| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Tagi
RSS
czwartek, 13 listopada 2014
O unikaniu podatkow.....

Po artykule w brytyjskim Guardianie,rozpętała sie burza na temat optymalizacji podatkowej stosowanej przez aparat podatkowy Księstwwa Luksemburg gdzie do niedawna obecny szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker był premierem.

Beneficjentami było-jest- okolo 350 dużych i wielkich międzynarodowych korporacji w tym kilkanaście polskich firm a zarzut sprowadza sie do tego,że zamiast placić -wysokie-podatki w kraju swojej siedziby-placą te podatki tam gdzie są niższe,lub wrecz gdzie obowiazuje stawka CIT równa zeru!

Unikanie płacenia-wysokich-podatkow to naturalna skłonność tak biznesu jak i obywateli a wynika m.iinymi z tzw reguły Lafferta który empirycznie udowodnił,że im wyższe podatki tym mniejsza skłonnośc do ich płacenia;pokazał to na krzywej-zwana krzywą Lafferta a punktem optymalnym- dla fiskusa i podatnika-jest poziom opodatkowania ok 15% przychodu.

O tej regule wiedzą ekonomiści ale politycy juz nie,nie mówiac o fiskusie czy ministrze finansów.

Politycy- po publikacji - jednogłośnie stwierdzają że to skandal,świnstwo itd itp niepatriotyczne itd!i żądają wprowadzenia harmonizacji podatkowej jako ,że w UE CIT wynosi od 34% do 12.5%!(w Polsce 19%)

Harmonizacja ma oczywiście polegac na PODNIESIENIU podatku CIT do tego najwyższego a nie odwrotnie i ma zapewnić - politykom-bo nie spoleczeństwu - dodatkowe przychody,które posłużą tymże politykom do zwiększenia wydatków publicznych ergo utrzymania się przy władzy!

I oto tutaj chodzi! a nie o zrównoważenie bilansu wydatków publicznych!

Gdyby nie tzw raje podatkowe- politycy i fiskus zdarliby z nas obywateli i pzredsiebiorców ostatnią skórę byle by zaspokoić swoją żądzę władzy i przekonanie o swojej nieomylności!

Ale ograniczanie wydatków- często bez sensownych-brak kontroli nad wydatkami(vide trzech muszkieterów PiS) tego politycy jako małoefektownego działania za bardzo nie chcą.

Reasumując nie dajmy sie zwariować i domagajmy sie ograniczenia wydatków publicznych i niskich podatków !

piątek, 17 października 2014
EU I Gazprom

Stosunek UE do Rosji(Putina) jest nader niejasny;z jednej strony UE nie zamierza znieść nałożonych sankcji(juz bolesnych) ,żąda wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy oraz wstrzymania pomocy tzw "speratystom",z drugiej prowadzi bezpośrednie rozmowy z Putinem jak np w tym tygodniu w Mediolanie z okazji szczytu EU: Azja.

Co mnie najbardziej irytuje to nie tyle fakt rozmów z Putinem,ale zgoda czynowników UE na narzucanie przez Rosję formuły rozmów oraz uleganie przez UE żądaniom-nieuzasadnionym- Rosji.

Dla przykładu: Rosja zażądała(!) opóznienia wejścia w życie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina! i umowa wejdzie wżycie dopiero po 12 miesiącach!

Rosja nie życzy sobie rozmów nt Ukrainy z udziałem Polski ! i pani premier Kopacz w rozmowach Merkel/Hollande?Cameron/Renzi z Putinem udziału nie weżmie!

Mam pytanie :czy Rosja ma specjalne prawa ? dlaczego nikt Putinowi nie powie: albo zaakceptujesz nasze warunki a jak nie to nie będziemy z toba rozmawiali a cena ropy i gazu i tak spadnie!

Rosja zawsze,od zarania jej dziejów rozumiała i uznawała jedną jedyną wartość: siłę!

Dopóki tego rządy ,i UE oraz USA nie zrozumieją,Rosja i Putin  i będzie ich w kółko  robił w konia.

A przy okazji korzystać ciągle będzie Gazprom,który nie chce zaakceptować regulacji przyjętych przez UE w zakresie tzw trzeciego pakietu energetycznego .

Stress test w zakresie zaopatrzenia UE w gaz w przypadku zamkniecia dostaw przez Rosję(Gazprom) po raz pierwszy pokazał iż Europa da radę przeżyc zime bez dostaw z Rosji;to istotny znak,iz od Gazpromu i Rosji można się uniezależnić a pomysł unii energetycznej winien ulec istotnemu przyśpieszeniu bez względu na obietnice Rosji i Putina!

piątek, 10 października 2014
Czy znowu idziemy na wojnę z Niemcami???

W najbliższą sobotę odbędzie się na Stadionie Narodowym mecz w piłce nożnej  Polska-Niemcy w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2016.

Mecz jak mecz,warto bedzie oglądnąć forme aktualnych mistrzow świata i jego gwiazdy w konfrontacji z naszą krajową czołówką.

Sądząc jednakże z oglądu prasy tak tej mainstreamowej jak i brukowców ,wygląda na to,że sobotni mecz to prawie byc czy nie być nie tyle reprezentacji i selekcjonera Nawałki ale wręcz całego kraju!

