| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Tagi
RSS
wtorek, 15 marca 2016
Wódz PiSu i Amerykanie......

Jak podały dzisiaj media(m.innymi GW) ambasador USA w Warszawie,Jones kilkakrotnie spotykał się z wodzem PiSu ,Jaroslawem Kaczyńskim;ostatni raz w początkach marca w cztery oczy na Nowogrodzkiej 84(siedziba partii),tylko z udziałem tłumacza.

Przedmiotem rozmow ambasadora byly niezmiennie kwestie związane z próbami rządzącej partii doprowadzenia do paraliżu Trybunał Konstytucyjny oraz pytania czy(a)rząd zastosuje się do opinii Komisji Weneckiej - oczekiwanej na 11.03 i (b)czy rząd opublikuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego oczekiwanego w dniu 9.03.

Jak wynika z przecieków wódz był wściekly na bezczelnośc ambasadora,że śmie powątpiewać w praworządne decyzje rządu(i wodza!),że dopuszcza się interwencji w kwestiach wewnętrznych naszego kraju,że wogole śmie pytać wodza o takie trivia jak Trybunał Konstytucyjny a nie o jego jedną,niepodważalną i jedyniesłuszną wizję Polski,że namawia wodza do przestrzegania Konstytucji,że pomawia wodza o nieprzestrzeganie zasad demokracji jakie Polska na siebie przyjęła wstępując do NATO i do Unii Europejskiej!!!!!

Po tej rozmowie,wydaje się,że ambasador USA-wg wodza i PiSu-najwiekszy nasz sojusznik -poczuł się personą nongrata(osobą niepożadaną),szczególnie po słowach wodza 6 marca na wiecu w Łomży.

Wodz zaczynał od wojny z Niemcami,dzielnie wspomagany przez Waszczykowskiego i PADa,potem z UE,oczywiście z Rosją(co do tego zaczynam mieć wątpliwosci bo decyzje wodza są Rosji na rękę) a teraz z USA!

Niedługo bedziemy miec samych wrogów bo z przyjaciół mamy chyba tylko Orbana;na Camerona bym nie liczył bo to przecież przedstawiciel perfidnego Albionu.

Wódz wyraznie dał do zrozumienia i realizuje to konsekwentnie: Polska bedzie krajem dyktatorskim rządzącym tylko i wyłącznie przez wodza Jarosława Kaczyńskiego!

Wódz spycha nas wszystkich Polakow w przepaść i jest najwyższy czas aby ten proces zdecydowanie zatrzymać,bo za chwilę będzie za pożno!

Nieuznanie przez wodza i jego partie Konstytucji i zawartych w nich przepisów ZWALNIA NAS WSZYSTKICH  OBYWATELI,URZEDNIKOW,POLICJE I WOJSKOZ OBOWIAZKU PRZESTRZEGANIA PRAWA !

Nie musimy płacić podatków(to najbardziej udezry rząd),nie musimy pzrestrzegać wyrokow sądowych,nie musimy przestrzegac żadnych praw i prawnie nałożonych obowiązków!

Powszechne nieposłuszeństwo obywatelskie może doprowadzić do upadku rządów wodza,same demontracje mogą niewystarczyc.

Wszyscy przeciwni temu co wyrabia wódz w swoim dążeniu do dyktatury(podlanej nacjonalno-faszystowsko-klerykalnym sosem) muszą protestować,każdy jak może!

Ale przesłanie musi być jedno:

Precz z wodzem Kaczyńskim!

Przestrzegajcie wyroków TK i Konstytucji !

a potem wodz zostanie tylko Jarosławem K.!

poniedziałek, 14 marca 2016
Wódz a Komisja Wenecka .......

Panujący nad partia,ktorej nazwy nie będę wymieniał,Wódz,wódz całego panstwa- co nie znaczy ,że całej Polski (!),zdecydował,że podlegający mu rząd po pierwsze nie opublikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 roku a ponadto nie wdroży zaleceń Komisji Weneckiej z 11 marca ,2016 !

Co mu tam wyroki TK,co mu tam zalecenia jakiejs Komisji Weneckiej!

Wódz zignorował opinie WSZYSTKICH uczelni z wydziałami prawa,że zmiany w ustawach dotyczących praw konstytucyjnych są bezprawne,zignorował opinie i pytania ze strony Parlamentu Europejskiego,zignorował też pełne troski pytania o praworządność dwóch najważniejszych senatorów z USA w tym bohatera wojennego i prawdziwego przyjaciela Polski Johna McCaina!

Wódz po prostu takie opinie-jako nieprzystające do JEGO,JEDYNEJ i JEDYNIE słusznej wizji Polski - ma w dupie!

I co mu mogą zrobić?

Marionetki: Duda,Szydło,Kuchciński,Ziobro,Kamiński,Macierewicz,Kempa zrobią wszystko by zadowilić i byc posłusznym myslom Wodza!większośc parlamentarna to po prostu maszynka do glosowania;wodz nie oczekuje myslenia,oczekuje posluszeństwa,tak jak w każdym wodzowskim panstwie!

A ze większość obywateli ma inne zdanie - vide wyniki sondaży IBRIS z 14 marca,2016 opublikowane w Rzeczpospolitej - to tym gorzej dla opinii publicznej,a przecież Ci co nie są z wodzem to nie są prawdziwymi Polakami,więc się nie liczą;najlepiej wygonić ich na jakiś Madagaskar!

Wódz prowadzi kraj w przepaść i musimy,my obywatele,na codzień nieprzejmujący sie TK,demokracją i praworządnością powiedzieć zdecydowanie wodzowi NIE ! NIE POZWALAMY !

A jak bedzie trzeba to oprocz demonstracji musimy wymusić oddanie władzy przez wodza i jego poplecznikow!

Historia zna na to sposoby i może sie powtorzyc i to szybciej,niż się wodzowi wydaje !

wtorek, 08 marca 2016
PiS wyggrał na Podlasiu...................

Zgodnie z przewidywaniami partia wodza ,PiS wygrała uzupelniające wybory do Senatu RP na Podlasiu;jej kandydatka p Anders zdobyła lekko ponad 47% a jej kontrkandydat z PSL p Bagiński ponad 41% przy nieoczekiwanie wyższej niz przecietnie frekwencji, ponad 17%.

Obserwowałem te wybory z doskoku;PiS zapowiedział i pokazał pełna determinacje:sam wodz dwukrotnie(!) osobiście wspierał swojego spadochroniarza ,pani Szydło też,a pomniejszych czynowników PiSu bylo bezliku.W tym okregu,tradycyjnie(niestety) głosujących na PiS przewidywano,że się powtorzy historia,niewiadomymy była za to frekwencja.

