| < Lipiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Zakładki:
Tagi
RSS
środa, 16 lipca 2014
Sezon ogórkowy?????

Lipiec powinien być juz tzw sezonem ogorkowym ale w tym roku to chyba takiego sezonu nie bedzie!

No bo popatrzmy:

13 lipca skończyly sie pilkarskie mistrzostwa świata w Brazylii,gdzie w finale Niemcy pokonali Argentynę 1:0;

Dzisiaj tj 16 lipca odbywa sie kolejny szczyt UE na którym,po wyborze Junckera na szefa komisjii UE(po Barroso) mają zapaść dalsze decyzje co do obsady kluczowych stanowisk w Komisjii.

Od miesiace w Polsce rządzi "Wprost" i jego tasmy,co spowodowalo juz dwukrotne glosowania nad wotum zaufania dla rządu Tuska.

Tusk szczęśliwie wygrał oba glosowania wbrew nadziejom PiSu i jego wątpliwych sojuszników.

W kraju też straszy nieodpowiedzialny oszołom JKM,a kolejne sondaże pokazują jego wzrastającą popularność!

Czyżby w kraju byli sami nieodpowiedzialni durnie?????

Pozatym obserwuje się wzmożoną presję kleru i katotalibow na świeckośc naszego państwa.

Odwołanie przedstawienia  teatralnego na Malcie w Poznaniu,zrywanie przedstawień w całej Polsce przez hordy modlących się i awanturujacych zwolenników Rydzyka et consortes;na dodatek nieludzki prof Chazan zmuszajace nieszcześliwe matki do rodzenia "potworków" w imię  jakżechrześijanskiego zakazu aborcji oraz grożenie HGW ekskomuniką za zwolnienie Chazana z posady w szpitalu(państwowym).

I na koniec niezrozumiała odmowa Watykanu wydania materiałów naszej prokuraturze a dotyczacych wieloletnich przestępstw pedofilli przez abp Wesolowskiego na Dominikanie !

Czyżby skrucha koscioła tak podkreślana przez papieża Franciszka juz sie skończyła???

Wojna na Ukrainie prowadzona przez "zielonych ludzików" Putina trwa i się na razie nie konczy a wrecz przybiera na sile,a UE ciagle nie może zdobyć sie na skuteczne i bolesne sankcje !

A w Iraku powstaje na polnocy jakieś nowe państwo szariackei z czym nie może sobie dac rady Bagdad!

Ogorkow kochani nie będzie ! ani krokodyli w Wiśle też!

Przyjemnych wakacji !

piątek, 20 czerwca 2014
Seremet pogrąża rząd!ile samodzielności NBP?

Nocna ,środowa, akcja prokuraturyi ABW na dodatek totalnie nieudolna pogrąża wysiłki premiera Tuska zmierzające do uspokojenia sytuacji po ujawnieniu ,nielegalnych,ale zawsze,podsłuchów i nagran z rozmow m.innymi prezesa NBP z ministrem spraw wewnetrznych.

Wkroczenie policji,służb czy też prokuratury do redakcji jakiegokolwiek czasopisma zawsze konczy sie bardzo żle dla władzy o czym zdaje się nie pamietać ani prokuratura ani oficerowie ABW;na dodatek ,pokazywana live w telewizjach akcja w redakcji "Wprost" po raz kolejny skompromitowała profesjonalizm prokuratury i służb specjalnych!

Premier w tej chwili nie tylko jest pod presja zdymisjonowania szefa MSW(nadzoruje służby,ktore się skompromitowały pozwalając na nagranie),ale i zrobienia prawdziwego porządku w służbach,ktore nie tylko nie potrafia zapewnic ochrony wysokim funkcjonariuszom panstwa ale nawet skutecznie przeprowadzać nietypowe akcje;problemem jest rownież z prokuraturą,ktora bedąc niezależną od rządu co rusz popełnia kardynalne błędy, i wykazuje sie tak nieprofesjonalizmem jak i brakiem znajomości prawa.

Miażdząca krytyka"akcji" w redakcji "Wprost" dokonana przez Fundację Helsinska,OBWE i inne pozarządowe organizacje odbila się juz bardzo szerokim echem na świecie co istotnie obniża nasz prestiż miedzynarodowy.

Apel premiera o jak najszybsze opublikowania wszystkich nagran jest jak najbardziej uzadaniony ,przede wszystkim aby przeciąć spekulacje i niepewności co tam może jeszcze być- a tym samym destabilizuje sytuacje polityczną w kraju - oraz aby rozpocząc proces odbudowy zaufania do państwa poprzez doslownie, rewolucję w slużbach specjalnych,sposobie koordynacji i nadzoru nad slużbami,oraz sposobu i miejsca funkcjonowania prokuratury.

Nagranie treści rozmowy prezesa NBP z szefem MSW  pozwala też, i slusznie postawic pytanie na temat samodzielności organów NBP(Prezesa,Rady polityki Pieniężnej,i Zarządu) w podejmowaniu kluczowych decyzji wynikających z zadań cetralnego banku.A więc kto powinien posiadac uprawnienia do podejmowania działań mających na celu realizacje polityki monetarnej a kto podejmowanie działań mających na celu zapewnienie rownowagi ekonomicznej w warunkach zagrożeń.

