow z dawnego ZSRR !

I wtedy moglismy ich przyjąc,nakarmic,ubrac,wysłać do szkoly,zapewnić prace i mieszkanie?????? a teraz nie jesteśmy w stanie przyjąc powiedzmy 30 do 60 tys uchodzców???? nie stac nas na to?nie jestesmy przygotowani?

 

CZY NIE CHCEMY ICH PRZYJAC BO CHCEMY TYLKO BRAC,BRAC I BRAC I NIC Z SIEBIE NIE DAWAC?????????

W Polsce jest 3500 gmin- niech każda przyjmie i zaopiekuje sie jedną rodzina uchodzczą- to razem jest ok 14/16.000 osób;niech każda z 11.000 parafii tez przyjmie jedną rodzine to kolejne 40/50.000 osób;niech każdy z 350 starostów równolegle zapewni byt i opieke dla 100 osob w swoim powiecie ; na tyle i na taki wysiłek MUSIMY byc przygotowani ze względów moralnych i solidarnościowych!

Tym bardziej ,że Unia płaci na każdego uchodzcę 6 tys Euro więc naklady ze strony budżetu nie będą przekraczające nasze możliwosci,skoro możemy wyrzucic 80 mln na idiotyczne referendum!

Oczekuje od premier Kopacz jasnej i pilnej deklaracji : Polska w duchu solidarności jest gotowa przyjąc do 50 000 uchodzców !

To zdejmie fatalne odium jakie już wisi nad naszym krajem i może poprawi fatalną opinie jaką sobie zaczynamy wyrabiać.

I pamietajmy! jak Kuba Bogu tak Bog Kubie,a Bogiem tutaj jest UE skąd czerpiemy od lat niewyobrażalne korzysci !

Pani Premier ,zdobądz się Pani  wreszcie na odwagę !

sobota, 20 czerwca 2015
Polska,Polacy,imigranci i uchodzcy......

Grupa Wyszegradzka(Polska,Czechy,Węgry, Słowacja) właśnie podjęła decyzję ,iż nie zgadza się na obligatoryjne "rozdzielenie" kwoty 40.000 uchodzców solidarnie pośród 28 członków Unii Europejskiej.

Jęsli propozycja Komisji UE zostałaby przyjęta,Polska musiałaby przyjąć ok 2700 uhodzców głownie z Syrii i afryki subsaharyjskiej.

Nasz rząd,podobnie jak inne rządy stoi na cynicznym stanowisku,iż przyjmowanie uchodzców winno byc dobrowolne,a np Polska jest zbyt biedna aby przyjąć taką liczbę uchodzców,deklarując gotowść przyjęcia 70(!) chrześcijańskich uciekinierów z Syrii!

Takie stanowisko polskiego rządu poraża,tym bardziej iż i opinia publiczna wydaje się być więcej niz niechętna napływowi uciekinierów z Syrii czy też Afryki.

Warto odnotowć w tym kontekście wczorajsze stanowisko Episkopatu Polski,iż należy wykazać milosierdzie i przyjąć uchodzcow uciekających przed wojną BEZ WZGLEDU NA WYZNANIE !

Wydaje się,że warto przypomnieć nam Polakom,iż w latach 80tych-w stanie wojennym- świat przyjął ok 1.0 mln(!) Polskich uchodzców,którzy głównie wylądowali w Niemczech,USA,Kanadzie,Australii,krajach skandynawskich!

Skoro nam wtedy pomożono- dzisiaj jest czas aby się zrewanżować ! tym bardziej iz możemy się ciągle spodziewać fali uchodzców ze wschodniej Ukrainy nieograniczając się do osób polskiego pochodzenia ! 

Dla przypomnienia rodakom : w 1946 roku Polska przyjęła ok 20.000 uchodzców z Grecji w większości dzieci i kobiet;byli to krewni przede wszystkim partyzantów komunistycznych,ktorzy przegrali wojnę domową zainspirowaną przez ZSRR.

Polska w 1946 roku była zdecydowanie uboższa niż w roku 2015 !

W latach 1956-61 z kolei przyjęliśmy ok 250 do 300.000 tzw repatriantów- tj Polaków wywiezionych przymusowo z naszych Kresów na Syberję i innych odległych miejsc w ZSRR!

Polska w tych latach na pewno była uboższa niż dzisiaj !

Apeluję do rządu ale i do społeczeństwa: dość z egoizmem i rasizmem podsyconym religią ! musimy otworzyć granice ! przyda się to też nam samym bo obcy wokół nas to szansa dla nas abyśmy stali sie bardziej otwarci i tolerancyjni a mniej ksonofobiczni,zaściankowi i nacjonalistyczni !