Dzieki mobilizacji PiSu,ktora miała dobry wplyw na frekwencje,do urny poszlo duzo wiecej wyborców a ostateczny wynik trudno nazwać maiżdzącym zwyciestwem PiSu(i wodza),skoro Anders miała 6pkt procentowych więcej niz Bagiński.

Ale - niestety - i tym razem ani PO(szczegolnie),ani Nowoczesna - sie nie popisali.

Schetyna zapowiadał - przed wyborami na Podlasiu- totalna opozycje wobec PiS ! ale nie chcialo sie wierchuszce PO jezdzic po wioskach i miasteczkach Podlasia pokazujac wsparcie i poparcie dla wspolnego,bylo niebyło,kandydata!

Nowoczesna,tez mogla posłac swoich przedstawicieli do wiekszych miast na Podlasiu!

Szczytem nieudolności byly dwie czolowe działaczki PO : pani Kopacz i pani Kidawa-Błonska:obie zgodnie,po zapytaniu dziennikarzy- przyznaly sie,że nie wiedzą jak sie nazywa ich wspólny kontrkandydat p Anders!

Wstyd i nie dziwota,że Anders i PiS wygrali!

Kolejny raz PO- tym razem z Nowoczesną(PSL zrobil to co normalnie robi)- dali plamy !

Jak tak dalej pojdzie to będziemy mieli wodza nie 1-2 lata a 4 a nie daj Boże więcej !poniedziałek, 29 lutego 2016
Zagadka - ile osób bylo na marszu KODu - My Naród ????

Po ostatnim marszu KODu w Warszawie w sobote w mediach pojawily sie mocno sprzeczne informacje nt liczby uczęstnikow tego marszu w obronie demokracji i w obronie szkalowanego prezydenta Lecha Wałęsy.

I tak policja konsekwentnie twierdziła,że uczestnikow było 15 000 co namietnie powielały reżimowe media (TVP1,TVP2 i TVPInfo);proreżimowych dziennikow nie czytam,więc nie wiem ile podała np Gazeta polska ale pewnie tez tyle co policja.

Z kolei warszawski Ratusz,co potwierdziła prezedent Warszawy HGW w  TVN24 obliczyl ilośc uczęstnikow marszu na co najmniej 80 000,podając,że stosują prostą metodę a mianowicie przyjmując 2 osoby na 1m2 i znając -z dronow czy helikopterów zajęty obszar przez demonstrujących łatwo wyliczyc liczbe uczęstnikow.

Osobiście bylem na marszu - przeszedłem od zbiorki przy Zielenieckiej,poprzez wiec na rondzie Waszyngtona aż do ronda de Gaulla i z odpowiedzialnością stwierdzam,że bylo nas nawet okolo 100 000 !

Ludzie dołączali do marszu,szli kilometr lub dwa i sie odłączali a w ich miejsce wchodzili nowi ale z pewnością bylo nas co najmniej 80 000 !

Podobnie było na wiecu koncowym na placu Piłsudskiego co pewnie obserwował PAD.

I to zadaje kłam stwierdzeniom wodza PiSu Kaczynskiego,że inicjatywa KODu się zwija ;

ta incjatywa  panie Kaczyński rosnie ! a jak urośnie to nie tylko uciekniesz z Wiejskiej czy Nowogrodzkiej !

uciekniesz raz na zawsze z polskiej polityki !

środa, 24 lutego 2016
Wałęsa = wróg mr 1 Kaczyńskiego

Zaczyna się kolejny obrzydliwy spektakl mający na celu zniszczenie jedynego dzisiaj żyjącego  na świecie, symbolu Polski - Lecha Wałęsy!

Za głupią i wstretną akcją IPN udostepnienia tzw teczki Kiszczaka - bez uprzedniej:

(a)zaproszenia Lecha wałęsy do IPN celem zapoznania sie z zawartością;

(b)przeprowadzenia skrupulatnej analizy grafologicznej i historycznej i

(c)skonfrontowania zawartosci teczki ze świadkami

stoi aparat PiSu w tym Przede wszystkim  wodz tej partii Jarosław Kaczyński.

Bracia Kaczyński byli w koncowce lat 70tych trzecio a nawet czwartorzednymi dzialaczami opozycji,tj sluchali Radia Wolnej Europy,roznosili jakies ulotki,od czasu do czasu kolaborowali z KORem,nie wchodząc zresztą do kregów decyzyjnych tego ani innego ugrupowania.

Jeden z braci pracowal na Uniwersytecie w Gdańsku(Lech Kaczynski),drugi przebywał w Warszawie.

Jak wybuchła Solidarnośc,Lech sie bardziej zaangazował w struktury nowopowstalego związku "Solidarność",był przez krotki czas w stoczni;Jarosław trzymał dystans i przebywał w Warszawie.

W stanie wojennym Lech został na jakis czas internowany,Jarosław jak mowi legenda(prawdziwa) przespał poranne przemówienie Jaruzelskiego i o wszystkim dowiedział sie dopiero w poludnie;nikt go nie chciał ani aresztować,ani internować.

W czasie gdy SB próbowało zgnoic Wałęsę przez cały okres od 1982 po 1986 rok,bracia kryli sie na nieznaczących posadkach na uczelniach ,ale zbyt aktywni w podziemiu nie byli.

W obradach Okrągłego Stołu brał aktywny udział Lech Kaczynski(przewodniczył jednemu z podstolikow ze względu na wcześniejszą prace w Solidarności),Jarosław nie był aktywny.

W wyniku wygranych wyborów 4 czerwca 1989 roku,po artykule Michnika "Wasz Prezydent,nasz Premier",Wałęsa - jako przywodca zwycieskiej opozycji desygnował Jarosława Kaczynskiego do przeprowadzenia rozmów z owczesnym ZSL i SD aby umozliwic Mazowieckiemu stworzenie koalicyjnego rządu;ta misja Kaczynskiemu sie powiodła,ale Mazowiecki nie "odwdzięczył" sie Kaczynskiemu ministerialna posadą;bracia pozostali z Wałęsą i od razu zaczęli knuc przeciwko Mazowieckiemu.

Wojna na gorze i szarpanina z Mazowieckim trwała do konca 1990,tj do momentu wyborow prezydenckich ,w których zwycięzył Wałesa,a bracia otrzymali eksponowane stanowiska:jeden(Jarosław)został szefem kancelarii prezydenta a drugi(Lech)szefem BBNu!

Polityczna dotkryna Kaczyńskiego opiera się na przemyśleniach XIX wiecznego filozofa niemieckiego Karla Schmidta,który uważał iz wszelki postep wymaga konfliktu i walki;jak go nie ma to nalezy go wywolywać i ten tylko sposób można osiągnąc postep w realizacji swoich celow(myslenie Schmidta zresztą skutecznie stosowali nazisci i Goebbels).