To bedzie bardzo duze wyzwanie dla politycznych elit w najbliższych 6-12 miesiącach i zobaczymy czy one temu wyzwaniu sprostają!

poniedziałek, 16 czerwca 2014
Taśmy Wprost- pomocna dłoń Belki

Ujawnienie taśm nagranych - jak na razie przez nieznananych- sprawców -pokazało kuchnię polityczną od środka,prawdę mowiac niewiele odbiegającą od sytuacji pokazywanych w takich serialach jak dunski "Rząd" czy amerykanski "House of Cards".

Z ta małą różnicą,że tam- w serialach- rozmówcy unikali trefnych nagrań - lub ich slużby uniemozliwiały nagrywanie.

W opublikowanym wczoraj komunikacie NBP,bank stwierdza ,że z inicjatywą spotkania prezesa NBP z ministrem Sienkiewicza był prezes NBP,ktory mial konkretny interes do MSW związany z uruchomianiem produkcji nowych banknotów itd;dodatkowe wątki rozmowy,to nieformalna wymiana opinii przy okazji właściwego celu spotkania,którą politycy- i szef NBP-maja prawo czynić.

Znając kulisy "robienia" polityki mozna sie z tym zgodzić,z tym iż stwierdzenie Min Sienkiewicza o kiepskim stanie państwa(działającego fragmentarycznie a nie całośćiowo) potwierdza fakt nagrania tych i innych prywatnych rozmów.

Cała ta afera-dla mnie- jest dowodem na nieefektywnośc i nieprofesjanalnośc naszych służb,które mają psi obowiazek zapewnić tzw ochronę kontrwywiadowczą czolowym przedstawicielom naszego państwa.Ta ochrona nie polega na setkach mięśniaków w ciemnych okularach z charakterystycznymi makaronikami w uszach,pokazach jazdy wielkimi SUVami z szybkością ok 200 km/h etc a na dyskretnej,niewidocznej ochronie naszych władz,własnie m.innymi przed nagraniem przez osoby trzecie!

Ilość nagrań-podobno idących w dzisiątki i/lub setki potwierdza raczej moj domysł,że to same służby nagrywały! no bo trudno wyobrazic sobie obce(czyli Ruskie) służby bezkarnie nagrywające naszych polityków od conajmnie 12 miesięcy,lub podobne operacje zmontowane przez przestępców lub grupy biznesowe!

Jeśli to osoby trzecie-tj poza naszymi służbami- to nasze słuzby są delikatnie mówiąc-za szeferm MSW - do d..y!

Ergo rewolucja w służbach to minimum tego co premier powinien zrobić w tym wreszcie zakazać bezzasadnego podsluchiwania i inwigilowania spoleczeństwa ;wystarczy zmienic jeden przepis a mianowicie jak sluzby chca podsluchiwac etc to musza za to placic operatorom telefonicznym(dzisiaj za te zabawy placi operator czyli my uzytkownicy siec telefonicznych) to i apetyt na podsluch spadnie.

Prezes Belka jak widac z komunikatu nie widzi nic specjalnie zdrożnego w swocich"hipotetycznych" w koncu rozważaniach ,i skoro sam zainicjował rozmowy to w koncu Minister Sienkiewicz nie musiał ,i nie był w tej sytuacji,posłańcem premiera a więc specjalnych podstaw do dymisji moze nie być,chyba ,że za brak nadzoru nad "kiepską" jakością nadzorowanych slużb- za co bądżmy uczciwi- bardziej odpowiedzialnym jest jego poprzednik pan Jacek Cichocki(ksywa"Cichy")!

Inne tasmy,jakie podobno posiada Wprost- dotyczą mniej bulwersujących kwestii szczegolnie,ze dotyczą konkretnych interesów konkretnych osób ze świecznika politycznego lub biznesowego(np Kulczyk) no ale w dzisiatkach nagranych rozmow ,moze znajdą się kolejne "bombki" godne uwagi opinii publicznej......

Z niecierpliwością oczekuję na konferencje prasową premiera dzisiaj o 15.00 i jaką linię przyjmie w swoim wystapieniu

niedziela, 15 czerwca 2014
Tasmy WPROST czyli od Pędzącego Królika do Sowy i Przyjaciół

Dawno w kraju nie było afery!poprzednia zwi,azana byla ze skandalicznym glosowaniem w Sejmie w sprawie uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu za bezprawne działania jego jako szefa oslawionej policji politycznej CBA;z powodu beztroski a prawdę mowiąc głupoty posłów wniosek nie przeszedl i Kamiński i PiS triumfują!

Zeby jednak pasmo nieszczęśc PO trwało minister konstytucyjny- na dodatek Minister Spraw Wewnętrznych ,Bartlomiej Sienkiewicz wraz z prezesm NBP,bylym premierem Markiem Belką daja się nagrac w czasie bardzo poufnej rozmowy- w restauracji- na tematy zwiazane z gospodarcza sytuacją kraju i mozliwych sposobow zapobieżenia dalszemu osabieniu gospodarki wraz ,zwiazanymi z tymi kwestiami,sprawami polityki personalnej i zmian w składzie Rady Ministrow!

I Minister Spraw Wewnetrznych i prezes NBP podlegaja tzw działaniom kontrwywiadowczym,co oznacza że sa objęci ochroną m.innymi przed mozliwoscia podsluchu.