Opinia publiczna jest pobudzana heroicznymi przypomnieniami z bliższej i dalszej przeszłości,wspomnieniami przeszłych bojów przez ich bohaterów,narzekaniem,że nigdy,nigdy nie udało nam się z Niemcami wygrać a przecież już biliśmy - w przeszłości- wszystkich innych.....

Pełna mobilizacja,obowiązkiem każdego Polaka jest albo byc na stadionie albo siedzieć przed telewizorem(transmisja a jakże w Polsacie-tym razem za fryko!)

Prawie przygotowania do wojny!

No i podbijanie bębenka nawet przez sympatycznych zawodnikow takich jak Piszczek,Lewandowski czy Krychowiak!

Kiedyś premier Rosji Czernomyrdin stwierdził:chcieliśmy jak najlepiej a wyszło jak zwykle! i obawiam się tak samo bedzie jutro po meczu czyli remis!


czwartek, 02 października 2014
Słabości expose Premier Kopacz

Expose nowej pani Premier mialo kilka słabości,przynajmniej dla mnie a oto one:

1/zabraklo mi,przy uznaniu iz węgiel jest strategicznym nośnikiem energii zarysu wizji restrukturyzacji naszego gornictwa węglowego,szczegolnie,że skoro czeskie kopalnie w zagłębiu Ostrawy moga być rentowne a nasze nie?

2/pozostając przy suwerenności energetycznej,dlaczego nie bylo zapowiedzi przyspieszenia budowy i zakończenia terminala gazowego w Świnoujściu?szczegolnie w świetle decyzji rządu USA o zezwoleniu na eksport gazu i ropy przez amerykańskich producentów;

3/ani słowa o przygotowaniach do wejścia Polski do strefy Euro!

4/mówiąc o obronnosci oraz niebezpieczeństwie na Wschodzie w świetle agresji Rosji na Ukrainę ani słowa o przyspieszeniu zakupów uzbrojenia dla naszych sił zbrojnych!ślimaczące się i przekladane w kółko przetargi to nasza immanentna cecha:Rosjanie nie będą czekać na nasze nowe śmiglowce,systemy przeciwrakietowe etc etc!

5/nic o solidarności i pomocy Ukrainie:a tam potrzeba nie tylko wysyłać sprzęt militarny ale i wiele innych towarów szczegolnie jeśli chcemy uniknąć masowego napływu uchodzców!

6/a może by tak fundować rocznie 1000-3000 stypendiów dla Ukrainców rocznie?to też istotna pomoc i budowa własnego zaplecza

7/ani slowa o solidarności z Zachodem w sprawie wojny z państwem Islamistów!skoro chcemy ich pomocy to powinniśmy też im pomóc!

O kwestiach ideologicznych-in vitro,świeckości państwa,małżenstwach partnerskich etc też ani słowa!

Szkoda !

piątek, 26 września 2014
Ostachowicz&Wasiak czyli szczyt obłudy i hipokryzji

Powołanie Igora Ostachowicza na czlonka Zarządu Orlenu oraz odprawa Teresy Wasiak nowej minister Infrastruktury spowodowala istny zalew krytyki oraz niewybrednych ataków,przede wszystkich dotyczących wysokosci pierwszego z nich przyszłej pensji a drugiej wysokości należnej odprawy!

Krytykanci i oburzeni tak spośrod politykow,poslów i przedstawicieli mediow nie mogą im wybaczyc przyszlych(oraz wcześniejszych) apanaży!

Mowi się o politycznym przekupstwie,kolesiostwu etc a zapomina iz ruch-w przypadku kompetentnych osobnikow pomiędzy biznesem i polityka i odwrotnie jest naturalny,szczególnie tam gdzie dysproporcje w wynagradzaniu są bardzo duże.

W Polsce Premier zarabia 15.000 pln/miesiecznie(rocznie 180.000) a prezes spółki gieldowej średnio ponad 50.000 pln/miesiecznie(rocznie 600.000) nie licząc premii i bonusow.Są oczywiście spółki gdzie czlonkowie zarządow biorą dobrze ponad 1-1.5 miliona zlotych rocznie.

Czyż w tej sytuacji,zamiast się oburzać wprowadzic troche racjonalności i placić np Premierowi rządu np 1.5-1.8 mln złotych rocznie a ministrom po 750.000 ?

Wtedy z pewnością przejścia z polityki do biznesu(i odwrotnie) przestana bulwersować a i jakośc naszych polityków powinna nie tylko wzrosnąć ale tez wymogi w stosunku do nich przez wyborców.

Poslom na Sejm nie proponuję podwyżek chodzby z tego względu iz poziom rezultatow prac Sejmu(ustawy) jest żenująco niski i ciagle spada a pusta sala parlamentu podczas najważniejszych debat świadczy iz poslowie wolą zajmowac się czym innym niz swoimi ustawowymi zadaniami.

A może wprowadzić np cenzus wyksztalcenia aby podnieść poziom kompetencji przecietnego "wybrańca narodu"?

środa, 10 września 2014
Nic już nie rozumiem !!!!!

Od pewnego czasu dochodzę do wniosku ,że coraz mniej ,a może i nic,nie rozumiem.