Swiat się otwiera więc nie możemy sie zamykać !

Więcej odwagi !

 

środa, 10 czerwca 2015
Świat ma Snowdena a my Stonogę.......

Sprawcą potężnego wycieku poufnych informacji dotyczących tak bezpieczeństwa USA jak i wsechpowszechnej elektronicznej inwigilacji obywateli i państwa na swiecie był(jest) mlody amerykański informatyk/analityk Edward Snowden,który po wykradzeniu tysięcy kompromitujacych informacji znalazł ostatecznie(?)schronienie w Rosji a ujawnione w sieci informacje skompromitowały tak amerykanską NSA jak i amerykanską administracje i wywiady/administracje wielu krajow na calym świecie.

W Polsce mamy od wczoraj wlasnego 'snowdena" ,który nazywa sie -omen nomen,Stonoga i jest drobnym biznesmenem o przeszłości zwiazanej z Samoobroną oraz ciągnocymi sie od lat postepowaniami sądowymi.

Otóż pan Stonoga opublikował w sieci tysiące stron akt ze śledztwa prowadzonego od ponad roku przez prokurature w sprawie tzw afery podsłuchowej,gdzie kilku kelnerów z poduszczenia(?) niejakiego Marka Falenty(podobno współpracownika CBA) przez miesiące nagrywały poufne rozmowy wielu ministrów ,szefów służb i biznesmenów w kilku warszawskich restauracjach.

Szumne zapowiedzi iz śledztwo w sprawie podsłuchów ujawni sprawców w ciągu kilku tygodni/miesięcy jak zwykle sie nie sprawdzily bowiem śledztwo trwa a teraz ktos z osób uprawnionych do dostępu do akt(prokuratura/pokrzywdzeni/ich prawnicy????) dostarczył Stonodze akta,ktory nastepnie wrzucil je na Facebook !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ponieważ wrzucenie tylu stron wymaga czasu,pracowity pan Stonoga robil to całą noc o czym, zresztą sieć doskonale wiedziała,a mimo to pan Cichocki-koordynator służb specjalnych pani premier Kopacz zamiast zamknąć strone Stonogi na Facebooku,spedzil kilka godzin z prokuratorem generalnym Seremetem dyskutując co w tej sprawie można zrobic !!!!!!!!!!!!!!!

Jak ujawnily dzisiaj media,policja i prokuratura oraz nikt w 9 slużbach specjalnych RP nie wiedział,że aby zamknąć strone na Facebooku należy rozmawiać z administratorem strony w Polsce a nie szukać na gwałt kontaktów z facebookiem w USA !

To kolejna kompromitacja prokuratury,policji,służb specjalnych i i ich koordynatora Cichockiego!!!

Inną kompromitacją jest żałosny list szefa CBA do premier Kopacz o tym jak poseł PSL Bury szkodzi jemu i jego ludziom!

Nie dość,że Wojtunik placze z powodu domniemanych krzywd Burego to jeszcze jego pismo do premier zly posel Bury ma czelnośc opublikować w internecie ku uciesze internautow i całej spoleczności.

Po tych wszystkich "rewelacjach" czyżby niesławnej pamieci minister Sienkiewicz mial rację,że Polska to takie "teoretyczne" państwo?????

poniedziałek, 11 maja 2015
Krajobraz po bitwie.......

No i naród raczył przemówić : Duda 34.5%,Komorowski 33.1% i Kukiz 20.5% ! a frekwencja poniżej 50% bo ok 49.5%.

Nie są to oficjalne wyniki tylko sondazowe,ale wydaje się że rzeczywiste niewiele będą odbiegać od tych prognozowanych.

Będziemy mieli drugą turę wyborów prezydenckich a wybór między Dudą a Komorowskim;jaki bedzie ostateczny rezultat dzisiaj niewiadomo.

Pierwsza tura jednakże pokazała jedno,bardzo ważne zjawisko: duża część społeczeństwa ma dość obecnego systemu politycznego z dwoma zwalczającymi się partiami(PO i PiS) przede wszystkim z powodu (a)niespełnionych obietnic oraz(b) popelnionych błędów i zaniechań!

To uderza przede wszystkim w elektorat Komorowskiego a więc wyborców i zwolenników PO bo to oni,często zaciskając zęby utrzymywali PO u wladzy od 8 lat;wynik pierwszej rundy stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszej kontunuacji,chyba że i PO i jej elektorat w przyspieszonym tempie zdoła się zmobilizować!