Nic wiec dziwnego,że probował narzucic swoj styl uprawiania polityki Wałęsie,ktory początkowo szedł ta drogą,ale jak sie zorientował w manipulacjach braci(plus ich konflikt z Wachowskim),obaj z hukiem wylecieli w polityczny niebyt!

Od tego czasu wrogiem nr 1 Jarosława jest Wałęsa!stąd palenie jego kukły w 1991 w gronie swoich akolitow;stąd nienawiśc za obalenie rządu Olszewskiego w 1992 r itd itp.

Wałęsa ,zreszta słusznie kiedyś stwierdził:"Kaczyńscy nie nadają się do budowania a nawet jak coś zbudują,muszą to bezwzględnie zniszczyć"! i ta prawda bez przerwy sie sprawdza.

Bezwzględnośc Jaroslawa Kaqczyńskiego - tak wobec Wałęsy jak i wszystkich o innych niz on poglądach-oparta jest o kompleksie niższości(nie był internowany,nie byl szefem związku zawodowego,nie ma nagrody Nobla,itd),na poczuciu głebokiej krzywdy i zawiści,że przez 20 lat był w polityce marginalizowany i lekceważony,na poczuciu winy za śmierć brata(namawiał Lecha do rozpoczecia kampanii prezydenckiej od wizyty w Katyniu!) i chęci zemsty za wszelką cenę.

Dla przypomnienia marzącym o idealnych postaciach warto pamietać że zdecydowana większość naszych bohaterów narodowych ma ciemniejsze karty w swoich życiorysach: i Piłsudski(agent wywiadów niemieckiego i japonskiego);i Traugutt(oficer armii carskiej z zaslugami w tłumierniu powstania na Węgrzech),i hetman Czarniecki(poddał się królowi szwedzkiemu) i wielu wielu innych.Summa summarum Kaczyński to mały człowieczek z kompleksami opanowany ządzą zemsty a usluzny szef IPNu z obawy o swój stołek(?) umozliwia niszczenie największego żyjacego Polaka,skoro decyduje sie na publikacje niesprawdzonych dokumentow i to pod nieobecnośc w kraju Wałęsy!

Nie pozwolmy na to ani Kaczńskiemu ani PiSowi !

Bierzmy udział w marszach i wiecach poparcia Wałęsy !

Piszmy listy do Lecha żeby wytrzymał i dał radę,bo to  jemu zawdzięczamy wolnośc i miejsce gdzie się dzisiaj Polska znajduje !czwartek, 18 lutego 2016
5 filarów Morawieckiego,komentarz

Wicepremier Morawiecki,po trzech miesiącach wytężonej pracy przedstawil wczoraj swój program rowoju Polski na najbliższe 25 lat,który został okrzyknięty" planem Morawieckiego"

Pośród wielu ekonomistów wbudził on wiele wątpliwości,które podzielam,i w dalszej części je przedstawię komentując jednocześnie poszczególne elementy /filary planu.

1.Reindustrializacja

Morawiecki twierdzi,iż poziom udziału produkcji przemysłowej   w polskim PKB jest zbyt niski i w tym celu należy promować partnerstwo dla strategicznych dzialow gospodarki,tworzyc krajowe "inteligentne"specjalizacje,klastry i doliny przemyslowe oraz wspierać inwestycje zagraniczne.

Wg statystyk poziom industrializacji Polski mierzony wkładem przemysłu(produkcji przemyslowej) w PKB w 2013 wyniósł 33.15%,przy sredniej dla całej UE - 25.2% i był nizszy od udzialu w Czechach-36.69% ale wyższy niz np w Szwecji - 25.85% lub Niemczech - 30.21%

Oznacza to ,że sama produkcja przemysłowa niekoniecznie stanowi podstawowy czynnik wzrostu !

2.Rozwoj innowacyjnych firm

Tutaj Morawiecki proponuje reformę instytutów naukowych,tworzenie klastrów technologicznych,start-upow,zwiekszenie wydatków na B&R,przyjazne otoczenie prawne i wreszcie nową "konstytucję Biznesu".Są to hasła powtarzane od dobrych 20 - 25 lat i niestety pozostające hasłami;jedyną zakonczona sukcesem "konstytucją" biznesu była tzw ustawa Wilczka z 1988/89 która skutecznie przeforsowała zasadę"co nie jest zabronione,jest dozwolone" i wyzwoliła przedsiebiorczośc i innowacyjność Polaków;niestety - wszystkie póżniejsze rządy - poprzez wzrost biurokracji skutecznie tą przedsiębiorczość wyhamowały.

W kwestii B&R warto podkreślić iż obecnie nasze wydatki w tym obszarze wynoszą poniżej 2% PKB i należą do najniższych w Unii ,a bez wzrostu nakładów nie ma co marzyc o "skoku" innowacyjności.Co ważne,udzial sektora prywatnego powinien odgrywać tutaj decydującą rolę a bez konkretnych zachet hasła pozostaną tylko hasłami.

 

 

 

 

3.Kapitał dla rozwoju

 Z tym filarem mam duzy problem bowiem połowa zakładanych nakladów ma pochodzic z funduszy Unijnych a sądząc po obecnych relacjach naszego rządu z Komisją mogą zaistnieć problemy z wykorzystaniem środków Unijnych na nasze,priorytetowe cele.Nasza .niezrozumiała w Komisji,postawa braku solidarności w rozwiązaniu najwiekszego wyzwania przez UE jakim jest problem uchodzców zaskutkuje,prędzej czy pozniej zmniejszeniem transferów finansowych z UE do Polski.

Liczenie na nadwyzke plynności w systemie bankowym (90 mld pln) w sytuacji obciążenia bankow podatkiem bankowym to naiwnośc;system bankowy będzie w mniejszym a nie wiekszym stopniu finansował rozwój a raczej ,jeśli juz to konsumpcję podgrazną socjalnymi programami PiSu.

W mojej opinii liczenie na 200 mld inwestycji z sektora prywatnego,przy obecnej biurokracji a do tego kompletnej wymiany kadr w administracji zaskutkuje raczej zahamowaniem inwestycji a nie ich wzmożeniem.

Przy wyraznej niechęci rządu i osobistej premiera Morawieckiego do kapitalu zagranicznego,naplyw tego kapitalu zostanie ograniczony.

Zapowiedziane zaciesnienie polityki fiskalnej i walka z wyludzeniami podatkowymi(VAT etc) to zapowiedz wzmozonych kontroli i szykanowania przedsiebiorców i w tej sytuacji beą oni mniej sklonni do inwestowania w rozwój a raczej przenosic dzialalnośc zagranicę.