Oto najbliższe,różne przyklady:

(a)Komisja holenderska badajaca zestrzelenie Malezyjskiego Boeinga 777 nad Ukrainą w swoim raporcie napisała,że wszystko wskazuje na to,iz samolot został" uderzony przez przedmioty o bardzo dużej szybkości" !

Czyli nie został zestrzelony przez rakietę z systemu BUK zainstalowana i obsługiwana przez rosyjskich wojskowych jak wg świadków podała BBC !

Czyli "kosmiczne" ludziki uderzyły pałka w samolot? tak?

(b)premier Tusk odchodzący do Brukseli desygnuje na swojego następcę Marszałek Kopacz,która poza lojalnością wobec niego ,niczym się nie wyróżniła;jako Minister Zdrowia spaprała reformę systemu zdrowotnego,nie ma pojecia ani o gospodarce ani o sprawach zagranicznych;czy zna jakis język ?tez nic nie wiadomo!

Czyli BMW panuje:bierny,mierny ale wierny?

(c)spekuluje się,że Minister Sikorski odejdzie z MSZ bo nie lubi go ani prezydent Komorowski ani premier in spe Kopacz? a co ma lubienie do profesjonalizmu Sikorskiego? nic? czy wszystko?

(d)premier Tusk wskazał jako kandydata na komisarza europejskiego pania Bienkowską zaledwie przed półrokiem awansując ją na wicepremiera ze względu na jej profesjonalizm i kompetencje;

przy słabości Kopacz w kwestiach i gospodarczych i Unijnych odejście Bienkowskiej do Brukseli jest.... no czym? glupotą?niefrasobliwością?

Przecież były inne kandydatki,np Huebner,Kolarska-Bobińska?

(e)sąd postanowił(a to sąd apelacyjny!) uznać winnym p Olkowicza,komendanta więzienia,ktry wpłaciwszy 40 zł kary  zwolnił z więzienia ograniczonego umysłowo więznia(nad którym zresztą znęcali się inni więzniowie)!dlaczego? bo w Polsce sądy a w ogóle cały aparat tzw sprawiedliwości kurczowo trzyma się litery prawa!!!!!,jest bezmyślny i o duchu prawa nigdy nie słyszał!ta sędzina ,ktora uznała winnym p Olkowicza powinna mieć zakaz wykonywania zawodu do konca życia!

Co zabawniejsze,proces i oskarżenie przez prokurature bylo spowodowane donosem na Olkowicza przez jego własnych podwladnych!

(f)kardynał Dziwisz uznał in vitro za niemoralny proceder! Matko Boska widzisz i nie karzesz! zawsze uważałem że Dziwisz to taki kapciowy ale dlaczego JP II zrobił go biskupem???? szkoda mitry na taki durny łeb!

(g)nasza "wspaniała" policja nadzorowana przez niesławnego Ministra Sienkiewicza i kierowana przez komendanta Dzialoszynskiego wysłala 30 funkcjonariuszy i helikopter na poszukiwania zaginionego prof Domańskiego,który od trzech dni znajdował się w szpitalu po niegroznym wypadku,i którego nazwisko znane bylo tak w szpitalu jak i policji-ale tej,ktora zajmowała sie wypadkiem drogowym ! przeplyw informacji w policji jest istotnie imponujący!

(h)Sekretarz Stanu Kerry zaapelował do 9 krajow czlonkowskich NATO(w tym Polski) o wspolprace i pomoc w zwalczani tzw ISIS(kalifat islamski na terenach Iraku i Syrii),który morduje bez pardonu i grozi upadkiem Iraku.

Nasz MON- i iini czynownicy-jakos się wzbraniaja z deklaracja pomocy!ale przy zagrożeniu przez Rosję to bylismy pierwsi aby domagac się wsparcie i przyslania do Polski GIs!

Skoro my oczekujemy pomocy- i w koncu ja otrzymujemy-to wypada wesprzeć sojusznika????? tak czy nie?

(i)podobno nasze wspaniale F-16 są nieuzbrojone(w rakiety :powietrze-powietrze i powietrze-ziemia);podobno bo ktos(jakis generał w MON) zapomnial zamowić i dlatego na misje NATOwskie w krajach baltyckich latają MIGi-29!!!

To jest dopiero paranoja-kupic bojowe myśliwce i zapomnieć o uzbrojeniu!!!!

To po ch...ja te samoloty??? żeby latał nimi Stoch????

I tak dalej,i tak dalej........

wtorek, 02 września 2014
Schetyna nowym premierem?

Trwa poszukiwanie następcy premiera Tuska.Co prawda premier zapowiedzial w tej mierze decyzję a pani marszałek Sejmu Ewa Kopacz wyraziła w zasadzie gotowość podjęcia się nowej dla siebie misji ale na dzień dzisiejszy żadne decyzje nie zostały jeszcze podjete a spekulacje trwają.

Najpewniejszym kandydatem wydaje sie byc pani Ewa Kopacz,ponoć już namaszczona przez Tuska,ale do końca nie jest to pewne.

Na gieldzie nazwiska pojawiły się jszcze nazwiska ministra Siemioniaka,ministra Sikorskiego,wicepremier Bieńkowskiej a nawet Grzegorza Schetyny.Ten stan niepewności potrwa jeszcze trochę czasu,premier dzisiaj zapowiada konsultacje i decyzje w przyszlym tygodniu.Jak bedzie ,zobaczymy.