Nagrania opublikowane przez Wprost jasno wykazuja,że ta ochrona to fikcja,lub co niemniej gorsze,nagrania zrobily same słuzby(ABW?,BOR?,CBS?,CBA?) i puściły do prasy

Czy ministr może rozmawiam z prezesem NBP na temat sytuacji gospodarczej ?może?czy deal:pomoc NBP za zmiane ministra finansow jest mozliwy? tak- ale nie nalezy o takich "konsultacjach" mowić publicznie,a w żadnym razie pozwolic na nagranie takiej rozmowy!

To co opublikowal Wprost dowodzi,najprawdopodobniej,że Min Sienkiewicz,z wlasnej inicjatywy,lub za wiedzą premiera konsultowal kwestie polityki gospodarczej,a prezes NBP na pewne dzialania byl sklonny pojsc pod okreslonymi warunkami.

Tyle i az tyle ! i tak wyglada kuchnia polityki,ktora  raczej nie powinna byc upubliczniona !

W tej sytuacji nie ma dobrego wyjscia;moj przewidywany scenariusz to:

Min Sienkiewicz zostaje odwolany(lub sklada dymisje);

prezes Belka sklada dymisje

szefowie sluzb zostaj odwolani i zostaje powolany nowy koordynator sluzb specjalnych;

rzad wreszcie ogranicza prawo sluzb do nieograniczonego podsluchiwania-bez nakazu sądoweg!

Premier Tusk ma problem z obsadą MSW i NBP !

Zaistniala sytuacja z ujawnionym nagraniem,to niestety konsekwencja BRAKU nadzoru nad dzialaniem sluzb w Polsce,ich nieograniczonych mozliwości nagrywania obywateli oraz jak widac niebezpiecznego zwyczaju mieszania sie sluzb do polityki!

z 9 sluz specjalnych powinny zostac dwie a moze jedna,ale jak widać obecnie to sluzby dzisiaj sa gora bo tylko one mogly nagrac tasmy jakie otrzymalo Wprost!

Boze chron nas przed samowola sluzb specjalnych ! 

wtorek, 10 czerwca 2014
Jak zaprzestać poszukiwania gazu lupkowego......

Kilka lat temu wybuchla"gorączka" gazu lupkowego w Polsce tak w świetle estymacji posiadanych zasobów(od 0.5 mld m3 do 5 bln m3)jak i swiatowych tuzów nabywających koncesje poszukiwawczo-wydobywcze(Exon,Chevron,Marathon,Talisman czy ENI).

Od tego czasu sporo sie zmieniło-ale niestety jak sie wydaje na gorsze-ilośc koncesji spadła ze 111 (w 2012 r) do obecnych 78 a niektore firmy wycofały się z Polski.

Co legło o podstaw zmiany sytuacji?

Otóż wygląda na to,że nieudolność naszego rządu,który wbrew kilkukrotnym obietnicom nie jest w stanie od lat przygotować i przedlożyć do parlamentu legislacji dotyczącej prawa poszukiwania i wydobywania węglowodorów na terenie kraju ,i to legislacji która zapewniając panstwu godziwą ale rozsądną daninę ,pozwoli prywatnym firmom poedjmować całość ryzyka poszukiwania i wydobywania tych surowców.

Zaufanie do rządu poderwała ustawa(spreparowana w Ministerstwie Fiansow) nt podatku od niektórych kopalin- czyli miedzi i srebra-ktora pozwala na pobranie dodatkowej daniny w wyskości ok 2.0 mld pln od naszego miedziowego koncernu KGHM;ale ta sama ustawa nie pozwoli ani KGHM ani innym potencjalnym inwestorom poszukiwań i ewentualnie wydobycia w nowych obszarach bowiem nie uwzględnia w ogóle specyfiki branzy tj jej cyklicznego charakteru(poszukiwania/budowa kopalni/wydobycie/zagospodarowanie po wydobyciu)oraz ogromnych przedprorodukcyjnych nakładów finansowych !

Niestety zblizone rozwiazania przyjeto w opublikowanych projektach ustaw "węglowodorowych" co zaskutkowalo tak wycofaniem się niektórych koncernow z Polski oraz spadkiem ilości  odwiertów.

Skoro 1(jeden) odwiert kosztuje średnio ok 45 mln pln a szanse trafienia na gaz w komercyjnych ilościach są stosunkowo niewielkie(pomimo istnienia złóż skalnych ktore powinny zawierać gaz),to żaden inwestor nie bedzie wydawać w sposób nieograniczony  swoich środków w niesprzyjajacym otoczeniu fiskalnym,nastawionym przede wszystkim na szybkie wpływy do budżetu państwa.

Nadmierny fiskalizm w Polsce zaszkodził nam w przeszłości juz wielokrotnie ale jakoś tak dziwnie się składa,że za każdym razem nowi ministrowie finansów powtarzają z uporem maniaków te same błędy! i żaden nie chce wyciągnąc wniosków z porażek swoich poprzednikow ani też sięgnąc po sprawdzone wzory zagraniczne!

Tak dlugo jak taka postawa będzie przeważać, na gaz łupkowy nie ma co liczyc i  nasza zależnośc od dostaw gazu z Rosji na pozostaje na ciągle zbyt wysokim poziomie!

poniedziałek, 09 czerwca 2014
Koszmar klauzuli sumienia.....