 

4.Ekspansja zagraniczna

 Jednolity rynek UE to 23% światowego  PKB ,i na tym rynku jest wiele dla naszych firm do zrobienia;wychodzenie poza rynki UE jest obarczone duzo wiekszym ryzykiem,miedzy innymi na brak tradycji oraz brak kontaktów.Nasza dyplomacja-od zawsze - ustawiala się tylem do biznesu - i zmiana nastawienia plus wyszkolone kadry to kwestia pokolenia.Niewykorzystujemy cudzoziemcow - absolwentow naszych uczelni ani nie mamy programu zachet dla cudzoziemcow do studiowania w Polsce na naszych uczelniach;przy naszej ksenofobii i niechęci do cudzoziemców trudno liczyc na ekspansje naszych firm zagranicą poza incydentalnymi przypadkami.Zmiana kadr w spolkach ze znaczącym udzialem Skarbu państwa,w wiekszości na wiernych żolnierzy PiSu,żle wróży możliwosciom rozwoju tych spółek a w tym checi(i umiejetnosci) do ekspansji poza nasze granice.

 

 

5.Rozwoj społeczny i regionalny

 Tutaj wrzucono wiele elementów jak kompleksowy program demograficzny(500+ ???),pakt dla obszarów wiejskich,skuteczna polityka regionalna i edukacja ale bez konkretów.

Jeśli rzad PiS opóznia rozpoczecie podstawowki o 1 rok a z drugiej strony chcwe obniżyc wiek emerytalny z 67 do 65/60,oznacza to,że stracimy ok 1.5- do 2.0 mln rak do pracy a przybedzie emerytów; to nie jest program rozwoju demograficznego tylko program zalamania sie finansów państwa i krotkowzroczność !

Lukę w takim ukladzie jak wyżej  zapelnić mogą tylko imigranci a tych przecież nie chcemy !

Polska bowiem powinna od zaraz przyjmować ok 100/150 tys imigrantów rocznie aby zapewnic sprawne funkcjonowanie gospodarki oraz jej obslugi

 

 Reasumując diagnoza istotnych przesłanek dla rozwoju wydaje się słuszna,niestety zarys realizacji programu,bardzo ogólny ,haslowy i nieprecyzyjny oraz pełem wenętrznych sprzeczności i niekonsekwencji wskazuje,że z realizacją planu będzie bardzo trudno,co gorsza mam wrażenie,że o wielu działaniach niezbednych dla realizacji to nie premier Morawiecki będzie decydował.

Zgrabna prezentacja ,jak wiele przed nimi(np plan Hausnera) i obawiam sie tyle,tym bardziej iż nie polożono nacisku na koniecznośc zmian w edukacji,ani tez nie zająknieto sie o kwestiach konieczności odejścia od węgla jako podstawy naszej energetyki ani też o szansach rolnictwa!

piątek, 29 stycznia 2016
Głupole z PiSu......

Banki,w tym nasze w Polsce nie maja najlepszej ani prasy ani koniunktury.

O ile jeszcze w 2014 r zysk - po podatku- całego sektora wyniósł ok 16 mld pln o tyle rok 2015 jest duzo gorszy a obecny 2016 zapowiada się prawie katastrofalnie.

W roku ubiegłym sektor bankowy został obciążony wypłatami na dwa zbankrutowane SKOKi co kosztowało bagatela łącznie ok 3.7 mld pln a w koncówce roku bankructwem SK banku w Wolominie,co kosztuje ok 2 mld pln!

Na dodatek,z powodu bankructw,BFG(Bankowy Fundusz Gwarancyjny - z którego m.innymi pokrywa się deponentom wyplaty - do wysokości 100 tys Euro) podniosło składki na swoją rzecz z 1.2 mld pln(2014) do 2.1 mld w 2015.

Uwolnienie kursu CHF przez centralny bank Szwajcarii spowodowało gwaltowną apreciacje CHF,w tym do polskiej złotówki,co spowodowało gwałtowne naciski na przyjście z pomocą kredytobiorcą w tej walucie,w rezultacie czego(politycy!),utworzono fundusz pomocowy dla kredytobiorców znajdujących sie z trudnej sytuacji(bezrobocie,choroba etc) o wyskości 0.6 mld pln.

W sumie -nadzwyczajne - obciążenia sektora w ubieglym roku wyniosły łącznie co najmniej 5.2 mld pln(bankructwo SK banku prawdopodobnie obciązy wynik 2016 r) a więc wynik sektora zostanie obniżony o co najmniej 1/3.

Do tej wyliczanki warto dodać straty jakie ponieśli akcjonariusze tych banków,które są notowane na GPW.

Ceny akcji tych banków spadły w ostatnim półroczu przeciętnie o 30% co oznacza stratę kilkudziesięciu mld pln!

PiS obiecywał w kampanii wyborczej "dobrą zmianę",postawienie na rozwój(bo Polska jest w ruinie) i inne "gruszki na wierzbie";w co -niestety-wielu uwierzyło.

W ramach tego wsparcia rozwoju właśnie uchwalono nowe obciążenie sektora podatkiem bankowym w wysokości obciążenia podatkiem w wysokości 044% aktywów,co bedzie kosztować banki w 2016 ok 5-6 mld pln!

Jak każdy przecietny "Kowalski" wie ,aktywa bankowe to przede wszystkim kredyty!

A więc kredyty hipoteczne,kredyty gotówkowe na zakupy samochodów,AGD,RTV,wycieczki zagraniczne jak i kredyty na inwestycje,rozwiniecie działalności gospodarczej a także zwykłe chwilówki.

Oblożenie ich podatkiem spowoduje po pierwsze wzrost kosztów tych kredytów a po drugie zmniejszenie akcji kredytowej,ergo zamiast wspierania rozwoju(poprzez finansowanie budownictwa mieszkaniowego,konsumpcje,inwestycje itd) wyhamowywanie rozwoju .

Aby powyzszego było mało,pan prezydent skierował do Sejmu projekt ustawy mającej "ratować" kredytobiorców,którzy brali kredyty hipoteczne w walutach(przede wszystkim w CHF ale i w Euro,$ czy innych);ten ratunek- w zamyśle prezydenta-ma polegać na przewalutowaniu kredytów na pln po kursie z dnia zawarcia umowy kredytowej oraz dodatkowo,obciązeniu banków różnicami w tzw spredach tj różnicą pomiedzy kursem wymiany walut naliczanej przez banki,a kursami ustalanymi przez NBP.

Koszt dla sektora wg różnych opinii i analiz - wyniesie od ponad 20 mld do ponad 45 mld pln!