Każda z w/w kandydatur ma swoje zalety i wady.

I tak pani Kopacz zarzuca sie emocjonalnośc,uzaleznienie od premiera(Tuska) oraz kompletną nieznajomośc ani kwestii gospodarczych(slynna spaprana ustawa o refundacji leków)ani kwestii polityki zagranicznej.

Minister Siemioniak to kompletna enigma;nic o nim nie wiadomo a charyzmy z pewnością mu brak!

Minister Sikorski z pewnością jest bardzo znany-tak w kraju jak i zagranica,ale z kolei,jak mówią,brak mu zaplecza partyjnego w PO;ma z pewnością wyraziste poglądy i nader niewyparzony jezyk(dorżnąc watahę) )ale czy jest to kaliber premiera?

Pani wicepremier ma opinie bardzo sprawnego technokraty,dobrego organizatora i menadżera ale z pewnościa nie jest politykiem;czy jest czas na technokratę gdy trzeba wygrać za rok wybory?być może jednak tak,bo ona przynajmniej nie bedzie sie bała mowienia prosto z mostu ani też podejmowania trudnych decyzji;ale mówi sie,ze ma otrzymac posadę ważnego komisarza w UE

I na koncu Grzegorz Schetyna- czlowiek kiedyś nr 2 w PO,od kilku lat skutecznie marginalizowany przez premiera.Dobry organizator,menedżer i sprawny dzialacz partyjny potrafiacy wziąśc partie w potrzebne karby.

Wyobrażmy sobie taki scenariusz: Tusk spotyka sie poufnie ze Schetyną i proponuje  mu teke premiera(Schetyna był wicepremierem i ministrem MSW);Schetyna jest w stanie szybko i przeorganizować rząd,i co ważniejsze potrząsnąc PO mobilizujac ja do walki wyborczej w 2015 r;ma wsparcie Tuska- dalekie bo z Brukseli ale w  wielu sprawach istotne jesli nie decydujące.Tusk moze liczyc na wsparcie PO gdyby,po zakonczeniu misji w UE tj w 2019 r chcial wystartować w wyborach prezydenckich po zakonczeniu drugiej kadencji obecnego Prezydenta B.Komorowskiego.

Tusk bedzie mial wtedy 62 lata,akuratny wiek na prezydenta Polski!

W takiej konfiguracji i Schetyna i PO maja szanse na zwyciestwo w wyborach 2015 i pokonanie-oby definitywne - PiS a i równiez realizacje tych wszystkich obietnic jakie PO poczyniła w przeszlości(sanacja finansów publicznych,in vitro,zwiazki partnerskie,przyjecie Karty Swobod Obywatelskich,wiekszy rozdział państwa od kościoła itd)

Ale czy ten scenariusz może sie spelnić?czy wezmie gorę troska o los kraju czy troska o maly partyjny interes ,częściowo osobisty? jesli Tusk jest meżem stanu moze wybrać Schetynę jeśli nie jest wybierze pewnie Kopacz

poniedziałek, 01 września 2014
Wielki sukces Donalda Tuska !

Donald Tusk od 1 grudnia br obejmie funkcje Przewodniczącego Rady Europy,zwanej również "Prezydentem Europy".To niewątpliwie wielki sukces osobisty naszego premiera ale i również Polski,kraju ktory zaledwie od 10 lat jest czlonkiem Unii Europejskiej.

Przed premierem stanie caly szereg dużych i trudnych wyzwań,o ktorych zresztą  wspomniał w swoim krotkim wystapieniu zaraz po wyborze w ostatnią sobotę.

Po pierwsze skoordynowania działań Unii  vis a vis Rosjii w świetle zbronego konfliktu na Ukrainie;po drugie dokonczenie reform w strefie Euro mających na celu zapobiezenie kryzysowi typu tego z roku 2008;po trzecie utrzymanie jedności Unii w tym utrzymanie Wlk Brytanii jako jej czlonka i wreszcie reforma samej organizacji i funkcjonowania Unii aby sprostac wyzwaniom na nastepne 5,10 i 20 lat.

Sa to zadania ogromne i miejmy nadzieje,że nasz premier im prztynajmniej w zasadniczej mierze sprosta!

A w kraju bedziemy miec troche zamieszania związanego ze zmiana urzedujacego premiera;wszelkie znaki w tym od premiera Tuska wskazuja na pania Ewę Kopacz jako nowego premiera,co wynika m.innymi z jej umocowania w strukturach PO oraz jej wierności i lojalności wobec niego.

Jak będzie,zobaczymy ale wg mojej opinii odejscie Tuska do Brukseli zwiąksza szanse PO na kolejne wygrane wybory parlamentarne w 2015 roku;w koncu premiuje sie zwycięzców a Tusk jest zwycieski w porowaniu do wszystkich swoich krajowych rywali!

piątek, 08 sierpnia 2014
Tusk ,autostrady a sprawa polska.....

No i mamy hit tygodnia! Korki na autostradach to jest to od tygodnia!na autostradzie A-1(do Gdanska) kierowcy stali pod Toruniem ze wzgledu na mala przelotowosc na bramkach,o czym operatorzy autostrady wiedzieli od dawna.Ale poniewaz mamy ogórkowy sezon to media-jak zwykle w owczym pędzie-przez 24 godziny na dobe pokazalywaly ogromne korki i wściekłych-słusznie-kierowcow w nich stojacych;a poniewaz była świetna pogoda i +30 C wiec ruch był wiekszy niż zwykle no i media mialy uzywanie!