Od czasu apelu pani Półtawskiej(95-letniej przyjaciółki JP II)namnożylo się lekarzy,którzy odmawiają zabiegow gwarantowanych przez Panstwo Polskie i Konstytucję,a nieporadny minister Arłukowicz nie bardzo wie jak na tę dewocyjną fale zareagować!

Polska jest państwem świeckim! a nie wyznaniowym! i jest to jasno określone w Konstytucji a skoro tak,to Ministerstwo Zdrowia i Minister Arłukowicz mają psi obowiazek- w swojej dziedzinie opieki zdrwotnej- tej zasady pilnować i gwarantować.

Skoro lekarze chcą aplikować "klauzulę sumienia",proszę bardzo- ale wyłącznie w prywatnej praktyce!

Ci lekarze ,ktorzy odmawiaja wykonywania zabiegów ,leczenia itd itp powinni NATYCHMIAST być usuwani z państwowego systemu opieki zdrowotnej natychmiastową decyzją Ministra Zdrowia!!!!

Nic więcej nie trzeba,a zobaczymy ilu - lekarzy- się na to zdecyduje!

Panie Arłukowicz ,pokaz że masz Pan jaja i wylej natychmiast np prof Chazana i innych podobnych lekarzy zamiast pieprzyc się z prokuraturą,ktora wiadomo nic nie zrobi!

Tu niema na co czekać!!!!!

poniedziałek, 26 maja 2014
Jak nie zagłosowałem w eurowyborach.....

Jak Państwo wiecie,wczoraj odbyly się,w tym w Polsce,wybory do Parlamentu Euopejskiego,ktore w wielu przypadkach miały dac odpowiedż na pytanie na ile eurosceptycy w krajach Unii na dobre zadomowili się na politycznej scenie.

Niestety w takich krajach jak Wlk.Brytania i Francja eurosceptyczne partie Faraga i Le Pen zdobyły najwiecej miejsc w EP co nie wróży dobrze kierunkowi w jakim Unia moze w przyszlości zmierzać;z drugiej strony może to być impuls dla euroentuzjastów bowiem w każdym zwycięstwie jest zalążek kleski a w klęsce zalążek przyszłego zwycięstwa.

W Polsce wygląda na to,że PO podtrzyma swoje pasmo zwycięstw ,w tym nad eurosceptycznym PiSem,martwi jednak przekroczenie prgu przez Nową Prawicę ekscentryka i najbardziej nieodpowiedzialnego polityka jakim bez wątpienia jest Janusz Korwin Mikke;mlodzi- a oni zadecydowali o wątpliwym sukcesie JKM-dali sie ponieść jego nieodpowiedzialnym wypowiedziom i bajdurzeniu o rozwaleniu parlamentu europejskiego-a ponieważ,jak się wydaje,rozczarowali sie Januszem Palikotem na złość wszystkim glosowali na JKM;za kilka lat będą znowu rozczarowani i pójdą glosować na kolejnego ,krótkotrwałego "idola"!

Ale teraz do mojej opowieści: wracałem do Warszawy 25 maja tak aby zdążyć na wybory(konczące się o 21.00),z Mazur i miałem do przejechania ok 210 km co normalnie pokonuję w 2.5 do 3 godzin.Tym razem licząc się ,że powracających będzie więcej,wyjechałem już kilkanascie minut po 16.00 uważając ,że w ciągu 4 no 4 i pół godziny spokojnie przejadę te 210 km izdąże do lokalu wyborczego na Wilanowie przed 21.00!

Do dwupasmówki przed Zegrzem szło wszystko bardzo dobrze:bylem przed mostami w Zegrzu ok 18.00 i wtedy zaczął się horror.

Wszystko stanęło i stało!po poł godzinie zdecydowałem jechać na zaporę Dębe a potem szosą 232 na Legionowo i dalej do Warzszawy;marzenie ściętej glowy-po 2 km kolejny korek! i tak w korku dojechaliśmy do Jabłonnej gdzie byłem po godz 20.00!!!!

Kilkakrotnie wysiadałem z samochodu i rozmawialem z towarzyszami nieszczęścia;2/3 spieszyło się aby zdążyć na wybory i z wypowiedzi wynikało ,że są to przede wszystkim zwolennicy PO,w mniejszym stopniu SLD.

Wg moich ocen wkorkach od tej strony stało w godzinach 18-21.00 ok 50 do 70 tys aut a w nich dobre tyle samo potencjalnych wyborców !

Po wyjeżdzie z Jablonny,na kolejnych światalach traciłem kolejne minuty i kwadranse;rownież na Wislostradzie przy wjeżdzie i wyjeżdzie z tunelu nad Wisłą,potem juz było nieco lepiej ale niestety! pod lokal wyborczy dotarlem o 21.02 i było po ptakach!

Obawiam się też iż wiekszośc moich towarzyszy niedoli z korków również nie dotarła na czas aby oddać głos w wyborach!

Media wczoraj wieczorem- nie nasze ale BBC i France 24 -podały,że przy ponad 43% frekwencji w całej Unii najmniej do urn poszło w Polsce bo poniżej 23%!!!!

Dlaczego???

Wg moich,juz wieloletnich obserwacji do podstawowych powodów niskiej frekwencji należą:

1/wybory trwaja jeden dzień ;w niedzielę!

