| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zakładki:
Tagi
RSS
czwartek, 15 lutego 2018
To hanba zatrzymywać Frasyniuka !

Władysław Frasyniuk,jeden z najwybitniejszych przywódców "Solidarności",uczęstnik obrad okrągłego stołu,został zatrzymany i doprowadzony na 10 cio minutowe przesluchanie przez oddelegowanego z Warszawy do Oleśnicy(k.Wrocławia) prokuratora.

Policja- w liczbie 5 funkcjonariuszy- i 1 ukrywajacego sie osobnika z kamerą-weszła do domu Frasyniuka o 6.05 rano wczoraj,po wręczeniu nakazu doprowadzenia- założono Frasyniukowi kajdanki(!) - z obawy na jego reakcję- i wywieziono w nieznanym kierunku(potem sie okazalo,że nie do Warszawy a do Oleśnicy).

Powodem było nieposluszenstwo obywatelskie Frasyniuka który w proteście wobec uporczywego łamania Konstytucji i prawa przez rząd PiSu zdecydował się na ignorowanie wezwań na przesłuchania do prokuratury.

A chodzi o udział Frasyniuka w czerwcu 2017 r w demonstracji przeciwko kolejnej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu,gdzie siedzącego na chodniku Frasyniuka wyniosła-i wylegitymowała- policja.

Zarzut prokuratury- i powod przesluchania- to domniemane naruszenie przez Frasyniuka -nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji!

Na kilku filmach z tego zdarzenia- w tym na YouTube - widać,że Frasyniuk sobie siedzi a policjanci nieudolnie go podnoszą i przenoszą-jest kilka słownych wymian pomiędzy policjantami a Frasyniukiem,ale żadnej agresji z  jego strony.

Przesłuchanie nic nie da-skoro jest(są) film z tego zdarzenia-chyba,że chodzi o obalenie kłamstw policjantów.

Frasyniuk w rozmowie wieczorem 14.2 z Olejnik jasno powiedział,dlaczego zdecydował się na nieposluszeństwo obywatelskie: walczę o wolnośc,która nam PiS odbiera;PiS boi sie wolności-musi mieć wszystko i wszystkich pod absolutna kontrolą:! ktoś musi być pierwszy i wzywam wszystkich obywateli do nieposluszęnstwa w swoich miejscach pracy i życia bo nie możemy dać odebrać sobie wolności i demokracji!

Obojetność,próba akomodacji w reżimie PiSu - top współsprawstwo i współudział w łamaniu Konstytucji i praworządności;musimy wszędzie i ciągle protestować ,tylko wtedy mamy szanse pokonać i pogonić PiS raz i na zawsze!

Zatrzymanie Frasyniuka było pomyslane dla zastraszenia Polaków w tym tych,którzy nie godzą sie na łamanie prawa i Konstytucji przez Kaczyńskiego i jego ludzi,ktorzy chca życ w demokratycznym panstwie prawa!

Przy okazji Ziobro chce przykryć nieudaną akcje aresztowania wytypowanych  urzednikow  odpowiedzialnych za prywatyzację Ciechu;ale to juz inna historia o czym wkrótce!

MUSIMY WSZEDZIE I STALE PROTESTOWAC PRZECIWKO LAMANIU KONSTYTUCJI I PRAWA  przez PiS AZ DO SKUTKU!

wtorek, 13 lutego 2018
Antysemityzm wylazi z ukrycia.......

O antysemityzmie w Polsce trudno pisac,szczególnie gdy obserwuje się samobójcze acz celowe działanie rządu i pisowskiego Sejmu/Senatu w sprawie noweli ustawy o IPN,która rzekomo,miała zapewnić iż wyrażenie "polskie obozy śmierci" będą ścigane i karane.

Niestety gdyby się tylko do tej kwestii ograniczyć,byłoby OK,niestety narodowo-nacjonalistayczna narracja zwyciężyła i mamy taki pasztet,że się nie pozbieramy z jego skutków nie w ciagu tygodni ale w ciągu lat jeśli nie dekad.

W dzień po wizycie sekretarza stanu Tillersona,ktory w rozmowach z Dudą,Morawieckim,Czaputowiczem i dyktatorem Polski Kaczyńskim przestrzegał,że nowela tej ustawy zaszkodzi relacjom z USA i Izraelem-nie nasz senat pod wodzą Karczewskiego ustawę przeglosował BEZ poprawek,co doprowadziło do natychmiastowej,ostrej reakcji nie tylko USA i Izraela ale i wielu innych krajów a określenie"polish death camps" (polskie obozy smierci)znalazlo sie w przestrzeni publicznej ok 30 MILIONOW razy!

Chcielismy jak najlepiej- wyszlo jak zawsze  jak stwierdzil niegdys klasyk!

W kraju natychmiast do boju ruszyli narodowo-nacjonalistyczni bojowcy zaprzeczajacy takim faktom jak rozpowszechnione donosicielstwo naszych rodaków na wspólrodakow Zydow do Gestapo,szantazowanie Polakow przechowujących lub pomagajacych Zydom,szmalcownictwo,mordy Żydów ukrywających sie po wioskach,lasach,ląkach itd,mordy na Zydach tak jak w Jedwabnie i okolicach,donosicielstwo a w rezultacie mordy na Polakach wydanych gestapo przez Polakow - jak w przypadku rodziny Ulmow,ktorych Niemcy rozstrzelali za przechowywanie Zydow a doniosl im o tym ich wlasny polski sasiad niejaki Les;pogromy juz po wojnie np w Krakowie i Kielach o czym nie mogla wyksztusic minister edukacji Zaleska;powszechna obojetnosc polskiego spoleczenstwa wobec zaglady ich wspolrodakow Zydow przez Niemieckiego okupanta a czasami wręcz zadowolenie o czym wielu ocalalych mowi w  swoich wspomnieniach i o czym mowia Ci nieliczni Polacy ktorzy Zydow ukrywali;fakt,ze Polacy ukrywajacy zydow w czasie okupacji nie chcieli o tym informowac po wojnie to najlepszy dowod na powszechne potepienie tego typu szlachentnych zachowan! i niestety powszechnej niecheci do Zydow lub antysemityzmu!

Polacy pieja nad swoim katolicyzmem i przywiązaniem do katolickiej wiary- ale przykazan - w tym MILUJ BLIZNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO nie beda przestrzegac!

Nie chca dopuscic do siebie mysli ze Pan Jezus byl ZYDEM-mimo ze jest krolem Polski i podobnie Najswietsza Maryja- ZYDOWKA ale tez jest  Krolową Polski!

Wstyd mi za moich rodakow w tych dniach i z obawa patrze na to co sie bedzie dzialo jak bedzie obchodzone 50lecie wydarzen marcowych 1968 r!

PiS swoją przerazajacą wizja budowy nowego narodowo-nacjonalistyczno-katolickiego  spoleczenstwa kierowanego przez jedna partie i jej nieomylnego wodza -steruje Polska prosto w faszystowską albo absolutystyczna przepasc.

A ciemny lud-jak mawial klasyk- z zadowoleniem to łyka.....