W telewizjach pojawili sie jak zwykle liczni eksperci,sprawą zajmował się rząd(!) i w konu premier ogłosił iz we wszystkie weekendy w sierpniu przejazdy po 16.00 na A-1 bedą za fryko,kosztem ok 20,0 mln pln!

Czyż takiej decyzji nie mogła podjąć sama GDDKiA ?czy musiał sie tym za przeproszeniem "gównem" zajmowac Rada Ministrow i Premier????

Tusk zresztą zaraz sobie strzelił sam w stopę,bo na żądanie zwolnienia z oplat na A-4 na tych samych zasadach,powiedział NIE!

Tego już całkiem nie rozumiem;dodatkowe 15 czy 20 mln rożnicy nie czynilo i zamiast pozytwnych zbiera negatywne opinie! czy facet przestał juz myśleć i wyczuwać reakcje społeczenstwa????a może ma durnych-jak podejrzewam-doradców??? z tym,że to on Premier Tusk-jest na widelcu a nie banda wokoł niego.

Inny kwiatek;Slużby celne i graniczne aresztują i zatrzymują kamizelki kuloochronne i chełmy jakie indywidualni obywatele Ukrainy i woluntariusze kupują i dostarczaja na Ukrainę.jakiś pieprzony słuzbista uznal,że to eksport materiałów militarnych i zatrzymał kamizelki i chełmy!skoro pomagamy Ukraincom,to do jasnej cholery możnaby zwolnić wywóz takich dóbr i pozwolic na nieograniczony wywóz! armia ukraoinska jest niedofinansowana,i skoro nawet nasi żołnierze w Afganistanie sami sobie dokupowali wyposażenie,to nic dziwnego,że Ukraińcy robią to samo!

Proste? proste,ale nie dla tych durniow z UC i Strazy Granicznej,tym bardziej że maja takiego szefa jak Minister Sienkiewicz!

Coś innego,to ponad 2 mln chetnych do pozostania w OFE,wbrew intencjom rządu a w szcsególnosci wbrew dwóm panom R(Rostowskiemu,ktory przygotował likwidacje OFE i Rosatiemu,ktory to przeprowadzil w Sejmie);teraz 46.000 urzędasów w ZUSie liczy pisma i wnioski jakimi jest ZUS zalany bowiem nie oczekiwano że aż tyle osob zdecyduje sie zostać w OFE;oczywiście systemy elektroniczne ZUSu padły bo wiadomo,że oprogramowanie pochodzi albo z Prokomu albo z innej polskiej firmy!

Mimo zabrania z kont OFE 150 mld zl sytuacja deficytu budżetowego i zadłużenia kraju sie nie poprawiła i są obawy że ZUS może zbankrutować bo coraz mniej nas pracuje a więcej jest lub bedzie na emeryturze.

Sytuacja na Ukrainie w świetle agresji Rosji wymaga pilnego dozbrojenia polskiej armii przede wszystkim w system rakietowej obrony przeciwlotniczej oraz w smigłowce bojowe.

Ale przetargi ponoc tocza sie normalnie zamiast dodać przyspieszenia,bo widocznie generalicja w MON nie widzi problemow!

Przy okazji,skoro Francja chce jednak dostarczyć Mistrale do Rosji(bo to kontrakty zawarte przed sankcjami),to my w Polsce powinnismy francuzom powiedziec ze w tej sytuacji ich systemow rakietowych i smiglowcow od nich nie kupimy!Kupimy je od kogos innego i tyle!ciekaw jestem reakcji Francji i pana prezydenta Hollanda! ale kto to zrobi? MON,Siemioniak czy znowu Tusk?

Na koniec,zblizaja sie parlamentarne i prezydenckie wybory ,i znowu będą narzekania na frekwencje;najwyzszy czas dopuscic głosowanie przez internet!!!!!!

I nie przejmować sie wrzaskiem opozycji;wieksza frekwencja na więcej glosow na PO! czyzby PO nie chciała wygrac???????

czwartek, 31 lipca 2014
Tłuste misie czyli o naszych bogatych przedsiebiorcach

Dla odmiany ,dzisiaj nie o Ukrainie,Rosji,sankcjach etc ;wypowiedz ministra Sienkiewicza o szykowanych(?)akcjach przeciwko "tlustym misiom" czyli dobrze radzącym sobie przedsiebiorcom budzi przerażenie.

Minister RP- w prywatnej-ale zawsze,rozmowie stwierdza,ze skoordynuje wszystkie słuzby w celu dobrania sie do tlustych misiow czyli przedsiebiorców i jako przyklad podaje Zbigniewa Jakubasa,wlaścicela m.innymi Mennicy SA,na ktorą Minister Sienkiewicz ma chrapkę.

Takie opinie -nawet wyrażane prywatnie- są niedopuszczalne i niestety ,wskazują na stosunek szeroko rozumianej "wladzy" do przedsiebiorców i przedsieiorczości jako takiej.