I tego sektor bankowy w Polsce - uważany przez wielu na świecie - za bardzo stabilny i dobrze zarządzany-nie wytrzyma a to oznacza bankructwo co najmnie trzech banków posiadających proporcjonalnie najwyższe udziały kredytów walutowych w swoich portfelach.

Te bankructwa spowodują,iż środki w BFG nie wystarczą na pokrycie wyplat gwarantowanych depozytów - więc Skarb państwa(czyli my wszyscy podatnicy) będziemy musieli się na te wyplaty złożyć ale kwoty te wyniosą nie kilka mld ale co najmniej 100 a może 120 mld pln! co bedzie oznaczało bankructwo państwa i cofnięcie się o co najmniej 20/25 lat w rozwoju,przekreślenie w całości dorobku całego pokolenia!

Takie głupki namy rządzą!

A wszystko w rezultacie sączonej przez lata przez wodza PiSu Jarosława Kaczyńskiego nienawiści do wszystkiego nad czym niema kontroli,jego kompleksu niższości,zazdrości i frustracji,co,przy stale powtarzanych kłamstwach podzielilo nasze spoleczeństwo na sektę wierzących frustratów oraz większą część,zadowolonego z siebie ale totalnie biernego społeczeństwa!

środa, 20 stycznia 2016
Szydło w Parlamencie Europejskim

Oglądałem całą debatę w PE i odniosłem mieszane uczucia.

Po pierwsze żle się stało ,że nasz kraj- a tak naprawdę rząd naszego kraju-został wezwany na dywanik aby wytłumaczył się z działań,ktore w ocenie Komisji Europejskiej w sposób jaskrawy naruszają ład konstytucyjny w Polsce oraz zasady i wartości leżące u podstaw Unii Europejskiej.

Po drugie dyskusja i wystąpienia w PE -poza kilkoma -chyba z 8 wystąpień-miało miałki charakter i niewiele wspólnego z zasadniczą kwestią tj w jaki sposób PiS w Sejmie i poprzez rząd narusza konstytucję.

Regulamin PE pozwala na wystąpienia różnych frakcji,z czego w pełni skorzystali "duchowi" sprzymierzeńcy PiSu a więc eurosceptycy,ktorzy dali pełny popis swojej niechęci a czasem wręcz nienawiści(np nasz Korwin Mikke) do UE(jak tej Unii tak nie chcą to dlaczego siedzą w PE i biorą kasę-chciałoby się zapytać)!

Najgorze,że premier Szydło z usmiechem na twarzy kwitowała te występy a nawet biła brawo!,mimo że chwilę wcześniej opowiadała bajki jak to Polska chce być "czempionem Europy"!

Wystąpienie Szydło bylo pełne banałów i gołoslownych stwierdzeń,że w Polsce jest demokracja,PiS wygrał wybory więc chce urządzić kraj wg własnego pomysłu,Trybunał Konstytucyjny przecież działa,ustawa medialna jest podobna do takich ustaw w innych krajach UE i w ogóle tej dyskusji nie powinno mieć miejsca w PE a najlepiej w Polsce,miedzy samymi Polakami.

Jej wystąpienie czynnie wspierał europoseł PiS niejaki Legutko natomiast-niestety- europosłowie PO -moim zdaniem zawiedli bo wystapienie europosła Olbrychta było niezwykle łagodne i koncyliacyjne !

Dlaczego?nie mam pojęcia,a przecież aż sie prosiło aby wyliczyc wszystkie niekonstytucyjne działania PiSu i zadac pytanie Szydło- a tak naprawdę fuehrerowi PiS Kaczyńskiemu - kiedy z tych decyzji się wycofa!

PO bez sensu i w imie politycznej poprawności nie pokazała się,że jest twardą opozycją,ktora potrafi bronić konstytucji i demokracji;i to kolejny raz!

Twarde, merytoryczne wystąpienia mieli Voehforstat(były premier Belgii),wiceprzewodniczący KE Timmersman oraz dwie Niemki z grupy Zielonych oraz Lewaków!Podobnie wystąpił bardzo merytorycznie Komisarz Oettinger,krytykując tzw małą ustawę medialną dającą Ministrowi Skarbu prawo do powoływania(i odwolywania) szefów mediów publicznych.

Na jednoznaczne,i powtarzane  pytanie czy Polska zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej-w sprawie naruszeń konstytucji poprzez działania paraliżujące prace TK- Szydło nie chciała jednoznacznie odpowiedzieć,.bredząc cos ,że jak dostaniemy stanowisko to bedziemy je analizowali!

Innymi słowy dała do zrozumienia,że - podobnie jak przy orzeczeniach TK- rząd niekoniecznie będzie sie do tego stosował bowiem takie jest dzisiaj stanowisko wodza PiS Kaczyńskiego.

Brak ostrego i publicznego stanowiska europosłów PO w czasie debaty jest dzisiaj wykorzystywane przez PiS,Szydło oraz propisowskie media jako jej "wielkie zwycięstwo" oraz ,że wyrasta na "nowego przywódcę Europy" co jest kompletną bzdurą i wręcz kłamstwem.

Wystep Szydło to popis unikania odpowiedzi i samozadowolenia,oraz wręcz hipokryzji.

Timmermans i Oettinger zapowiedzieli przyjazd niedługo do Polski,i wtedy okaże się ,że król jest nagi,bowiem ci dwaj nie pozwola sobie mydlić oczu ani przez Szydło,ani przez Dudę ani też przez Kaczyńskiego czy Waszczykowskiego!

To,że ciemny lud Pisowski  kupi wersję "zwycięskiej,wstającej z kolan Szydło", nie mam żadnych wątpliwości;ale Europa i jej instytucji oraz większośc Polaków nie dadzą się omamić!

czwartek, 07 stycznia 2016
Wódz "K" spotyka sie z wodzem "O"

W głębokiej tajemnicy ,w trzeciorzędnym  pensjonacie w Niedzicy(na Orawie)spotkali się na cały prawie dzień wódz PiSu Kaczyński z wodzem Fideszu Orbanen.

Sami,z troskliwie dobranym antouragem - z PiSu :Naimski i Brudziński(Fidesz nie podał kto towarzyszył Orbanowi oprócz konsula generalnego Węgier).

Znamiennym jest fakt,że w spotkaniu nie brała udziału premier Szydło,co może oznaczać ,że formułą spotkania było partyjne spotkanie na szczycie a nie oficjalne rozmowy dwóch premierów.

Prasowe spekulacje wskazywały,iż rozmowy mogły dotyczyć przygotowań Orbana do rozmów z premierem Cameronem,oceny sytuacji relacji obu krytykowanych krajów z Komisją Europejską,może wymiany doświadczeń w likwidacji/ograniczania roli Trybunału Konstytucyjnego,stosunku do kwestii uchodzców i pewnie też zależności obu krajów od dostaw surowców energetycznych(Naimski!) z Rosji.

