| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Tagi
RSS
czwartek, 12 października 2017
Wszystkie(?) obietnice Antoniego Macierewicza

Pan Macierewicz - po niechlubnej ucieczce ze Smoleńska w trakcie ktorej chcial zaslaniac okna pociągu- powrócił do Warszawy -i przejąl archiwum WSI,którym dysponował  jako pełnomocmik d/s likwidacji tej służby.

To w ogóle jest jakaś mocno tajemnicza historia do dzisiaj nie wyjaśniona,szczegolnie,że w miedzyczasie zmieniło sie kilku ministrów w MONie a  po prezydencie Kaczyńskim ,prezydentem został Komorowski;ale pominiemy ten wątek,wymaga on głebszej analizy,może zajmie sie nim p Piątek.

Jak AM został szefem MONu,to po prawie roku urzędowania zerwał przetarg na smiglowce a oferenta - producenta Caracali-potraktowano z buta i to nie tylko MON ale i MSZ i Minister Morawiecki.

AM gardłował - razem z premier Szydło - w Mielcu i Swidniku- ze zaraz zloży zamowienia na inne potrzebne smiglowce( w tym Blackhawki) ale od czasu tych obietnic minęło póltoraroku i NIC !

Warto przypomniec AM,ze okres zywotnosci smiglowcow serii MI na wyposazeniu naszej armii konczy sie najpozniej w 2019 r a termin dostaw nowych maszyn to 2-3 lata czyli armia zostanie UZIEMIONA.

Po kilku miesiącach AM z triumfem obwiescil,ze MON zakupi dla armii 1000 dronów!

Troche dronow jest na wyposazeniu z wczesniejszych inwestycji  ale tych 1000 to nikt nie widzial ani nie slyszał!

Teraz AM odkrył cyberwojnę(moze w rezultacie przepychanek z Anna Strężynska-Ministrem cyfryzacji)  i oswiadczł powstanie nowego rodzaju wojsk a mianowicie CYBERARMII liczącej 1000 żołnierzy !

(dla porówania Wlk Brytania ma takich ok 2 tys a USA ok 9 tys);

Kłopot z tym,że kandydatem na takiego zołnierza musi być wysoko wyspecjalizowany informatyk/programista komputerowy ,ktorych na rynku brak a pensje w tej brańzy dla szeregowego pracownika z doświadczeniem oscyluja miedzy 15 a 25 tys pln;co więcej ci specjalisci nie sa specjalnie przywiazani do swojego miejsca pracy mogac pracowac NA CALYM SWIECIE a wiec perspektywa sluzby wojskowej u Macierewicza nie wydaje sie byc atrakcyjna.

Stad wydaje mi sie ze z cyberarmia bedzie jak z poprzednimi bunczucznymi zapowiedziami - wielkie nic albo male G..o!

Do opisanych wyżej "fantazji?" AM nalezy dodac jeszcze inna,ktora uczynila go niezastapionym(?) dla PiSu a mianowicie obietnica wyjasnienia katastrofy pod Smolenskiej,która to tajemnica PiS żywi sie od 7 lat i ktorej- w istotnej mierze- zawdziecza zwyciestwo w wyborach 2015.

Jak te wszystkie bajki,klamstwa i mity dotra do szerokiej publicznosci dni AM a i PiS beda policzone !

poniedziałek, 09 października 2017
Różaniec na granicach;awans na mundial 2018

W czasie weekendu dwa wydarzenia zwróciły uwagę naszego społeczeństwa.

Pierwszym była tzw modlitwa różańcowa- sponsorowana przez Państwowe spółki(!) na granicach naszej ojczyzny,ostentacyjnie z okazji święta ustanowionego po zwycięskiej bitwie z flotą turecką pod Lepanto w początkach XVI wieku - a według organizatorów w tym nasz narodowy kościół katolicki pod hasłem obrony Polski przed islamizmem- czytaj przed przyjmowaniem uchodzców uciekających przed koszmarem wojen w Syrii,Afganistanie i wschodniej Ukrainie!