2/godziny otwarcia lokali wyborczych:od 7.00 do 21.00(czasami od 6.00 do 20.00)

3/nie można głosować elektronicznie ani też pismenie

4/po co mamy tzw ciszę wyborczą???

Gdyby np wybory byly zorganizowane np w sobotę i niedzielę,lub niedzielę i poniedziałek frekwencja byłaby wyższa o conajmniej 50%!potwierdzilo to referendum w sprawie przystąpienia do Unii w 2002 roku!;

Dlaczego nie organizować wyborów-skoro już muszą być tylko jeden dzień i tylko  w niedzielę- przez dłuższy czas np do 22.00 lub dłużej???np we Włoszech lokale zamykano o 23.00????

Dlaczego nie można glosować przez internet lub pisemnie???skoro Estonia może??? albo zeznania PIT mozna robić elektronicznie(5.3 mln e PITów)???

Dlaczego nie zniesiemy ciszy wyborczej????

Gdyby te cztery postulaty spełnić,jestem pewien ,że frekwencja wzrosłaby do 30-40%; a podział mandatów pośród partii byłby istotnie inny od obecnego !

Moje pytanie do wszystkich politykow w tym kontekście brzmi:dlaczego nic nie robicie aby zmienić obecną skostniałą i przestarzałą ordynację wyborczą???? i kiedy ją- ordynację - wreszcie zmienicie?????

środa, 21 maja 2014
ABW i nasz"terrorysta"

W kilka miesięcy po aferze Amber Gold,przy okazji ktorej ABW została skrytykowana za brak wyprzedzającej informacji o tej aferze,ABW sie sprężyła i na konferencji prasowej ogłosiła o schwytaniu"grożnego terrorysty" rodzimego chowu,niejakiego Brunona K.,ktory ,o zgrozo,zamierzał wysadzić w powietrze Sejm w czasie gdy mieli tam przebywać i Prezydent RP jak i premier naszego rządu.

Przecieki,pewnie z ABW,bardzo szybko zaczęly wskazywać opinii publicznej,że z tym Brunonem K.jest cos nie tak,bowiem w jego otoczeniu-przed planowanym zamachem-zaczęli się pojawiac  rozpracowyjący go agenci ABW.

Proces,ktory zaczął się w styczniu br pozwala coraz precyzyjniej określić jakie zamiary w rzeczywistości miał Brunon K. a jakie coraz bardziej otaczający go agenci ABW.

Jak sie okazuje,za wyjatkiem dwóch potencjalnych sympatyków jakich Brunonowi K udało się przejściowo zwerbowac(obaj szybko sie wycofali ze współpracy) w "jaczejce terrorystycznej" Brunona K. znajdowali się sami agenci ABW,ktorzy chetnie sami(!) podsuwali Brunonowi K .pomysly potencjalnych celów zamachu(m.innymi na Prezydent Warszawy,Hannę Gronkiewicz- Walc itd).

Nie wiem czy takie prowokacje,i zachety ze strony ABW są legalne,moim zdaniem nie co wykazał proces posłanki Sawickiej sprowokowanej sugestiami niesławnej pamieci agenta Tomka z innej tajnej służby CBA.

Widać chłopcy z ABW ,ale i też energiczny  oskarżający Brunona K. prokurator K.(przypadkowa zbieżnośc inicjałów) nie czytają prasy ani nie śledzą wyroków sądowych!

Kuriozalnemu procesowi Brunona K. patronuje na nieszczęście sędzia A.ktory na wniosek ABW(i wbrew życzeniu Brunona K.i jego obrońców)utajnił częśc procesu z kiepsko uzasadnianych powodów.

Czyżby wszyscy zainteresowani- poza Brunonem K.obawiali się zę w czasie procesu dojdzie do kolejnej totalnej kompromitacji i prokuratury i naszych służb specjalnych z ABW na czele????

Szczególnie,iz w ciągu półtora roku od aresztowania Brunona K.nie znaleziono rzekomego "arsenału" broni,dostęp do materiałów wybuchowych Brunon K miał legalny jako pracownik odpowiedniej katedry na Uniwerytecie na którym wykladał,brak jest 4 tony saletry jaką miał zakupić w celu spreparaowania bomby,która miał zawieść pod budynek Sejmu,też niezakupionym Skotem którego udzwig nie przekraczał 2 ton !!!!

Cała sprawa coraz bardziej wygląda na dętą i nieudolnie spreparowaną szczególnie,iż na trzy miesiące przed planowanym zamachem Brunon K.nie tylko zdemaskował jednego ze swoich "ludzi" jako agenta ale zdecydował o nieprzeprowadzeniu zamachu o czym go listownie(mailowo) poinformował!

Jeśli w/w fakty i domniemania się potwierdzą bedzie to nie tylko kompromitacja ABW ale i przyczynek do koniecznej  reformy służb w tym szczególnie efektywnej ich kontroli i nadzoru !

wtorek, 20 maja 2014
Ex Animo- XX lat !

Wczoraj odbyła sie skromna uroczystość XX lecia założonej przez Marię Sapiehę fundacji Ex Animo,której celem jest wsparcie onkologicznych oddziałów dziecięcych w szpitalach w Polsce,w szczególności tego położonego przy ul Litewskiej w Warszawie.