Minister S,zapomina,że ok 75% naszego PKB tworza prywatni przedsiebiorcy,czyli te nielubiane przez niego tłuste misie.że zatrudniaja one ok 70% calości zatrudnionych w gospodarce,i to oni poprzez podatki,płacą Ministrowi S,pensje,biuro,sekretarke,słuzbowy samochod i slużbową kartę kredytową.

I to Minister S ma tej społeczonosci przedsiebiorców słuzyć a nie szukać haków i sposobów aby przedsiebiorcow upieprzyć!

I to jest,moim zdaniem,podstawowy powod dlaczego Minister Sienkiewicz musi odejść! to,że dał sie podsluchac,dopuścił zeby jemu podlegle sluzby niezorientowały sie ,ze jest nagrywany- fatalnie ale g..o mnie to obchodzi,tym bardziej,że zawsze robil na mnie wrażenie bufona i besserwisera!

Każda wladza,ktora nie potrafi docenić wysilku przedsiebiorcow bedzie miała w dluższej perspektywie przechalapane;opieranie się wyłacznie na biurokracji czyli urzędasach to fatalny bład,szkodzi to  bowiem i gospodarce i spoleczeństwu.

Zamiast zasadzać sie na tluste misie,minister S i caly rząd niech zredukuja o 50% administracje i stan urzedniczy! będzie taniej i lepiej!

środa, 23 lipca 2014
Nie ma sezonu ogórkowego-tragiczny lot MH17

W poprzednim wpisie uważalem,z roznych względów,iż w tym roku ,w lecie,nie będzie sezonu ogorkowego.

Niestety to się sprawdza i to za sprawą tragicznego losu MH 17,który został zestrzelony-najprawdopodobniej przypadkowo-przez bandyckie bojówki separatystów zaopatrywanych w broń przez Rosję w tym w baterie rakiet przeciwlotniczych BUK.

Nagrania rozmów telefonicznych pomiedzy poszczególnymi grupkami separatystów i pospieszna ewakuacja baterii z 3ema(na 4) rakietami z terenu skąd wystrzelono rakiete to wystarczające dowody na to,kto strzelał i z czego strzelał!

Rosja i Putin oczywiście rozpowszechniaja wersje o winie Ukrainy,ale nikt rozsądny i nie zaczadzony moskiewską propagandą w to nie uwierzy.

Niby nikt,ale niestety sa tacy jak np ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Włoch,dla ktorych ciągle nie wiadomo co bylo przyczyny śmierci 298 pasażerów MH17!

Może gdyby zamiast 190 Holendrów na pokładzie byłoby 190 Niemców czy Wlochow lub Francuzów to ich ministrowie zmienili by zdanie???

Ten strach przed Rosją,strach przed odcięciem dostaw gazu(a gdzie Rosjanie ten gaz sprzedadzą?),strach przed utratą biznesu(a kto dostarczy technologie do Rosji jak nie Europa?) jest obrzydliwy i budzi upiory M onachium  i roku 1938!

Rosja Putina rozumie tylko siłę i najwyższy czas by Europa skorzystała ze swojej siły!muskuły w razie potrzeby da USA,jak to juz nieraz bywało w przeszłości!

Wprowadzmy wreszcie te snakcje 3go etapu i wtedy zobaczymy kto i jak szybko spuści z tonu!

Nie ma sie co Rosji obawiać;to Putin i jego Rosja muszą zacząć sie bać!

środa, 16 lipca 2014
Sezon ogórkowy?????

Lipiec powinien być juz tzw sezonem ogorkowym ale w tym roku to chyba takiego sezonu nie bedzie!

No bo popatrzmy:

13 lipca skończyly sie pilkarskie mistrzostwa świata w Brazylii,gdzie w finale Niemcy pokonali Argentynę 1:0;

Dzisiaj tj 16 lipca odbywa sie kolejny szczyt UE na którym,po wyborze Junckera na szefa komisjii UE(po Barroso) mają zapaść dalsze decyzje co do obsady kluczowych stanowisk w Komisjii.

Od miesiace w Polsce rządzi "Wprost" i jego tasmy,co spowodowalo juz dwukrotne glosowania nad wotum zaufania dla rządu Tuska.

Tusk szczęśliwie wygrał oba glosowania wbrew nadziejom PiSu i jego wątpliwych sojuszników.

W kraju też straszy nieodpowiedzialny oszołom JKM,a kolejne sondaże pokazują jego wzrastającą popularność!

Czyżby w kraju byli sami nieodpowiedzialni durnie?????

Pozatym obserwuje się wzmożoną presję kleru i katotalibow na świeckośc naszego państwa.

Odwołanie przedstawienia  teatralnego na Malcie w Poznaniu,zrywanie przedstawień w całej Polsce przez hordy modlących się i awanturujacych zwolenników Rydzyka et consortes;na dodatek nieludzki prof Chazan zmuszajace nieszcześliwe matki do rodzenia "potworków" w imię  jakżechrześijanskiego zakazu aborcji oraz grożenie HGW ekskomuniką za zwolnienie Chazana z posady w szpitalu(państwowym).

I na koniec niezrozumiała odmowa Watykanu wydania materiałów naszej prokuraturze a dotyczacych wieloletnich przestępstw pedofilli przez abp Wesolowskiego na Dominikanie !

Czyżby skrucha koscioła tak podkreślana przez papieża Franciszka juz sie skończyła???