Nie wiem ilu wiernych wzięło udział w tej modlitwie ale modlenie się z krzyżem i kopia Szczerbca na granicy polsko-niemieckiej zakrawało na groteskę i było po prostu śmieszne! podobnie zreszta modlitwy na lotniskach międzynarodowych a nawet wzdłuż brzegów Bałtyku(czyżby obawialiśmy sie muzułmańskicjh hord napływających ze Skandynawii czy też obawialiśmy sie naplywu pogańskich Wikingów?

Nie odmawiam wiernym modlitwy ani różańca ale pamietam wszechobecną krytyke muzułmanów modlących sie na ulicy !

A czym ten różaniec rózni sie od ich modlitwy?

W cieniu modlitewnego wzmożenia w piatek odbyła się bardzo ciekawa  konferencja pt" Kryzys Migracyjny:dokąd zaprowadzi nas nienawiść" zorganizowana przez Michała Boniego z parlamentu Europejskiego oraz Global Dignity Poland z udziałem m.innymi dr Adama Bodnara RPO,Anny Carin-Ost z UNHCR oraz Abp G.Rysia,Metropolity Łódzkiego(przysłal list),która miała na celu m.innymi znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego w Polsce-gdzie uchodzców jest minimalna ilość a mniejszości narodowe są też nieznaczne - panuje tak wszechobecna niechęć i wręcz nienawiść do wszelkich obcych a w szczegółności wyznających mahometanizm?Dlaczego zatraciliśmy jako spoleczeństwo naturalną i humanitarną gtowośc do solidarności z ludzmi uciekającymi przed wojną i prześladowaniami?skąd obawy przed ludzmi innego wyznania i innego koloru skóry,innej mowy?

Wielka Polska na przestrzeni XIV-XVIII wieku to Polska wielonarodowa i wielowyznaniowa!

Nie wolno nam zapominać ,że sami emigrowaliśmy z powodu prześladowan i wojen: po rozbiorach,po wojnach napoleonskich,po przegranych powstaniach : 1830,1848,1861,1905;po I i II wojnie światowej,po stanie wojennym w latach 1981/82 i teraz obcych nie chcemy?boimy sie?

w latach 50tych przyjeliśmy kilkadziesiat tysiecy Grekow uciekających po wojnie domowej,kilkanascie tysiecy koreanczykow uciekajacych przed wojna, w latach 1956-58 okolo 400 tys Polakow wracajacych z ZSRR po wysiedleniach i wywozkach NKWD ,okolo 100 tys Ceczenow uciekajacych przed wojna na Kaukazie itd itd

Czy jedno goebelsowskie przemowienia wodza pisowskiego Jarioslawa Kaczynskiego wystarczylo aby spoleczenstwo zapomnialo o naszym dziedzictwie kulturowym,o naszej wierze katolickiej i nauczaniu papieza Franciszka i JP II? i uwierzylo w propagande o obcych przuynoszacych zaraski i dziwne choroby?terroryzm? i inne bzdury wygadywane przez Kaczynskiego Blaszczaka i Szydlo????

Dopoki nie uporamy sie z takimi postawami,nie mamy prawa nazywać się ani chcrzescijanami ani Polakami!

 

Z innej zupelnie beczki,nasza narodowa drużyna szczęśliwie przebrnęła eliminacje i zagra na Mundialu 2018 w Rosji.

Ostatni mecz obnażył jej wszystkie słabe strony:

dziurawą obronę

brak utrzymania koncentracji przez 90 minut

brak prostopadłych podan do przodu

kiepską lewa strone(prawa to ; Piszczek-Blaszczykowski-Lewandowski)

koniecznosc poprawy strzeleckiej formy Grosickiego(za duzo strzalow panu Bogu w okno)

koniecznosc znalezienia drugiego napastnika-partnera dla niezawodnego Lewandowskiego(oprocz Milika,ktory wiecej pudluje niz strzela)

Teraz przy dozie szczęścia sie udało;na mundial duzo za malo !