Zakladając że w drugiej turze frekwencja wyniesie zbliżone 50% to moim zdaniem wynik bedzie następujący:

Duda - swoje 35% + 8 % od wyborców Dudy + 8% od wyborców Korwina,Palikota,Wilka etc czyli łącznie - 51% !

Komorowski - swoje 33 % + 3% wyborców SLD + 5% wyborców PSL + 3% łącznie wyborców Kukiza,Korwina i Palikota + 3% innych - łącznie 49% !

Sytuację,jak sie wydaje,może jedynie zmienić zwiekszona frekwencja;nawet udział 55% procent da zwyciestwo Komorowskiemu bowiem to jego elektorat pojdzie do urn;ponadto tak elektorat SLD jak i PSL bedzie glosować na Komorowskiego.

Elektorat Kukiza w takiej masie nie pójdzie do wyborów - zakladam że pojdzie polowa co daje 10% glosów a z tego 4./5 glosow otrzyma Duda a 1/5 Komorowski.

Przy 55% frekwencji Komorowski pokona Dudę w proporcji 52-48%!

Od samej PO jak i sztabu Komorowskiego zalezy czy potrafią zmobilizowac swoje struktury i swoich sympatyków!

A PO musi-jeśli chce się utrzymać przy wladzy - zając się wiekszośćią swoich zaniechań w przeszlości a tych grzechow ma bardzo dużo !

niedziela, 10 maja 2015
Wybierzcie mądrze !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzisiaj wybory prezydenta RP !

Idzdzie masowo i oddajcie głos.

Ale wybierzcie mądrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Warto !

wtorek, 05 maja 2015
Prezydenckie wybory 10 maja.....

Nasi politycy - poza PO - zafundowali nam niezle ale niestety tanie - widowisko.

W powszechnej opinii - wbrew sondażom - prezydent Komorowski zostanie ponownie wybrany na drugą kadencję co zadecydowało,że liderzy największych partii w parlamencie NIE zdecydowali sie na wysunięcie swoich kandydatur i w zamian zaproponowali substytuty z drugiego a najczęściej z czwartego rzędu!

Część mediow nazywa tych"kandydatow" nie substytutami a "figurantami" czym z pewnością też są.

Oprócz figurantów-substytutów mamy jeszcze plejadę świrów i oszołomów o skrajnie antysystemowych poglądach,bez żadnej znajomości o roli,zadaniach i możliwościach prezydenta RP oraz jednego zdeklarowanego faszystę(p.Braun)!

Cała oranżeria,dla każdego coś milego !

Oszolomy i niedouki to panowie Korwin - Mikke(na scenie politycznej od ponad 25 lat!),Paweł Kukiz(nowonarodzony rockman ) i Adam Jarubas(ten od gitary i belkotu po węgiersku)- w sumie na tych trzech chce glosować(wg aktualnych sondaży) do 18%(!!!!) wyborców;głownie mlodych ,ktorym dzisiejszy świat się nie podoba.

Najzabawniejsze jest to,że ci trzej panowie nie mają ZADNEGO pojecia o tym jaka jest rola prezydenta RP,jakie są jego prerogatywy i uprawnienia!

Ale,że podobają się im ci trzej to się dziwię!może ci mlodzi też nie mają o niczym pojęcia?i nawszelki wypadek są przeciw?

Następnie warto wspomnieć kandydatkę(?) SLD panią dr Magdalenę Ogorek - wielką niemotę wyborów anno 2015 !

Pani Ogórek niewątpliwie jest bardzo atrakcyjną,mlodą kobietą ,doskonale ubraną w La Mania ale na tym jej zalety się kończą jest bowiem WIELKIM NIEMOWĄ !

Ale nie należy się nią martwić,po wyborach wyląduje w którejś ze stacji TV i to na prominentnym miejscu za dużą kasę.

Pozostaje figurant z PiS u pan Andrzej Duda- człowiek plastykowy bez własnych poglądów obronca SKOków,wielbiciel Lecha Kaczyńskiego ,któremu udało się zmobilizowac elektorat PiSu i chce na niego glosowac pomiedzy 25 a 30% wyborców.

Urzędujący prezydent pan Bronislaw Komorowski może i nie ma porywajacej kampanii,ale reprezentuje umiar,godnośc,spokój i mądrość glowy panstwa i takiego prezydenta kraj potrzebuje na najbliższe niełatwe lata.

Dlatego apeluję,idzmy do wyborów masowo 10 maja i wybierzmy osobe godną szacunku, z doświadczeniem i znaczącym dorobkiem  od razu w pierwszej turze,bo wstyd ciągnąc tę kampanię dodatkowe 2 tygodnie !

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 29