Wojna na Ukrainie prowadzona przez "zielonych ludzików" Putina trwa i się na razie nie konczy a wrecz przybiera na sile,a UE ciagle nie może zdobyć sie na skuteczne i bolesne sankcje !

A w Iraku powstaje na polnocy jakieś nowe państwo szariackei z czym nie może sobie dac rady Bagdad!

Ogorkow kochani nie będzie ! ani krokodyli w Wiśle też!

Przyjemnych wakacji !

piątek, 20 czerwca 2014
Seremet pogrąża rząd!ile samodzielności NBP?

Nocna ,środowa, akcja prokuraturyi ABW na dodatek totalnie nieudolna pogrąża wysiłki premiera Tuska zmierzające do uspokojenia sytuacji po ujawnieniu ,nielegalnych,ale zawsze,podsłuchów i nagran z rozmow m.innymi prezesa NBP z ministrem spraw wewnetrznych.

Wkroczenie policji,służb czy też prokuratury do redakcji jakiegokolwiek czasopisma zawsze konczy sie bardzo żle dla władzy o czym zdaje się nie pamietać ani prokuratura ani oficerowie ABW;na dodatek ,pokazywana live w telewizjach akcja w redakcji "Wprost" po raz kolejny skompromitowała profesjonalizm prokuratury i służb specjalnych!

Premier w tej chwili nie tylko jest pod presja zdymisjonowania szefa MSW(nadzoruje służby,ktore się skompromitowały pozwalając na nagranie),ale i zrobienia prawdziwego porządku w służbach,ktore nie tylko nie potrafia zapewnic ochrony wysokim funkcjonariuszom panstwa ale nawet skutecznie przeprowadzać nietypowe akcje;problemem jest rownież z prokuraturą,ktora bedąc niezależną od rządu co rusz popełnia kardynalne błędy, i wykazuje sie tak nieprofesjonalizmem jak i brakiem znajomości prawa.

Miażdząca krytyka"akcji" w redakcji "Wprost" dokonana przez Fundację Helsinska,OBWE i inne pozarządowe organizacje odbila się juz bardzo szerokim echem na świecie co istotnie obniża nasz prestiż miedzynarodowy.

Apel premiera o jak najszybsze opublikowania wszystkich nagran jest jak najbardziej uzadaniony ,przede wszystkim aby przeciąć spekulacje i niepewności co tam może jeszcze być- a tym samym destabilizuje sytuacje polityczną w kraju - oraz aby rozpocząc proces odbudowy zaufania do państwa poprzez doslownie, rewolucję w slużbach specjalnych,sposobie koordynacji i nadzoru nad slużbami,oraz sposobu i miejsca funkcjonowania prokuratury.

Nagranie treści rozmowy prezesa NBP z szefem MSW  pozwala też, i slusznie postawic pytanie na temat samodzielności organów NBP(Prezesa,Rady polityki Pieniężnej,i Zarządu) w podejmowaniu kluczowych decyzji wynikających z zadań cetralnego banku.A więc kto powinien posiadac uprawnienia do podejmowania działań mających na celu realizacje polityki monetarnej a kto podejmowanie działań mających na celu zapewnienie rownowagi ekonomicznej w warunkach zagrożeń.

To bedzie bardzo duze wyzwanie dla politycznych elit w najbliższych 6-12 miesiącach i zobaczymy czy one temu wyzwaniu sprostają!

poniedziałek, 16 czerwca 2014
Taśmy Wprost- pomocna dłoń Belki

Ujawnienie taśm nagranych - jak na razie przez nieznananych- sprawców -pokazało kuchnię polityczną od środka,prawdę mowiac niewiele odbiegającą od sytuacji pokazywanych w takich serialach jak dunski "Rząd" czy amerykanski "House of Cards".

Z ta małą różnicą,że tam- w serialach- rozmówcy unikali trefnych nagrań - lub ich slużby uniemozliwiały nagrywanie.

W opublikowanym wczoraj komunikacie NBP,bank stwierdza ,że z inicjatywą spotkania prezesa NBP z ministrem Sienkiewicza był prezes NBP,ktory mial konkretny interes do MSW związany z uruchomianiem produkcji nowych banknotów itd;dodatkowe wątki rozmowy,to nieformalna wymiana opinii przy okazji właściwego celu spotkania,którą politycy- i szef NBP-maja prawo czynić.

Znając kulisy "robienia" polityki mozna sie z tym zgodzić,z tym iż stwierdzenie Min Sienkiewicza o kiepskim stanie państwa(działającego fragmentarycznie a nie całośćiowo) potwierdza fakt nagrania tych i innych prywatnych rozmów.

Cała ta afera-dla mnie- jest dowodem na nieefektywnośc i nieprofesjanalnośc naszych służb,które mają psi obowiazek zapewnić tzw ochronę kontrwywiadowczą czolowym przedstawicielom naszego państwa.Ta ochrona nie polega na setkach mięśniaków w ciemnych okularach z charakterystycznymi makaronikami w uszach,pokazach jazdy wielkimi SUVami z szybkością ok 200 km/h etc a na dyskretnej,niewidocznej ochronie naszych władz,własnie m.innymi przed nagraniem przez osoby trzecie!