Przez 20 lat istnienia Fundacja zgromadziła i wydała na sprzęt,wyposażenie,leki i szkolenia ponad 5.0 mln zł dzieki hojności indywidulanych i korporacyjnych darczyńców oraz Ambasady akredytowane w Warszawie ,które corocznie sponsorują dobroczynny event organizowany w hotelu Sheraton.

Przez lata aż do śmierci w 2009 roku księżna Sapieżyna kierowała fundacją,obecnie tą rolę połni pani Irena Olechowska.

W ramach uroczystości rocznicowej odbył się koncert znakomitego skrzypka Vadima  Brodskiego- przy fortepianowym akompaniamencie Oksany Sveklo-ktory wykonał skladankę z utworów  Wieniawskiego,Beethovena,Sarasate,Schuberta,Montiego Masseneta oraz-tak to nie żart - Paula McCartney'a!(m.innymi "Michelle" i "Yesterday"

Fundacja bedzie działać dalej a ponieważ jest  organizacją pozytku publicznego pozwole sobie podać jej nr KRS 0000169133.

Warto Ex Animo i podobne organizacje wspierać!

czwartek, 15 maja 2014
Eurowybory 2014

No i mamy kolejne Eurowybory,ktore odbedą sie 25 maja czyli za 10 dni!

Faktem jest,że nie wzbudzaja wiekszego zainteresowania- oprócz zainteresowania zainteresowanych kandydatow na posady Europosłów,co żle świadczy z naszej bardzo wysokiej(79%) ocenie członkostwa w Unii Europejskiej.

Jak nigdy wcześniej Polacy doświadczyli korzyśći z członkostwa tak w UE jak i NATO gdy na codzień widzą problemy z jakimi boryka się sąsiedzka Ukraina z powodu imperialnych zakusów Rosji Putina.

Inna rzecz oglądając -nieliczne- spoty kandydatow na eurosposłów i jeszcze mniej liczne programy ich partii- trudno zauważyc ,że idzie o wybory do Europarlamentu a nie do naszego Sejmu!

Jakość kandydatów-poza nielicznymi wyjątkami - jest porażająca i niższa od posłow dzisiaj zasiadających tak w Sejmie jak i Europarlamencie!

Ignoranci,niewyksztalceni,bez znajomości języków,nieznający problematyki europejskiej,nie znający mechanizmów brukselskiej biurokracji,nieobyci i nieotrzaskani ze światem,zakompleksieni  tacy są w 90% nasi kandydaci!

Co zabawne wielu z nich otwarcie mowi- lub raczej niezbornie bełkocze-,że Unii nie lubi,że Unia grozi naszej tożsamości narodowej(?),ze Unia to tak naprawdę "Conchita Wurst"(!) i taki wzorzec nam będzie narzucać,że utracimy Boga(cokolwiek by to znaczyło) itd itp.

Skoro tak myślą to poco sie do tego obrzydliwego Europarlamentu pchają? pewnie dla i tylko dla kasy! w końcu +/- 60.000 pln miesiecznie bez podatku i sowita emerytura jest do niepogardzenia! a że przy okazji trzeba bedzie ocierac się o tych diabłow z gender,bezbożników,gejów(nie mówiąc o Żydach)-trudno,nie takie rzeczy i sytuacje my prawdziwi Polacy potrafilismy przetrzymać i przeżyć!

Na szczęście nie znamy ich mowy,więc nie musimy sie z nimi komunikować;wystarczy ze swoimi,jednym samochodem w piatke jechać w poniedziałek do Brukseli i wracać w czwartek;i kasę się oszczędzi,dietki otrzyma i na benzynie tez mozna coś trafić! a weekend,w weekend i tak nas zaproszą na pyskowkę do ktorejś z telewizji albo licznych programow radiowych w kraju,bo my po obcemu niekumaci a i po co!

Oj nie będzie z czego wybierać nie bedzie !nawet kilku z tych ,na których możnaby glosować,też nie są tego warci bo nie mają własnych poglądów a pewnie jak mają to sie z nimi nie zgadzają!

Exemplum? np byli ministrowie :Finansów Rostowski,MSZ - Rosati!

Nam zabrali ofeemerytury ale sobie,sobie chcą zalatwic Euroemerytury!!!!!!

Nie dajmy sie i nie pozwólmy !

Zyczę dobrych wyborów!

wtorek, 15 kwietnia 2014
I co dalej na Ukrainie?

Z oglądu sytuacja na Ukrainie na dzień dzisiejszy(15.04.2014)wyglada nastepująco:

1/separatyści,najwyrażniej zasilani i wspierani przez speznaz z Rosji,rosyjską agenture na Ukrainie i "lokalnymi" Rosjanami z Ukrainy przejeli szereg budynkow rzadowych w niektórych lokalizacjach na Wschodniej Ukrainie(Donieck,Ługańsk etx)

2/wojska Rosji stoja w pogotowiu na granicach(wschodnich)Ukrainy- ok 40 tys żołnierzy,czolgi,artyleria,samoloty i helikoptery

3/w wielu miejscowościach w pkt 1 powyżej ,miejscowe sily porządkowe albo pokazaly biernośc(nieudolnośc),albo wrecz przeszły na strone separatystów;ludnośc w zasadzie pozostaje bierna mimo przewagi Ukraińców nad Rosjanami(70/65 do 35/30)

4/wladza w Kijowie wydaje się bezradna z dwóch powodów:(a) siły bezpieczeństwa na wschodzie są bierne i nie sluchaja rozkazów z Kijowa,często też sympatyzuja z separatystami i Rosją i (b)naciski Zachodu na Kijow aby nie antagoznizować(!) Rosji i zachowywć sie"rozsądnie"

5/Zachod jest podzielony i niezdecydowany jak reagować na rosnące ambicje Rosji idące w kierunku zmiany porządku geopolitycznego na wschiodzie Europy;Polska,Czechy,kraje nad baltyckie znając Rosję obawiają sie jej niepohamowanej agresji i rewanzyzmu,reszta Europy raczej patrzy na krótkoterminowy interes własnego biznesu i dlugookresowy cel zachowania poziomu życia i usług socjalnych.Innymi slowy UE boi sie sankcji gospodarczych bardziej niż Rosja !