Tak czy owak,rząd dostanie nowe wytyczne od wodza i będzie bez szemrania je realizował,łącznie z Sejmem a niejaki Duda zwany prezydentem RP pilnie podpisywał.

Dla mnie ,to spotkanie jest kolejnym dowodem na stopniową faszyzację kraju oraz na wszechwładzę Kaczyńskiego.

Przed nami kilka interesujących zdarzeń :

9 stycznia demonstracja/pikieta zorganizowana przez KOD(godz 14.00 ,plac Powstancow,Warszawa oraz kilkanaście innych miast)

12 styczeń - oczekiwane orzeczenie TK w sprawie uchwały powolujacej 5 sedziów TK przez większośc PiSowską;w tym samym dniu pikieta KODu przed siedzibą Trybunału

13 styczeń - posiedzenie(zamkniete) Komisji Europejskiej w sprawie naruszania praworządności w Polsce

19 stycznia - otwarta debata nt naruszania zasad demokratycznych w Polsce w parlamencie Europejskim.

20 styczeń -najprawdopodobniejszy wybor Schetyna na nowego szefa PO

Kto może,niech bierze udział ; z pewnością będzie się działo !

 


 


poniedziałek, 28 grudnia 2015
Co się kluje we łbie Kaczynskiego?

Szalone tempo rozmontowywania systemu demokratycznego w Polsce zapoczątkowane wojną PiSu z Trybunałem Konstytucyjnym jest resultatem świadomych działań "wodza " tej partii,który już wiele lat temu powiedział,że bedzie dążył do uzyskania takiej przewagi w parlamencie aby być w stanie zbudować nowe państwo wg własnego pomysłu,państwo które będzie realizować zamysł tej jednej,jedynej większości a wszyscy i wszystko co stanie na jej drodze zostanie zniszczone lub zmarginalizowane.

Dzisiaj jesteśmy świadkami tej "dobrej zmiany",której orędownikiem jest premier Szydło i marionetka w postaci prezydenta Dudy !

Jak wiemy z enuncjacji prasowych,już pojawił sie projekt nowej ustawy rozszerzającej uprawnienia służb i policji, co doprowadzi nie tylko do powszechnej inwigilacji obywateli,kontroli internetu,zbierania  "haków" na wszelkiej maści opozycję,a wszystko pod hasłem "zagrożenia terroryzmem"

W kolejce czeka też rewolucja w mediach tj przejecie mediów publicznych i kaganiec na media prywatne,a wszystko przygotowywane i procedowane nocami i w ukryciu.Te wszystkie projekty ustaw zgłaszane są przez grupy posłów(PiSu) aby uniknąć obowiązku uzgodnien i konsultacji przy przedłożeniach rządowych.

Cały ten blitzkrieg to wymysł jednego człowieka:Jarosława Kaczyńskiego,samotnika z Żoliborza,człowieka nienawidzącego ludzi,opętanego żądzą władzy i zemsty!

Jarosław i Lech Kaczyńscy w młodości i pozniej wychowywani byli przez stanowczą matkę Jadwigę,natomiast z jakichś tajemniczych powodów mieli fatalne stosunki z ojcem  Rajmundem,inzynierem budowanictwa,który całe życie tyrał na w miarę dostatnie życie rodziny włącznie z kilkuletnim pobytem na kontrakcie Polservice w Libii,co pozwoliło na kupno rodzinnego domu przy ul Mickiewicza.

O ile o matce obaj bracia blizniacy zawsze wypowiadali się bardzo ciepło,opiekowali się nią (Jarosław) do końca, o tyle o ojcu nigdy,nigdzie nic nie powiedzieli.

Wg opowieści kolegów w szkole nie byli lubiani,od czasu do czasu dostawali lanie,co spowodowało m.innymi ich pozniejszą pogardę do zabaw na podwórkach(sami mieli ogrodek przy własnym domu).

Z drugiej strony byly z nich niezłe rozrabiaki ,co potwierdzała ekipa filmowa z planu. "o dwoch takich co ukradli księzyc".

O studiach niewiele da sie powiedzieć,trochę się angażowal w działalność opozycyjną ale tutaj Lech był bardziej aktywny,może dlatego,że studiował i mieszkał w Gdańsku.

Zawsze jednak to Jarosław jako starszy miał na Lecha przemożny wpływ a ich związek braterski obrósł legendami(np codzienne wielokrotne rozmowy telefoniczne itd).

Smierć Lecha w fatalnych wypadku lotniczym była ogromnym ciosem dla Jaroslawa i zwiekszyła jego zawsze chrobliwą podejrzliwość i potrzebę tropienia spisków.

Wielu uważa,że dążenie Jarosława do udowodnienia,że przyczyną wypadku było nie nieprzestrzeganie procedur lotniczych a wyimaginowany zamach,jest ostatni telefon między braćmi-już w czasie feralnego lotu-w trakcie którego Jarosław naciskał na Lecha aby koniecznie lądować w Smoleńsku.

Jarosław w ten sposób chce wyprzeć z pamięci tą rozmowę i przykryć ją "zamachem" !w myśl zresztą znanej zasady goebelsowskiej propagandy iż kłamstwo powtorzone 1000 razy staje się prawdą.

Po śmierci Lecha oraz matki,Jarosław pozostał sam(poza siostrzenicą i jej dziecmi - i której a z pewnością jej mężów nigdy nie tolerował)i jedyne co mu pozostało to zemsta i chęć odwetu na całym społeczeństwie KTORE NIE CHCE UZNAC ANI DOCENIC JEGO WIELKOSCI I POLITYCZNEGO GENIUSZU!

Wieloletnia frustracja,przeświadczenie ,ze należało mu się "więcej",odreagowanie na brak przynależności i akceptacji przez "warszawskie salony",potęgowały wrodzone cechy podejrzliwości i niechęci do otoczenia nad którym nie panował.

Po ostatnich wyborach prawie wita się z gąską,ma bowiem większość parlamentarną,poslusznego premiera a na dodatek słabeusza i bezwolnego prezydenta!

I tylko ten cholerny TK przeszkadza!

A więc trzeba zdemolować TK !,i jednoczesnie obejść konstytucję dla uzyskania pełnej i niczym nieograniczonej władzy.

A że będą protesty?niech będą!Ja,wodz i nieomylny przewodnik zbuduję wam takie panstwo,gdzie moja wola będzie wszystkim a wy macie siedziec cicho,dostaniecie swoje 500+ na bachory,wyższą kwotę wolną od podatku,pare innych ochlapów!i zato bedę mogł Was totalnie kontrolować,inwigilować i wami bez żadnych przeszkód rządzić!