Ilość nagrań-podobno idących w dzisiątki i/lub setki potwierdza raczej moj domysł,że to same służby nagrywały! no bo trudno wyobrazic sobie obce(czyli Ruskie) służby bezkarnie nagrywające naszych polityków od conajmnie 12 miesięcy,lub podobne operacje zmontowane przez przestępców lub grupy biznesowe!

Jeśli to osoby trzecie-tj poza naszymi służbami- to nasze słuzby są delikatnie mówiąc-za szeferm MSW - do d..y!

Ergo rewolucja w służbach to minimum tego co premier powinien zrobić w tym wreszcie zakazać bezzasadnego podsluchiwania i inwigilowania spoleczeństwa ;wystarczy zmienic jeden przepis a mianowicie jak sluzby chca podsluchiwac etc to musza za to placic operatorom telefonicznym(dzisiaj za te zabawy placi operator czyli my uzytkownicy siec telefonicznych) to i apetyt na podsluch spadnie.

Prezes Belka jak widac z komunikatu nie widzi nic specjalnie zdrożnego w swocich"hipotetycznych" w koncu rozważaniach ,i skoro sam zainicjował rozmowy to w koncu Minister Sienkiewicz nie musiał ,i nie był w tej sytuacji,posłańcem premiera a więc specjalnych podstaw do dymisji moze nie być,chyba ,że za brak nadzoru nad "kiepską" jakością nadzorowanych slużb- za co bądżmy uczciwi- bardziej odpowiedzialnym jest jego poprzednik pan Jacek Cichocki(ksywa"Cichy")!

Inne tasmy,jakie podobno posiada Wprost- dotyczą mniej bulwersujących kwestii szczegolnie,ze dotyczą konkretnych interesów konkretnych osób ze świecznika politycznego lub biznesowego(np Kulczyk) no ale w dzisiatkach nagranych rozmow ,moze znajdą się kolejne "bombki" godne uwagi opinii publicznej......

Z niecierpliwością oczekuję na konferencje prasową premiera dzisiaj o 15.00 i jaką linię przyjmie w swoim wystapieniu

niedziela, 15 czerwca 2014
Tasmy WPROST czyli od Pędzącego Królika do Sowy i Przyjaciół

Dawno w kraju nie było afery!poprzednia zwi,azana byla ze skandalicznym glosowaniem w Sejmie w sprawie uchylenia immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu za bezprawne działania jego jako szefa oslawionej policji politycznej CBA;z powodu beztroski a prawdę mowiąc głupoty posłów wniosek nie przeszedl i Kamiński i PiS triumfują!

Zeby jednak pasmo nieszczęśc PO trwało minister konstytucyjny- na dodatek Minister Spraw Wewnętrznych ,Bartlomiej Sienkiewicz wraz z prezesm NBP,bylym premierem Markiem Belką daja się nagrac w czasie bardzo poufnej rozmowy- w restauracji- na tematy zwiazane z gospodarcza sytuacją kraju i mozliwych sposobow zapobieżenia dalszemu osabieniu gospodarki wraz ,zwiazanymi z tymi kwestiami,sprawami polityki personalnej i zmian w składzie Rady Ministrow!

I Minister Spraw Wewnetrznych i prezes NBP podlegaja tzw działaniom kontrwywiadowczym,co oznacza że sa objęci ochroną m.innymi przed mozliwoscia podsluchu.

Nagrania opublikowane przez Wprost jasno wykazuja,że ta ochrona to fikcja,lub co niemniej gorsze,nagrania zrobily same słuzby(ABW?,BOR?,CBS?,CBA?) i puściły do prasy

Czy ministr może rozmawiam z prezesem NBP na temat sytuacji gospodarczej ?może?czy deal:pomoc NBP za zmiane ministra finansow jest mozliwy? tak- ale nie nalezy o takich "konsultacjach" mowić publicznie,a w żadnym razie pozwolic na nagranie takiej rozmowy!

To co opublikowal Wprost dowodzi,najprawdopodobniej,że Min Sienkiewicz,z wlasnej inicjatywy,lub za wiedzą premiera konsultowal kwestie polityki gospodarczej,a prezes NBP na pewne dzialania byl sklonny pojsc pod okreslonymi warunkami.

Tyle i az tyle ! i tak wyglada kuchnia polityki,ktora  raczej nie powinna byc upubliczniona !

W tej sytuacji nie ma dobrego wyjscia;moj przewidywany scenariusz to:

Min Sienkiewicz zostaje odwolany(lub sklada dymisje);

prezes Belka sklada dymisje

szefowie sluzb zostaj odwolani i zostaje powolany nowy koordynator sluzb specjalnych;

rzad wreszcie ogranicza prawo sluzb do nieograniczonego podsluchiwania-bez nakazu sądoweg!

Premier Tusk ma problem z obsadą MSW i NBP !

Zaistniala sytuacja z ujawnionym nagraniem,to niestety konsekwencja BRAKU nadzoru nad dzialaniem sluzb w Polsce,ich nieograniczonych mozliwości nagrywania obywateli oraz jak widac niebezpiecznego zwyczaju mieszania sie sluzb do polityki!

z 9 sluz specjalnych powinny zostac dwie a moze jedna,ale jak widać obecnie to sluzby dzisiaj sa gora bo tylko one mogly nagrac tasmy jakie otrzymalo Wprost!

Boze chron nas przed samowola sluzb specjalnych !