7/USA chciałyby cos zrobić,ale Obama jakos nie jest w stanie wydusic z siebie żadnej decyzji;uwolnienie rezerw strategicznych ropy i gazu - lub zapowiedz uwolnienia spowodowałaby spadek ich cen co uderzy w Rosję-ale Obama ,niestety,nie ma jaj!

8/NATO - wysle jeszcze troche samolotow,ale czy zdecyduje się na dyslokacje 1-2 brygad do Polski oraz stałą baze w pribaltice?trzeba na to naciskac,bo Rosja nie ograniczy sie do Ukrainy !

Co dalej?

bez sankcji w postaci ograniczenia- istotnego-importu gazu&ropy z Rosji,zakazu sprzedazy technologii wydobycia surowcow do Rosji,zamrozenia wybranych aktywow rosyjskich(czy to panstwowych czy tez oligarchicznych)- Rosja sie nie zatrzyma.W swietle istotnej modernizacji armii rosyjskiej(zrealizowane po wojnie z Gruzja w 2008),NATO i UE muszą zwiekszyc wydatki na zbrojenia oraz przesunąc komponenty sil zbronych na wschod.

Jesli rzad w Kijowie nie opanuje ognisk separatyzmu na wschodzie kraju,Rosja przeforsuje taka reforme konstytucji,ktora pozwoli na docelowe wlaczenie czesci(jesli nie calej) Ukrainy do Rosji w ciagu 5-10 lat.Byc moze w tym czasie bedziemy miec dwie Ukrainy-wschodnią podlaczona do Rosji i zachodnią powiazana z UE

 

środa, 09 kwietnia 2014
dr Jan w Afryce

Dr Jan jak twierdzi,sporoinwestuje w Afryce.

Jego KInvestments zaangazowane jest w wiele mniejszosciowych udziałów w kilku krajach czarnej Afryki,m.innymi w Nigerii(zakup koncesji wydobywczej od Shell),w Tanzanii,mniejszosciowy udział w koncesji na poszukiwanie gazu naturalnego,w Gwinei oraz w Namibii-ostatnio KI informowała o zakupie za 100 mln $ kopalni zlota.

Nie dość tego dr Jan zainicjował "Rade polskich inwestorow w Afryce" gdzie m.innymi znalezli sie Polpharma(J.Starak),Krezus(R.Karkosik),Asseco(A.Goral) czy Ursus(K.Zarajczyk).Forum ma zadanie wymianę doświadczeń nt działania w Afryce,kontakty z podobnymi organizacjami w poszczegolnych krajach Afryki,lobbing oraz wzajemne kontakty.

Aby tej działalności bylo nie dosyć dr Jan -osobiście(?)-uczęstniczył w kolejnym Afrikcan Investment Forum(8-10.04) w Addis Abebie,gdzie kilkudziesięciu przedstawicieli  African Union(następca Organisation for African Unity) dyskutowało o potencjale afryki w perspektywie od 10 do 30 lat.

Kto z Polski byl na forum nie udało się stwierdzić,ale niewątpliwie udzial w nim dobrze robi dla budowy image i PR jako specjaliście od biznesu a Afryce.

Co prawda najwieksze sukcesy ma jeden z naszych chemicznych koncernow posiadający kopalnie w Senegalu( o czym specjalnie sie nie chwali),a KGHM ciagle chce zapomniec o nieudanej inwestycji w Kongo,tym niemniej inni wydaja się być sklonni do wiekszego ryzyka ,pomimo przecietnie słabej wiedzy o tym kontynencie i mozliwościach robienia tam w miarę bezpiecznych i zyskownych interesów.

Czy dr Jan przeciera "naszym" drogę do Afryki? trudno to dzisiaj ocenić,tym bardziej,iz i w jego przypadku trudno powiedzieć czy na dotychczasowych inwestycjach zarobił!

Powrocimy do tego tematu za 5 lat i zobaczymy... w tym co pozostało z Rady polskich inwestorów w Afryce

wtorek, 25 marca 2014
Wielka ucieczka

Wczoraj ,24 marca odbyła sie w Żaganiu wzruszająca uroczystość upamietniająca 70 rocznicę najsłynniejszej ucieczki żołnierzy alianckich z niemieckich obozów jenieckich.

W uroczystości wzięli udział żolnierze brytyjscy i amerykańscy w asyscie Polakow oraz przynajmniej jeden z  żyjących uczestników wielkiej ucieczki.

Uroczystośc pokazywano w BBC,CNN oraz France24;w polskich telewizjach jakos informacji o tej rocznicy(w prasie też) nie zauważyłem.