Bo naród i społeczeństwo jest dla mnie a nie ja dla was,a poza tym nie znacie sie na rządzeniu,nie rozumiecie sztuki rządzenia,jesteście po prostu gorszym sortem.

Stworze nowy typ Polaka - Obywatela !

Kaczynski buduje nam wszystkim dyktaturę,mieszankę PRLu

z faszyzmem i czym prędzej damy temu opór tym lepiej dla nas wszystkich !

Ten czlowiek nie rozumie zasad demokracji,nie zna językow,nie byl i nie mieszkal zagranicą,ma UE w pogardzie i najchetniej obudowałby Polskę wielkim murem z drzwiami otwierającymi się tylko w jedną strone:na zewnątrz aby Ci wszyscy ktorzy z nim i jego wizją się nie zgadzają,jak najszybcie wyemigrowali!

Taki los chce nam zgotować "wodz"PiSu Jarosław Kaczyński

Nie możemy do tego dopuścic a wątła pociechą może być to,że w slynnym filmie o zlodziejach księzyca,szybko sie okazalo,że zchwytanie księzyca to zluda bowiem co pewnien czas po pelni po prostu znika !

I taki będzie los Kaczyńskiego i PiSu!

środa, 23 grudnia 2015
Czas protestu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzieje się tyle i tak szybko,najczęściej w nocy,że czlowiek ma kłopot i brak czasu aby na to reagować na blogu!

Wszyscy Panstwo niewątpliwie wiecie,że władza PiSu - i ich fuehrera Jarosława powoli rozmontowuje nam Trybunał Konstutucyjny w czym pomaga bardzo marionetka fuehrera umieszczona w Pałacu Namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu.

W Sejmie zdominowanym przez coraz bardziej brunatny PiS-oraz oszolomów Kukiza,o nasze wartości,wolność i poszanowanie demokracji i Konstytucji walczy Nowoczesna Petru,PSL i -niestety-słabnąca PO!

Trzeba koniecznie dawać im widoczne i słyszane wsparcie!

Inicjatywa KOD zyskała bardzo szerokie wsparcie w społeczeństwie czego dowodem były potężne demonstracje w całym kraju 12 i 19 grudnia;tych demonstracji bedzie więcej i nie możemy w nich nieuczęstniczyć!

Udział w demonstracjach przeciwko fuehrerowi Kaczyńskiemu i jego brunatnej partii musi stac sie obowiazkiem każdego myślącego Polaka,każdego obywatela pragnacego demokracji i każdego Polaka,który nie chce pozwolic na brutalne łamanie Konstytucji !

Fuehrer wygrał wybory,glosowało na niego ok 19% uprawnionych do oddania głosu,ok jako spełeczeństwo popelnilismy straszliwy błąd i musimy przez ten czyściec jakoś przejść.

Ale jak mówił JP II - ducha nie gaśmy!

Zróbmy piekło fuehrerowi i PiSowi;protestujmy,piszmy listy i maile,twórzmy memo,ośmieszajmy wariatów i oszolomów w rodzaju Macierewicza,Kaminskiego,kreatury w rodzaju Ziobry czy też Kempy,ośmieszajmy konduktorkę Szydło,marionetkę z Pałacu Namiestnikowskiego no i nie odpuścmy fuehrerowi,wszechmocnemu Kaczyńskiemu ani w Sejmie,ani na ulicy,ani na Nowogfrodzkiej czy Mickiewicza;niech czują protest i niechęć!

Aktywnie brońmy demokracji,TK i Konstytucji nawet gdyby przychodzili o 6tej rano i łomotali w drzwi!

Polacy zawsze dawali sobie rady jak byli przeciwko wladzy! dadzą i tym razem !

czwartek, 03 grudnia 2015
Fuhrer PiSu(na razie) triumfuje !

Każdy kto oglądał transmisje z obrad Sejmu z bieżącego tygodnia,słusznie mogł sie zastanawiać czy wrocił do naszego parlamentu PRL,czy też,gorzej aplikujemy najgorsze wzory z faszystowskich Niemiec Hitlera i Goebellsa!

Ignorowanie głosów opozycji,wykluczenie mozliwości zadawania pytań,ignorowanie wniosku TK o wstrzymanie sie od glosowania do czasu rozstrzygniecia przez TK konstytucjonalności ustaw uchwalonych w sprawie TK w lipcy i pazdzierniku br(a chodzi o łacznie 8 dni opoznienia w glosowaniu!),odbieranie glosu poslom opozycji przejdą do czarnych kart historii Polski!

I ten bezczelny rechot i samozadowolenie malujące sie na twarzy wielkiego,genialnego,wszechmocnego Fuhrera ludu PiSowskiego Jarosława Wodza Kaczyńskiego !

Dziś to juz nie Prezes! dzisiaj to wódz i fuhrer -na razie narodu PiSowskiego - a jutro???

Hymn Polski powinien dzisiaj brzmieć : PiS und Kaczyński uber alles !!!!!

Nocne przyspieszone obrady Sejmu,nocno ranne -bo tak sobie zyczy Fuhrer - przyjecie przez Prezydenta slubowania bezprawnie wybranych sedziow do TK to obraz PiSowskiej "naprawy" Rzeczpospolitej.

PiS dzisiaj triumfuje ale powiedziane jest w Księdze : Mane- Tekel - Fares! i dzień ostatecznego sądu nad Fuhrerem i PiSem jest coraz bliżej !

czwartek, 19 listopada 2015
MORDOR zaprzysiężony !

Wczoraj po poludniu rząd PiSu- czyli MORDOR - został zaprzysiężony!Wola ludu - czyli 18.5% uprawnionych do glosowania sie spełniła - i teraz się zacznie a właściwie zaczęło:

1/prezydent ułaskawił Mariusza Kaminskiego(i trzech jego współpracowników) skazanego na 3 lata bezwzględnego więzienia (i utrate wszelkich praw obywatelskich) nie czekając na wynik apelacji ! wswój swojego nie zadziobie!

2/Błaszczak/Kaminski/Macierewicz zaczęli czyszczenie służb i "na razie" wymienili tylko 5ciu z 9 szefów służb!na reszte przyjdzie kolej jutro lub pojutrze!

3/Czabański zaczął czystki w publicznej telewizji i radiu;o wyrzuceniu T.Lisa już słyszeliście,teraz przyjdzie kolej na innych....

4/ponieważ nasze dzieci są bardziej dziecinne i tępe od innych dzieci(w Europie i świecie),zaczną sie uczyc w szkole dopiero od 7ego roku życia!to,że mlodsza kunkurencja może nasze wykosić fuhrera Kaczyńskiego i jego akolitów to nie obchodzi !

