| < Kwiecień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Zakładki:
Tagi
RSS
piątek, 20 kwietnia 2018
GetBack.....nie GET OUT !

Notowana na GPW firma windykacyjna GetBack przeżywa trudności wynikające z niemżności spłaty zaciagnietych zobowiązań w postaci wyemitowanych obligacji na kwote ok 2.0 mld(!) pln.

Getback powinien wykupic częśc z nich obecnie,ale do tego nie dochodzi bowiem firma nie posiada wystarczajacej plynności,splaca - jeszcze- odsetki - ale do wykupu nie dochodzi.

Akcje samej spółki spadły już o 80%- od początku roku-a notowania zostały zawieszone;obligacje Getback są wyceniane na giełdzie nawet na 30-50% wartości nominalnej- o ile znajdzie sie kupiec gotowy je zakupić.

Główny akcjonariusz Getback ,fundusz Abris  jak dotąd nie ruszył na pomoc w postaci zastrzyku kapitału ,a ekspozycja kilku naszych TFI ,które obok rzeszy ok 30 tys indywidualnych inwestorów-jest znacząca co w przypadku bankructwa Getback -może,chociaż nie musi -spowodować efekt domina - a straty przekroczą wysokość strat  bankructwa AmberGold.

Zatrwożeni obligatariusze spowodowali wszczęcie postepowania przez KNF,ale bez dodatkowych kapitałów lub restrukturyzacji zadłużenia Getback zbankrutuje.

Wg dzisiejszego stanu wiedzy warto aby  obligatariusze sie zastanowili  czy lepiej stracić 50-70% zainwestowanego kapitalu czy ryzykować całkowitą jego utratę.

Będziemy śledzić dalszy rozwój wypadków.......

poniedziałek, 09 kwietnia 2018
Wnioski dla nas-opozycji- z wygranej Orbana

Viktor Orban po raz trzeci wygral wybory i razem z innym małym koalicjantem  -jak wynika ze wstepnych wynikow- uzyska 2/3 miejsc w parlamencie,ergo konstytucyjna wiekszość.

Nie jest to dobra wiadomość dla wegierskiej opozycji- nie jest to równiez dobra wiadomośc dla naszej opozycji walczącej od ponad dwóch lat z samowładztwem Kaczyńskiego i jego PiSu.

W zeszłym tygodniu w Rzeczpospolitej  z 6.04  Adam Szlapka opublikował świetny artykuł zatytulowany:"Kontrakt dla opozycji"(rp.pl/kraj),który to artykuł gorąco polecam tak szefom wszystkich partii opozycyjnych,jak i ich zwolennikom oraz tej części społczeństwa ,ktora jest bierna i nie uczęstniczy w wyborach.

Przesłanie Szlapki w skrócie jest takie: najbliższe wybory(parlamentarne w 2019 roku) będą wyborami nie partyjnymi a HISTORYCZNYMI !W tych wyborach nie chodzic będzie o programy partyjne i ich realizację,reformy itd ale o przywrócenie zasad demokratycznego państwa prawa.Tyle i aż tyle !

Musimy w tych wyborach wybrać nie Sejm a konstytuante ,która powinna byc oparta na jednej wspólnej liście gdzie będzie miejsce dla wszystkich partii opozycyjnych,ruchów miejskich ,organizacji typu AkcjaDemokracja,Obywatele,rp wszystkich,którzy wierzą,że można dokonac obywatelskiej naprawy Polski.

Jeśli nie zrobimy tego w 2019 roku,w następnych w 2023 będzie za pozno ,chodzby z tego powodu ,że będziemy po pierwsze zniechęceni,po drugie coraz wieksza częśc społeczeństwa będzie sie akomodować i przystosowywać do życia i funkcjonowania w dyktaturze PiSu!

Szlapka - i słusznie - proponuje umowę w oparciu o nastepujące cztery zasadnicze elelemnty:

!/przywrocenie niezależnego wymiaru sprawiedliwości;

2/wprowadzenie dodatkowych bezpieczników do Konstytucji

3/silniejsze zakorzenienie w Europie-czyli rozpoczęcie procesu wejscia do strefy Euro;

4/Otwarty system parlamentarny

Na przygotowanie takiej szerokiej umowy mamy ok 1 1/2 roku;dużo ale też mało aby przekonać wszystkie siły demokratyczne do współpracy! ale jak tego nie zrobimy czeka nas los Węgier Orbana czego,ufam,nie chcemy

Umowa o której mowa zakończona zwyciestwem dzisiejszych sił opozycyjnych powinna obowiązywać przez ok 2 lat,co pozwoli na odbudowę i umocnienie demokratycznego państwa prawa a po zrealizowaniu tego JEDYNEGO CELU na najbliższy okres,możemy rozwiązać Sejm,i przyspieszyć nowe wybory wg nowych już partyjnych zasad i programów.

Wstępne podejście do tej słusznej koncepcji juz niedlugo bo na jesieni w wyborach do samorządów;czy zdamy egzamin z dojrzałości politycznej przekonamy sie juz niedługo..... oby !