Dla przypomnienia,w Żaganiu i okolicy Niemcy urządzili wiele obozów jenieckich w tym Stalag Luft 3 w którym przebywali jeńcy-piloci alianccy wzięci do niewoli.

W nocy z 24 na 25  marca 1944 roku,76 jeńców uciekło wykopanym wcześniej tunelem na wolnośc,niestety tylko trzem ucieczka w pełni się udała;73 uciekinierów schwytano wcześniej lub póżniej i sprowadzono z powrotem do obozu.

Na wieść o ucieczce,Aldolf Hitler wydał osobisty rozkaz rozstrzelania 50 uciekinierów.Rozkaz został wykonany.

Na wczorajszej uroczystości brytyjscy żolnierze,uczęstniczący w uroczystośći,wystąpili na apelu poleglych każdy z fotografią jednego z uczęstnikow tej wielkiej ucieczki.

W latach 70tych Hollywood upamietnił to wydarzenie filmem pełnometrazowym z udziałem m.innymi Steva Mc Queen.

Szkoda,że o uroczystości w Żaganiu tak mało się przedostało do naszych mediów !

sobota, 22 marca 2014
Doktryna Putina

No i stało się czego można było oczekiwać!Rosja zaanektowala Krym a prezydent Putin w swoim orędziu z tej okazji ogłosił nową dotkrynę Rosji:zebrać co zostało zabrane(po 1989 r),wstać z kolan,bronić Rosjan,szczególnie tych mieszkających poza -obecnymi- granicami Rosji,i przestać się bać Zachodu !

Putin podążył szlakiem wytyczonym w 1938 przez Adolfa Hitlera i kontynuowanym w latach 40tych i 50tych przez niemniejszego dyktatora Józefa Stalina!

Te same argumenty i te same preteksty!i te same zapewnienia- co do braku chęci na kolejne aneksje(.podboje).

Niestety reakcje demokracji - tj tak krajów UE jak i USA są zbyt słabe aby Putin mógł się nimi przejmować.

Nie oznacza to potrzeby militarnej odpowiedzi dzisiaj- wystarczyłyby prawdopodobnie sankcje gospodarcze wraz z decyzjami radykalnie zmniejszającymi uzależnienie UE od dostaw gazu i ropy z Rosji.

To że UE jest uzależniona od dostaw z Rosji(dzisiaj) to jedno,ale TO ROSJA JEST UZALEZNIONA OD KUPNA JEJ GAZU I ROPY PRZEZ UE !!!!

Tego uzależnienia jakos politycy w UE nie chcą widzieć.

Latwiej będzie kupic gaz i rope poza Rosja niż Rosji sprzedać takie ilości gazu i ropy poza Europą!

I tutaj moglyby pomoc USA uwalniając swój eksport gazu i ropy do Europy!

Oczywiście w/w kroki-dla realizacji-mogą zabrać trochę czasu- pewnie 6 do 12 miesięcy ale samo ich podjecie może-gdyby je podjęto- spowodować gwałtowne pogorszenie gospodarczej sytuacji Rosji! a dzisiaj bez kasy trudno wojować nawet Putinowi.

Mam nadzieje ze Merkel,Cameron,Hollande i Obama wreszcie przejrzą na oczy i podejmą działania do jakich prawdopodobnie namawiaj a ich od dłuższego czasu Tusk z Sikorskim a i pewnie szefowie rządow na Litwie,Lotwie i Estonii!

Trzeba tez przyspieszyc pomoc Ukrainie bowiem w przeciwnym razie to państwo się rozpadnie,dajac pretekst dla władcy z Kremla do kolejnego agresywnego kroku-oczywiscie w obronie zagrożonej mniejszości rosyjskiej!

Obudzmy się panowie politycy-Monachium nam znowu grozi !

Tagi: Rosja
16:29, haj001
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 lutego 2014
Krym i Ukraina,co dalej?

Sytuacja na Krymie sie zaostrza a tym samym jest zagrozona stablizacja sytuacji na Ukrainie.

Nowemu rządowi klody pod nogi rzuca nie tylko były prezydent Janukowicz,ale również popierająca go Rosja ,nie mowiąc o inspirowanym przez nia separastycznym ruchem na Krymie.

Zajęcia lotnisk przez tajemnicze nieoznakowane sily na Krymie to po prostu zamaskowane siły specjalne Rosji dzialające albo z bazy w Sewastopolu albo z głębi Rosji.

W kontekście powyższych rozgrywek Rosji w imie odbudowy(zcalania)imperium warto zwrócić uwagę na traktat z 1994 roku,ktorego stronami była Rosja,USA i Wlk Brytania a przedmiotem ,m.innymi gwarancja NIENARUSZALNOŚCI TERYTORIALNEJ UKRAINY,wzamian za zniszczenie ukrainskiego arsenału nuklearnego.

Dla stabilizacji politycznej-i gospodarczej- Ukrainy dwaj z trzech sygnatariuszy tego traktatu,USA i Wlk Brytania powinni wezwać trzeciego,Rosje do trójstronnych rozmów i zapewnić Ukrainę iz traktat dalej obowiązuje!

Obama i Cameron powinni z taką inicjatywą wyjść jak najszybciej;we własnym interesie ale i też aby nie wchodzić w ślady niejakiego Chamberlaina i Monachium......