5/CBA właśnie o 2giej w nocy aresztowało exposła PSL Jana Burego!kiedys przychodzili o 6tej rano,widać nowy szef jest bardziej niecierpliwy(przy okazji w całym cywilizowanym świecie nie aresztuje sie podejrzanych w nocy!)

6/koncert obietnic:500 zl na kazde dziecko;cofniecie wieku emerytalnego do 60/65 lat;kwota wolna od podatku -8000,-zl;darmowe leki dla 75+ został potwierdzony w expose pani Szydło !ani słowa skąd te ok 100 mld zl uzyskać!

Ale skoro lud chciał rządu Mordoru,to lud  to otrzymał!

Problem polega na tym,że ani lud ani Mordor ani jego wódz nie wiedzą co czynią!

poniedziałek, 16 listopada 2015
Atak na Francje?nie ,to atak na Europę !

Terrorystyczny atak w Paryżu w wieczor 15 listopada wstrząsnąl całą Europą,wiecej całym cywilizowanym światem .

Terroryści spod znaku tzw Państwa Islamskiego(IS) ,o wypranych mózgach i nienawiści do wszystkiego co inne od ich najbardziej ortodoksyjnej i fałszywej wersji fundamentalizmu islamskiego zaatakowali kilka celow w Paryzu strzelając z karabinow maszynowych do bezbronnych i niewinnych ludzi na ulicach,w barach,restauracjach,koncertach i pod stadionem Stade de France.

Z pierwszych informacji (sprawdzonych) wynika,że częśc zamachowców to obywatele Europy(Francji i Belgii),pochodzenia islamskiego a zamachy to odwet za zaangazowanie sie Francji w wojne z dzihadystami w Syrii ale rownież północnej i srodkowej Afryce.

A więc za zamachem nie stoja uchodzcy z Syrii/Iraku jak proboje to przedstawic skrajna prawica w całej Europie w tym również w Polsce.

Nie mozna oczywiście wykluczyc,iż w masie kilkuset tysiecy uciekinierów,ktorzy wylądowali w Grecji,Włoszech,Austrii,Wegrzech a przedewszystkim w Niemczech nie ma agentów IS z misja dokonywania w przyszlości zamachow.Takie ryzyko istnieje stąd próba uzgodnienia wspólnej polityki imigracyjnej UE podjeta na konferencji w Wiedniu i kontynuowana podczas obrad szczytu G-20 w Turcji w ten weekend.

Dwa fakty nie podlegaja dyskusji :

1/ilość uciekinierów z bliskiego wschodu a przedewszystkim z Syrii nie zmaleje do czasu aż na tych terenach nie bedzie trwałego pokoju a to oznacza koniecznośc  zbrojnej likwidacji IS ;

2/z powodów demograficznych Europa bedzie musiała masowo przyjmować imigrantów z innych części naszego świata;

Rozpaczliwe próby poszczegolnych rzadów(Węgry,Chorwacja,Austria,Słowenia) zahaniowania imigrantów poprzez budowę murow i zasiek na niewiele się zdadza bez wypracowanej w UE wspolnej polityki imigracyjnej na która muszą się skladac: finansowa pomoc na uchodzców,którzy znależli schronienie w Turcji,Jordani,Libanie,Grecji i Włoszech;wzmocnienie i uszczelnienie granic zewnetrznych UE,wprowadzenie  efektywnego i sprawnego systemu prześwietlania chetnych do osiedlenia sie w UE uchodzców celem wyłapania potencjalnych agentów(zamachowców) z IS,wypracowanie JEDNOLITEJ polityki integracji imigrantów w skali całej UE,wdrozenie kwotowego systemu rozdziału uchodzców na osiedlenie w poszczególnych krajach członkowskich UE !

W/w podstawowe elementy wymagac bedą dalszej,poglębionej integracji UE oraz,nie bójmy sie,uszczuplenia pewnych suwerennych  prerogatyw państw członkowskich;innymi słowy kryzys uchodzców powinniśmy przekuc jako narzedzie do dalszej wewnątrzeuropejskiej integracji.

Patrząc na reakcje w Polsce,a szczególnie na sobotnie wypowiedzi przyszłych ministrów z PiSu- Szymańskiego i Waszczykowskiego,wyrażnie widać że PiSowi nie podrodze z integrującą się Europą,wręcz przeciwnie ich rząd bedzie sterował w strone odrębnej,oblężonej katolicko-narodowej twierdzy pod wodzą "najwybitniejszego wizjonera wśród wszystkich polityków" wielkiego wodza lub jak kto woli wielkiego mistrza samego Jarosława Kaczyńskiego !

Ja i większośc spoleczeństwa chyba jednak pragnie czegoś innego,chce być częścią Europy i Europejczykiem o czym może świadczyc morze zniczy przed Ambasadą Francji na ul Pieknej w Warszawie! ale może sie mylę,bo stac nas wyłącznie na tanie i efekciarskie gesty?????

 

czwartek, 12 listopada 2015
70 000 faszystów i kryptofaszystów.....

Niedawno minęła rocznica niesławnej "Nocy kryształowej"(dla przypomnienia :noc w trakcie której bojówki spod znaku NSDAP i SA zaatakowały w Niemczech synagogi,sklepy i Żydów ,paląc,rozbijajć wystawy i bijąc pez pardonu);tam też byly hasla : Niemcy dla Niemców i precz z obcymi(żydami).

To dokładnie te same hasła jakie nieśli bojowki narodowców w trakcie tzw marszu niepodleglości wczoraj w Warszawie,Wrocławiu,Krakowie i innych miastach(Polska dla Polaków,precz z muzułmanami etc,etc)!

Pomimo ewidentnego naruszenia tymi hasłami Konstytucji RP ,Ratusz w Warszawie i władze innych miast po pierwsze zezwoliły na te demonstracje a po drugie policja nie interweniowała w celu ich zatrzymania;wrecz przeciwnie ,przynajmniej w Warszawie chwalono,że nie bylo wiekszych zamieszek!

Ale to nie był marsz niepodleglości ! to był marsz hańby!

Wczoraj wyszło na ulice 70 tys faszystów,jutro bedzie ich dwa razy więcej,a pojutrze zaczną wprowadzać wlasny porządek w calym kraju co gorsze mając poparcie PiSu i jego wodza Kaczyńskiego oraz wiecej niz ciche poparcie kościoła Katolickiego ,od wielu lat mniej lub bardziej nacjonalistycznego!

Jak nie będzie reakcji spoleczeństwa i światlych mediow to sie bardzo zle skonczy i to w kraju gdzie w czasie 2giej wojny światowej faszysci-tacy sami jak na wczorajszej demonstracji-wymordowali 6.000.000  Polaków!

Faszyzm nie zna narodowości!pamiętajcie o tym !

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30